Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

vendulak
29. jan 2010

Tý jo tak dělat si graf v Excelu mě ještě nenapadlo :D. No ale zase taky jsem nezapisovala do FF hned od začátku. Měla jsem kalendář přímo s tabulkou na zapisování teplot od gyndaře tak sem zapisovala do toho, až když sem to chtěla konzultovat s holkama, tak mě štvalo to furt fotit a vkládat na ten přes photobucket a tak, tak sem si pak zařídila taky FF.

len
29. jan 2010

Já začínala na čtverečkovým papíru, pak mi dal někdo tip na FF, tak jsem to nastudovala a masově to tu rozšířila 😀 To bylo začátkem roku 2006 🙂

pavlisa
29. jan 2010

vendul však jo, to je správný, na tohle je opravdu FF dobrý, ale mě už snad nic nepřekvapí v té mojí tabulce.
Jedině tak těhotenství 😀

len
29. jan 2010

Jo, když do FF zaznačíte pozitivní test, tak vám to pogratuluje 😀

strouzek
29. jan 2010

pavli viď? mě se to v excelu dělalo dobře, hlavně v excelu to je česky 😀

vendul nedostatek sexu? co je sex? 😀 holky my za celé těhu měli sex snad jen 4x a to bylo šup šup a ještě manža celej vynervovanej jestli měto nebolí nekrvácím ... ale ani mi to nechybí, stejně si přijdu jak hroch, my prostě jedeme podle vzoru zvířátek, sex jen na potomstvo 😀takže si užijte grafíky s vyznačenýma sexíkama, testíky a všecko, je to divný já to nesnášela v tý době a teď mi to naopak někdy chybí když vidím jak každý ráno vyhlížíte novou teplotku 😅 jsem divná 😎

strouzek
29. jan 2010

jinak z estrel mám dneska fakt radost, vidíte já říkala že se to tu rozjede páč rok 010 bude plodnej a ne jinak 😵 estrelko a klidně testuj denně, já testovala ne denně ale tak zhruba co hodinu, močák jsem ždímala mořádně abych měla do čeho močit testíky 😀 pořádně si to užívej nad každým testíkem, já se nemohla vždycky vynadívat testy byli všude po bytě, v kanclu, v kabelce prostě všude 😀 ale jak říká len, neboj když to nebude sílit extra rychle a co můžu doporučit tak ranní moč až se říká že je nejsilnější tak já vždycky ráno měla menší čárečky než z odpoledne 😉

estrellita
29. jan 2010

len: to bych si nedovolila 😀 a jestli jo, tak me na to prosim nejak upozorni 😀 😀

len: jj, taky jsem to dneska zjistila, gratulace je prijemna 🙂

shandy
29. jan 2010

babenky diky za podporu, ja s tym uz nejako vyrovnavam pomaly ale isto 🙂 , viacmenej som tusila, ze niekde bude pes zakopany... 😒
pavlisa to motto je super, budem ho pouzivat 🙂
len no SPG na prd asthenoteratozoospermia, inak tomuto vobec nerozumiem, lebo SPG pred polrokom vykazoval len MIERNU odchylku v pohyblivosti. podla mna vo ferticentne, kde sme boli na tom prvom museli nieco zanedbat... 😠 , lebo neviem ci je mozne takym radikalnym sposobom zmenit morfologiu...
no a drahy ma pozitivne protilatky proti spermiam a to na 91%, takze on si ich svojim sposobom likviduje sam...

len
29. jan 2010

Shandy, dost často je to tím, že prostě na to spermio mají jinou metodiku, často to v různých centrech vychází různě. V Praze jste byli v Podolí? Těm bych věřila, je to státní centrum s výbornou pověstí. Každopádně bych to spermio zopakovala, třeba je to jen výkyv, no ale ty protilátky se budou asi obcházet dost blbě 😒 To ICSI vám doporučili přímo oni?

pavlisa
29. jan 2010

přeci musí doktůrci zlatí najít aspoň pár bojovníků!!

pavlisa
29. jan 2010

Jak říká len..my jsme z Pronatalu odcházeli z morfologií špatnou na 87% v Gestu jsme měli normo..
teď přijde na řadu po 4 měs asi nový spermiogram, tak jsem na to zvědavá.

len
29. jan 2010

Pavlis, na to ICSI jich těch pár úplně stačí 😉 Ale na přirozený otěhotnění je to horší. Jako oni nemůžou nic vyloučit, ale při vyjádření pravděpodobnosti ti taky můžou říct, že máš šanci otěhotnět jednou za deset let. Což v praxi znamená, že zázrakem se ti to může povést do měsíce, ale pravděpodobnější je, že se ti to nepovede nikdy 😒

Každopádně já bych to zcela nezatracovala, u nás ty výkyvy mezi jednotlivýma spg byly až šestinásobný!

len
29. jan 2010

Jo, pro upřesnění - šestinásobný v průběhu jednoho roku v témže centru za stejných podmínek.

pavlisa
29. jan 2010

Holky, bylo mi tady s váma krásně, děkuji za příjemné strávení pracovního odpoledne a já se jdu léčit do pelechu. Nutno dodat, že slivovice včera zabrala a tak v léčbě budu pokračovat i dneska 😀

shandy
29. jan 2010

Len no ale takto inu? ved chapem, ze sa dokaze zmenit pohyblivost ale z vyjadrenia "mierna odchylka", aby sa to zmenilo na "vyrazne znizena plodnost muze" to je dost velky rozdiel, nie? 😒
Hej boli sme v Podolí. No ja skor verim tomu SPG z Podoli ako tomuto druhemu, pretoze tam dokopy nic nebolo napisane, polovica veci tam chybala....
no ale vies pavlis my uz berieme profertil skoro rok, tak uz neviem co ine by mohlo ten SPG zmenit... 😀 , len zazrak...
no a hlavne, problem je kombinacia tych protilatok a zleho SPG, to ICSI nam odporucili priamo oni...

