Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

katja23
27. apr 2011

ahojte babenky ja som tu uz pisala skor, bola som min tyzden v Lubochni na vysetrenia , no dopadlo to dobre co som si bola ista ze budem uz aj ja na liekoch . Ale chcem sa opytat , ci vam nieco stamadial aj posielali , pytam sa lebo dnes mi pisala sestra ze mi dosla od nich posta a ja netusim co by to mohlo byt

kacicqa
28. apr 2011

@katja23 ahoj Kaci...super, ze to dopadlo dobre.. Ked sa pytas na postu taq nie, mne nikdy nic neposielali...

katja23
28. apr 2011

@kacicqa ahoj no uz som sa dostala k poste a viem co doslo :( poslali mi znova ambulantnu spravu s doplnujucimi udajmi , jeden bol mozno pol hodky po mojom odchode a dalsi na druhy den ... nechapem ale odporucaju mi neurologické vsetrenie a ja ani netusim co sa na tej neurologii riesi . zacinam mat doslova depky , vzdy sa nieco vyskytne a na gynde mi vzdy robia krvne testy , nieco sa im nepéozdava uz sestricka sa pytala kedy idem na hematologiu . do teraz som lekara navstivila fakt ked to bolo uz neunosne nejakou chripkou a teraz len riesim ako mat volno v robote aby som mohla ist dokimu

kacicqa
29. apr 2011

@katja23 Kac, ja som na tom uplne rovnako..predtym, nez sme zacali riesit drobca som v lepsom pripade xodila iba kazde dva roky na preventivku k ovodnej..Niekedy ani to..Moja karta ma par stran ked som bola male decko... Netusim co mozu xciet z neurologie. Skus si zavolat do Lubochne a aspon na rychlo prekonzultovat dovod preco ta tam posielaju. Ja som bola zaciatkom tyzdna dokonca na hemato. Mamina mala problemy a tak jej lekar odporucal aj mna..vraj preventivne. Nastastie vysledky boli hned v ten den a boli dobre.. Rozpravali sme sa s lekarkou co vsetko som uz absolvovala.. a ked som jej povedala, ze uz mi ostava len laparo a genetika..taq mi hned vzala krv, ze ked xcem da mi urobit gen. testy a budem mat uz pokoj. Ale ja sa mozem aj roztrhat a mat vsetko v poriadku..ked vcera dosli mangelove vysedky z imunologie... spermiogram ovela horsi ako pred troma mesiacmi... a todo seba tlacil vsetky mozne vitaminy, striebro..sice leukocyty uz nema...ale zbytok katastrofa..a navysse brutalne vysoke protilatky.

adetka
29. apr 2011

mne doktorka povedala, ze s Mirkou mam ist k endokrinologicke az ked bude mat 9 rokov... ze skorvto nema zmysel... tak neviem... ja som k maminmu endokrtinologovi chodila od cca 12 rokov.... 🙂

myskahryzka333
30. apr 2011

Ahojte..včera som sa dozvedela, že mám zvýšené hormóny na štítnej žlaze...viac detailov neviem..mám prísť v pondelok si po lístok a ísť na ďalšie vyšetrenie. Som na začiatku 7t, myslíte si, že to má nejaký vplyv na vývoj dieťaťa? Som z toho trošku zúfalá, hádam to nebude až také zlé, dúfam ... ☹

marcela86
3. máj 2011

ahojte.mne na stitnu pomahaju vyrobky od herbalife.a aj chudnut sa mi zacalo darit. 🙂 🙂

adetka
4. máj 2011

dievcataaa.... bojom bojim.... na gynekologii mi robili odber krvi... a zistovali aj endokrinologicke hodnoty... keze endokrinologicka ma chce vidiet az v 12 tt 😒 ... mno a TSH je v poriadku 2,61... strasi ma vsak S-anti TPO ktore mi vyskocilo az na 1300!!! (hranica je 60)... ma tu niekto skusenosti s takym niecim?... prosiiiim

