Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

michamicha
6. apr 2008

Ahoj holky, tak já beru od čtvrtka taky medocriptine, na kontrolu jdu na konci května, tak snad se to zlepší 😉

alicag
7. apr 2008

Ahoj mimamicha aku davku berieš medocriptinu?a nemaš nejake vedlajšie priznaky?ja beriem večer štvrtku a som nejaka unavena 🙂

michamicha
7. apr 2008

dostala jsem půlku večer a k tomu mi zůstal Letrox 150. Víš co je zajímavý, že první dva dny a víkend jsem skoro prospala, ale dneska jsem OK. Řekla bych, že se mi ta únava někam vypařila. Myslíš,že prolaktin může způsobovat také větší únavu (ospalost)? Si to najdu někde na netu. Protože když se nad tím zamyslím, tak jsem začala být víc unavená, když se mi objevily příznaky vysokého prolaktinu (výtok z prsu) a to už je cca 1,5 roku zpátky. Ve čtvrtek jdu na gyndu, tak se pana doktora zeptám. Je to opravdu zvláštní.

alicag
7. apr 2008

ked som začala ja uživat štvrtku medocriptinu bola som hrozne ospala a povedala bi som aj spomalena ale teraz je to fajn. 😀 hormony su hormony 😀 😀 😀

alicag
7. apr 2008

Kachnin 😉 no ako bolo v horach?ake ste mali počko?u nas bolo nič moc. ☹

kachnin
10. apr 2008

Ahoj holky, na horách bylo nádherně - jen to naše počínání nebylo "aktivnějšího" rázu, ale neslo se v duchu Receptáře Přemka Podlahy 😀 ...takže se sadilo, stříhalo, hnojilo .... Konečně jsem přišla na své přihlašovací údaje na MK - to proto ta odmlka 😉 Krásný, slunečný čtvrtek.

alicag
14. apr 2008

ahoooooj 😀

kachnin
14. apr 2008

Ahoj - to bylo ale pár dnů bez komunikace ☹ .....Je něco nového?

kachnin
14. apr 2008

Tak se zase mineme po síti ☹ ....alespoň pár novinek: po páteční návštěvě CARu mám hlavu kůň 😀 ...opět bylo konstatováno...."ŠŽ nemá na otěhotnění vliv, alespoň autoimunitní thyreotitida" (fakt č.1), partnerův spermiogram není žádný zázrak 😅 , ale na otěhotnění to nemá vliv (fakt č.2), můj hormonální profil je vzorový, tudíž ovulace by se měla dostavovat (fakt č.3), nepociťuji žádné ovulační příznaky (fakt č.4) - tak proč stále nejsem gravidní ? Když s frekvencí pokryjeme téměř celý cyklus ? 🙂 Takže se vydáváme cestou nejmenšího odporu a čeká nás IUI. Sbohem naše ložnice a chvíle v ní strávené 😀 😀 😀

micinka22
14. apr 2008
petranela
15. apr 2008

Kachnin, teda to jsou zprávy. 😀 A jak dlouho se snažíte a jaký vyšetření jste si už prošli? Byli jste na kompletní imunologii?
Držím palce na IUI! I já půjdu možná tento cyklus taky zkoušet první IUI, akorát my máme celkem blbý spg.

kachnin
15. apr 2008

Petruš, snažíme se cca 15 měsíců, reprod.imunologii zatím testovanou nemáme, jen taková ta klasika: chlamydie a jiné "breberky", hormonální profil, spermiogram a cca po desáté testovaná funkce štítné žlázy, mimochodem pořád se stejným výsledkem 😅 .... Držím palec na IUI - to je snad poprvé, co se na MS těším 😉 ...né že bych vkládala do IUI velké naděje (úspěšnost menší, ale když jsou mužíci-spermíci pomalý, holt tak se nedá nic dělat 😀 ). Mám klidné spaní - konečně se to začíná někam posouvat a roztáčet finanční kola mé zdravotní pojišťovny 😅

