Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

kingstonka
13. apr 2010

ahoj barce.... myslim, ze v tejto diskusii som sa dozvedela, ze na otehotnenie su najlepsie stredne hodnoty TSH niekde okolo 2
ja som mala naposledy hodnotu tiez pod hranicou a lekarka to nechala tak - ale u mna to je ine...ja by som snad s otehotnenim nemala mat problem- no uvidime...

barce
13. apr 2010

diky kingstonka, nam na zadny problem neprisli, takze jedineho ceho se chytam je jestli mam dobre lecenou stitku. do te doby nez sem zacla chodit do CARu, tak sem ji ani nelecila, pry sem to mela vzdy tak na hrane. ale ted pomalu co navsteva endokrynologie, to zvysena davka euthyroxu a hodnoty zadny uzasny. ja mam teda hlavne hodne zvysene protilatky a to se snad ani nejak extra lecit neda 😒 . ale ted i ty hormony nejsou zadnej zazrak.

shandy
13. apr 2010

ahojte
barce a ktore protilatky mas zvysene? a co ste riesili v CARe? zatial len vysetrenia? Pre otehu su idealne hodnoty TSH okolo 1, urcite vsak pod 2 a hodnoty volnych hormonov v hornej tretine normy...ja by som povedala, ze to mas nastavene ok. uz to zvysovat urcite netreba, lebo budes mat pomaly hypertyreozu a nie hypo...s protilatkami sa neda nic moc robit. trosku zvyknu klesat, ked sa zacne liecba + obcas zabera aj selen. mne na jeden typ protilatok zabral, na druhy zial nie.
drzim palce 🙂

govinda
13. apr 2010

shandy, k tým mojim cyklom - sú takéto dlhé stále a ovulka ma totálne zaskočila. Každopádne štítka - TSH mám myslím 2,3 a čo sa týka štítky, lekárka mi dala Euthyrox 1/2 tabletky 25 denne a diagnoza - autiomunna tyroiditida - netuším, čo to znamená 😀 😀
Inak som mávala aj dlhšie cykly a aj anovulačné, ale som druhý cyklus od clostilu, tak možno mi to nejako ovplyvnil, aj keď ho neberiem teraz od januára.

shandy
13. apr 2010

fiiiha no a ostatne hodnoty mas ake okrem TSH? To TSH si mala pred uzivanim euthyroxu? hmm, tak ked autoimunitna tak mas asi aj protilatky. ja by som ti dala kludne 25 kazdy den....pol tablety je nic. hovorila si lekarke, ze sa snazite otehu a ake mas dlhe cykly? ci predpokladam vlastne, ze dostala si sa tam kvoli tomu, ze chces otehu asi co? 🙂 Tej 25 by som sa nebala...clostil by som ti nedavala pokial nie si nastavena na dobrej davke aspon 4 tyzdne...najpv zrovnat stitku a potom clostil. ale myslim, ze u teba staci zdvihnut davku euthyroxu a ten cyklus sa zrovna... 😉 , moj laicky nazor... 😀 😀

shandy
13. apr 2010

anovulacne a dlhe cykly su jednym z priznakov hypotyreozy, cize je zrejme, ze si jeden z pripadov ako ja, ze sice mas TSH v norme, ale tvoja norma je asi nizsie, lebo telu ten hormon co ma nestaci 😒 ...nebala by som sa ist s TSH pod 1, ak sa budes dobre citit...

govinda
13. apr 2010

shandy, ja som si prešla už aj laparkou, lebo som mala kvôli HP podozrenie na PCO, ale laparka dopadla dobre, tak ma lekár poslal na endokrinológiu. Tam mi vzali krv, lekárka povedala, že mám hraničné výsledky inzulínu tuším a neviem čo ešte a že nechce mi dávať vyššiu dávku euthyroxu, pretože som sa v minulosti liečila na zvýšenú funkciu štítnej žľazy, brala som vtedy carbimazol. Takže mi dala tú nízku dávku euthyroxu na 3 mesiace a potom mám ísť na kontrolný HP a kontrolné vyšetrenie a uvidíme čo a ako ďalej. Tejto lekárke dôverujem, pretože už mnohým babám pomohla otehotnieť, špecializuje sa práve na problémy štítnej žľazy a otehotnenie 🙂

katrin21
14. apr 2010

ahojte, mam podozrenie na zvysenu cinnost stitnej zlazy a chystam sa najblissie na vystrenie.. mam priznaky ako vypadavanie vlasov, busenie srdca, unava, lamave nechty a pod... a vraj mam aj na pohlad zvacsenu stitnu zlazu...
problem je , ze chceme babo.... viete mi povedat, ako to je , ak sa mi potrvrdi hypertyreoza? da sa otehotniet? alebo ako to je?nechce sa mi citat 267 stran... 😝

barce
14. apr 2010

shandy diky, krapet si me uklidnila 😉 . zvysene protilatky mam oboje - TPO ab i anti hTg. ale TPO ab hrozne, snad 200x vic nez je ta horni hranice 2687,80IU/ml. ale pry to na otehotneni vliv nema, az event. na udrzeni tehotenstvi. my uz byli v CAR na 2x IVF, nezadarilo se, nikdo nevi proc ☹ , takze tak.