endokrinologicka nedviha telefon

adetka
4. máj 2011

uz je dobre... vraj aj keby som mala 5000... je to v poriadku... ze su to iba protilatky... uff 🙂

zucana
5. máj 2011

@myskahryzka333 daju ti hormony aby si neprisla o babo....
ja by som potrebovala vediet,po 1.tehu mi zistili hashimoto cize beriem eutirox ..teraz som brala 75 a mala som hodnoty v poriadku ale teraz ich mam na spodnej hranici a TSH ...vraj eda mam obden brat 75 a 50 ale druhy lekar ze mam pokracovat 75 kazdy den tak neviem co mam robit.snazime sa otehu vraj dolezite je aby som nemala TSh vysoke a cize mala dostatok hormonov ale aky je ten opacny dopad?zeby som nemohla otehu?

mollys
5. máj 2011

ahojte 😉
Ako sa tu mate???tak ja uzivam 4tyzden Euthyrox25...chcem sa spytat: aj Vam sposoboval hnacky? 😝 ...odkedy ho uzivam som dost schudla cca 8kg za 3tyzdne,prikladam to tym hnackam 😒 ...prehana ma cele dni 😔 ...a to som vzdy trpela na opacny problem 😠

jerrymona
5. máj 2011

@mollys ja euthryrox uzivam uz vyse roka a hnacky som nemavala. chod radsej k lekarovi a porad sa s nim...8 kil to je dost za tri tyzdne. 😕

jerrymona
5. máj 2011

@adetka aj ja som mala protilatky vysoke v tehotenstve, s tymi sa neda nic robit. dolezita je ale hodnota tsh. ale pre istotu skusaj aj nadalej volat endokrinologicke.

gabika84
5. máj 2011

@myskahryzka333 ahoj. mne to zistili z prveho odberu krvi. poslali ma na endokrinologiu a doktorka mi nasadila L-Thyroxin 50. beriem kazdy den jednu nalacno. pravdepodobne ti tiez daju lieky, ktore budes brat min. do konca tehotenstva. mne to ale pomohlo. minuly tyzden som mala (po 2 mesiacoch) a TSH mi klesklo z hornej hranice na 1.62, co uz je podstatne lepsie. drzim palec 🙂

xmata
12. máj 2011

ahoj, chtěla bych se zeptat. změnili jsme praktickou doktorku a při vstupní prohlídce mi zjistila TSH 4,94. dneska jsem byla na endokrinologii, udělali mi odběry a na UTZ jdu až 1.6. může doktorka už jen z krve a vyšetření posoudit, zda mi nasadit léky, bude to potřeba asi co nejdříve jsem cca 9tt a teď jsem si přečetla možné následky hypofunkce štítné žlázy pro plod a dost se bojím ☹ na gynekologii mi krev budou brát až 2.6.

petula22
12. máj 2011

@xmata Ahoj,tvoje TSH je hraniční, ale když si těhu, tak by to mělo jít dolů. A vyšetření až 1.6. mi přijde docela pozdě. Už z hodnoty krve by ti mohli nasadit hormony.

xmata
12. máj 2011

@petula22 k doktorce na endokrinologii na vyšetření jdu už zítra, ale na UTZ měli volno nejdříve 1.6. a to jsem měla štěstí, že tam jedna paní vypadla. Ale už jsem si něco načetla, že by mi leky mohla předepsat už podle hodnot z krve, tak snad ano. díky moc.

petula22
12. máj 2011

@xmata Tak to jo, to ti je nasadí hned. UZ je kvůli tomu, jestli není zvětšená.

xmata
12. máj 2011

@petula22 díky moc. A co prosím znamena, kdyby byla zvětšená?