petranela
17. apr 2008

Kachnin, taky jsem rada, ze se konečně něco děje, já jdu dnes na endokrinologii k nové dr. tak jsem hrozně zvědavá, co mi řekne. Pak ve dve jdu na folikumetrii - jsem 10DC a jsem fakt napnuta jak folici rostou, snad budou pěkní a mohli bysme příští týden zkusit IUI, to bych byla hrozně ráda... Musela jsem si dnes vzit dovolenou, protoze nevim jak bych vysvetlovala v praci, ze jdu v 10 k dr. a pak bych se zbalila a ve dve bych sla k druhe dr. Uz tak pry ma sef kecy, ze jsem pry nejak casto u dr, to je fakt neprijemny... Uz abych sla na materskou a nemusela byt pod pracovnim tlakem...
Kachin, kolikaty jsi den cyklu? Na IUI bys sla bez stimulace?

kachnin
17. apr 2008

Tak Petruš, dnes držím palec u nového endokrinologa a ještě více na folikulometrii, aby tam byl objeven pořádný obr, který se bude chystat každou chvíli prasknout 😀 Já se momentálně nacházím v cca 27DC, čili těsně před MS. Počátkem následujícího cyklu budu stimulovat a podle vývoje situace na vaječnících se provede IUI. Abych pravdu řekla, také netuším co nás čeká, takže ocením, když se poté se mnou podělíš o zážitky. A názory v práci?
Já přišla s historkou o Jižní Americe počátkem příštího roku a přece dva měsíce před atestacemi se nebudu pokoušet otěhotnět a světe div se - rozneslo se to (jak jinak ve firmách) a mám klid. Už jim ani nepřijde, že nosím rukavice - to je totiž indikátor počátku těhotenství. Kdo by taky nosil rukavice v laboratoři - v infekčním prostředí 😀 ...někdy ty ženy u nás opravdu nechápu 😉

alicag
17. apr 2008

kachnin neboj všetko bude fajn

kachnin
17. apr 2008

Alicag, ahóój, já myslela, že už máte štítnici zdravou, když nediskutujete 😀 Zítra opět vyrážíme do Beskyd, takže opět naše klasika: krb, červené víno a věčně problémový Tadeáš 😀 a jako posledně se z nás stane Přemek Podlaha a jeho pomocnice, máme plno sazenic - takže o zábavu postaráno.

katka444
18. apr 2008

ahojte, chcem sa opytat, ci velmi nizke hodnoty LF 4 a TSH v krvi mozu mat vplyv nato, ze sa nam zatial nedari otehotniet. vysledky su z februara ale objednana som az teraz na pondelok. a snazime sa od noveho roku a zatial nic.

petranela
20. apr 2008

Holky, který jste z Brna, ráda bych vám doporučila Mudr. Hanu Dostálovou, ordinaci má na ulici Ponávka. Je opravdu úžasná, má obrovský přehled, vše vysvětlí. Já jsem u ní byla poprvé, věnovala se mi asi hodinu a já jsem si připadala jako v jiném světě, 😲 kde se doktor zajímá o pacienta, chce mu pomoct a nezávisle poradit. Mluvili jsme i o mých PCO, manželově spermiogramu, brněnských carech a plánovaném IVF. Zvýšila mi dávku Euthyroxu 50 na 1 tbl denně, moje původní dr. mi dávala opravdu dětskou dávku. To jsou doktori 😒
Odpoledne mi ale bohuzel klesla nalada na nulu, protože při folikumetrii v 10DC jsem měla sliznici jen 3 mm a folik jen 13 mm, takže z plánované IUI zase sešlo, protože dr. řekla, že ovulace tento cyklus zase neproběhne... ☹ achichjo, to je vazne nekonecny cekani. Takze dr. mi kooonecne od pristiho cyklu napsadila muj prvni clostylbegyt, takze budu doufat, ze pristi mesic se urodi a snad poprve zkusime IUI. No mohla mi dr. ten clostil napsat už mnohem driv. Já nevím na co porad cekala .... hruza...

