Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

diapozitiv01
14. jan 2010

jery, ja som to na sebe citila ze sa to zlepsilo,, ak budem davat este o jeden den viac 75 tak by to malo ist este dole,, aj protilatky su ok,, som zvedava co mi povie moja endokrinologick a v tt

vendulak
14. jan 2010

Simi no vyjde nebo nevyjde...potíž je že já bych o ní fakt hrozně moc stála. Už dávno. Je to totiž celkem kousek, měla bych tam dobrou dopravu, jen kousek od nás autobusem a pak jen 2 zastávky MHD a navíc jsem tam byla před časem na brigádě a moc se mi tam líbilo. Takže o ní fakt stojím. A i mě děsí představa tedy pokud to nevyjde toho lítání pak a fakt aktivného shánění práce 😒 . Navíc se i bojím jak dlouho to bude trvat, protože nejsem na ÚP a to znamená že bych si musela sama platit zdravotko 😒 .
No nic. Taky doufám, že to vyjde, ale bojím se na to i jen myslet.
Dia moc gratuluju k hodnotám! 😉 Urřitš to tedy bude dál ještě jen a jen lepší? 🙂 A můžu se zeptat? Vy už se tedy teď snažíte?
Jerry super! Takže teď si půjdeš ještě u své Dr. domluvit nějaké vyšetření? Nebo jim pošleš rovnou to co už máte? Moc držím palce, ať se pohnete dál! Sama si moc dobře vzpomínám, jakou energií mě naplnilo to že jsme šli do CAR, brala jsem to jako obrovský krok dopředu, že tam už nám fakt k tomu miminku pomůžou 🙂 .
Strouži já nevím jestli Bridgite depky podporuje...ale prostě je to můj klasickej filmík, co si poučtím když mi není nejlíp 😉 . A to jsem se na ní koukala převčírem 😀 . No původně jsem tam chtěla dát po dlouhé době Slečnu drsňák, ale zjistila jsem že ta videokazeta je přetrhnutá 😕 . No jo aspoň něco co se nemůže stát dývkům 😅 .

vendulak
14. jan 2010

King mrzí mě, že přišla depka ☹ a mrcha ☹ . Nevím vůbec jestli dávali nějakou komedii, my se dívali v kompu na Smallville 😀 . Ale měla jsem kámošku co si vždycky na depky pouštěla Simsny a říkala že to pomohlo vždycky 😉 .
moc ti držím palce ať je brzy líp 😉 .

strouzek
14. jan 2010

baf, manža mi usnul tak můžu zase drbnit na netu 😀

simi super, příští týden na kontrole tě dr. zkoukne a řekne ti co a jak, hlavně s tou ovulkou a mrchou je potřeba něco dělat. 😉
dia gratuluju k super výsledkům 😵

kingst no možný to je že skáčeš s hyper do hypo ale na druhou stranu mít cyklus 36 dnů taky není okej, mě to přijde dlouhý 😅 a kdy máš další odběry na štítku??

jerry mrkni do mýho alba mám tak včerejší fotku "zachraňte Williho" 😀

strouzek
14. jan 2010

vendul já koukala na brigite vždycky v době depky a pak ještě na Lásku nebeskou a forresta gumpa 😀 na depky je nejlepší si pořvat u filmu ať to má pořádný grády 😀 nebo jsem si vždycky pustila smutný písničky a utápěla jsem se v žalu. ty máš ještě videokazety? no ty bláho já už možná neumím ani pustit video, sjíždím jen dvdčka 😅

simasla
14. jan 2010

strouži díky snad se někam pohneme, mám prostě cykly na dvě věci
vendulko moc držím palečky, aby to vyšlo 😵

strouzek
14. jan 2010

simi jak nejsou cykli v poho tak je fakt těžko otěhulit, nejen že nejde mimčo ale člověk neví kdy to dostane, nemůže si naplánovat dovču podle mrchy, je celej nafouklej, hormony s ním cloumaj atd. já si pamatuju jak jsem měla cykly skoro 40 dnů a to jsem byla jak časovaná bomba

simasla
14. jan 2010

to mi povídej stroužinko - včera jsem vyjížděla na kohokoliv, kdo se mi připletl pod ruku, občas ty lítostivé nálady... a o nafouknutí mi něco povídej, ale u mě to dnes bude asi těma fazolema 😀 jen bouchnout - taková bomba nestabilní 😀

