Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

krupcanda
18. jan 2010

Holky taky děkuji za rady ohledně doktorů ... Potřebuju nějakýho výbirnýho v Praze. Asi se zkusím objednat k tomu Novákovi, uvidím jestli mě vůbec vezmou a jak dlouho to bude trvat.

diapozitiv01
18. jan 2010

vendus, ze dobre ranko o 11:27 😀 😀 😀

simasla
18. jan 2010

Ahoj vendulko.. to už se mi také stalo... a to do Řeky Bohů od Wilbura Smitha - takhle hladově jsem přečetla všechny 4 díly a každý měl asi kolem 600 stránek 😀 . Do čehopak ses to začetla ty?
No a u mě teplota je sice hore, ale teda stejně se mi zdá moc málo nahoře.. je to spíš takové krajní těch 36,6

len
18. jan 2010

Krupca, s výběrem doktora neporadím, já se před dvanácti lety náhodou dostala do Národního endokrinologickýho ústavu v Praze, kde jsou špičkoví odborníci, ale dostat se tam dneska už je téměř nemožný - lépe řečeno - prý "nováčky" vyšetří a je-li třeba, odlifrují jinam ke spádovému endokrinologovi 😒

Ale i tak jsem na tom tak, že jsem tam byla loni v březnu, další návštěva měla být v říjnu, tak jsem si nechala nabrat krev, ale pak jsem odjela na měsíc do lázní a teď jsem náhradní termín dostala až v půlce ledna. Ale dr. koukla na výsledky tý krve a po telefonu mi řekla, že je to OK, takže nějak nemám výčitky 😉

vendulak
18. jan 2010

Simi taky jsem si dřív myslela že moje horní teploty jsou moc nízký, ale pak jsem koukala na hodně grafů i četla příspěvky od různých holek a ono je jedno kde jsou, hlavně aby v nich byl ten rozdíl 😉 .
Já se začetla do knížky kterou jsem já dala příťovi k Vánocům 😀 (on chudák mohl zatím jen k 1. kapitole 😀 ) a to do Město z kostí od Cassandry Clare. Je to fantasy, to má příťa rád, a já to taky můžu 🙂 . Vybrala jsem ji úplně náhodně v knihkupectví, a má to být první dál ze třech nebo čtyř tak jsem teď na to koukala na net, protože tam bylo něco co mě fakt štvalo 😀 a chtěla jsem vědět jestli je to fakt nebo se to rozuzlí a koukám, že v Americe je to asi hodně populární a asi i zfilmovaný 😕 , našla jsem k tomu videa a tak 😕 .

Dia...no...když sem sem zavítala až teď 😀 . No vstávala jsem po tom co sem tak dlouho četla někdy kolem 9.20 a od té doby neudělala zhola nic, takže mám asi pořád ráno 😀 . Ale musím se oblíct a jet za chvilku, musím se jít koukat po práci ☹

ladida.l
18. jan 2010

krupcanda:
U doktora Nováka z endokrinologického ústavu (pokud je řeč o něm) jsem byla dvakrát na UZ a na punkci ze štítky- je to vážně skvělý doktor, který rozumí tomu co dělá. Pokud máš možnost k němu chodit, tak neváhej.

Já jinak chodím k Dr. Hrdé z EÚ - je taky moc dobrá. Ale pokud vím, tak je teď velmi obtížné pro nové pacienty se do endokrinologického ústavu objednat...

simasla
18. jan 2010

Ty vendulko tak to neznám, ale juknu se Jardovi se také líbí fantasy...
No a k té práci, co takhle přes net.. nezkoušela jsi něco najít? Takhle objíždět, to je celkem otrava, ale co naděláš, viď. No a možná i na ten pracák bych to být tebou vzala, alespoň se podívat na nástěnku. I když tu nabídku mají nejspíš také na netu 🙂.

