Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

helisek84
21. apr 2010

brou noc, žabky 😉

govinda
22. apr 2010

kočky, ahojte 🙂
Tak som testovala a jednoducho len jedna palička, ani len tienik 😠 😠 ☹ . Tak ja už som z toho jeleň 😒
grafík: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

katrin21
22. apr 2010

ahojte
no , ano ja si nemozem dat viac ako faktor 6, inak ma vobec nechyti, posledne dni si uz nedavam nic..len prvych 4-5 dni... 🙂

neviem, ci kde pojdem na operaciu... som z Prievidze, tak asi do Martina? neviem. poradite?

katrin21
22. apr 2010

no.. teraz som volala doktorke, ze som sa bavila s vami 🙂, co mate skusenosti s operaciou a snazenim a ze teda by som chcela ist na tu operaciu..
povedala, ze sme uplne na zaciatku, ze to sa neda ist hned, ale tak do pol roka, vraj na to telo treba pripravit 🙂 ale ze aj ona je toho nazoru, ze radsej von 🙂
tak pockam do juna, 10. mam ku nej ist, ak bude dovtedy dobra krv , elbo vraj ten Thyrozol robi sarapatu s krvou... no a potom sa dohoneme co delej..

ale vsetkym, clo ste mki pisali vam musim povedat, ze ste mi straaasne pomohli, vcera som bola z toho uplne hotova a uz sa na to pozeram kludnejsie,aj ked jasne,ze jedno mi to nie je..... tak vam dakujem 🙂
nebude vam vadit , ak ku vam do temy budem chodit? 😉

jajulaa
22. apr 2010

Katrin, myslím, že to je dobré rozhodnutie, ja keď som sa rozhodovala, tak som to dosť študovala na nete a vo všeobecnosti sa ženám a dievčatám so zvýšenou činnosťou ŠZ odporúča operácia. Pretože počas tehotenstva, keď sa telo blázni ešte viac, to môže robiť veľkú šarapatu. Niekedy sa dokonca musí pristúpiť ku operácii počas tehotenstva a to si teda ja vôbec neviem predstaviť.
Pekný dník všetkým 🙂 🙂 .

strouzek
22. apr 2010

brý ránko holky

govi ani náznak? to je divný tak třeba se ještě něco ukáže jaký si měla test??

katrin no jasně budeme rády když tu s náma zůstaneš, já byla taky ze štítky zprvu paf a myslela jsem si že mi snad končí život a teď se štítce pomallu směju protože po operaci fakt o ní nevím. jinak je to pravda že se ženským s hyper doporučuje většinou operace, protože hyper se hůř léčí no spíš se skoro neléčí většina štítkařů si s ní neví rady a je prej horší než hypo, má jí méně lidí atd. v těhu je pravda že to dělá paseku, já jsem nejspíš díky tomu potratila ale i pro normální život je hyper na prd, i když na druhou stranu jsem s hyper stíhala doma úklid protože jsem byla jak králíček duracel a stačili 3 hodiny spánku 😀 o operaci v těhu jsem taky slyšela, říkal mi o ní můj štítkař že prej měl takovou pacientku a prej to není žádná hrůza. já jsem totiž před operací měla spoždění mrchy a tak jsem šílela že jsem těhu a štítkař i gyndoš mi řekli že kdybych těhu byla že to neva i když já si to fakt neumím představit. horší je prej porod na silnou hyper,protože jsou i případy kdy se dostane nějaký štítkový záchvat či co a to je prej nebezpečný

govinda
22. apr 2010

stroužek, bol to mamatest 😒 . Tie sú spoľahlivé, tak to teda beriem ako fakt 😉 . Nevadí, uvidíme čo ďalej. Len ma potom zaujíma, kde je mrcha 😀

kingstonka
22. apr 2010

ahojte
no skoda govi...
mne sa nakoniec podarilo dnes ist na tu krv na endo ale kvoli vysledkom mam volat az buduci piatok 😒... dnes som sa nedovolaa na gyndu- a zajtra nerobia ale to ma snad cas- zavolam v pondelok- aj tak ma objedna az na neskor...

marion
22. apr 2010

Ahojte kocky. Ked ma niekto znzienu funkciu a Tsh 5,4 a vtedy sa mu podari otehotniet normalne na 14 den cyklu, tak si myslite ze ta zvysena hodnota moze mat nejaky vplyv na ten plod. ☹ A este jeden dotaz, v case ked sa otehotnelo, tak sa zacala liecba euthyroxom. Ta hodnota nebola velmi zvysena, ale predsa. ☹

kingstonka
22. apr 2010

no ja nie som odbornik, ale viem , ze casto sa na poruchu SZ pride az na zaciatku tehotenstva a vtedy sa zacne s liecbou a vsetko je ok... tak by som sa nebala-snad ti baby poradia viac

shandy
22. apr 2010

ahojte dievky 🙂
marion, ak sa na to pride takto skoro a zacne sa hned liecba euthyroxom, riziko je takmer mizive. aj ta hodnota, ktoru uvadzas je naozaj len mierne velmi zvysena. ono keby to bolo pre telo malo, vysokopravdepodobne by si ani neotehotnela...hlavne je sa hned liecit. drzim palce 🙂
govi, je mozne, ze ovu bola neskor, pretoz bolo este asi na test skoro...