Kachnin, preju Ti at mrcha konecne nedorazi, jak to s Tebou vypada??? A jak bylo v Beskydech?

michamicha
29. apr 2008

Ahoj holky, tak musím konstatovat, že mi začalo být poslední 2 týdny po tom medocriptinu pěkně zle. Kolegyňka v práci si ze mě dělá srandu, že jsem určitě těhotná, ale o tom dost silně pochybuju. Zatím čekám mrchu, tak uvidím jestli se dostaví...Jedeme na prodloužený víkend na šumavu, tak vám přeju hezký víkend s předstihem 😉

michamicha
9. máj 2008

Ahoj, tak mrcha zatim nedorazila. Dělala jsem si celkem 4 testy, z nichž 1 vyšel určo pozitivně, 1 pozitivně - ale druhá čárka byla hodně slaboučká, a 2 testy vyšly negativně. V pondělí se jdu objednat k dr. a ten mi buď potvrdí nebo vyvrátí těhotenství. Moc si přeju, abych byla těhulka 😉

alicag
9. máj 2008

Ahoj mimamicha 😉 velmi ti to prajem abi to bolo tehotenstvo a ty tehulka.držim ti palce 😅 😅 😅
ahoooooooooj

kachnin
9. máj 2008

Báječná novina, Michamicha - držím palec, vím, jak moc si to přeješ, která z nás ovšem ne 😉

alicag
9. máj 2008

Ahoj kachnin ako sa ti dariii?

alicag
9. máj 2008

tak pekny vikendik všetkym 🙂 😉

petreva
10. máj 2008

Ahoj holky, chtěla jsem vás všechny pozdravit. Taky mám už asi tři roky diagnostikovanou autoimunitní onemocnění štít.žlázy. Také mě řekla Dr., že když se hladiny hormonů v krvi stabilizují pomocí léků, nemá to vliv na otěhotnění ani průběh těhu. Jen je třeba více hlídat krev.
Michamicha, to je nadějné 😉 , vím jaké je čekání, proto ze srdce přeju aby dvě // jen sílely.

Katka444, myslím si, že každá odchylka není ku prospěchu. Asi by mělo být všechn v mezích normy, ale nejsem lékař. V pondělí se určitě dozvíš víc. Hodně štěstí.

michamicha
12. máj 2008

ahoj, tak po dalším negativním těhu testíku jsem nabyla přesvědčení, že těhu asi fakt nejsem, takže bude následovat návštěva gyndr a jsem zvědavá co mi poví. Přitom ovulku jsem určo měla. Ty hormony si dělaj co chtěj 😠

marianka28
13. máj 2008

Ahojte... Prave som prisla z kontroly na endok. a ked som povedala,ze som po MA,doktorka mi kazala prist na krv v 5. den MS,potom 14. den od prveho dna a 22.den...ze musime skontrolovat cyklus a hormony...Inak mam mierne zvacsenu stitnu a uz rok a pol uzivam Euthyrox 25 - doteraz len cez prac. dni a od dnes aj vikendy...moze to mat suvislost s MA?

petreva
13. máj 2008

Marianka, zdravím tě. Porucha štítné žlázy může mít souvislost s MA. Všechny žlázy s vnitřní sekrecí ( i hypofýza, hypothalamus...) při MA hodně trpí. Bohužel. Nevím jakou máš diagnózu štítné žlázy, některé změny jsou vratné, ale jsou i takové, které s tebou budou už napořád.

marianka28
14. máj 2008

ahoj petreva,dik za odpoved,mam napisane na listku z kontroly,ze pacientka s chronickou autoim. thyreotitidou...a pod tym je zase ze - chronicka atroficka thyreotitida...dufam,ze ak mi to zavinilo MA,ze to pani doktorka podchyti a dalsie teh. uz bude uspesne...

happyteddy
14. máj 2008

Ahoj Holky, vlezla jsem sem jen náhodu, ale mohu vás , si myslím, uklidnit, protože mám sousedku, která je v současné době už asi 6. měsíci těhotenství, se štítnou žlázou laboruje od dětství, váží 1O4kg, těhotná byla co by dup, takže to nevidím tak zle. Chce to trpělivost a psychickou pohodu, to ona je, a zadařilo se. Mějte se pěkně. Tedík