Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

pavlisa
26. mar 2010

funlucy, taky myslím, že se nemusíš děsit, mě na endokrin. řekla paní doktorka, že jakmile zjistím, že jsem těhu, mám přijít, že mě vězmou hned 🙂 a pak vím, že těhotnou kamarádku, která se léčila se štítnou žlázou vzali až po objednání za 14dní a to byla v 10tt a miminko má v pořádku 😉

pavlisa
26. mar 2010

vendul, jak se cítíš?

carrie84
26. mar 2010

Funlucy - gratulujem k tehu 🙂 Mne tiez nasli poruchu stitnej uz ked som bola tehu. Ale ja som mala hyper. Ak mas znizenu (cize hypo), tak to budes mat kusok lepsie ako s hyper 🙂 Hypo sa lepsie lieci pocas tehu. Ale aj s hyper sa da prezit / som zivy dokaz ... hehe ... Ak ta nezoberu v BA, skus sa objednat do Lubochne / cesta tam sice trva dost dlho, ale su tam nato specializovany a ja mam skusenosti len s milym a ochotnym personalom 😉 Zatial nelutujem ani jednu cestu, co som tam sla. Dokonca viem, ze su ludia, kt. tam idu vecer pred vysetrenim, prespia a po vysetreni idu domov.

funlucy
26. mar 2010

carrie,ďakujem si milá 🙂 normálne si ma potešila..ale to potom musíš pravidelne chodiť na kontroly do Ľubochne?Lebo však v pondelok pôjdeme aj tak na východ,no tak by som sa tam teoreticky mohla zastaviť 😕 ale nechcelo by sa mi asi chodiť tam pravidelne takú diaľku..hm,hm,hm..máš na nich aj nejaký kontakt?

estrellita
26. mar 2010

fun:_ oprvdu, jestli mas TSH 6, tak ji mas snizenou. myslim, ze protoze jsi tehotna, tak by te na endorkinologii meli vzit co nejdriv a nasadit ti leky. vyplasene jsme byly na zacatku vsechny, to je normalni, ale uvidis, ze ti ji daji za chvilku do kupy 🙂

funlucy
26. mar 2010

estrel 🙂 dúfám.Ty berieš tiež nejaké lieky,alebo je všetko v poriadku?Gratulujem k bábätku,ako sa cítíš?

carrie84
26. mar 2010

lucy - tu je kontakt / najdes tam vsetko ... http://www.nedu.sk/index.php?option=com_content...

No hej - ja zatial chodim tam a poviem ti, ze radsej tam ako k doktorke, co mam doma (ta ma chcela nechat uplne bez liecby)
Ono - ked sa stitka v tehu stabilizuje, tak sa chodi na kontrolu raz za 2 mesiace, to nie je az taka tragedia - teda ja tak teraz chodim. A kamoska, co nie je tehu raz za rok. Tam je aj ta vyhoda, ze rano ti vezmu krv a este doobeda su hned vysledky.
Hlavne ked tam budes volat zdoraznuj, ze si tehu a uvidis - tiez tam maju dost plno 😒

vendulak
26. mar 2010

Pavli já? No úplně normálně, prostě nijak 😀. Tedy přiznávám se že dneska ráno mě chytali trochu nervy že co když to zase nevyjde, že už prostě nechci. Ale pak sem si říkala nebuď hloupá, tím si škodíš jen sama sobě a i případnému těhu, takže jsem si pustila veselý písničky a dala se do mytí oken 🙂. A teď jsem je zrovna domyla a chci jít ven s hafíkem a utrhneme nějaký větvičky do vázy, aby jsme na ně pověsili nějaký vajíčka a udělali si taky už trochu nějakou Velikonoční výzdobu 🙂.
A co ty jak je? Ještě to bolí? ☹ Doufám, že už ne! 😉
Jééé Estrellito to jsem ráda že tě vidím! 😵 Já tě včera hledala protože jsem chtěla nakouknouzt k tobě do albíčka, jak tam máš to počítadlo s tt, tak sem se chtěla podívat do toho odkazu tam je vidět jak ´to miminko roste, příťa to chtěl vidět, a musela jsem tě hledat hrozně dozadu tak mi pak bylo divný že si tady takovou dobu nebyla 🙂.

