Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

katie_25
26. dec 2010

@jerrymona už se nemůžu dočkat.. při minulé kontrole mi dr. naznačil, že to bude asi kluk.. ale uvidíme na dalším utz 17.1. 🙂

katie_25
26. dec 2010

@simasla také veliká gratulace 😵 😵

jerrymona
26. dec 2010

@simasla jej, gratulujem ti k malej michalke. krasne dievcatko. 😵 prajem vela zdravicka a mliecka.
@estrellita kde je ten popis simaslininho porodu? aj ja chcem precitat. 🙂

marcovka
26. dec 2010

ahojte babenky,aj ja vás chcem povzbudiť viem čo preživate ja som tiež bola snažilka a po 9 rok. mám krasne dievčatko 6mes.mám vyoperovanú štitnu žlazu,mala som ju velkú a zvýšena činnosť bola som 2 na IVF a nič a potom som otehotnela normalne tak pevné nervy a držím vám silno palce

simasla
26. dec 2010

@jerrymona - děkujeme za gratulku 🙂 porod je tady https://www.modrykonik.cz/fotoblog/simasla/clan...
a dneska teda chudinka 2 hodinky řvala - kroutila se, bečela, krčila nožičky. Bylo mi jí strašně líto. Zítra jdeme k doktorce, tak se zeptám, zda je něco, co by jí pomohlo...

jerrymona
27. dec 2010

@simasla tesim sa s tebou, ze mala michalka prisla predsa prirodzenou cestou na svet. 🙂 musela som sa smiat, ze doktor zahodil naradie a chytal misu. 😀 trvalo to dost dlho, ale uz to mas za sebou. super. 😉 a mas krasny datum a krasny cas, kedy sa narodila. 🙂
ak ma miska bolesti bruska, tak musis masirovat v smere hodinovych ruciciek. dufam, ze nebude mat koliku ako moja a nebude ti kricat kazdy vecer. 😖 a kup si kminkove cipky, su velmi dobre. su aj kvapky, carolinke sice nepomohli, ale sestrinej dcerke pomohol infacol. dava sa jedna kvapka pred kazdym kojenim. 🙂
carolinke sa uz dari inak lepsie, vcera vobec nekricala a predvcerom nejake tri minuty. 🙂

rejdzi
27. dec 2010

Ahoj holky.
Můžou se v těhotenství brát tablety FEMIBION 800(vitamínky).Kámoška je těhu a koupila si je.Ale je tam jod.
A když má sníženou funkci štítné žlázy,tak jestli se můžou...?
Jaké vitamínky jste měly vy?????

marikac
27. dec 2010

@rejdzi co ja viem femibion 800 sa uziva pred tehotenstvom min.3 mesiace a do 3 mes. tehotenstva...ako je to s tym jodom to ti neporadim...len ten femibion radia samotni lekari , aby sa uzival, kvoli kys.listovej , je v lahsie prijatelnej forme pre telo. Nech sa kamoska poradi so svojou endokrinologickou.

katie_25
27. dec 2010

@simasla jůůůůů gratuluji ... 😵 😵

katie_25
27. dec 2010

@rejdzi tak já užívám listovku ... jediný co mi doktor doporučil, byly vitamíny nez jodu a to tuším Prenatal 🙂
holky a moje vánoční bříško :o)) už se klube 😀

simasla
27. dec 2010

@katie_25 - děkuji 🙂
@jerrymona - no u doktorky nám bylo řečeno, že je ještě brzy, že miminko má problém s trávením, protože je to pro něj nové, takže příští týden jdeme znova a uvidíme - dneska zase bečela - bříško jsem masírovala, nožičkama cvičila, piju čaj od Hippu - obsahuje fenykl, kmín a anýz
Na kapičky je ještě brzy - volně prodejné pro takhle malé miminko nejsou a Dr. jí zatím dala čas se s tím srovnat. Ale já už jsem dneska bečela taky, když jsem jí viděla - chuděra malinká. Jinak teda krásně přibíráme - už má 3600 g. a porodní váha byla 3640 g. - to znamená, že už jsme skoro na ní a to je jí jen 6 dní 🙂

