Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
2. mar 2010

knihu nemám 😀 😀 😀 spíš bych potřebovala knihu jak přežít konec těhu s otravným manželem, přijdu si jak časovaná bomba neustále mě pozoruje a snad 100 x denně se ptá kdy už 🙄 neopatrně jsem mu řekla že už se narodilo kupa miminek s diskuze TP březen tak šílí že všichni rodí a já nic 😀

vendulak
2. mar 2010

Ahojte holky 🙂, koukám, že jste se tu po mě ptali 🙂. Tak se omlouvám, ale já včera neměla na to tady být ☹, měla jsem dost práce se svojí depkou z testu s / jako vždy 😒 a prostě z nespravedlnosti na světě. A k tomu tady holky všechny těhotný a hovor jen v té notě laděný ☹. Promiňte to nemyslím zle. Moc tohle každé snažilce, která na těhu čekala tak dlouho přeju, ale přece jenom holky už jsou těhotný... Prostě to bolí ☹. Omlouvám se jestli se dotknu, ale fakt to není myšleno zle, je to prostě ve mě, bolí to. Ale upřímě proč tu včera nebyli ani jiný snažilky?
I Strouži ač tobě Nelinku přeji sebevíc a vím že sis k ní ušla taky pěkný kus cesty a těším se na ní 😵, tak když je člověku pak tak mizerně tak koukat na někoho kdo se začal snažit stejně jako on a má už těsně před porodem a já nikdy v životě neviděla ani na testu tu blbou druhou čáru tak to prostě bolí ☹. Fakt se za to omlouvám 😢.
Ale dneska už je zase líp 🙂, sice si tak nějak připadám trochu vyděšená a nějak se šíleně nemůžu dočkat příti a počítám snad každou minutu do doby než má přijet, ale jinak je fajn. Už sem se smířila s tím že to nejspíš nedopadne. Ale na druhou stranu, jsem asi úplně pitomá ale říkám si že možná by to ještě pořád vyjít mohlo. Asi sama sobě zazlívám, že ze začátku jsem tomu nevěřila, tak tu víru chci vykompenzovat teď 🙂. Je mi fuk že teplota klesla, prostě ještě si ten kousek víry udržet chci. A pokud to nedopadne, tak co zbývá? No bojovat dál! Protože prostě vím, že mám toho nejlepšího chlapa na světě a bojovat za naše miminko, že to za to stojí! 😵

jamilanka
2. mar 2010

ahoj vsetci, a najma leya a diapozitiv01, mala som Vam dat vediet ako som dopadla na endo. Budem musiet brat lieky. tak dufam ze sa mi to upravi. Mam znizenu funkciu stitnej zlazy. Prajem pekny dnik,,,, 🙂 vendulak viem si predstavit ako sa asi citis, ja som strasne zvedava, ako sa bude darit mne, ked som si dnes volala o vysledky na endokrinologiu, tiez som nebola velmi nadsena ze to mam zle. A je skvele ze mas super chlapa. ja som s mojim tiez velmi spokojna, a uz aj ked by sme nemali deti, tak sa nezblaznime, ale moc by sme chceli....budem Vam vsetkym drzat palce a budem sa modlit aj za Vas, nech nam to vyjde.....🙂

pavlisa
2. mar 2010

venduuuul, tak piš mě, netěhu, já taky nikdy neviděla pozitivní těhu test, teda jo, kamarádek 🙂
ale až bude pozitivní, tak si ho pověsím do obýváku do rámečku 😀

A vybrečet se člověk občas musí, počkej já, jak budu za týden sedět s červeným nosem doma a natahovat hýkat: Bééé, proč zrovna já, taková jsem hodná, milá a šikovná holka jsem, mateřské pudy se mnou lomcují a furt nic..

no a pak si dám víno a řeknu si, že na to kašlu, že když mi dají nějaký ten Clostík, tak to prostě vyjde, narvou mě chemií a půjde to.

vendulak
2. mar 2010

Pavli já ho neviděla pozitivní na živo ještě nikdy ani u kamarádek 😀. Vždycky jen tady na internetu 😀.
No až já ho budu mít tak mu snad postavím svatostánek 😀.
Ale jdi ty Pavli! Nebudeš za týden brečet!!! 😉 Protože prostě nesmíme být pesimistický dopředu!!! Ono to vyjde!!! A kdyby náhodou nějakou ale skoro mizivou 🙂 to teď nevyšlo, tak vždycky máme ty naše zlatý chlapy o který se můžeme opřít. Mě pomáhá i hodně pejsek. A oni nám dají sílu do dalšího boje, který už ale vybojujeme úspěšně!!! 😉
Jinak já byla narvaná a jsem teď chemií od shora dolů a prd 😒. No co, nechám jí do sebe klidně narvat mnohem vííííc jen aby to bylo k něčemu! 🙂
Jo a vínko...to je skvělej nápad! Aź přijde mrcha tak do něj půjdu taky! 😀 Miluju Moldavský vína 😀.