estrellita
26. mar 2010

vendul: ahoj 😵 😵
ja vas sleduju, neboj. jen jsem mela sileny tyden, ale opravdu hrozny, kazdy den pres casy, stresy v praci ☹ takze jsem ovbcas koukla, ani jsem nestihla docitat, ale aspon jsem si s vami odpocinula 🙂

carrie84
26. mar 2010

Vendul - hlavne ziadny stres 😉 Budem ti drzat paste - vsetky 4 - a to uz sa musi podarit ! Nechcete prist niekto umyt okna aj mne? Celkom by ma to potesilo

estrellita
26. mar 2010

fun dekuju .-) a taky gratuluju.
mne na stitku prisli uz v lete lonskeho roku, kdy jsme se zacali snazit, mela jsem silene vylsledky - TSH nad 100 😅
takze nam zakazali mit dite do te doby, nez se to srovna. ale telo reagovalo rychle a za 2 mesice po dvavkach leku denne 100 jednotek jsem za dva mesice byla ve spravnem rozmezi, i kdyz niz, takze mi o jeden den ubrali, casem zase ten jeden den pridali. pak jsem otehotnela v lednu a TSH mi vyskocila na 5,85, takze mi navysili na 4x150 jendotek a 3x100 jendotek a ted uz jsem na 7x150 jendotek 🙂 a je mi dobre, za cca 4 tydny jdu na dalsi krev, tak snad to bude OK.

Uz je mi dobre, dekuju 🙂 ale mezi 7 az 10 tt to byl docela mazec, v praci to stale tajim, takze jsem musela delat, ze mi fakt neni blbe 😀

a jak tobe? a opravdu se neboj, je dobre, ze to zjistili a rozhodne na ne tlac, aby s tim pohli a dali ti leky 🙂

estrellita
26. mar 2010

ja budu o vikendu doma, tak k nam taky nekdo muzete prijit umyt okna 😀

vendul: moc drzim palce!!!!

pavlisa
26. mar 2010

Vendul, kdyby tě to odprostilo od stresu, tak prijeď umýt okna i mě, jo? 😀

Mě pořád bolí podbříšek, no, nemůžu moc rychle chodit, nevím, jsem holt citlivka 🙂
Teplotka je vesele nahoře, dneska jsem to prubla, i když vím, podle čípku a hlenu, že ovu už proběhla, tak jsem si to ujistila ještě teploměrem.
Teď ještě, aby teplota vydržela a čípek jako obvykle - 11DPO nezměknul a neotevřel se 😒

estrellita
26. mar 2010

pavlis: ty dostanes taky za ukol myt okna, abys na to prestala aspon na chvilku myslet a to hlavne 10 a 11 DPO 😀

funlucy
26. mar 2010

estrel...tééééda 😨 tak to si si fakt užila,klobúk dole,takže v podstate to máš tiež dosť čerstvé..to ti zistili náhodne,či si mala aj nejaké problémy?K tomu dávkovaniu liekov moc nechápem,čo sú to tie jednotky?Dúfám,že nie tabletky 😀 akože 150 tabliet denne 😀 Tu krv ti berú stále?Lebo ja jej moc nemám 😀 a ani žily nemám poriadne 😀
U mňa to tiež zatiaľ nevedia v práci,pred pár dňami mi bolo aj dosť blbo,napínalo ma na vracanie,ale teraz sa to nejak zlepšilo,tak neviem,možno "to pravé" ešte len príde 😀

estrellita
26. mar 2010

fun: nn, to je davka toho hodrmony, ty jednotky, pokud se nepletu.
no nahodne, pak povim vic, ted musim letet 🙂