strouzek
18. jan 2010

simi já teda nevím ale tvůj graf je jak křivka na obchodní burze. 😀 půjdeš k tomu dr.? určitě je třeba s tím něco dělat, já čekat na ovuli 2měsíce tak jsem na psychině 😅

krupi na zítra držím pěsti i když já nevím jestli se tak zásadně po týdnu může něco změnit ale přála bych ti to 😉 taky si dostala něco na tep? já taky ale něco jinýho, ale nebrala jsem to, na co, s tepemkvůli štítky jsem žila roky tak co 😉 po operaci světe div se tlak i tep super(tedy když nepočítám vysoký tlak kvůli syndromu bílýho pláště)

vendulak
18. jan 2010

Simi jo jo já koukám všude 😉 , na netu a tady i na stránky ÚP.
Jinak jo, pokud se mu líbí fantasy tak koukni, mě přišlo že hodně věcí je tam jako v tom TV seriálu Angel 😉.

strouzek
18. jan 2010

holky no teda tady se žhaví teploměry o 106 😀 ale je to správný já v době snažení měla taky všude teploměry zápisky, prostě člověka to chytne a je to dobrá věc, mě sice k těhu (ani jednomu) nikdy BT nepomohla ale aspoň jsem se nenudila 😀 jinak holky jste dobrý že stíháte číst, já mám pocit že nestíhám číst a hlavně ani nemám chuť číst, jediný co jsem schopná a ochotná přečíst je časopis s drbama (rytmus života, pestrý svět...) 😀

simasla
18. jan 2010

no vidíš strouži - to já zas v tom bulváru jsem celkem ztracená, tuhle na mě kolegyně vyhrkla, že jak ta Bartošová vypadá po tom rozchodu s Pomejem a já čuměla, že se rozešli, když se nedávno brali :D
a na gyndu jdu zítra ráno 🙂

strouzek
18. jan 2010

jj bartošová to je kapitola sama o sobě, já už to ani nečtu o ní protože ty její kecy o potratu,alkoholu, neustále něco, pro mě je to psychopattka stačilo jak si kdysi vymyslela svůj vlastní únos. a ta jejich velesvatba? no tak to bylo jak pěst na oko, ona nedoléčená alkoholička, on dluhů plný zadek a hrajou si tam na prince a princeznu a do roka jsou od sebe 😎

vendulak
18. jan 2010

Jo tak za bulvár já zase bych nedala ani kačku 😀 . Ale zase se přiznávám, že občas na něco kouknu na netu, ale jen jednou za uherák.
No a Bartošová...tuhle jsem o ní něco otevřela a F. se mě ptal kdo to je a nevěřil že je to ona 😀 . A zrovna čirou náhodou jsem před chvílí byla v krámu a viděla na nějakým časopise titulek, že už jsou zase s Pomejem a Artíkem šťastná rodina 😀 .

strouzek
18. jan 2010

vendul tak to my jsme udrbaná rodina, máti zásobuje mě svýma časopisama já jí svýma takže furt je co číst 😀 u bartošové je to každej den jinak, a když je zrovna klid tak si vymyslí potrat, přitom šlo o cysty které ale zadrbala jen a jen ona, prý jí řekli dr. že je má a můžou prasknout ale ona na to prděla a pak jak bylo zle hrozně hrála divadlo jak trpí a jak je na to těžko. nejvíc mě ale bavila jak horzně šla na soukromou kliniku pod cizím jménem aby jí nikdo nenašel ale pak nechávala vzkazy novinářům kde je a že je ráda uvidí a posílala svoje mmsky do redakce 🙄 je to psychouš

vendulak
18. jan 2010

Strouži vidíš to tohle já vůbec nevím 😀 .
Jinak my tedy moc udrbaná rodina nejsme, já ani naše moc nevidím tak když jo jsou na povídání jiný věci, než drby o někom 😀 . To já si radši fakt přečtu radši nějakou knížku. Nejlíp s duchama a zamilovanou 😀 .