Jamilanko je mi líto, že výsledky štítky nebyli úplně v pořádku. Ale obecně co jsem četla i vím tady od holek tak snížená funkce je ještě to menší zlo! 😉 A když si dostala prášky tak s jejich pomocí se hormony určitě upraví a miminko bude!!!! 😉

kingstonka
2. mar 2010

ahojte
vendul, pavli- hrooozne drzim prsty
ja ocakavam mrchu uz tento vikend-ziadny zazrak tento mesiac necakam- od buduceho mesiaca uz zacnem asi aj s meranim BT nech viem na com som anech sa v sebe vyznam trochu viac

strouzek
2. mar 2010

vendul ahoj to je jasný chápu to, já jsem to taky tak brala když se těhulíny bavili a já měla depku, radši jsem vypnula noťas a zalezla pod deku. to je normální, ale neboj jednou to přijde a budeš tu řešit plíny 😵 a víra je důležitá , já jsem byla to samé obrečela jsem nega test, hodila jsem ho do koše a za hodinu jsem zase měla víru že snad čárka vylezla a hledala jsem ho v koši, testovala jsem dokonce i při mrše co kdyby prostě blázinec, u mě bylo zase na prd že jsem čárky měla na testu několikrát a pokaždé přišla mrcha takže jsem měla depky že to mohlo vyjít a nevyšlo, naděje byla pokaždý hlavně jednou to byli čárky fakt pěkný to jsem pak zase brečela z představy že tam mimčo bylo ale nechtělo u nás zase už potolikáté zůstat takže depky a fakt nevím co je horší jestli na testu nic nebo čárky a z nich mrcha 😔 každý měsíc jsem si přísahala že tomu dám čas, nebudu na to myslet, nebudu testovat a stejně jsem to dělala a stejně jsem každý měsíc měla naději a každý měsíc jsem pak brečela že naděje přešla.

jamilanko to mě mrzí že výsledky nejsou optimální ale neboj pár týdnů a prášky určitě zaberou a mimčo bude 😉

kingst co ty víš když čekáš nejméně tak zrovna to může vyjít 😉

pavlisa
2. mar 2010

kingston,mě měření BT hodně pomohlo, zjištění, že ovuluju klidně 20den..
teď už neměřím, po roce poznám, kdy je zhruba ovu a už to nějak nelámu přes koleno, navíc, teď budu pod dozorem Dr a chodit na ultrazvuk, takže to budu vědět přesně 😉

jamilanko: jaké máš hodnoty? určo se to spraví, od toho jsou léky..vždyť kolik štítkařek je těhulí 🙂

vendul: já rozhodně jak to dostanu udělám si doma pizzu a k tomu víno, ááá a pak si koupím něco pro radost 🙂

vendulak
2. mar 2010

Strouži tak tedy to se mi ještě nestalo, věřím že to musí bolet jetě víc ☹. Ale já už i takhle někdy mám pocit že už prostě dál nemůžu, že víc už toho nezvládnu, ty dva roky už jsou tááák šíleně dlouhý 😢. Někdy nevím kde mám brát pořád další a další sílu ☹. A prostě nechápu kde je nějaká spravedlnost!!! Proč každá husa co dítě ani nechce, každá alkohlička, feťačka, ženský co odkládají děti otěhotnět můžou, můžou mít děti! A my? Já bych se pro něj i roztrhala, milovat ho budu jako nic jinýho a my nic ☹. Tak kde je spravedlnost? 😢

King měření BT je dobrý nápad! Aspoň si fakt srovnáš jak tvůj cyklus vlastně vypadá a kdy se snažit 😉.

