Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

ladyh
27. okt 2010

@shandy už jsem to psala, překoukl se doktor machač

petula22
27. okt 2010

@ladyh Me to dávali dolů přes půl roku, ale já jsem měla tu hodnotu podstatně vyšší.

shandy
27. okt 2010

@ladyh jaaaj prepac, nevsimla som si 😅 . No na neho som pocula niektore kocky aj frflat trosku...ale ja na neho nemozem kriveho slova povedat. mne robil OPU raz a perfektne, bol velmi mily, vobec som nekrvacala, nespinila, ziadne bolesti a mala som 7 krasnych vajok po softe, uz o tom potom, ze to aj tak nevyslo...

ladyh
27. okt 2010

já si myslím, že si toho nejspíš nevšiml, každopádně řeším to hned, ať se dílo podaří

jerrymona
27. okt 2010

zdravim vas baby.
tak, dnes rano sme si urobili s mm vyletik do porodnice neplanovane. on rano zaspal, tak isiel trosku neskor do prace. o taku polhodinku som sa ja pretocila na druhu stranu a zrazu dole bolest a pod sebo citim mokro. ako keby som sa pocikala. ale len trosku. mala som tenku vlozku celu mokru a spodne pradlo. myslela som, ze to asi voda. tak som chvilku lezala, cakala, ci este cosi pride. potom som pre istotu zavolala do nemocnice, ze co mam robit, ked povedali, ze hlavicka este nie je tam, kde ma. tak mi povedali, nech pridem, ze sa na to pozru. na zachod ist mozem, ale potom radsej len v pokoji lezat a cakat na mm, nechodit hore dole. tak som zavolala mm, ten nastastie nestihol vlak, tak bol o taku pol hodinku doma, inak by som cakala aj dve hodiny. a keby mi odisiel prival plodovky, tak ze mam prist sanitkou.
poobliekala som sa pre istotu v posteli, potom sme sli do nemocky. vysetrili ma a hlavicka sa zosmykla dole, ze ju tazko posunut prec, takze sa zafixovala, comu som nesmierne rada. otvorena som na jeden prst. zobrala mi vzorku, ci je to plodovka...a nie je. to mi iba odchadzala zatka. zas to malo taku zlto-hnedu farbu a sem tam soplikovu konzistenciu. ale ja som citila taku tekutinu, ako keby som sa pocikala... takze ma poslali domov. hebamme mi dala akusi tekutinu, ze keby som som mala dojem, ze zo mna viackrat nieco vytecie, nech ju rozlejem po vlozke a ked je to plodovka, tak sa to zafarbi do modra. ctg bolo v poriadku. a este doma som mala asi 4x po polhodinke bolesti dole, tak asi nejake kontrakcie. a ked som vstala z postele v nemocke, tak som mala kontrakciu urcite, lebo sa ma to drzalo dlhsie (asi minutu) a dost to bolelo. a druhy krat, ked sme boli s mm v obchode. ale je to este nepravidelne. tasku sme nechali radsej v aute, ze keby cosi. keby sa nic nedialo, v piatok o deviatej mame prist zas. ale ja pevne verim, ze sa to uz rozbehne. carolinka s nami teda poriadne cvici.

petula22
27. okt 2010

@jerrymona Joj, tak už se to rozbíhá 😀 . Držím palce at je to co nejrychlejší a at vše dopadne, jak má.

matamisi
28. okt 2010

ahojte...prave mi @jerrymona zatelefonovala a carolinka je uz pri nej.....rano okolo 7 jej musely robit cisarsky....este raz velka gratulacia 😉 😉 😉

carrie84
28. okt 2010

@jerrymona - gratulujeeeeem! 😵 😵 😵 😵 Hlavne nech ste s carolinkou obe zdrave 😵

vendulak
28. okt 2010

Ahojte holky, hodně dlouho jsem tu mezi vámi nebyla 😔. Hlavně nejdřív bych chtěla pokratulovat Estrelitě a Jerry k vytouženým miminkům 😉. Holky gratuluju a přeji vám s nimi do života spoustu štěstíčka, zdravíčka, lásky a zatím hlavně i mlíčka 😉 😵.
A Shandy bych mooooooc chtěla pokratulovat k těhu! 😉 To je skvělý 😵.