vendulak
26. mar 2010

Holky všem vám moc děkuju jste zlaté 😵 😉.
Jinak jo mytí oken, super, když ještě člověk při tom pak kouká na ten les, a jak je venku krásně sluníčko a zpívají ptáčci, tak to není na smutek a negativní myšlenky místo! 😀
Estrell je mi líto, že jsi měla tedy takový stres, ale hlavně že jste s miminkem v pořádku!!! 😵 🙂
A cizí okna nemeju! 😀 Bo sem jinak děěěsnej lenoch 😀. A taky mě šíleně dostávají naše schody teď 😕. Dělají nám nový výtah, takže nefunguje a musím každej den několikrát chodit tich 5 pater, někdy nahoře horko těžko funím 😖 😀. A tedy víc je mi líto příti, oni ho normálně bolí záda a teď z tohohle ještě mnohem víc, včera večer nemohl skoro chodit a hrbil se jako starej dědeček ☹. No ale i já sem z nich prostě k.O. a každej večer šťastná když lehneme do postele 😀.
A Pavli ty si budeš mít svoje okna ten 11DPO, aby ses taky odprostila od negativních myšlenek 😀. Kdy ty to vlastně budeš? Jééé ty budeš 11.DPO 4.4.! to já budu 14DPO a 13dní po IUI a to má můj příťa narozeniny takže jsem si říkala jestli bych ten den netestla 😀, moc bych mu případně chtěla dát ty // (on mi i sám řekl, když sem se ho ptala co by chtěl k narozeninám že miminko ☹, to tak bolelo ☹, já bych mu ho dát chtěla, ale jak to mám ovlivnit? ☹ ), ale zase se bojím že kdyby tam nebyly tak budu smutná a budu mu ten den kazit. Kdy tedy chceš testnout ty? Tich 11DPO 😀 Se mnou? 4.4.? 😀 Takej krásnej datum 😀 😉.
Jééé a mě kontroluje jestli neměřím a sama měří!!! No téééda! 😀
Ty jo Estrellito ty bereš docela silné dávky? 😕 Já beru Letrox 50 😕. No jasně, ale je to prostě o tom kolik potřebujeme a vy jste teď dva 😵.
funlucy nééé, to prostě dostaneš tabletky Letroxu nebo Euthyroxu a buď to přímo bude tabletka 50 nebo 100. A jsou to jen maliličké tabletky, zapíjí se úplně lehoučce 😉.

funlucy
26. mar 2010

vendul,aha,ja som fakt blbá 😀 vôbec mi to nenapadlo..čítala som tvoj príbeh,a teda veľmi ti prajem aby si si našla vytúžené // 🙂

govinda
26. mar 2010

kočky, chvíľu tu nie som a nestíham vás čítať 😀

vendulak
26. mar 2010

funlucy moc díky!!! 😉

Govi to je výjmečně 😀. Když tu byla Strouži bylo toho kolikrát mnohem víc 😀.

kingstonka
26. mar 2010

ahojte- prave som som doumyvala okna a sadla si ku kave 🙂 . este ma caka jedno ale tam prave spi mala. Umyvanie okien nie je moja oblubena cinnost hlavne preto, ze byvame na 6.poschodi 😒 a pozeram ze asi bude prsat. Rano som stihla vysetrenie u ocnej lekarky... doktorka mi pozerala na sietnicu a ked doktorka povedala sestricke ze : umrtvite pani- tak som zacala panikarit 😀 tiez mohla len povedat, ze mi ma nakvapkat do oci - potom uz so mnou nebola rec a sestricka mi este aj hlavu musela drzat aby sa lekarka mohla pozriet do oci- no hanba.
inac - ja som zacala ocuravat tie ovu testy- zatial nic- asi je este skoro...

estrellita
26. mar 2010

fun: tak jsem tu 🙂
krev mi brali v den zjisteni tehotenstvi, pak po 3 tydnech, pak po dalsich trech tydne,, pak mi brali v poradne krev po dalsich dvou tydnech, kde bylo i TSH a ted mam od poradny 6 tydnu od testu. Upiri to jsou 😀 !!!!! ale jen at to hlidaji 🙂
a zjistili mi to nahodne, byla jsem po statnicich a porad silene unavena, ja myslela, ze to bylo z otho zaprahu (prace na plny, psani diplomky po nocich atd.) a pak jsem mela uzliny na stranach krku, coz ja nemam mandle, tak jsem myslela, ze na me neco leze. No asi lezlo, ale nic to nebylo, ale tata - doktor mi vyposal zadanku na celkove vysetreni krve, zaskrtal tam temer svechno 😅 a vse bylo OK, krome stitky...... takze orpavdu jen nahodne.