Pavli týýý jo a ještě domácí pizzu! Ty mi tedy děláš chutě! 😀

pavlisa
2. mar 2010

jojo, představ si tu pohodičku, čerstvá voňavá pizza, gaučík, dálkový ovladač, víno a náruč milovaného muže.
No vidíš a do toho si musíš říct - tohle si musím užít, než tady budu mít ukňourané dvojčátka, kvůli kterým se nevyspím 😉
a spravedlnost není, na tu nespoléhej, spoléhej se jen sama na sebe a věř si 😉

vendulak
2. mar 2010

Pavli tak až na ten gauč, kterej nemáme 😀 to zní fakt dobře 😀. Jako sice bych si radši užívala ty ukňouraný míma, ale prozatím tohle zní taky mooooc fajn 😀.

strouzek
2. mar 2010

já vím vendul věřím tomu, taky jsem měla dny kdy jsem myslela že dál už prostě nemůžu, nečekala jsem tak dlouho ale i tak to dalo dokupy dlouhý čas ale hlavně jsem měla samej problém za druhým, valilo se to na mě ze všech stran a hlavně jsem žila s pocitem že nebýt mě a mého špatnýho těla už jsme mohli mít miminko.manža mi to nikdy nevyčetl alejá stejně měla tyhle výčitky a moc mě srdce bolelo když jsem viděla jak se manža trápí a smutně kouká po kočárkách brala jsem to jako svoji neschopnost mu dítě dát a nejen to hlavně jsem si vyčítala že jsem ho neuměla donosit. moc dobře si pamatuju jak mi kamarádka která měla stejný TP jako já psala že jí praskla voda a jede do porodky. v tu chvíli mi došlo o co jsem přišla a sesypala jsem se. Nejdřív jsem každý měsíc mrchu jen obrečela ale pak jsem žila už jen tak že jsem byla schopná přežívat jen od mrchy do mrchy , byla jsem zralá na psychinu bylo pár dnů po ovulaci a já už depkovala dopředu že to určitě zase dostanu že se nikdy nedočkám a přitom jsem ještě ani nevěděla jak dopadne test ale prostě jsem se duševně připravovala na neúspěch a pak jsem zase měla den kdy jsem věřila že to určitě vyšlo a jak blbá stála u okna s testem ... atd.
Nad spravedlností nesmíš ani přemýšlet, ono fakt v tomto žádná neexistuje 😔 moje kolegyně otěhotněla v době kdy jsem já o mimčo přišla, snažila se všemožně o dítko přijít a nepodařilo se, denně nám vykládala jak jí štve že se ten zmetek drží atd. takže v tu chvíli jsem nenáviděla celý svět 😔 jediný čemu musíš věřit že to prostě jednou vyjde, já jsem taky nevěřila štítku jsem měla fakt špatnou, dr. mě připravovali na roky čekání, neustálé depky v práci to vypadalo na vyhazovat atd. no a vidíš pak přišel den kdy na mě vykoukli čárky prostě se štěstí jednou usměje i na vás

domácí pizzu jo? jé to mi vždycky připomene střední školu, se spolužačkou co jsme seděli v lavici jsme si dělali tyhle pizzy snad 3x do týdne, jedli jsme je furt a byli hubený, teď kdybych prošla kolem trouby tak přiberu 🙄

strouzek
2. mar 2010

pavli no tohle jsou krásný představy, já vám řeknu jak je to u nás, Neluš v břichu, já v nervech kdy vyleze, hysterčím z hnízdícího syndromu a dneska už počtvrté drhnu sklo na konferenčním stolku,hlad mám jak vlk a doma ani kůrka,víno nemůžu a náruč milovanýho muže? manža přijel dom, snědl oběd a chrní na druhém gauči 🙄 😀 to je romantika tak si to holky užijte, brzo to skončí 😉

vendulak
2. mar 2010

Strouži já tyhle lidi už začínám fakt nenávidět 😠, prostě alergická na ně 😒. Zrovna včera jsem koukala do albumu a tam školní fotka na kterej i ta kámoška co otěhotněla, jenom proto že si chtěla připoutat prachatýho přítele. Podvádí ho kde může, ani nevím jestli to je jeho. No měla sem chuť tu fotku rozškrabat 😒.
Ale to je jedno. Dost tohohle depresačení. Prostě to tak je a my musíme bojovat a bojovat a ty naše štěstí si vybojovat 🙂. A já věřím, že my se ho prostě jednou dočkáme! Jen se modlím aby to bylo co nejdřív 🙂. Vím že s mrchou přijde další velkánská deprese, ale teď prostě na to ještě myslet nechci 🙂.

