Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

kingstonka
26. apr 2010

no asi to tak bude ze ft4 a t4 je to iste 🙂
o tej teplote som nic nepocula ale ja som sa zaoberala len hypot. kedze ja mam zvysene tsh... ☹

estrellita
26. apr 2010

katrin: pri hyper je TSH mala (dava signal, ze je dostaten/prebytek/nedostatek hormonu stitne zlazy), takze kdyz je cislo extrene male, znamena to, ze stitka funguje hodne a ono ten signal nemusi tolik davat - vysvetlila jsem to hodne laicky a nevim, jestli pochopitelne 😅
ja mam hypotheriozu a mela jsem pri prvnich testech TSH 100 😉

estrellita
26. apr 2010

holky T4 a ft4 je odlisny, ten prvni je vazany, ten druhy je volny, neboli free T4 🙂 kdyz zagooglite, muzete si o tom precist vic 😉

kingstonka
26. apr 2010

aha- tak to som sa uz nejak zamotala
pozeram do mojich vysledkov- raz som tam mala napisane- Volny T4 a po druhom odbere FT4 = cize je to jedna a ta ista vec, ale samotne t4 je uz nieco ine.

kazdopadne nad tou tabulkou co som dala je napisane , ze : In general, high free or total T4 results may indicate an overactive thyroid gland (hyperthyroidism)- cize ak ma katrin vysoke FT4 tak to je zvycajne pri hyper.

plasice
26. apr 2010

Ahoj holky!Psala jsem sem před nedávnem,měla jsem TSH 22 a FT4 také špatné.Chystáme se s manželem na IVF.Bohužel s těmito hodnotami nám to nedoporučili.Měsíc jsem užívala eutyrox 50,no a nyní mám po výsledcích TSH 6,390 a FT4 v normě.Ani jsem nečekala,že se to začne tak rychle snižovat,i když je TSH pořád zvýšené a na IVF doporučují hodnotu do 3,věřím,že se to do příštího měsíce upraví.

kingstonka
26. apr 2010

plasice- pekne sa ti to upravilo- verim ze to bude este lepsie- drzim prsty

katrin21
26. apr 2010

baby, to sa vam super, upravili vysledky. boze a mne je stale teplo a bolia ma oci :(

kingstonka: no, ja mam kyper a ma na to upozornila endokrinologicka, ze mozem mat teplotu, lebo tie lieky robia zle s leukociytmi.. prva otazka dnes rano v tel. ked som jej volala boila, ze ci ma boli hrdlo... no hej, boli...

govinda
26. apr 2010

no ahojte kočky 🙂
Bola som u kožného a taká som vytočená 😠 😠 😠 . Dovolať sa v tomto štátte a v tomto zdravotníctve nejakých vyšetrení mi príde ako psycho 😠 😠 . Strčil mi do ruky recept na krém a lieky a zbohom. Ešte som sa ho spýtala, že či sa to môže užívať, keď sa snažíme otehotnieť, že nie 😠 😠 😠 . Tak som potom volala na alergológiu, že či mi nespravia nejaké testy na potravinovú alergiu a sestrička sa na mňa do telefónu vyziapala, že to nie u nich sa robí, ale u kožno-alergológa a že si to mám najprv pozisťovať a až potom vyzváňať kade tade a ich vyrušovať 😠 😠 😠 😠 . No skoro ma šľak trafil 😠 😠
Najlepšie na tom je, že kožno-alergológ je jediný v košiciach pre celé východné slovensko, ordinuje len utorky od 10 - 12 a bohvie ako dlho budem musieť čakať na vyšetrenie 😠 😠 😠 . To mám byť celý čas na diéte dovtedy alebo na liekoch alebo čo? 😠 Normálne zúrim, ma ide rozhodiť z toho, ako celé naše zdravotníctvo funguje, že sa človek musí večne niekomu len doprosovať a dožadovať sa vyšetrení, ktoré by v prvom rade mali navrhnúť lekári 😠 😠

katrin21
26. apr 2010

govinda: je to hrozne, snasim zdravotnictvom. ach jaj....
ja som sa objednala do Lubochne,ale termin mi dali az 8.7......
ozaj, kde ta Lubochna vlastne je??

govinda
26. apr 2010

katrin, ani neviem 😀
ja som na endokrinologické vyšetrenie čakala tiež dlho - objednávala som sa v septembri na február 😠

kingstonka
26. apr 2010

govi- nemam slov ☹

jerrymona
26. apr 2010

govinda, aj ja sa pripajam ku kingstonke - nemam slov 😲 to ti ta sestricka aspon nevedela povedat slusne? viem, ze kazdy z nas ma niekedy zlu naladu, ale nevybijajme si ju na inych. 😠
a mas este tie flaky, ktore svrbia? alebo ti je uz lepsie?