jerrymona
29. dec 2010

@katie_25 ty mas malicke brusko. 😲 to ja som take mala asi v 7tt. 😅 a si stihla. kolko si pribrala doteraz? 🙂
@simasla verim ti, aj ja som na zaciatku plakala, ked mala carolinka bolesti bruska. najhorsie je, ze nevies, ako mas drobcovi pomoct. ☹
ja pijem ten caj takisto. je aj na podporu tvorby mliecka, tak ho len pi dalej. ale najviac jeden liter denne. viac nie.
kapicky su kvapky? ja som mala SAB kvapky od tyzdna asi. ale ak mozes, kup kminkove cipky, na tie ja nedam dopustit. a ked su ti velke, tak drz trosku pod tecucou teplou vodou a trosku sa rozpustia. na zaciatku som plakala s carolinkou, ked som jej ho dala dnu, tak som sa bala. dost plakala. a teraz ked ma bolesti bruska, tak ho dam. ja uz mam rutinu a ona pri tom vobec neplace, asi vie, co jej pomaha. 🙂 a dufam, ze to nezakriknem, ale uz tri dni neplakala vecer alebo v noci, zrejme su koliky prec.
super, ze miska tak pekne pribera. 🙂

jerrymona
29. dec 2010

@rejdzi ja som tiez brala femibion a mam znizenu funkciu stitky. pytala som sa na to endokrinologa a on povedal, ze 150 miligramov je male mnozstvo, aj ked denne, takze mozem brat dalej. 🙂 no nech sa tvoja kamoska pre istotu spyta svojho endokrinologa, co jej na to povie.

tinara23
29. dec 2010

ahojte dievčatá, myslíte, že káva s cukrom a mliekom môže ovplyvniť krvné testy na štítku ? nevedela som, že mám ísť nalačno, síce som nejedla, len tá káva bola. Zistili mi Autoimúnna chronická tyreoiditída. Ostatné hodnoty v norme aj keď pred tým v CAR som mala zvýšenú hodnotu TSH 5,3, teraz ju mám 3,8 čiže v norme. Doktorká mi aj tak predpísala euthyrox 25, kedže chceme otehu.

katie_25
29. dec 2010

@jerrymona kupodivu jsem nepřibrala ani deko ... jen doufám, že to pak nepřijde najednou 😀
@tinara23 na odběr nemusíš jít nalačno 😉

tinara23
29. dec 2010

@katie_25 tak to si ma potešila, lebo setrička len tak medzi rečou spomenula, že na kontrolu ma objedná skôr ráno, aby som nečakala dlho nalačno. Tak preto sa pýtam 🙂

jerrymona
29. dec 2010

@katie_25 co? v tehu si nepribrala nic? 😲 a co ti na to hovoril lekar?

katie_25
29. dec 2010

@jerrymona zatím mám váhu stále stejnou, doktor mi zatím nic neříkal 😒
@tinara23 no tak tady sice objndeávají ráno, ale na řadu se dostaneš před obědem, a kdyby tu měl být člověk nalačno, tak už by asi zemřel hladem 😀 krev odebírají až po kontrole .. no já vzhledem k tomu, že nemám ráda odběry krve, tak se všude ptám , zda se musí nalačno nebo ne .. 🙂

tinara23
29. dec 2010

@katie_25 čítam tu o tvojej váhe, ja som v tehu dokonca schudla z 52 na 49 kg a až v piatom mesiaci som začala pribera´t a skončila som na 63. Dokonca si pamätám, že v piatom mesiaci som normálne zapla ešte rifle. Takže si myslím, že u každého je priberanie individuálne, síce dcéra bola menšia mala 49cm, 2650, ale aspoň som mala ľahký pôrod 🙂

jerrymona
29. dec 2010

@katie_25 jej az teraz som si vsimla, ze to bude asi chlapcek. 😉

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katie_25
30. dec 2010

@tinara23 mě nikdy váha nijak nelítala, takže asi taky moc nepřiberu.. uvidíme 🙂
@jerrymona jj, asi ano .. 🙂

monika0001
31. dec 2010

Nech sa starosť všetka zruší
a nech vládne pokoj v duši.
Čo bolelo nech sa zhojí,
čo tešilo nech sa zdvojí.
Aby boli v novom roku
iba slzy šťastia v oku.

jerrymona
31. dec 2010

babenky, prajem vam krasneho silvestra. 🙂

simasla
31. dec 2010

Také přeji všem krásného Silvestra a šťastný Nový rok. Ať je ještě lepší než ten starý 🙂.