strouzek
14. jan 2010

jj přesně jak já, já jsme byla v tom období jak schizofrenik, nejen že jsem vyjížděla po lidech ale na druhou stranu jsem ořvala každou blbost, všecko jsem si brala osobně, nafouklá jsem byla až hrůza, připadala jsem si hnusná tlustá k ničemu. když přišla mrcha tak jsem měla sice depku ale na druhou stranu po tělesné stránce mě bylo líp protože jsem měla pocit že dostávám z těla všechen ten binec a nafouknutí a hlavně jsem si říkala že za pár dnů bude ovule tudíž nová šance. lepší je čekání na ovuli než na mrchu no ne? 😉

simasla
14. jan 2010

to je fakt - moje řeč... čekání na mrchu, když nejde a těhu nejsi je humus.. neustále se mi honí hlavou, že jsem prostě nanic ani nefunguju jako ženská, tak co chci ☹ Fuj tyhle debilní nálady mě akorát rozčilují...
No jdu spinkat.. tak dobrou noc zlatíčka a krásné sny 🙂

strouzek
14. jan 2010

jj i tohle znám přišla jsem si k ničemu, na prd v práci, tlustá, hnusná, s jizvou na hormonech do konce života, neschopná mít ani pravidelnou mrchu natož otěhu a dítko donosit atd. přišla jsem si jako největší troska na světě ale to má asi každá štítkařská snažilka 😉 hlavně dostat mrchu, pořádně z těla odplavit ty nánosy hysterických hormonů a hurá do nový ovule 😉

strouzek
14. jan 2010

no nic taky jdu chrnět, kocour i manža už spí 😀 dobrou noc a zítra čauky 😉

vendulak
15. jan 2010

Dobré ráno!
Tedy holky... 😒 jste mi úplně připoměli zase mé hnusné nálady 😒 , když jsem se kupodivu vzbudila s docela dobrou náladou 🙂 .
No znám moooc dobře všechny pocity c jste tu popsali. A s tím cyklem...ono je to těžký, hlavně by se mělo přijít na to proč je tak rozházený (já ho mám taky a netuším nikdy jestli vůbec dojde ovulka, jestli tedy budu sama menstruovat, a pokud ovulka dojde tak netuším kdy a tím páden ani kdy mrcha), protože doktoři sice mají prášky, které na srovnání ccyklu napíšou, ale ty jsou někdy ještě víc na hov... 😒 .
Strouži a tobě se nakonec ty šílený cykly upravily? Po léčení štítky?
Jinak jo jo my máme ještě video, protože my si původně do bytu (jéje to už je dávno to bylo ještě do podnájmu) nechtěli vůbec pořizovat televizi, jenže můj táta vůbec nedokázal pochopit, že by šlo žít bez televize 😀 . A tak nám nějakou dal, takovou menší, ale pěknou, no ale nejdou na ní přepínat programy 😀 , takže se musí přepínat přes video, tedy vlastně museli teď už né, teď už přes set top box. No tak jsme časem tedy dali pryč to video co nám původně dal a dala jsem si sem z domova takové, že je to v jednom jako video i DVD přehrávač. A kazet mám, ale jen pár, ty už máme uschované na chatě taky jako pozůstatky dob minulých 😀 . Jen tady mám pár oblíbených filmíků, nejvejš 5 🙂 . A teď před Vánoci jsem tedy přivezla pár pohádek ještě, ale i ty by se dali spočítat na prstech jedné ruky 🙂 .

kingstonka
15. jan 2010

dobre ranko

srtouzek no tych 34-36 dni bolo asi fakt vela ale ked to bolo pravidelne a dlhe roky tak som si zvykla 🙂 a teraz o 10 dni skor -este aj so sprievodnymi znakmi co som uz dlho nemala v takom rozsahu ( vyrazky na tvari ) no veselo 😠

diapozitiv01
15. jan 2010

ahojte
vendi uz sa snazilkujeme,
no dnes mam zavolat mojej rajonnej endo tak som zveda co ta povie 😝

