Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

krupcanda
20. apr 2010

Ahoj Strouži! Segra jde na odebrání celý žlázy, pokud bude rozbor pozitivní, měla by jít ještě navíc na radiojod. Jestli jsem to dobře pochopila .... Tak nevím, nebo jestli by toléčili nějak jinak, nějaký ozařování ☹ No fuj, doufám a dám za to cokoliv, aby to měla vpohodě. Já jsem právě slyšela, že je to dost psychicky náročný, karanténa, pak nesmíš 2 roky otěhotnět atd. Ale hlavně aby to aspoň potom bylo vpořádku.
Tak jak mě na začátku litovala, tak nakonec to bude mít za sebou dřív než já ....

marti84
20. apr 2010

Ahoj holky, nevite co Vendulak? :(
jinak ja porad takhle, tak fakt nevim... snad ta mrcha dorazi aspon sama
http://www.fertilityfriend.com/home/228203

govinda
20. apr 2010

o vendulak neviem nič, neozvala sa dlho ☹

marti, to máš nejký divný ten grafík, nie? To asi nebola ovulka či áno? Lebo taká dlhá lf? 😖

marti84
20. apr 2010

govi ja neviem ci bola... ak hej tka uz som tehu 😀, ale skor nie, aj ked teda brucho ma na ovu bolelo aj ten cipok bol taky, tak neviem... ale proste pockamkym nepride mrcha mrsizna a ak nepride do dalsieho tyzdna, tak pojdem k Dr. alebo skusim este jeden test

carrie84
20. apr 2010

Hello babule 🙂

Jerry - vsetko najlepsie zelaaaaaam 😀 Dufam, ze vecer buchnes detske sampanske (to s mackom pu je dobre 😀 )

Govi - kde byvas? Ti pre ten test skocim 😉

govinda
20. apr 2010

carrie 😀 . Košice 😀
Ale veď dnes som klesla, tak zajtra čakám ešte väčší pokles a naraz aj s mrchou 😠
http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

marti, skús test a ak stále nič, tak asi ovu nebola. Ťažko povedať 😒

carrie84
20. apr 2010

No govi - v tom pripade to vidim skor na poslanie pozitivnej energie cez internet 😉 Predsa len z Trencina do Kosic to mam dost daleko 😀

govinda
20. apr 2010

carrie, to je pravda, z trenčína dosť ´daleko. A kým by mi test došiel, tak by už bolo zbytočné testovať. SKutočne mám pocit na mrchu, dokonca aj pobolievanie v podbrušku už mám ☹

carrie84
20. apr 2010

Tak z toho by som si az tak tazku hlavu nerobila .... ja som behala na WC 2 tyzdne, pretoze som mala pocit, ze uz uz sa mi spusta menzes - no a to sa len Danielko uhniezdoval 😉
Ale zase ak pride, mas dalsi pokus 😉 ... a vies, co by som dala teraz za dobre vychladenu vodku alebo mojito?!

govinda
20. apr 2010

carie 😀
Tak aspoň nealkoholické mojito 😀

kamcatka77
20. apr 2010

Ahoj holky.Prosím poraď te jaké mají být hodnoty TSH, když se snažíme o mimíska????????
Já měla 5,84 a to dr. řekl, že to musíme stáhnout - tak to bylo 1,47.
Ale dnes jsem byla na kontrole u endokrinoložky a dnes bylo TSh 0,331 ☹
Myslíte, že to může být problém v otěhu??????

govinda
20. apr 2010

ja sa v tom nevyznám, ale kočky tu sú vymakané, tak určite vysvetlia 🙂

estrellita
20. apr 2010

kamcat: idelani TSH je pry 1 - 2 u hashimota. jestli mas 0,331 vubec to nemusi byt problem. vetsine TSH vylitne po otehotneni nahoru (jsou tu ale i takovce vyjimky, jako strouzi, ktere letelo dolu). dulezite je hned po zjisteni testu jit na krev (vetsina lekaru to tak chce, zvlast pokud nemas dlouhodobe stejnou a dobrou kompenzovanou hladinu).

kamcatka77
20. apr 2010

estre - díky za odpověď a blahopřeju k těhulkování 🙂

sedmitecka
20. apr 2010

krupcanda, neboj, opravdu jen malé procento nálezů po operaci je pozitivních...ten můj tedy bohužel zrovna byl, ale protože se našel včas, radiojod mě minul.....a když sestře našli uzly, byla na punkci? tím se dá hodně poznat už před operací. jinak musím říct, že se mi bez štítky žije mnohem líp než s ní, od operace (před 2 lety) se cítím skvěle 🙂

vendulak
20. apr 2010

Ahojte holky,
koukala jsem že jste se tu po mě ptali, tak jsem se přišla ohlásit. Poslední týden jsem si zažívala peklo. HCG mi stoupalo, ale děsně malilinkato, vůbec né jak by mělo. A v děloze jsem měla jen malinký váček který taky malinko poporůstal ale neodpovídal stáří těhotenství. Takže sem jen čekala od kontroly ke kontrole, modlila se a věřila, že tohle se nám prostě stát nemůže. Né po tom všem čím jsme si cestou k tomu zázraku prošli. Ale stalo. HCG dnes opět poporostlo jen minimálně, dutinka skoro vůbec. Těhotenství tedy bylo označené za neprospívající a missed ab. v 6+1tt. Zítra jdu na předoperační vyšetření a v pátek jdu na revizi.
Ptali jste se po mě, tak jsem chtěla napsat, aby jste věděli co a jak když už jsešm tady náš příběh začala. Ale prosím vás hlavně Símu a i ostatní těhotný, aby mi na to nic nepsali. Nestojím o hloupý kydy od někoho kdo si nemůže ani představit na jakým dně mi teď jsme. Díky.