shandy
14. apr 2010

ahojteeee 😵
no ono govi ta autoimunitna tyreoiditida spravidla zacina ako hyperfunkcia, az casom sa rozvinie hypo....tak uvidis co a ako po kontrole. ja mavam napr. priznaky hyper pri zvysovani davky, ale to len na kratko, potom sa to ustali...
tak je dobre, ze mas dobru lekarku 😵 😵 , to sa v dnesnej dobe ceni 🙂
katrin zbytocne si budes studovat o hypertyreoze, ked to co si vymenovala, resp. cast z toho mozu byt skor priznaky hypotyreozy...pockala by som az co ti povie lekar...😝
barce nemas za co, kedykolkvek 🙂 , ja mam tiez zvysene oboje protilatky. skus ten selen kludne 200 mikrogramov denne, mne to pomohlo. teda aspon na tie jedny...
02/2008: aTPO - 128, aTG- 115
09/2009: aTPO - 315, aTG - 222 (po tychto hodnotach zaciatok liecby L-thyroxin + selen 200 mikrogramov denne + zinok 20 mg denne)
11/2009: aTPO - 288,8, aTG - 200,8 (zvysenie davky L-thyroxinu, selen + zinok zostava)
01/2010: aTPO - 236,9, aTG - 233,1 (zvysenie davky L-tyhroxinu, selen som znizila na 100 mikrogramov, zinok zostal)
a uvidime co bude teraz 😉, chcem ist tak zaciatkom maja na kontrolu..
ono za pokus to stoji...
11/2009:

katrin21
14. apr 2010

no hej,ale dnes mi brali krb a ze mam aj ked preglgnem viditelnu stitnu zlazu, som total ´bleda, mam rychly tep a pod.. je toho viac.. je to odovpodnene podozrenie..uz davnesjie som mala poznamku v karte ze stitna zlaza " hmatna", co by nemalo byt a teraz sa mi zda, ze je to horsie.... dnes ma ta lekarka odporucila k svojej , nech ma posle na endokrinilogiu, ze vyzeram ako typicky clovel s chorou st. zlazou...

shandy
14. apr 2010

barce ja sa teraz chystam v maji na moje prve IVF - ICSI. Uzivala si pocas stimulky prednison? Dobre je dat preventivne aj anopyrin, ja beriem 50 mg denne, teda pokial nemas iny hematologicky problem. Co som k tomu citala studie o Hashimotovi a IVF, tak spravidla sa to riesi tak, ze sa podava ten prednison na mierne tlmenie imunity (lebo to nase ochorenie je vlastne prehnana imunitna reakcia) a nizke davky heparinu alebo niecoho ineho na riedenie krvi. ono nikto nevie, aku suvislost este inu ma tato autoimunitna reakcia v tele., bola si na imunologickom vysetreni? hematologiu mas urobenu?
drzim ti palceky a verim, ze to do tretice vyjde 😉
a do ktoreho CAR-u chodis?

shandy
14. apr 2010

katrin chapem ta, ale napr. ja som mala tie priznaky co popisujes, ale mam hypotyreozu, cize znizenu cinnost stitnej zlazy...
ja si skor myslim, ze ak si snazilka a nedari sa vam, ze mas skor tu znizenu cinnost. vtedy byva aj struma, cize zvacsena stitna zlaza alebo hmatna ako ty pises. bolo by dobre, ak budes mat hodnoty z tej krvi, ze ich sem napises...

barce
14. apr 2010

shandy prednison sem brala az od transferu, pri stimulce ne. anopyrin nemuzu, mam na nej alergii 😎 . imunologii nam delali po tom 2.IVF a taky nic, jen ty my protilatky proti stitce. hematologii nevim, tam se zjistuje co? mozna mi to delali v CARu aniz bych o tom vedela. chodim do pronatalu v praze. do tretice vseho dobreho, co.... 😉 . no zatim se na to nejak psychicky chystam, ale snad v lete.

katrin21
14. apr 2010

no, ale to este nebola krv na stitnu zlaze, ale na ine vysetrenia... na stutnu musim ist na tu endokrinologiu.. toto bola taka aktovita z prace, mame take bonusy, a teraz komplet vysetrenia od gyndy az pod sono vsetkyhc organov brus.dutiny, onkomarkery a pod,..

no ale struma byva pri hypertyreoze nie?