evol06
31. dec 2010

Ahoj holčiny,doufám, že nevadí že se k Vám přidávám, ale přišla jsem na radu 🙂 Začali jsme se s manžou snažit o miminkou, ale hned na to mi lékař zjistil zvýšenou funkci štítné. To je cca 2 měsíce zpětně, okamžitě nám zakázal se o prcka pokoušet ovšem další testy ukázali naopak sníženou funkci z čehož byl i sám doktor velice překvapen 🙂 Řekl, že ta snížená je lepší a nasadil mi Eutorox 50 a za měsíc jdu na další testy, ale já mám obavu co když budou zase obrácené?! Nevíte zda se to může stát? A pokud to bude ta snížená myslíte, že je nutné odložit prcka l tak o půl roku jak nám doporučil? ☹ Nemáte s tím nějaké zkušenosti? Díky za radu a krásný silvestr

jerrymona
3. jan 2011

@evol06 ahoj. to teda nechapem, ako si lekar mohol zmylit zvysenu a znizenu funkciu, ale aj ja myslim, ze znizena je lepsia. ci sa mas pokusat otehotniet, to zavisi od toho, ake vysoke tsh mas. najlepsie je okolo 2-2,5. ale dobre je, ze sa liecis, len nezabudaj brat tabletky. 🙂
prajem ti, aby sa vam co najskor podarilo. 🙂

kacena00
3. jan 2011

čau holky, prosím o radu, obracím se s porsbou o radu především na ty, které jste po totální strumektomii a jste tedy na plné substituci...jak často vám váš endokrinolog bere krev v rámci kontrol?

já byla z endokrinolog. ústavu zvyklá na kontrolu dvakrát ročně sakum prdum všecko- zkoušely am nějaké reflexy, braly krev na zjištění hladiny hormonů, doktorka se zeptala jak se cítím

pak jsem se přestěhovala a poslední kontrola u té mé doktorky vypadala asi takto: změřila mi obvod krku ( u mě údaj o ničem nesvědčící, před tím, než zjistili že mám hyperfunkci mi doktorka hláslila že obvod krku se zmenšil, že je to na dobré cestě a za 3 dny když sem si volala tak mi sestřička oznámila, že musím druhý den přijet a nasadí mi léčbu na snížení funce št. žlázy- tehdy to bylo 7 tablet denně), změřila mi puls a poslala mě domů s tím,ž e odběry byly minule v pohodě, takže to bude v pohodě i teď...další kontrola i s odběrama červen- což znamená, že budu mít odběry krve přesně po roce...

cca 3 roky to bylo v pohodě a jednhoo dne mi musely dávkování zvednout o necelou polovinu... tak nevím, měla sem za to, že právě pro tyhle případy jsou kontroly i s krví dvakrát za rok...

přijde mi že ke konjci roku ty čůzy chtěly ušetřit, že kdybych šla na kontrolu v lednu, tak mi snad i tu krev vezmou...nevím, ale třeba se mýlím, a jako pacietn po totální strumektomii sem zatím měla štěstí na kontorly krve dvakrát ročně...jakou máte zkušenost? nevíte kolikrát ročně máme nárok na náběry?

dík za vaše zkušenosti, rady..

zuzana_1
4. jan 2011

ahojte 🙂 chcela by som sa vas spytat,kedze lekari mi nic nepovedali : diagnostikovali mi autoimunitnu hypofukciu, beriem L-thyroxin 50 1 rano uz asi 36.den a zistila som,ze som tehu...predtym som mala v septembri potrat pre anembryomolu.myslite, ze po nieco vyse mesiaci liecby sa to nemusi zopakovat? dakujem

sussanah
4. jan 2011

@zuzana_1 a oni ti rekli, ze ten potrat souvisel s stitnou? Jakoze ano, muze s tim souviset, ale nemusi to byt jedina pricina. Jinak 36dnu brani prasku neni moc dlouha doba, hormony se vetsinou upravuji do 2-3mesicu. Kazdopadne kdyz jsi ted zjistila tehu, tak je potreba zajit co nejdrive znovu na endokrinologii na krev, pripadne prenastavit davkovani, to je v tehu hooodne dulezite. V tehu jsem dochazela na endokr. asi co 2-3mesice, pokazde krev a jednou utz. Ja mam autoimunni thyreoditidu, ale uz pred prvnim tehu jsem se lecila temer 2 roky.