Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

niikkyy
15. dec 2007

anti TG a anti TPO myslím že je to to co mám zvýšené!!víc nepřečtu 😔

krista
15. dec 2007

Myslím že to bude taky v pohodě, ale fakt si netroufám říct ti to na 100% sama jsem nepoznala rozdíl mezi tím kdy tu infekci mám a kdy ne (na výtoku) a už jste to někomu řekli? 😵

krista
15. dec 2007

S tím ti neporadím, počkej až se tu někdo vyloupne 😅 Jestli to tu mezi tou naší konverzací ještě najde 😅 nechceš jít radši jinam, tady je to zcestný, ještě nás zavřou 😅 😀

niikkyy
15. dec 2007

no ví to manža,ségra moje,můj kolega,který to na mě poznal,pak Tomův kolega a naše kámoška a ta to ale ještě ani neřekla manžovi,pač ten je strašná slepice a hned by to všude vyhlasil!!!! 😀

niikkyy
15. dec 2007

zavřít poldu??? 😀 jo ale kam?

krista
15. dec 2007

No ty nejseš polda tak tebe zavřít můžou ne 😀
Jo nevím klidně k nám do Chceme být a jsme těhotné v roce 2008 tam se cítim nejjistěji a nikdo nám tam nevynadá že se tam bavíme tak pojď 🙂

krista
17. dec 2007

Niky jak jsi dopadla na žláze? 😕

kajule
17. dec 2007

Kris zdravím, co že se ani neukážeš v JTOŽ??? 😠

krista
17. dec 2007

Kájo protože už jdu asi půl hodiny spát 🤐
Zítra musím na gyndu, nezlob se 😀

kajule
17. dec 2007

Jsem taky dneska byla půl dne. 😠 Pozval si mě teď až za rok, teda pokud nebudu mít špatný ty stěry, což doufám, že budou v pohodě. 🙂

kajule
17. dec 2007

Já bych šla taky spát, ale opět se mi nechce...zase mám náladu pod bodem mrazu. 😒

niikkyy
18. dec 2007

Kris dopadla jsem dobře psala jsem ti to na druhou diskuzi!!!!!prášky brát pořád stejně,žádná změna a na kontrolu na krev v unoru a dubnu,mám mu výsledky poslat emailem!!takže tam nemusím lítat 😵 a pak až 3 měsíce po porodu 😵

Kajule jaký stěry??já měla teď špatné z čípku a poslala mě na onkologii 😅

krista
18. dec 2007

Niky já tu druhou diskuzi nedočítám tak to bude tím 😉

Jinak jsem ráda že všechno fajn 🙂

Kájo taky jsem běhala půl dne, ale naštěstí všechno dobrý 🙂

niikkyy
18. dec 2007

kris aha tak to jo,já taky nedočítám,nebaví mě to 😅 😀 😀

krista
18. dec 2007

Niky no já bych tím hlavně strávila moc času 😅
Dřív jsem byla na tohle poctivá, ale postupem času ... 😀

niikkyy
18. dec 2007

mě to nebralo nikdy tak nedočítám 😀 a když dočítám,tak to je přeletím a když vidím že někdo o těhu nebo rodí tak se zastavím,pač je u toho vždycky halo 😀

krista
18. dec 2007

Jé u vás už se rodí? 😵 U nás ještě ne a až to začne tak jsem hned na řadě 😅

niikkyy
18. dec 2007

ne ještě ne,to bylo nadneseně 😅 teda vlastně jedna rodila a druhá by měla každým dnem 😉 to já si počkám do srpna 😀

kikusa100
25. dec 2007

ahojte baby.. mam znizenu cinnost stitnej zlazy. beriem eutyrox 75 ale rped tym som brala len 50 mg. chcem sa vas opytat ci vyssia davka eutyroxu nemoze sposobit spinenie pred menzesom?dik.

krista
25. dec 2007

Kikusa tak o tomhle jsem ještě neslyšela, nevím 😖

ladida.l
25. dec 2007

kikusko... Já jsem na tom stejně jako ty. brala jsem 50, teď 75. a Mám podobný problém, minule jsem špinila týden před MS, i když dříve se mi to nestalo. Ale nenapadlo mě dát si to do souvisloti. Fakt nevím, zda to může být tím.