Ale holky přišla jsem sem za vámi s dotazem 😔. Když jste otěhu volali jste na endokrinologii hned po objevení //? Nebo až dýl? Třeba až po jistotě že čárky sílí nebo i až po ultrazvuku? Díky 😉.

eustoma
28. okt 2010

@vendulak ja som to riesila uz predtym, kedze male bolo planovane a dr. my musela zmenit lieky. a hned po objaveni // som sla na krv. teraz chodim co 3-4 tyzdne na kontrolu.

katie_25
28. okt 2010

@matamisi juchůůůůů, děkujeme za zprávu, carolinka už je na světě, oběma přeji hodně zdravíčka 🙂

@vendulak mě jak dr. na gynekologii těhu potvrdil,tak jsem hned volala na endo, šla jsem tam hned pak na krev, ono ale záleží, zda bereš stále stejnou dávku léků nebo ti to před těhu navýšili .. když by to byl druhý případ, tak to je dobrý, protože TSH ti hned nestoupne o tolik 😉 ale určitě si tam zavolej a dr.ti určitě řekne co a jak .. mě právě před těhu léky navýšili, takže hned po zjištění jsem měla TSH celkem nízké, takže jdu na další krev až za měsíc a půl

petula22
29. okt 2010

@jerrymona Gratuluji, hlavně že jsou obě v pořádku 😵
@vendulak Mě na endo řekli, že jak zjistím, že jsem těhu, tak mám hned volat, nejpozději do 9 týdne se to musí upravit....
Jinak včera byla ovulka, tak uvidíme, jestli se zadařilo 😅

vendulak
29. okt 2010

Holky děkuji vám všem za odpovědi 😉. Já tedy abych to uvedla na prvou míru. Doktorka určitě ví, že plánujeme otěhotnění, protože mě k ní poslali z CAR, kde mi zjistili při hormonálním profilu vyšší TSH. Ale ne dávku mi v nedávné době neupravovala, nezvětšovala. Když jsem k ní začala chodit brala jsem Letrox 50 přes týden celou tabletu, o víkendu polovinu, to jsem měla TSH něco přes 5. Pak jsem u ní byla někdy tuším na začátku března a to bylo TSH necelé 3. A to doktorka řekla že je super a teď půjde těhotnět, ale dávku zvíšila o ty dvě půlky o víkendu, že jsem měla brát každý den celou tabletku, A to jsme otěhotněli. Byla jsem u ní v těhu // a to TSH stouplo na rovné tři. Takže jen málo. Ale další den jsem musela do nemocnice (těhu se nám špatně vyvíjelo). Doktorka pak řekla že TSH stouplo jen nepatně takže k ní nemusím a mám Letrox 50 brát pořád stejně. Pak jsem u ní byla na konci července. A to bylo TSH necelý dvě. To jsem byla i na sonu kontrolním. A doktorka říkala že prostě všechno super. Že ten Letrox 50 je evidentně "moje dávka" a mám v něm tak pokračovat pořád dál. A na další kontrolu se objednat buď za půl roku, nebo v případě těhu.
A já teď nevím. Nechci plašit zbytečně brzy, po minulé zkušenosti se teď hlavně bojíme 😔. Ale zase na druhou stranu, tím, že se bojíme, si říkám abych zase něčemu neuškodila tím že budu dýl čekat.
Ale asi jsme se zatím domluvili s přítelem tak, že v pondělí zavolám do CAR a po ultrazvuku u nich, když bude vše dobré zavolám na endo. To bude pořád ještě brzy 🙂. Tam jsem minule byla taky dřív než na endo. Prostě proto že mě tak objednali. Tak snad to bude v pohodě.