Jinak Simi na zítra ráno držím moc palce! 😉 A dej nám pak vědět jak si dopadla 😉 .

simasla
18. jan 2010

vendulko díky.. zítra dám vědět 🙂 už teĎ z toho mám nervy.. bo jak všichni víte.. já a doktoři se nemáme rádi.. teda oni mě možná ano.. já je ne 😀 akorát na to nemám papír jako stroužinka

vendulak
18. jan 2010

Simi to bude dobrý! Já se taky z doktorama moc nemusím. Navíc v jistým smyslu, když sem je fakt potřebovala tak mi stejně ani nepomohli. Ale to je jedno to patří jinam. Taky mám vždycky vyklepaná kolena, hlavně před gyndou 😀 . Ale je to jejich práce, a oni ví co dělají a chtějí nám pomoct 😉.

simasla
18. jan 2010

vendulko díky - já to přežiju, co bych pro mimi neudělala 🙂

kingstonka
19. jan 2010

ahojte.... tak ja uz pocitam dni do najblizsej kontroly.. ale este sa napocitam este mesiac 😀
pekny den

shandy
19. jan 2010

ahojte, tak ja som bola vcera doma, lebo som mala nejake zaludocne tazkosti 🙄 🙄
tak to vyzera ze okrem endokrinologa a gynekologa pojdem navstivit aj gastroenterologa, aaach jo 😔
a co tu nove zatial? 😀
kingst, to sa este naratas veru 😀, to ja mam odber buducu stredu a kontrolu prvy februarovy, ale tiez uz ratam dni... 😉

simasla
19. jan 2010

Ahoj holky hlásím se po návštěvě gyndy.
Tak pan doktor soudí, že ovulace proběhla ten 39DC - i když se mu nelíbila dnešní nízká teplota. Vzal mi krev na progesteron - prý to může být porucha luteální fáze, kdy je prostě málo progesteronu. Krev nám tedy potvrdí, zda ovulka byla, nebo ne. Když ne - tak mi nejspíš píchne vyvolávačku a budu docházet na UZV a budeme sledovat folikul, když byla tak to samé s tím, že mi po ovulce píchne progesteron, aby pomohl.
Dále mi vzal 3 stěry na všelijaké infekce včetně chlamýdií - že se musíme ještě přesvědčit, zda nemůže být problém v tomto. No tak z toho mám smíšené pocity.. vidím, že se něco děje... ale vlastně žádná léčba zatím nasazena nebyla- pořád pokračujeme ve sledování.
Jinak pan doktor je sympaťák - seděli jsme spolu za jeho počítačem 😀 a pět minut diskutovali nad mým grafem na FF. 🙂

Jinak jsem se ptala na ty výsledky štítky z minula - no a když mi říkal v normě, tak opravdu jsou - jsou úplně v pořádku.
THS 1,14
FT3 15,8
FT4 6
Takže k vám opravdu nepatřím, ale už jsem vaše.. Tak vás tu budu zatěžovat svými depkami a radostmi, i když nemám špatnou štítku.

diapozitiv01
19. jan 2010

Simasli takto si predstavujem pristup lekara,, aj aj chcem,, perfektny gynekos,,,
to ste kukali na nete ff?? 😀
ty neberies ziadne lieky na stitku??

TO je super ze ti zobral stery na vselijake infekcie,, mne napriklad zistili v 30t tehu ze mam ureoplazmy,,,to moze sposobit aj predcasny porod a veru sposobil,,,, zevraj to sposobuje aj potraty aj problemy s otehu,,

tak musim naozaj dat klobuk dole pred pristupom tvojho lekara, aj ja chcemmmm

shandy
19. jan 2010

sima ahoj, tak drzim palce, pristu lekara je fakt dolezity a vyzera to, ze mas stastie a si v dobrych rukach.
je dobre, ze ti sam od seba zobral tie stery. mojmu som to napriklad musela navrhnut ja. a tu stitku mas naozaj vzorovu 😉 , ale budeme radi, ked budes nasa 😵
dia, to je mi luto, ureaplazma je svina, my sme ju tiez mali a novembri preliecili, tak som zvedava, ci uz je hnusoba prec. zajtra idem na kontrolny ster 🙄

krupcanda
19. jan 2010

Nazdárek holky! Odběr mám za sebou - ale byla jsem jen na krevním obrazu ☹ Na hormony a protilátky jdu až 11.2. Potom na endo na kontrolu a uvidíme co dál.
Jináč se po tom Thyrozolu necítím úplně nejlíp - bolí mě v krku a jsem taková unavenější (doktoroka teda říkala, že je to možná jen psychikou, víc se pozoruju a tak) a ať na to nemyslím. To se jí to řekne ....
Od pátku mám týden volno, tak se těším, doufám, že přijdu na horách na jiný myšlenky.
Mějte se pěkně!