wia
29. dec 2007

Ahojte, mne vcera zistili, ze mam autoimunitnu tyreoiditidu, v podstate este ani riadne neviem, co to je, lebo mi vysledky prisli postou, ale mam z toho dost nervy, lebo sme chceli tento rok dieta, mam 27 rokov... teraz sa mi to zda ako nova prekazka na ceste k nemu... poviete mi prosim aspon v com spociva tato choroba a ako ma priznaky a co sa u vas zlepsilo po uzivani liekov? Ja som brutalne unavena, moze to byt z toho? Lenze tu unavu mam uz asi 4 roky. A predpisal mi Euthyrox 50

delfi07
31. dec 2007

Ahoj Wio,
endokrinolog ti k tomu nic pořádného neřekl?
No máš prostě v nepořádku štítnou žlázu, to se teď bohužel stává čím dál víc. Taky mě to letos překvapilo stejně jako tebe. Autoimunitní onemocnění je myslím varianta, která se obvykle léčí jenom léky. Prostě se dodávají hormony, které sž normálně vyrábí sama - proto ten eutyrox. Většinou je to dlouhodobá záležitost, záleží ale na tom, v jakém stavu sž máš. To by ti právě měl říct doktor.
Pokud jde o příznaky - Krista k tomu před časem objevila pár dobrých článků, hodím ti sem pak odkazy (už tu ale někde jsou). Asi budeš mít sníženou činnost sž.
Sž může kromě jiného ovlivnit hladinu pohlavních hormonů a rozházet ti cyklus - je to jeden z příznaků. Je taky důležité, abys měla v normálu hodnoty hormonů sž, protože jinak pak můžou být problémy s otěhotněním a taky by mohla být být snížená činnost nebezpečná pro mimi (vliv na inteligenci a tak). Jestli ale budeš mít už všechno v pořádku díky těm lékům, tak by myslím už žádný problém být neměl. Možná tě ale nechají s mimi 2-3 měsíce počkat, aby měli jistotu, že se všechno ustálilo.
Jinak se s tím netrap. Tohle je prostě něco, čemu se nedá vyhnout, nikdo pořádně neví, čím to vzniká. Řekla bych ale, že aspoň dobré se nějak zbytečně nepřepínet, třeba nepřecházet nachlazení a tak (mám pocit, že se mi díky tomu ty moje problémy před rokem rozjely). I když jinak je na to spouta teorií, stres, životní prostředí, Černobyl a jánevímco ještě. Každopádně si s tím teď nelam hlavu. Dávej na sebe pozor a zajdi si pak k endokrinologovi, aby ti vysvětlil, co a jak a když tak pak i ke gynekologovi, aby ti zjistil hladinu hormonů, jestli je v pořádku.
Hodně štěstí do nového roku - a totéž samozřejmě i Kristě a Niikkyy 😉 holky opatrujte se a už se těším na fotky mimísků! 🙂 🙂 😎

krista
31. dec 2007

Delfi ahojky 😵
Tobě taky krásného Silvestra a šťastný nový rok a jak se vůbec máš? Co krček už je to lepší? Já ti do nového roku samozřejmě přeju ať máš brzy // a šťastné těhu 😵

Koukám, že máš pamatováka, ten článek je tady 🙂
http://www.mladazena.cz/scripts/detail.php?id=3...

Wio i tobě hodně štěstí ať se miminko brzy zadaří 😉

ladida.l
31. dec 2007

wio, stejně jako ty mám autoimunitní thyeroitidu. Doktorka mi nasadila euthyrox a řekla, že ho mám doživotně. Zjistili mi ji loni, na kontroly chodím á tři měsíce. Jsem taky pořád unavená, po lécích se únava mírně zlepšila. S miminkem snad čekat nemusím, v létě jsem endokniložce oznámila, že by jsem rádi mimčo a o žádné pauze 2-3 měsíce nemluvila. 😎

delfi07
31. dec 2007

Ahoj Kristi
tys byla rychlejší 😀 😀
Díky, taky si to dneska užijte 😉 Na krk pořád něco vymýšlím, chodím (zase konečně) na ten laser, dávám na to vitamin E a konečně jsem si přečetla návod k jedné doporučované mastičce - ke Contractubexu. No co myslíš 🙂 Je v něm kromě jiného "výtažek z cibule, který působí protizánětlivě a proti vzniku nevzhledných jizev". Takže teď to mažu ještě cibulí 😀 😀 Navíc se cvičení podle paní Mojžíšové konečně ukázalo k něčemu a ze šesti týdnů cyklu jsem se díky\ němu dostala na čtyři, což je senzační 😉 snažit se začnem tak za měsíc
Měj se krásně a ať jste všichni zdraví. 😉 🙂 🙂

delfi07
31. dec 2007

Ahoj Ladi,
mě to doporučil endokrinolog po operaci, když se mi musely srovnat hormony po tom, co se zhoupla zvýšená činnost do snížené. Pokud jsi měla už srovnané dávkování léků a hladinu horminů vyrovnanou, tak samozřejmě na nic čekat nemusíš, to je jasné
😉

delfi07
31. dec 2007

omlouvám se za rychlý nepravopis 🙂 🙂 🙂

krista
31. dec 2007

Delfi to moc ráda slyším 🙂 To jsou super zprávičky 😵 Jsi šikulka že jsi se do toho takhle opřela, tak teď už si miminko najde cestičku k vám hned jak budete chtít 😵

Nepravopisu jsem si nevšimla 😀 Tak hezký večer! Páá 😵