marion
22. apr 2010

shandy dakujem.... 🙂 zatial je vsetko OK. 🙂 som v 16.t.t. 🙂

govinda
22. apr 2010

ja neviem, možno fakt bolu ovu neskôr neskôr, uvidím 😠 . Teplota sa drží zatiaľ, tak neviem 😒

shandy
22. apr 2010

ja myslim, ze bola neskor, aj tak ju tam mas vyznacenu len tak predbezne, takze este cakame 🙂

govinda
22. apr 2010

mohla byť až 48DC? To by som bola 10DPO 😒
http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4
A aký krčok má byť pred mrchou? Ja ho mám teraz dole a tvrdý 😒

marti84
22. apr 2010

govi ja myslim ze meky a otevreny..

marti84
22. apr 2010

jinak ja se asi dneska rozhoupala s ovusiii
http://www.fertilityfriend.com/home/228203

govinda
22. apr 2010

marti, pekný vzostup 😵

marti84
22. apr 2010

ale mym mame takove snazo nesnazo,takze bylo tuleni az dneska a to prerusovane, takze ai z toho nic enbue, ale mam radost aspon z te ovuse 😀

govinda
23. apr 2010

ahojte kočky 🙂
ja som na tom takto: http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4
ovulka zrejme fakt bola až 48DC, neviem 😒
Dúfam, aže sa všetky máte dobre 😵

shandy
23. apr 2010

ahojte stitkarky 🙂
govi ja tipujem na 45. DC, ale neplas sa lebo testy niekomu akazu dost neskoro..teplotka zatial super a graf vyzera ako tehu graf, drzime palce 😵
marti pekna ovu 🙂

govinda
23. apr 2010

no tak asi mi neostáva nič iné, len čakať 😠 . A ja som taká netrpezlivka 😀 😀 😀

katrin21
23. apr 2010

ja si myslim, ze si mala ovulku 43 den... tam mas krasny vzustup teplot 3 dni po sebe... tiez som merala...
nevadi, ze teplpota potom raz poklesla.. myslim, ze OVU bola vtedy...

katrin21
23. apr 2010

baby, co ste brali Thyrozol.....
mali ste nejake vedl, ucinky- zlu krv a teplotu? alebo ani nie..?

kkamca
23. apr 2010

ČAU HOLKY..
Takovej skromnej dotaz--myslíte,že může letrox porovnat hormony natolik,že by začla chodit i ovulka?????? 😒
Díky za odpovědi.

marti84
23. apr 2010

caaau holky, tak Govi jsem prisla kouknout jak to dneska s tebou vypada 🙂 a vidim ze zatial velmi dobre 🙂 tak sa tesim 🙂
u mna dneska takto http://www.fertilityfriend.com/home/228203
tak dufam, ze sa ta eplota bude drzat hore, aby sa ta ovulka potvrdila 🙂

funlucy
23. apr 2010

ahojte kočky,tak ako sa mávate , bojovníčky naše ? 🙂 My pomaly rastieme,v pondelok som bola na 1.poradni a bábo malo cca.4 cm 😀 máme aj foto,musím pridať.
Poctivo užívám ten thyroxin,ale mám taký pocit,že ma vždy po ňom ráno napíná,normálne ho cítím ako putuje do brucha 😝 minule som ho aj vygrckala,ale teraz sa vyhrážám štítke,že keď znovu pôjde von,napchám jej aj tak daľší,takže sa držím,aj keď sa premáhám..pomaly tehuľkám končia nevoľnosti a ja to budem mať asi stále vďaka tým tabletkám..som zvedavá ako dopadnú výsledky v lete 😅 už teraz sa desím,že mi budú brať krv.
Pribudli k nám nejaké nové bud.mamičky?Lebo ste také ukecané,že vás nestíhám čítať 😉
Držím vám všetkým moc palce.

govinda
23. apr 2010

katrin, ak by bola ovulka 43DC , to by som už bola 46DPO a testy mám stále negatívne. Tak mi to nejde do hlavy 😠 😠

govinda
23. apr 2010

opravujem, bola by som 16DPO, nie 46DPO 😀

katrin21
23. apr 2010

no tak to bude mat bna svedomi stitna zlaza... asi budes mat fest dlhy cykluss...... hm,,...
pred MS musi byt krcek hore a makky