vendulak
29. jan 2010

Shandy takže ti do doporučili genetici z Prahy Podolí? Každopádně rozdíl je to fakt velkej ☹ . No ale může to být výjmka a nebo taky ne ☹ těžký. A vy se tedy teď rozhodujete jestli do IVFka s ICSI půjdete nebo budete ještě chvilku zkoušet něco jinýho?

vendulak
29. jan 2010

Jinak len děkuju za info o gratulaci od FF, mě tedy ještě nikdy příležitost gratulovat neměl, tak aspoň že to vím takto 😀

len
29. jan 2010

Shandy, my teda měli všecko nad normou, ale opravdu během roku jednou jsme byli na 20 mil. a najednou na 120 mil. Z dalších výsledků vím, že úlet bylo těch 20. Jinak s tou morfologií, oni na to opravdu mají různé metody a setkala jsem se tu s tím nejednou 😒
Ale tomu Podolí bych opravdu plně důvěřovala 😔 Jestli vám doporučili ICSI, šla bych do něj a věřila, vždyť úspěšnost to má ohromnou, po tom všem kolotoči je to konečně naděje 🙂

Vendul, ale zase když zadáš po pozitivním testu MS, tak tě to automaticky šoupne do sekce potrat 😝

estrellita
29. jan 2010

tak a mam dnesni vysledky krve:
h-TSH 5.58 / norm mezi 0.27-5/
Volný T4 21.54 /norm mezi 7.5-21.1/

jsem se bala, ze to bude horsi,ze to nejak extremne vyleti, uff 🙂

len
29. jan 2010

Tak ti jenom lehce přisadí léky a bude to 🙂

estrellita
29. jan 2010

len: jj,mam z toho radost 🙂

holky, mejte se, mozna jeste vecer kouknu, ale spis az zitra, citim se jako po flamu, tak se tesim, ze budu v poloze lezmo a nic nedelat 😀

shandy
29. jan 2010

len, ty jo, no pekne, tak to som netusila, ze az tak to moze lietat...ja im tiez verim, ako su to profici, skor neverim tomu nasmu FC..tak ci tak ho ale zopakuju v CAR, kde pojdeme..
jo ved asi to aj urobime, vies vsak nie som najmladsia a ak nechceme zostat pri jednom (co nechceme), tak je najvyssi cas (tento rok kristove roky 🙂 ).
estrell, tak to mas celkom v pohode, zdvihne ti davku a bude to fajn ako pise len 😉
vendy doporucili to z reprodukcnej imunologie z Podoli..

strouzek
29. jan 2010

estrel gratuluju skočilo ti to jen o trošku, přidají léky a hotovo 😉 a co budoucí taťka už to ví??

carrie84
29. jan 2010

Estrel -gratulujeeeeeeem 😀 To su krasne spravy. Pekne si to uzi a nech Ta drahy poriadne rozmaznava 😉

simasla
29. jan 2010

Tak se mi z toho mého grafu holky povedlo udělat anovulák 🙂. Dala jsem vyznačení ovulky dle FF a vymazala jsem pozitivní ovu test a dva hleníky - a už je to.. co si myslím.. akorát se mi ten graf už skoro nevejde na stránku 😀 Chjo.. jestli já jednou budu ovulovat, tak se zblázním radostí 😖
http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9

jerrymona
29. jan 2010

prave som tu dosla a co to tu citam. estrellita je tehulka....juhuuuuuuuuuuu 😵 😵 😵 tesim sa s tebou. prajem dalej silnejuce ciarocky.

sima, no to je mi luto, ze zas anovulak. moze to sposobovat aj ta ureoplazma? 😕

shandy, takze to uz mas na 100%, ze musis ist na umele oplodnenie?

ja dnes vyzeram takto:
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
konecne mi wunsch vyznacil ovu.
no zas na mna nieco lezie, nejake prechladnutie. mam zas upchaty nos a citim sa na h.... 😝

vendulak
29. jan 2010

Jerry gratuluju k ovulce!!! 😉
A ty Simi neboj, určitě se jí taky dočkáš! S takovým bezvadným doktorem utčitě!!! 😉 Jestli chceš tak koukni na mí grafy v albíčku, podle všeho jsem měla ovulku už několikrát a bylo mi to stejně k prdu!!! 😒 Takže ono je možná lepší že doktor nejdřív vyléčí to ostatní a nerve do tebe hned hormony a pak až to všechno bude O.K. tak vyrobíte jednu ovulku a bude to! 😀

estrellita
30. jan 2010

dobre rano, holky, moc dekuju 🙂

strouzku, jj, ten to vedel 3 sekundy po tom, co jsem nasla carku na testu 😀 chudak se jeste probouzel a ja uz mu mavala testem pred ocima a on vubec nechapal, k cemu to je a co tam delaji dve carky 😀

a jinak slibene dukazy 🙂
vcerejsi test (lepsi foto, nez dneska srovnani)
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

a to je dneska porovnani se vcerejskem 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

no a ted si necham testovani na 14 a 18 DPO 🙂

kingstonka
30. jan 2010

estrell gratulujem a vsetkym pekny vikend 🙂

estrellita
30. jan 2010

kingston: dekuju 🙂 tobe tak ykrasn vikend!