shandy
20. apr 2010

ahojte babule, ja mam zasa nestihacky 🙄
niekto tu ma narodky? 😉 tak vsetko naaaaaaaajlepsie 😵 😵
govi, stvrtok sa blizi 😉
kamcatka, TSH mas fajn, neboj to cislo je v pohode 😉 , malo by byt ako pisala estrell, lepsie ked je okolo jedna 🙂
inak moje posledne TSH = 1,38 huraaa, no ale zas pre zmenu mam nejake trombofilne mutacie, no na musim mat fakt vsetko 😔 😕
vendy mrzi ma to 😔 😔 🙄 , drz sa...

govinda
20. apr 2010

shandy, dnes som tak trošku klesla, tak sa už obávam zajtrajšej teploty, ale testy kúpim - aspoň teda do zásoby 😀 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

vendul, mrzí ma to 😔 😔

simasla
20. apr 2010

vendulko - musím reagovat, prostě ti to musím napsat... že je mi to strašně líto ☹ 😢 😢 😢 😢 život je fakt někdy svině... snad to nejsou hloupý kydy jen jsem ti chtěla upřímně vyjádřit, jak moc mě to mrzí...

suzix
20. apr 2010

to vendulak: veř mi, že vím o čem mluvíš (mám za sebou už 3x) ... a jediný co ti můžu povědět je... DRŽ SE A PŘEŽIJ. Držím ti palce ...

govinda
21. apr 2010

kočky, letím na kontrolu, takže len hádžem graf:
http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

kingstonka
21. apr 2010

dobre ranko -oplatilo sa cakat na testovanie do dnes- bezpochyb je pozitivny 🙂

shandy
21. apr 2010

ahojte 🙂
govi, tak este stale cakas do zajtra? 😉 😵 😵 😵

krupcanda
21. apr 2010

Pro Sedmitecku: sestre punkci nedelali, protoze uzly ma pry moc male - cca 1,5 cm. Takze rozbor bude az po operaci. Ale uklidinila si me, ze u tebe se radiojod nekonal, protoze to chytli vcas, tak to by mohlo byt u segry stejne, taky se na to prislo nahodou a vcas, takze by ji to mohlo minout .... i kdyz by to bylo pozitivni. I kdyz tech typu zhoubnych nadoru je pry vic. No fuj, to je osklivy tema.

sedmitecka
21. apr 2010

krupcanda, já měla uzel taky asi 1,5 cm a na punkci mě poslali, myslela jsem, že umřu strachem ,ale nebylo to nakonec tak hrozné...a v tom uzlu mi z histolky zjistili už zhoubné ložisko 3 mm, ale pokud je ten nález do 10 mm a zapouzdřený, radiojód není potřeba 😉 ....ale je hóóódně malá pravděpodobnost, že by tvoje sestra měla ošklivý nález, jsou to prý tak 2 případy ze 100, kdy je to zhoubné, takže pravděpodobnost minimální, neboj 🙂 ...já si bohužel tenhle "bonus" vytáhla, kdyby šlo o nějakou výhru nebo tak něco, určitě bych v poměru 100:2 nic nevyhrála 😀 😀 😀

krupcanda
21. apr 2010

Tak to si mě uklidnila, díky moc! Snad to dobře dopadne, určitě dám vědět.

simasla
21. apr 2010

Ahoj holky, takže v rychlosti jak bylo na kontrole, normálně se mi třásly ruce.. když jsem seděla v čekárně, byla jsem první, takže pan doktor přišel po mě a hned jak mě viděl, tak povídá, no to jsem rád, že vás vidím... já z toho mám obrovskou radost, myslel jsem, že to bude těžší a že se nám takhle hned nepodaří.. když jste rok neovulovala. No já povídala, že mám taky radost, ale i strach.. no šla jsem se odsvléknout, pak jsem si lehla na to lůžko a pan doktor udělal ultrazvuk. Říkal první dobrá zpráva je, že je plod v děloze, tak mi to ukázal a já měla slzy v očích.. tak nějak povolily nervy, co jsem měla, pak mi říkal, že měří miminko 4mm a ukazoval mi přesně – kde v té bublince je miminko.. a pak říkal, že vidí srdeční akci – a zase mi ukazoval, kde mám vidět, zda to srdíčko tepe, nebo ne.. já neviděla nic.. ale on říkal, že srdíčko vidí na 100%. Odpovídáme 7tt dle UTZ a podle ovulky jsme to spočítali na 6tt+1. Mám fotku, tak až dorazím domů, tak vám jí sem hodím, no a na další kontrolu půjdu až za 4 a půl týdne – tedy 21.5.2010. To už by mi měl dát těhotenskou průkazku. Moc mi gratuloval, já byla na měkko.. je to krásný pocit..

shandy
21. apr 2010

simi perfektne, som rada, ze je vsetko v poriadku 😵 😵 😵 😵 😵
tesim sa s tebou 😵

kingstonka
21. apr 2010

simi super 🙂

estrellita
21. apr 2010

simas: gratuluju 🙂 😵 😵