Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

janula.k
13. dec 2010

@petula22 dakujem. Ja uz mam vysetrenia šž za sebou, mala som poporodnu hyperfunkciu a teraz takmer po roku od porodu mi idu hodnoty skor k hypofunkcii, tak ma zaujimali priznaky 😉 Zatial ale ziadne lieky neberiem. No chceli by sme druhe babo, tak poviem asi doktorovi nech mi da lieky. Ja okrem tej suchej pokozky mam este take zmeny nalady, ale to moze byt tym, ze mam malo spanku...

katie_25
14. dec 2010

@petula22 zatím nevím, budu vědět ve čtvrtek 🙂

monika0001
15. dec 2010

kočky ahojte!!!

Idem sa pochváliť!!!

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

petula22
15. dec 2010

@norcima Ahoj, myslím, že je to myšleno, že když se budeš cítit unavená delší dobu. Mě teda přijde divné, že by sis jen tak mohla zvýšit dávkování.....

petula22
15. dec 2010

@monika0001 Ahoj Moni, takže to bude babulka 😵 . Super, já bych taky chtěla holku, ale manžel chce kluka 😅 .

katie_25
15. dec 2010

@monika0001 jůůů bude to holčička.. 😵 😵 😵 gratuluji 😵 😵 😵 😵 já zatím pohlaví nevím

monika0001
15. dec 2010

@petula22 - aj u nás to tak bolo. teda manžel tvrdil, že je mu to jedno ale ako raz sa priznal že nebude klamať, že sa teší na chlapca 😀
tak tento krát sa vyteší maminka a nabudúce tatino 😀

@katie_25 - Ďakujeme 🙂
my sme sa to tiež iba tak náhodou dozvedeli.. malá bola krásne otočená 🙂 😵 😵 😵

katie_25
15. dec 2010

@monika0001 my myslíme, že to také bude holčička, ale ona se potvůrka ne a ne otočit 😀

monika0001
15. dec 2010

@katie_25 - no jednoznačne budem čakať čo napíšeš 🙂

katie_25
16. dec 2010

holky tak mám výsledek z endo .. TSH0,12, ostatní hodnoty ok, vápník též .. (měla jsem předtím náběh an osteoporozu a v těhotenství ženě hodně vápníku ubývá, takže mám šumivý tablety) ..vše tedy ok.. a pokud na sobě nic nebudu pociťovat, tak mám další kontrolu až po porodu 😀 😀

majdinka
16. dec 2010

Ahojholky,můžu se přidat??
Včera jsem potratila v 5 týdnu a dnes mi doktorka volala,že mám vyšší hladinu hormonu štítné žlázy a že mám přijít 6.ledna.Víc jsem z ní nedostala,tak se chci zeptat vás,jak je to s tou štítnou žlázou a co to znamená pro těhotenství???
Nikdy jsem s ní problémy neměla a u prvního těhu bylo vše naprosto ukázkové.
Děkuju

katie_25
16. dec 2010

@majdinka ahoj, vítám tě 🙂 no s mimčem je mi to líto.. pro úspěšné početí a hlavně začátky těhu je potřeba mít TSH mezi 2-2,5 , ale neboj, jakmile tě endo vezme na kontrolu, vezmou ti krev, zjistí přesnou hodnotu a dle toho ti nasadí léky, ty pak bereš každé ráno půl hodiny před snídaní ... u někoho se hladina rovná pomaleji, u někoho dřív... mě zjistili TSH skoro 5, dostala jsem Letrox 50mg, po půl roce jsem měla TSH4,22, pak za další půl rok TSH2,22 a před těhu mi léky navýšili, měla jsem 1,9 .. a teď mám 0,12 😀

majdinka
16. dec 2010

@katie_25 aha,mě teda už hladinu zjistili na gyndě,kam mám jít i na vyšetření 6.1.,ale výši hladiny mi neřekli.
Takže není pak problém otěhotnět???
To se nejdřív musí ta hladina dostat do normálu a pak se může těhotnět nebo můžem klidně zkoušet dál?
Bojim se abych o to zas nepřišla.

A jinak děkuju 🙂

katie_25
16. dec 2010

@majdinka problém otěhotnět pak není ..ale asi bych to nezkoušela, spíš bych počkala, až by se hladina TSH dostala do hladiny .. 😉 jo ale asi by bylo lepší objednat se pak přímo na endokrinologii

majdinka
16. dec 2010

@katie_25 děkuju,no ona na gyndu dochází každý čtvrtek endokrinoložka,tak mě vyšetří tam.A myslíš,že když bych otěhotněla teď znovu,tak se může mimi něco stát.Třeba být postižený nebo tak???

katie_25
16. dec 2010

@majdinka no nevím, spíš by jsi asi potratila 😒

majdinka
17. dec 2010

@katie_25 tak dneska mi volala dr. z gyndy a řekla,že můžu těhotnět vesele dál.Hurááááááá 🙂

katie_25
19. dec 2010

@majdinka tak to je skvělá zpráva 😵 😵

minerva
20. dec 2010

Ahoj holky, tak jsme taky začli zkoušet, jestli se nám podaří mít dítě a furt nic. Praktická lékařka mi náhodou udělala testy na štítnou žlázu a prý otěhotnět nemůžu, TSH 13,5 je asi fakt moc, co? Objednávání na endokrinologii taky žádný med, naštěstí jdu už v lednu. Tak jsem teda zvědavá, co bude.

estrellita
21. dec 2010

@minerva jj, to je opravdu hodne vysike TSH. v lednu ti daji leky a brzy bude hodnota tam, kde ma byt. Ted je hodne mala pravdepodobnost, ze by se ditko podarilo

monika0001
21. dec 2010

😵

Zvončeky už zvonia,
ihličie nám vonia,
svetlo sviečok mihotavé,
Vianoce k nám prišli práve.
Preto sviatky krásne majte,
v pohode ich prežívajte.

jerrymona
23. dec 2010

@estrellita krasna fotka. 😵
@monika0001 gratulujem...bude to dievcatko. 😵
@katie_25 aj ty sa o chvilku dozvies, co to bude. 🙂

jerrymona
23. dec 2010

mile kocky. prajem vam krasne prezite vianocne sviatky a stastny novy rok 2011.

jerrymona
23. dec 2010

ozaj, @simasla este neporodila? 😕

estrellita
23. dec 2010

@jerrymona to je nadherna fotka 😵 😵 a dekuju 🙂

vsem preju krasne Vanoce, do Noveho roku v teto diskuzi hlavne zdravou stitnou zlazu 😉 a nasledne otehotneni 🙂

jerrymona
23. dec 2010

@estrellita dakujem aj ja.
na kontrolu stitky idem 4.januara, to som zvedava. 😕

katie_25
23. dec 2010

děvčata i já Vám jdu popřát krásné Vánoce a do nového roku hlavně to zdravíčko 🙂

simasla
25. dec 2010

Ahoj holky 🙂 tak jsme doma 🙂 i s Michalkou 🙂
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/simasla/albu...

estrellita
25. dec 2010

@simasla moc gratuluju k narozeni male 😵 😵 kolik vazila a merila a jaky byl porod? 🙂

estrellita
25. dec 2010

@simasla tak uz jsem nasla popis, krasne jste to vsichni zvladli 😵