shandy
15. jan 2010

ahojte babulky 🙂 🙂
vendy dufam, ze ta uz depka presla 🙂
kingston, skoda, ze mrcha hnusna prisla, ale neboj, ked sa ti stitka zastabilizuje, ustalia sa ti aj cykly a mrcha uz nepride, lebo budes tehu. len to potrebuje nejaky cas. dokonca ak nie su hormony SZ stabilne neodporuca sa ani dalsia hormononalna liecba u gynekologa (napr. clostil alebo pod.)...tie zenske hormony by sa mali same upravit na zaklade tych stitkovych. len to chce trpezlivost kingston. je to beh na dlhsie trate, tato liecba stitky. kingston a zatial sa neplas z toho skrateneho cyklus, ono ti to chvilku teraz moze skakat hore dole, ale chce to len cas. je to v poriadku, neplas sa ziadnou hypertyreozou. proste to telo na zaciatku reaguje tak a to hlavne vtedy ak sa zacina s velkymi davkami na zaciatku alebo sa tie davky zvysuju prilis prudko...a tie sprievodne znaky mozu znamenat, ze sa ti zacinaju prebudzat zenske hormony 😉
dia gratulujem k peknym vysledkom, myslim, ze to ze ti este zvysila je ok, pretoze ak chces byt tehu, tvoje TSH by malo byt niekde okolo 1, maximalne do 2,5 a hladiny volnych hornomov v hornej tretine.
simi ty sa tiez posunies dalej po vysetreniach neboj 🙂 , baby hlavy hore...pozrite si baby, ktore prispievali na zaciatku tejto temy a vacsina z nich uz ma deticky 😵 , takze aj my ich budeme coskoro nasledovat 😵, suhlas? 😉

krupcanda
15. jan 2010

Ahoj holky, jse tu nová, protože se potřebuji svěřit a vypovídat se svým trápením... V červnu loňského roku jsem se vdala a v polovině prosince vysadila HA, s tím, že bychom chtěli miminko. Letos mi bude 28 let. Za čátkem ledna jsem byla na závodní preventivní prohlídce, od pohledu se paní doktorce nezdála moje ŠŽ. Z krve vyšlo najevo, že mám dost zvýšenou funkci - hyperthyrozu. Tím pádem se musím začít léčit, nesmím otěhotnět, dokud se hormony neustálý (podle doktorky cca 6 měsíců až 1 rok). Od včera beru 3 x denně Thyrozol 10. Za týdem jdu znovu na krev. Možná mě čeká i operace.
Chci se zeptat, jestli jste měli nebo máte stejný problém jako já. Podařilo se vám otěhotnět, popř. za jak dlouho. A je pravidlem, že se po těchto práškách přibírá na váze? Nejsem žádný tintítko, takže z toho mám také strach.
Jinak ten největší šok je za mnou, teď se jen musím snažit se co nejdřív vyléčit, nebo aspoň nemoc zmírnit, abychom mohli na miminku začít zase pracovat.
Předem děkuji za vaše rady a postřehy. Je fajn vědět, že v tom člověk není sám.

kingstonka
15. jan 2010

shandy... diky za vysvetlenie...teda ja som vedela ze mrcha dojde -lebo snazit sa mame zakazane, ale ma vystrasilo to ze prisla tak skoro..ale snad si naozaj len telo zvyka....

krupcanda
vitaj, no ja mam presne opacny problem so stitnou- spomalenu cinnost a tiez mame teraz zakaz snazit sa -kym sa to nespravi... drzim prsty nech mas dobre vysledky...

vendulak
15. jan 2010

krupcando ahoj, vítám tě mezi námi!!! 🙂 Myslím, že podobný problém měla Stroužinka a ona ti určitě ráda vypíše, co vše musela podstoupit a tak 😉 . Byla na operaci, a nyní už je těhulka 😉 .
Ono je možná dobře, že jste na to přišli tak brzo, a snad se to brzy nějak srovná a budeš moct těhulkovat 😉 .
Jinak já mám tedy jako Kingstonka že mám opačný problém, sníženou funkci. Ale nám tedy nikdo otěhotnět nezakazoval 😕. Ani v CAR, kde mi to zjistili a odkud mě odeslali na endokrinologii, a ani ta endokrinoložka ne.
Jinak holky práci nemám, pořád tam neměli místo ☹ . Tak jsem se byla podívat i jinde a nakonec v autě tak moc brečela, že jsem se radši vrátila ☹ . No dál budu po něčem koukat i s příťou, s ním jde všechno nějak mnohem líp 🙂 . Připadám si občas jak děcko 😀 .

kingstonka
15. jan 2010

vendulak- nam endokrinol. zakazala ale mozno len preto, ze v septembri minuleho roku som chvilu bola tehotna (o stitnej som nevedela) a dopadlo to zle... tak mozno stitna bola na vine... to tazko povedat.. gynekolog povedela ze pockat len 1 cyklus ale ten tiez nevedel, ze mam problem so stitnou... no uvidim co bude vo februari na kontrole...
ak vo februari nebudu dobre vysledky, tak aj mna caka hladanie prace..od septembra by mi dceru mohli vzaiat do skolky

vendulak
15. jan 2010

King aha, ty už máš jednu dcerušku? 🙂
Moc mě mrzí, že těhu nedopadlo, to jsem nevěděla ☹ . Ale ano, možná proto, že si nejsou jisti jestli nebyla na vině štítka. To potom chápu. Tak držím palce, ať se čtítka co nejdřív upraví, a vy se můžete snažit o druhý poklad 😉 .