Strouži tak já pizzy nemohla jíst nikdy moc, abych nebyla koule, ale poslední dobou je to taky ještě horší 😀. Vlastně už koule jsem 😀. Ale domácí jsem neměla fakt dlouho. A přitom to miluju 😀, dát si na to co člověk chce, mňam vajíčka a hermelín, to miluju 😀.

pavlisa
2. mar 2010

strouži přesně si vystihla to co jsem chtěla popsat - tu romantiku před porodem nebo s mimčem v náručí a naopak navnadit vendul, že pohodičku si třeba teď vyloženě užívat 🙂
však my ji to pak připomeneme, až bude denně spát dvě hoďky, nejíst a drandit kočár v mrazech 😉

strouži, je doma něco, co si nevydrhla?? všechny boty na jaro naleštěné??

jdu se pomalu odebírat domů a hópsnout na ten gauč, zatím bez pizzy, to jsem dneska na to lenora líná

vendulak
2. mar 2010

Holky oni jsou prostě hormony šílená věc 😀. Já příťu miluju a miluju se k němu tulit a tak 😔 😀. Ale já už bych i přesto chtěla ten kočár v mrazu a spánek dvě hodiny!!!!!!!!!!!! 😀
tý jo ty hormony rozházený mi připoměli, že já za poslední 3 dny koukala už 4x na DVD Můj auťák brouk 😀 a poslední cca třetinu a začátek vždycky obrečela! I když sem to viděla třeba dvakrát za sebou! 😀 No mazec 😀.

carrie84
2. mar 2010

Caute babule 🙂
Tak ten gauc a pizzu by som hned brala 🙂 Ale zatial mi nema ani kto pomasirovat bolavy chrbat 😒 Drahy maka na dome, aby sme mohli co najskor byvat ... .ale aj tak to nevidim pozitivne 😖
A zajtra ma caka kontrola na endo - som fakt zvedava, co z toho bude a ake budem mat vysledky.... uf, snad to bude ok ....

carrie84
2. mar 2010

Vendul .... tak to su teda riadne hormony! 😀 😀 😀

estrellita
2. mar 2010

carri: ja jdu zitra jen na sono (nevim, proc to neudelala hned pri krevnich testech, kdyz tam jedu hodinu) a musim se s ni domluvit na dalsi krevni testy cca za tyden a pul, protoze uz to pak zas budou tri tydny, tak uvidime. Zitra drzim palce, at endo dopadne dobre 🙂

pizzu bych si taky dala.

vendul: 😔 😔 holky snad poradily vse a povzbudily uzasne. drzim ti palce, coz ti asi ted nepomuze, ale doufam, ze budes brzy spokojena

carrie84
2. mar 2010

Estrell - aj ja som to tak mala (nastastie len chvilu) - najskor ist na krv (neuveritelne dlho cakat) a na vysetrenie sa zase az o 2 tyzdne + dalsie cakanie - cize 2 dni dovolenky v cudu .... Ale teraz to mam nastastie naraz - rano mi vezmu krv a poobede ma lekar vysledky a nastavi ma na liecbu + ak je nutne, tak hned robi sono - no a do 13-14 som vybavena. Sice tam cestujem vyse 2 hodin, ale som spokojnejsia - aj s lekarom, aj s tym systemom. 🙂
Zajtra teda drzim paste aj ja tebe 😉

vendulak
2. mar 2010

Carrie a dokonce mají i jména! Clostil a Utroš 😀.
Holky na zítra vám oběma mooocdržím palce! 😉
Jinak tedy já mám jít na krev den předem než mám jít přímo k endokrinoložce a na sono mě prve posílala hned jak sem tam byla a zase jsem šla hned s výsledky k ní. Bylo to během chviličky. Taky jsem byla spokojená 🙂.