vendul: dekuju, jsi hodna 🙂
jj, ono i pred tim to nebyla mala davka, ale tak nejak je to jedno, prasek jako prasek 😀

vendulak
26. mar 2010

Ty jo holky teď sem na témě IUI objevila tento odkaz http://family.cz/scripts/journal/article.ASP?id... jakej vliv mají Analgetika jako Ibalgin na plodnost a vůbec ovulaci 😕. To jako čumim jak puk 😕. Já mám zánět v nějaké kosti co spojuje lebku s páteří nebo co a dost často mě od toho šíleným způsobem bolí hlava takže já mám Ibalgin jako kamaráda neustále při sobě 😕. Jeden čas než mi na to přišli jsem měla bolesti šílený, nesnesitelný a rvala sem toho do sebe fakt hodně 😕. Stejně jako třeba minulej cyklus jak mě bolel ten zub 😕. No takže Ibáč a jiné podobné nebrat pokud chceme miminko...no tak to si dám tedy 🙄.

funlucy
26. mar 2010

bože Estrell neblázni,šak už len pri tom čítaní koľkokrát ti brali krv,odpadávám 😝 to ja si neviem ani predstaviť,mne brali hádám 5x v živote.Ja som mala tiež niečo v hrdle minule,ale vyzeralo to na mandle,lebo mm bol nachcípaný,tak som si myslela že som niečo od neho chytila,ale to mi trvalo také 2-3 dni a potom to prešlo.
Vendul,myslím si že ibáč berie každý,aj ja som si ho dávala naposledy vo februári a to som ani nevedela že sa nám už zadarilo 🙂
kingstonka,že umrtvite pani 😀 to ja by som sa už asi nahodila do bojovej pozície 😀

pavlisa
26. mar 2010

kings: to jsem trpěla, číst ten tvůj příspěvek o oční, tohle je fakt jediné, co nenávidím, klidně ať mi trhají zuby, píchají injekce a šťourají v žaludku hadičkama, ale do očí si nenechám sáhnout..ani nakapat, to pak křičím, kopu nohama a utíkám..

vendul: 4.4. je hezké datum na testování, ale u mě brzičko 11den,no, kvůli tobě to udělám 🙂 jinak já neměřím, jen dneska jsem se změřila, jestli dle teploty je vážně po ovu..nebooooj, netrhám partu 🙂

kingstonka
26. mar 2010

vendu- tak super- prave som si dala nieco silnejsie od bolesti- hrozne ma boli chrbat. Ja som sa v tehotenstve a pocas dojcenia naucila nebrat nic okrem paralenu ale teraz som schmatla prve co som videla- nejaky rozpustny prasok a podla letaku zistujem za patri do tej skupiny liekov. ☹
z ibuprofenom som inac opatrna od kedy som v 18tich bola na gastre a mala som v zaludku nejake zrazeniny- v tom case som brala casto ibuprofen a veral a vraj to bolo ztoho...
no dufam, ze jedna davka neuskodi a uz sa vratim k paralenu, ktory ale tak nezabera...

vendulak
26. mar 2010

Ty jo holky mě nikdy nic takhle děsivýho na očním neprováděli??? 😕
Pavli ale né, nemusíš kvůli mě testovat 😉. Však tomu dej času kolik chceš 😉. Ono my budeme stejně na chatě tak vás nebudu moct o výsledku informovat 😒. Ale nic to nemění na tom že 4.4. je krásné datum 🙂 a kéž by u nás bylo tím nejvíc nejhezčím a nejšťastnějším 😵.
Funlucy já taky myslím že Ibáč berou lidi normálně...ale kdo ví, že je to svinstvo to si myslím odjakživa 😒.

vendulak
26. mar 2010

King pokud sis vzala jeden tak to podle mě bude O.K. 😉 Však to lidi berou fakt normálně. Ale ve vyšších dávkách bych se toho fakt asi bála ☹.

estrellita
26. mar 2010

vendul: ja jsem to o ibaci cetla taky, ja ho nemam moc v lasce, takze radeji paralen, kdzy uz se neda. 😅

pavlisa
26. mar 2010

já vendul hlavně budu na velikonoce u našich, takže si na testování sice možná vzpomenu, ale naplánovala jsem si toho tolik na ten víkend, že taky hrozí, že si vzpomenu až opravdu 14DPO až už budu zpátky v práci 🙂
Mooc se těším na velikonoce, jupííí, ať už jsou tady.