Jééé a já úplně přehlédla Carrie, se kterou jsem sem chodila dřív, omlouvám se 😔. Carrie moooooc gratuluji z celého srdce ke chlapečkovi 😉 😵.

monika0001
29. okt 2010

@jerrymona - GRATULUJEME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

simasla
29. okt 2010

@jerrymona - moc, moc,moc, moc gratuluji k narození Carolínky 🙂 ať vám dělá jen samou radost
@vendulak - jestli jsem to dobře pochopila, tak potichoučku gratuluji a držím palečky, moc držím palečky, aby bylo všechno v pořádku

shandy
29. okt 2010

ahojte dievcence 🙂
waaaaaaaaaaaaaaaaaaaw jerry uz neni kinderko 🙂 🙂 🙂 , @jerrymona velke gratulacie ku Carolinke, hlavne nech ste zdravucke a prajem vela mliecka 😵 😵 . dufam, ze ten cisarsky si dako prezila, ked to vyzeralo ze este nakoniec porodis prirodzene...hlavne, ze ste obe v poriadku a tesime sa na fotky 🙂
@vendulak vendy dakujeeem, tak vies, este stale sa klepem...kym nebudem po NT skriningu, tak budem asi stale v obavach, ze ci su drobci ok 🙂 . drzim palceky aj tebe. ftfuj, tfuj, tfuj, TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT. Ja som bola u endokrinologa az po srdieckach a nastastie vobec mi nebolo treba zvysovat hodnoty, mam ich ukazkove... 🙂
pekny vikend babule 😅

estrellita
29. okt 2010

@vendulak moc dekuju za gratulace 🙂 a i osttanim holkam 🙂

jinak ja jsem byla s Dr domluvena, ze jdu okamzite na testy pote, co zjistim, ze jsem tehotna. takze necekej 🙂
chces nam hlasit hezkou zpravu? 🙂

simasla
29. okt 2010

Ahoj estrell 🙂 tak nám sem hoď fotku toho vašeho drobečka 🙂 album se mi nezobrazí, a jak jste to zvládli - povídej.. už se nám to blíží, konečně jsem dnes na dovolené a od příštího týdne na mateřské, tak se můžu připravovat na porod 🙂 a zkušenosti se budou hodit 🙂

estrellita
29. okt 2010

@simasla no nakonec jsem mela hodne dlouhy s komplikovany porod, tak ti ho popisu, az budes mit po tom svem, jo? 😉
napis mi do ip mail, poslu ti fotku 🙂

jankohrasko
3. nov 2010

@jerrymona gratulujeme k babatku 😉 🙂 😵 😀 Vela zdravicka stasticka malinkej, nech je zdravucka a krasnucka. Krasna je princeznicka