katrin21
14. apr 2010

no, u nas je toho viac, preco sa nedari.. som mala endometriozu pred rokoma a pol som bola na LSK, a priatel ma PSG nic moc tiez.. takze este teraz ked aj stitna do toho, tak sme uplne v kybli 😝

shandy
14. apr 2010

barce ja mam prednison od 1.DC 5 mg, tak by som to na tvojom mieste skusila takto, resp. skus to prebrat v CAR-e. Ono je dobre s tym zacat trosku skor. Niektori odporucaju aj mesiac pred IVF, lebo to nejaky cas trva, kym to zacne pracovat...hematologia? zistuju sa trombofilne mutacie, v pripade niektoch odchylok sa davaju prave lieky na riedenie krvi, resp. sa picha fraxiparine alebo pod.a keby ti dali nejaku nahradu miesto anopyrinu?
veru veru trojka to isti 😵 😵 😵
tak keby mi to nevyslo na prvy krat, tak budeme stimulovat spolu, ja by som chcela ist potom na druhe v lete 😀 , optimistka 😀
barce a oplodnili sa ti v pohode? len sa embrijka nezahniezdili, ci kde bol problem? pripadne mi to napis IP, aby sme baby zo stitky nezatazovali tymito detailami o IVF 😉 🙂

shandy
14. apr 2010

katrin, no aha tak takto...
no pokial si dobre spominam struma moze byt aj pri hyper aj pri hypo, dokonca moze byt aj pri normalnej funkcii...
hm, no mas to nevesele, tak dufam, ze sa ti stitka nepotvrdi a ze aspon toto budes mat ok 🙂

simasla
14. apr 2010

Ahoj holky, přišla jsem vám říct, jak jsem dopadla s včerejším odběrem na HCG... minulý týden ve středu jen těch 164 a včera 2868 - takže miminku se asi daří dobře... 🙂

kingstonka
14. apr 2010

simi ...super... 🙂

estrellita
14. apr 2010

simas: no vidis, to je super, hlavne zadne stresy a hledani v tabulkach 🙂

simasla
14. apr 2010

holky díky - dneska nehledám - včera mi totiž sestřička říkala, že hodnota musí být nad tisích.. a když je skoro 3000 tak jsem v klidu - dnes bych měla být podle ovulky 5tt+2 🙂

shandy
14. apr 2010

simi gratulujem, krasne cisielko 😵 😵

kingstonka
14. apr 2010

pekne ...
akurat riesim s kamoskou ako to je s tym pocitanim tehotenskych tyzdnov- ked sa nemylim, tak je to vzdy o take 2 tyzdne viac ako realne, lebo sa to pocita od menstruacie a nie od ovulacie...mam pravdu ci nie...uz si to nepamatm...

simasla
14. apr 2010

kingst ano - vím kdy byla ovulka a připočítávám k tomu 2 týdny - takže dnes jsem 23DPO - to znamená 3tt+2tt+2 dny 🙂

kingstonka
14. apr 2010

tak to potom som dobre pocitala...ja len ze komunnikujem prave s kamoskou na FB - je to pomerne cerstva tehulka a je nejaka zmatena z tych tyzdnov

govinda
14. apr 2010

čo tu nové? 😕

jerrymona
14. apr 2010

ahojte babenky. pripajam sa ku govinde. co je tu nove? 😀

mne sa dari dobre. brucho mam teda riadne, ale keby som ho teraz poobede odfotila, tak poviete, ze som v 5.mesiaci. 😀
v pondelok sa mi podarilo vyvracat ranajky 😅 , co inak nepoznam, tak dufam, ze sa to nezopakuje. akurat som vysla na dvor a naplo ma tak, ze som ani nestihla porozmyslat, ci sa mi chce vracat alebo nie. a uz to bolo vonku. 😀
a v pondelok vecer sme boli s mojim muzom pozriet nemocnicu, kde budem rodit. velmi sa mi tam teda pacilo. tichucko, ziadny nemocensky zapach ako normalne v nemocke, prijemne. pri porode budem iba ja, moj muz a porodna sestra. lekar sa pride pozriet, ked sa sestre nieco nebude pozdavat, alebo ked nebude nieco v poriadku, kvoli cisarskemu rezu. oni sa aj specializuju prave na dojcenie, takze ziadne flasticky. baby sa to bude musiet naucit. 🙂
predstavili sa nam velmi prijemne dve porodne sestricky a jeden lekar. dufam, ze inak nenatrafim na ziadneho neprijemneho cloveka. uvidime. 🙂
presne o dva tyzdne idem na kontrolu stitky, som teda zvedava, kde prave je moje tsh.

katrin21
14. apr 2010

no takze, ano, som to nasla, struma moze byt aj pri hypo aj pri hyper funkcii..ale podla inych priznakov uvidime... coteda z toho bude... ale jednoznacne, tie vlasy, busenie srdca - poruchy rytmu to mam.. a so sa docitala, ze prave st. zlaza hormonmi reguluje tieto cinnosti, takze je to jasne.. 😒

kingstonka
15. apr 2010

ahojte... ako sa mate? skoda ze mam take dlhe cykly- uz by som inac mohla testovat 🙂
katrin- po vysetreni budes mudrejsia- potom napis ci si mala dobre tusenie- mne stitnu tiez testovali na moje poziadanie- lebo som lala priznaky aj ked doktor povedal ze to nebude stitna a bola 😒