vendulak
15. jan 2010

Pardon °štítka 😀 . Jsem na notebooku a nemám tu vůbec písmenka s háčkama a čárkama napsané, takže píšu jen tak po paměti 😀 .

simasla
15. jan 2010

ahoj holky
vendulko - je mi to strašně líto, že to nevyšlo, ale nemyslela jsi na to, že bys šla na pracák - když už nic, tak alespoň to zdravotko by platili
kingstonka - držím palce aby výsledky dopadly dobře a vy jste se mohli zase snažilkovat
krupcanda - také tě vítám, ale bohužel ti nepomůžu - jsem tu načerno - štítku mi našli v normě, ale holkám jsem tu zbyla 😀

vendulak
15. jan 2010

Simi já byla na pracáku teď docela dlouho, jenom jakože kvůli tomu zdravotku, když jsem zařizovala podnikání 😉 . A nejsem schopná se tam jít zaregistrovat po tom co sem se na konci roku odhlásila 😒 .
No nic. Nějak bude, nechci se teď stresovat 🙂 .
Jsem momentálně ráda, že jsem zase trošku aktivní a věřím že práce bude a pak bude i miminko 🙂 .

krupcanda
15. jan 2010

Holky, díky moc za uvítání 😉
Pro Strouzka: Ahoj! je pravda, ze jsi mela stejne problemy jako mam ted ja? Popsala jsem je vyse v mem prospevku. Byla bych ti moc vdecna, kdabys mi pomohla zodpovedet par mych otazek a popsala mi, jak a jak dlouho probiha lecba. Kazdopadne jsem moc rada, ze cekas miminko. Gratuju ti!

len
15. jan 2010

Vendul, taky řeším práci... Zatím jsem pořád na PN, ale už chci pracovat, strašně zoufale moc 🤐

vendulak
15. jan 2010

len já taky chci normálně zoufale moc pracovat! 🙂 A momentálně nechápu, jak se někdo může chtít flákat doma a nepracovat 😒 . Njn... 🙂
Krupcando, kdyžtak než se tu Strouži objeví můžeš si otevřít její album, myslím, že v jednom má popsanou jejich cestu za miminkem 😉 .

krupcanda
15. jan 2010

Holky, kdyz se bavite o te praci ... Kdyz me doktorka diagnostikovala hyperfunkci štítné žlázy, chtěla mě nechat na dlouhodobé neschopence. Nakonec jsme se dohodli, že počkáme co se mnou udělají prášky, které jsem včera začala brát. Já totiž NEMAM ZADNE PRIZNAKY!!! Jediny co, tak ze mi mozna je vic teplo v kancelari nez kolegyni, obcas mam nesmyslne teple ruce. Ale to je vse. Zadne hubnuti, zadna nespavost, roztekanost, vypoukle oci, strunu, zadychavani, buseni srdce - zkratka NIC. Doktorka tomu nechtela verit, ja taky ne, kdyz mi rekla o co jde a jake to ma dusledky.
Takze jinak muj zivot zustava stejny - rano jet 75 km do prace, vecer 75 km z prace. Akorat, ze zatim uhasla ma nadeje na dite, a beru 3 x denne prasky.
Ale nevesim hlavu, verim, za tyden budou moje vysledky lepsi no a par tydnu se do toho budeme moct pustit 😉 Naivni co ?

vendulak
15. jan 2010

Krupcando, na tohle by to tu chtělo fakt Stroužinku, to ti my asi neřekneme 🙂 . Já mám tu hypofunkci a to mi holky říkali, že prášky zabrali, jakože cítili zlepšení tak po měsíci 😉 . Ale jak je to u zvýšené funkce to nevím, myslím, že Strouži právě šla na operaci, protože jenom to léčit by prý bylo na hooodně dlouho. No ale jak říkám, já sama nevím 🙂 .
Ale tedy je divné, že žádné příznaky nemáš 😕 . Mě se endokrinoložka ptala na různé věci a já na všechno říkala jo a tak tak přikyvovala, no měla jsem snad všechny příznaky 😀 .
Tý jo, ale jezdíš do práce docela daleko 😕 . To jezdíš autem? Můj přítel jezdí ještě o trochu víc, a je to tedy hrůza 😖 .

strouzek
15. jan 2010

ahoj holky ukecaný jdu vás dočíst 😉