jerrymona
3. nov 2010

zdravim vas babenky a dakujem za vsetky blahozelania a ze ste na mna mysleli. odvcera sme doma a mm teraz uspava malu tak mam chvilku cas.
porod som mala sice otrasny, ale pomaly sa z toho dostavame vsetci traja. mala som nejaky zvlastny pocit, ze moj porod nebude med lizat, ale aj tak som bola na zaciatku optimisticka.
ako som uz pisala, v stredu rano som myslela, ze mi odtiekla plodova voda. to som prave lezala v posteli, ked som pocitila pod sebou mokro. v pondelok mi povedali, ze hlavicka este nie je fixovana, tak som sa obavala postavit. volala som do nemocky a hebamme povedala, ze nech pridem, pozru to. nastastie mm rano zaspal a este nedosiel do prace. akurat mu usiel vlak, tak bol doma do pol hodiny. hebamme povedala, ze ak je to iba male mnozstvo, tak mozeme prist autom, pri väcsom mnozstve sanitkou.
v nemocke to pozreli a ze to bola iba zatka...a hlavicka sa nedala lahko posunut, takze sa zafixovala. tesila som sa, ze konecne dobre spravy a do toho som chytila rovno tam krasnu kontrakciu. poslali nas domov. s mm sme sa este isli najest a potom v obchode ma chytila este jedna kontrakcia. predychavala som tam pomedzi regaly a potom sme uz radsej isli domov. potom sa mi zacali kontrakcie v 30-minutovych intervaloch. to bolo kratko pred druhou. statocne som predychavala, pomedzi som poupratovala, umyvala okna a zem . ked prisla kontrakcia, tak som si utekala lahnut alebo hopsat na lopte. mm zapisoval casy, aby sme sledovali intervaly. az vecer o osmej zacali byt 7 minutove, mm zacal byt nepokojny...ze aby sme uz radsej isli do nemocnice. tak som tam zavolala, aby hebamme vedela, ze uz sme na ceste. doma som sa ako tak stihla obliekat a chodit na zachod...kontrakcie uz pekne boleli. a dlhe boli uz od tej druhej, takze ma to uz vtedy stalo energie. a ja blbec, keby som vedela, ze porod bude trvat tak dlho, tak urcite budem odpocivat.
prideme do nemocky, tam na chodbach ani zivej duse, ako vymrete...no aspon som mala pokoj...cez den sa to tam niekedy pekne hemzi.
hebamme nas vzala do porodnej izby, vsetko sa zacinalo velmi pokojne. dala ma na ctg-cko, carolinka bola v poriadku. mna chvalila, ze pekne predychavam, len som bola otvorena na 1 cm. potom sa vo mne trosku hrabala a otvorila som sa na 2 cm. pri 3 cm som sa isla osprchovat teplou vodou, to sa este dalo. o nejakej asi druhej (na hodiny som sa uz ani nestihala pozerat) som bola otvorena na 4 cm, potom som isla do vane. mm mi masirovat krize (tie uz ma zacinali pekne boliet), prihovaral sa mi a drzal ma za ruku. zacinala som uz predychavat s hlasnym aaaaaaaaa...so stupnujucimi sa bolestami som myslela, ze mm asi zlomim prsty, tak som mu stiskala ruku. ale keby som ho tam nemala, tak neviem...velmi mi pomahal.
potom sa to skomplikovalo...otvarala som sa strasne pomaly, kontrakcie uz boli nahustejsie, boleli ako svina. keby som vedela, aka budem vysilena, brala by som epi. ale to uz som bola otvorena na 6 ci 7 cm...myslela som, ze to uz nebude dlho trvat...mylila som sa. hebamme povedala, ze zavola lekarku, aby sa na mna pozrela...to uz som tusila, ze nieco nie je v poriadku. urobila mi ultrazvuk. potom sa na seba pozreli akoby v zmysle "co teraz"...hebamme povedala, ze sa otvaram len velmi pomaly a ze hlavicka sa nechce otocit spravnym smerom... ale ze je optimisticka, ze sa to predsa bude dat. to mne uz pomaly dochadzali sily, uz som nevedela, ako sa mam na tej posteli poskladat, ziadna poloha nebola vhodna. najhorsie bolo, ked som uz bola otvorena na 9 cm, to uz nebolo len hlasne aaaaaaa ale revajuce jaaaauuu...hebamme mi povedala, ze sa musi pozriet dnu, ako je nasmerovana hlavicka...a to v kontrakciach hned po sebe a v tych najväcsich bolestiach a ked bola hotova, musela sa pozriet este aj lekarka. to uz som fakt nevladala...vtedy mi lekarka povedala, ze ostavaju dve moznosti, lebo carolinke sa hlavicka zasekla pri mojej lonovej kosti a nemohla sa otocit. to preto som sa strasne dlho otvarala a nic sa nedialo...ze mi moze dat este infuziu na zosilnenie kontrakcii a mozeme iba dufat, ze hlavicka pojde kam ma alebo cisarak. to bolo uz rano okolo pol 7. kontrakcie by som uz silnejsie nezniesla, uz som sa nevedela uvolnit a mala som krce...povedala som, nech mi hned urobia cisarak, ja uz dlhsie nevydrzim...dali mi hned nieco, aby kontrakcie prestali, lenze ked ma viezli do operacky, nastali znova. bolo tam dost vela ludi, nevedela som co kde kto, unavena a triasla som sa na celom tele ako ratlik...pichli mi spinal a dali nieco na upokojenie. nato som zaspala, zobudila som sa az na to, ze sa ma cosi dotklo a pozerali sa na mna ocka. toto bol neopisatelny pocit. pobozkala som ju a hned ju uz brali prec. zaspala som znova, ked ma sili, takze o celom cisaraku nemam ani tusenia. zas som sa zobudila, ked uz vsetko odpratavali prec. na pooperacnej miestnosti sa ma lekar pytal, ci si chcem oddychnut a potom vidiet malu, alebo ju vidiet hned. vtedy som sa akosi prebrala a chcela som ju vidiet hned. mm mi ju priniesol a hebamme mi ju dala k prsniku. hned sa mi nanho prisala a cely pobyt v nemocke sa ho nepustila. ved aj preto som uz na treti den mala mliecko. carolinka ma pekne potrapila, a pobyt v nemocke bol pekne narocny, ale nedala by som ju za nic na svete.
a toto je carolinka. narodila sa vo stvrtok 28.10.2010 o 7:14 s mierami 53 cm a 3490 g.