simasla
19. jan 2010

Ahoj holky... díky... já chápu, že musí udělat veškerá vyšetření.. že je pečlivý.. ale sakriš.. mám také škaredé cykly a my pořád sledujeme 😀 no dia - opravdu jsme na netě koukali na FF - dokonce jsem se tam u něj i přihlásila, aby viděl, jak se co kde zadává 😀 . Byla jsem tam asi 40 minut 😀
No a se štítkou fakt dle výsledků problémy nemám - obávala jsem se, protože na střední jsem dobírala jód.. tak jsem sem holkám napsala a už jsem jim tu zbyla 😀

diapozitiv01
19. jan 2010

simasli hod link na grafik
to mas sukromneho gyndosa??
on sam ti kazal merat BT??

vendulak
19. jan 2010

Ahojte holky!
Simi tak doktor vypadá jako fakt dobrej! 🙂 I když tě chápu, taky by mi vadilo, že musím zase dál čekat takovou dlouhatánskou dobu. Podle mě by to fakt chtělo něco na úpravu toho cyklu...ale nevím no, já to beru z pohledu dlouhodobé nedočkavé snažilky, a to on je odborník 🙂 .
Krupcando tak dovču závidím 🙂 , určitě to bude moc fajn, přeju ať si dovolenou krásně užijete a na chvilku vypustíš z hlavy všechny starosti 😉 .

simasla
19. jan 2010

http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9
grafík je tu - teplota je dnes nízká.. no vzal tu krev na progesteron a říkal, že jak ho bude málo, tak je to poruha LF
A gyndař není soukromý - minule jsem u něj byla poprvé - dřív tam na gynekologii dojížděli pouze 2 lékaři na 2 dny v týdnu z blízké nemocnice - porodnice v Brandýse nad Labem. Všechny jsme remcali a remcali, až jsme si vyremcali stálou gynekologickou praxi a to je tento Dr.. Je mladý, ale sympaťák.
Tu je odkaz na jeho stránky www.gyneuvaly.cz
A ano dia - on sám mi minule přikázal měřit teplotu. Dokonce když jsem odcházela, tak říkal, že by se rád seznámil blíž s FF - takže jestli bych mu neposlala pak mailem odkaz na svůj graf. Tak jsem mu teď posílala odkaz na grafík a přihodila jsem tam, že kdyby měl problémy se zaregistrovat, tak ať mi napíše, že ho pozvu. 😀

vendulak
19. jan 2010

Simi tak z toho tvého grafu jsem fakt úplnej jelen 😕 . Vůbec nevím jestli bych teď řekla že ta ovulka fakt byla... ☹ . Kdyby teplota tak nízko klesla jednou tak jo, ale znovu? tak hodně nízko? Je to divný ☹ .
A koukla jsem i na stránky tvého Dr. a na fotce vypadá jako fakt sympaťák frajer 😀 . Ale tý jo k takovýmu mladýmu bych se já asi styděla 😔 .

shandy
19. jan 2010

simi mne sa paci prave to, ze najprv patra a potom hodla nieco robit. oni tie hormony nie su sranda a zbyotcne ti mozu potom ten cyklus rozhadzat este viac. ak bude treba nieco na vyvolanie ovulky, isto ti to da, ale tam bude smerodajna aj folikulometria, ze ako to s tebou vyzera a hormonalny profil. ale je pravda, ako hovori vendy, ze s tou tvojou ovulkou je to otazne, ci bola...ale hlavne, ze sa s tebou uz nieco deje. a veru treba si vazit dokiho, co sa sam chce ucit FF 😀