ewistat
12. máj 2011

Ahoj holky,chtěla jsem vás poprosit,zda byste mi napsaly váš názor na tuhle věc 🙂
Díky moooc 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/mohla-byt-ovulace-na-zacatku-cyklu-nebo-ne/

zabka60
12. máj 2011

ahojte babeny,ak by som sa mohla pridat,ja mam cca 2roky problem zo stitnou zlazou mam hypotenziu ☹ a snazime sa o babatko asi rok a pol a nic,ale este nechcem ist do CAR,mam pocit,ze to zvladneme aj sami 🤐

petula22
12. máj 2011

@xmata To právě bývá spojeno se sníženou funkcí štítky, ona by se po hormonech měla zmenšit.

xmata
12. máj 2011

@petula22 aha, díky moc

viva13
12. máj 2011

ahoj, chcem sa spýtať či môže byť jedným z príznakov zlej funkcie štítnej žľazy aj priberanie a ako sa vyšetruje a či sa stav môže zmeniť v priebehu 5 rokov. dakujem

kacicqa
12. máj 2011

@viva13 moze..predovsetkym pri znizenej funkcii. Poslat tvoju krv na zakladne endokrinologicke testy moze trebars aj obvodny lekar..a ak nebude nieco v poriadku tak ta posle na endokrinologiu, tam ti stanovia diagnozu. Okrem testov z krvy sa robi raz za cas aj sono. A jasne, ze sa moze zmenit stav za 5 rokov. Ja som na preventivke nemala vsetko oki a tie iste vysetrenia po dvoch rokoch uz ukazali problem.

viva13
13. máj 2011

@kacicqa dakujem ja som mala robené sono pred 5 rokmi a behom 5 rokov som pribrala 18kg 😒 a to endokrinologické tam sa ako vyšetruje? dakujem

kacicqa
13. máj 2011

@viva13 ..no bohuzial moze sa to stat... stitna vela narobi..ja mam zdedene autoimunne oxorenie po mamine.. a tak lekari len cakali kedy sa to spusti. Tiez som vtedy pribrala..nie az tolko ako ty..ale mozno len preto, ze to bolo za dva roky...Na zaciatku brania tabletiek sa nic nemenilo aj ked som sa snazila sxudnut...a teraz cca po roku a pol sa vaha sama upravila bez mojej vacsej namahy... a uz som pekne s vyskou 165 na 58 kg. predtym to bolo o 10 viac. Na endokrinologii ta nic ine ako odber krvy a sono stitnej necaka..neboj sa.. Ja zvacsa idem na odber o dva tri dni mam vysledky s nimi idem za lekarkou, spravi sono..a podla potreby bud upravi davku liekov alebo nie..

angieska
13. máj 2011

no ja chodím na endokrinológiu do Ľubochne a tam mám výsledky krvi v priebehu doobedia a hneď idem na ostatné vyšetrenia potrebné...predtým som tiež chodila u ás doma, najprv na krv, o par dni po vysledky a potom ma ešte objednali na ultrazvuk....veľa dní, veľa čakaní....v Ľubochni sa mi páči aj prístup, aj to, že zabijem miesto troch jeden deň...

kaatkaa
14. máj 2011

Ahojte, je tu niekto taky co mal na zaciatku tehotenstva vysoke TSH? liecim sa na autoimunne ochorenie, snizena funkcia, beriem L-thyroxin 50, pred otehotnenim som mala TSh 5,3 to mi lekarka povedala ze je to este ok, a teraz som nejak v 5tt a z krvi mi vysli hodnoty TSh 14 /ak som dobre pocula/ 😅 a fT4 tiez tusim 14, lekarka mi dvihla davku na L-thyroxin 75 denne... ku gyn. na sono idem az o 2tyzdne tak mam strach ci bude vsetko ok....

viva13
14. máj 2011

@kacicqa Dakujem za odpoved. Takže ak je to tak, tak by mi správne nasadené lieky dokázali znížiť hmotnosť?a ešte som zistila že ráno ked vstanem mám brucho doslova ploché a večer ho mám ako keby som bola tehotná.