uctovacik123
3. nov 2010

@jerrymona Blahozelam , je nadherna, krasnucka....Budte zdraví všetci traja 🙂 A na to okolo pôrodu, zabudnes, podla mna coskoro ..... Este raz, vsetko naj.... 😅

petula22
3. nov 2010

@jerrymona Ta je nádherná 😵 . Má krásný pršáček 😀 . Hlavně že jste to holky zvládly.

jerrymona
3. nov 2010

@estrellita napisem ti mail. 🙂
@uctovacik123 dakujem, uz teraz pomaly zabudam, aj ked som mala riadny sok.
@simasla toto bol iba moj opis porodu...bolo by to urcite kratsie a mala by som normalny porod, keby carolinka nebola taka tvrdohlava 😀 nic sa neboj, tvoj porod bude urcite super. 🙂 zo mna si priklad neber, to sa stava.
@vendulak nestiham citat, kto co, len som si vsimla, ze si tu a tesi ma to. 🙂 prajem vela stasticka pri snazeni a nech sa to uz coskoro podari. 🙂
@jankohrasko @shandy @monika0001 @petula22 @katie_25 a vsetky ostatne babenky...registrujem vas, len nestiham. pojdem si lahnut ku carolinke, lebo som nevyspata uz od porodu. 😀

jankohrasko
3. nov 2010

@jerrymona drz sa. Som nemohla ani docitat Tvoj prispevok.. brr. Hlavne, ze to mas za sebou, a ze ste ok. Uzivajte si to 😀 😵

simasla
3. nov 2010

@jerrymona - carolinka je moc krásná a blahopřeji, že jste to tak dobře a statečně zvládli celé..
Jo a neboj - nevystrašila jsi mě, vím, že každý porod je jiný, protože každá jsme jiná a pro tu naší bobinku zvládnu úplně všechno.. i když teda kontrakce takovou dobu a k tomu nepostupující porod a nakonec císař.. to je drsná kombinace

jerrymona
3. nov 2010

@jankohrasko aj ja som rada, ze je to uz za mnou a uzivam si urcite. 🙂
@simasla presne tak, hlavne je mysliet pozitivne. 🙂

estrellita
3. nov 2010

@jerrymona ta je tak krasna 😵 😵 moc gratuluju 🙂 koukam, ze ani ty jsi nemela porod jako po masle. no ja jsem to jeste nesepsala a nevim, zda to mam delat. ale asi to udelam zitra 🙂
drzim palce, at vam to doma jde, pro me byly ty prvni dva tydny psychicky nejtezsi, ted se citim docela v pohode, ale pak me rozhodi kazda vec. tak at se vam dari 🙂

monika0001
3. nov 2010

@jerrymona - nádherná!!!!!!!!!!!!!!!
GRATULUJEME!!!!! 😵 😵 😵 😵

jerrymona
3. nov 2010

@estrellita dakujem. 🙂
vidis, prenasali sme obidve a este sme si uzili aj taketo porody. 😖 ale uz sa mozeme vytesovat z nasich malickych. 😵 pre mna bol tento tyzden, hlavne v nemocnici dost narocny. som zvedava, ake to bude dalej. carolinka asi tento tyzden doma dospava, ja ju iba nakojim, prebalim a spi. doma ma konecne pohodu a pokoj a nie kopec cudzich ludi a stresy.