strouzek
2. mar 2010

vendulko věř nebo ne měla jsem to stejný a nenáviděla jsem tyhle lidi, ale věř nebo ne teď to vidím jinak. ono není všecko zlato co se třpytí, ta kolegyně o který píšu tak ta je psychicky v háji protože jí manžel ponižuje,podvádí, žije v baráku kde vládne tchýně, moje sestřenka která si upekla taky dítě ve 20 letech s prvním kterého viděla tak ta se taky nemá růžově, má dítě ale chlapa pořád pryč aby vydělal, bydlí v šílené barabizně, hádají se o prachy, ten její přítel se snaží z ní udělat domácí puťku u plotny ale vzít si jí nechce atd. takových případů znám moc, dítko se jim povedlo hned až by člověk záviděl ale ono se to projeví zase někde jinde, většinou na partnerském vztahu. já to vidím u nás, manža mě sice šíleně štve jak mě pořád sleduje jestli nerodím a na mimčo jsme si museli počkat ale zase vidím jak to manža bere úplně jinak to těhu i manželství že jsme si blíž a hlavně neřešíme už spoustu věcí které bychom bez téhle zkoušky řešili prostě je to u nás jiný než když koukáme na naše známé kteří tohle neprožili. musíš si říkat že tahle zkouška k něčemu je a že si sice na mimčo počkáte ale o to víc si pak budete těhu a rodičovství užívat a většinou i chlapy kteří prožili se ženou něco takovýho tak bývají věrní a víc si své ženy váží 😉

pavli no jejej to víš že je doma ještě kupa věcí co by potřebovalo vydrhnout a uklidit, mám pocit že je to nekonečný příběh, než uklidím tak můžu začít znovu 😝

můj auťák brouk? jééé ten film znám taky jsem u toho brečela pokaždý 😀

carie ahojky stavíte baráček jo? to ti závidím, mimčo bude v novém krásném domečku. na zítra ti držím palce, určitě to bude v pohodě v tom 2. trimu už nebývají takové výkyvy.

estrellita
2. mar 2010

carrie: ja vim nastesti vysledky hned druhy den. ale ona me objednala tak blbe, ze jsem prijela na krev, druhy den telefonicky vyslekdy (ty byly v poradku) a ted za tyden a pul po zase prohlidka primo u ni. To ranni vstavani me zabije 😅

strouzek
2. mar 2010

holky já jsem tak ráda že už nemusím chodit na sono krku, toho jsem se bála nejvíc že bych žila v nervech na každou kontrolu že se tam něco změnilo hlavně když u nás je rakovina krku v rodině takže teď jsem spokojená na krev a hupky šupky druhej den na kontrolu kde jsem pár minut a fičím dom 😵

strouzek
2. mar 2010

estrel a jdeš na NT screening v tom 12 tt? já byla a byla jsem udivená že si výsledky vyžádal i štítkař

estrellita
2. mar 2010

strouzi: jj, jdu, ale ze by to pak chtela, to mi nic nerekla, ale uvidime zitra, jak se domluvime 🙂 ale kdybych aspon nemusela tu hodinu jezdit 😅
ja jsem mela stitku pri tom vysokem TSH o neco malo zvetesnou, ale nebylo to o moc, tak si nejak nepripoustim, ze by tam neco bylo 😅

strouzek
2. mar 2010

holky koukali jste na tu novou verzi koníka? mě se to nelíbí, nemám ráda změny když už jsem na něco zvyklá

vendulak
2. mar 2010

Strouži to věřím, že se to pak může projevit i jinde. Moje bývalá spolužačka na kterou v tichhle chvílích taky někdy myslím si upekla dítě po devítce!!! Opilá s takovým klukem co byl snad mladší než ona! No a to víš že se na ní vykašlal. Pak měla dva další, taky debily co jí trápili. Pak se nějak dala dohromady fakt s tátou té malé, i se vzali, ale v zápětí na to byli zase od sebe 😒. A tomu bych asi štěstí fakt taky neříkala ☹. No jo jsou lidské osudy zajímavé, nevyzpytatelné...

Strouži jééé! A já si myslela že jsem divná že u toho pokaždý bulím 😀. Bulala jsem i tuhle u Smallvilu jako divá, když Clarkovi umřel táta 😕 😀.

vendulak
2. mar 2010

Já jsem měla štítku taky zvětšenou. Ale prý se to těsně těsně vešlo ještě do normy.
Jinak Strouži mě se ta verze nová taky nelíbí 😒. Ale co naděláme... 😀

carrie84
2. mar 2010

ja som na NT screeningu nebola - vcera sme boli na morfol. sone 😉 Zatial vsetko ok 😀
No neviem ci babo pojde no noveho domceka alebo skor do staveniska .... hehe Ale viac-menej sa nato spolieham, pretoze sa neviem zmierit s tym, ze by som z porodnice sla do bytu, kde zijeme teraz (tym chcem povedat, ze syndrom upratovania ma zatial rozhodne nepostihol!!!! 😀 )