govinda
26. apr 2010

kočky, no ráno som ich znovu trochu mala, ale omnoho menej ako v sobotu, keď som bola na pohotovosti. Ale pravdou je, že už 3. deň som na diéte - suchare, suché pečivo, čierny čaj, ryža a inak nič 😒 .
No hrozne ma vytočili. Zajtra volám na to kožno-alergologické, som zvedavá, čo mi povedia. 😒

marticka21
26. apr 2010

Ahojte baby potrebovala by som jednu radu, prednedavnom mi diagnostikovali znizenu funkciu stitnej zlazy, dr. tvrdi ze som mala po porode nejaky zapal, ja som o tom ani nevedela teda nepocitovala som ziadne priznaky, mam 6 mes. miminko a teraz sa obavam ci som to uz nahodou nemala aj pocas tehotenstva, ci nemam radsej maleho nechat vysetrit? diky

kingstonka
27. apr 2010

ahojte-pekny den prajem 🙂
marticka- mne zistili stitnu tiez po porode - ale az nieco po roku- tiez som mala tie obavy- ale detska aj endokr. ma ukludnovali a vraj nejake vysetrenie na stitnu sa robi u vsetkych novorodencov hned po narodeni...

katrin21
27. apr 2010

ahojte
baby, tak ja som PN... thyrozol mi pekne hned po prvych dnoch znizil imunity a mam total zapalene hrdlo... dala mi obvoda ATB... a trocha si doma oddychnem. vcera som mala cely den 38 😝

katrin21
27. apr 2010

ano, novorodencom sa berie na 4-5 den krv z paty na stitku 🙂

strouzek
27. apr 2010

ahoj holky hlásím se po pár dnech, jak je krásně tak jsme furt někde venku a tak nestíhám koníkovat 😵

co tady novýho?

jj novorozencům se bere z patičky krev na štítku, ledviny aj. nemoci ale řeknu vám holky je to děs. není to jakože píchnutí injekcí ale píchají to takovou jehličkou a vytlačují kapky krve na papírky, jsoutam takové kolonky které musí být zakrvácené celé a to pořádně promočené takže malé píchali ty nožičky snad 100x aby se jim to podařilo zaplnit celé krví, řvala jak tur, na noze pak modráka no šílenost. ale zase je to na dobrou věc i když ten odběr by mohli udělat nějak jinak ☹ jinak mě na štítku ani na cukrovku nikdo krev nebral , vlastně na mě po porodě v porodce z vysoka kašlali

estrellita
27. apr 2010

strouzi, fakt? ja myslela, ze je to jedno pichnuti a klid 😅 ale zase jak rikas, je to pro dobrou vec, hlavne u nas, co mame stitku 😔
tobe by mel krev kontorlovat endokrinolog, ne? byla jsi uz u nej? jak se ti zmenily hodnoty?

strouzek
27. apr 2010

ahoj estrel nene je to píchání jehličkou a vytlačování kapek krve a že jich je potřeba požehnaně 😔 na štítku jdu za 14 dnů tak jsem zvědavá ale zase se nebojím protože těhu ani otěhu neřeším takže vlastně je fuk jaký budou hodnoty 😀

marti84
27. apr 2010

cau holky, govi ta teplota ma mrzi :(, snad sa zadari aspon dalsi cyklus :(
inak ja som spokojna ovu ozaj bola dneska teplotka este trosku stupla, tak mam radost obrovsku 🙂
http://www.fertilityfriend.com/home/228203

katrin21
27. apr 2010

strouzek?: ty si mala hyperfunkciu.. brala si tyrostatika... ako si sa pri nich citila, nez ti vybrali stitku?

strouzek
27. apr 2010

marti grafík super držím pěsti aby z toho byl dvoučárkový testík 😵

katrin já jsem měla hyper ale hned jak mi na ní přišli jsem se rozhodla pro operaci, nechtěla jsem zkoušet žádnou jinou léčbu a tak první léky na štítku jsem dostala až po operaci

katrin21
27. apr 2010

a pred operaciou si namala nejake pripravne obdobie na stitku? lebo mne povedali, ze treba .... par mesiacov....
a teraz sa dozvedam, ze niektorí ludia maju problemy dalej, aj bez stitky, ze nie je tak lahke nadstavit pottrebne mnozstvo hormonov,,, tak neviem..... normalne neviem, co urobit...... asi pockam na tuv Lubochnu, co mi tam v juli povedia...

govinda
27. apr 2010

kočky, už mrchujem 🙂 🙂 🙂 🙂
A už sa teším na nový cyklus. To je tak super mať mrchu bez vyvolávačky 😀 😀 😀

Inak vás dnes nestíham, napaľujem tu nejaké veci, musím niečo navariť, tak len odbieham, ale musela som sa pochváliť 😀 😀

strouzek
27. apr 2010

katrin ne, mě řekli že se mám rozhodnout mezi operací nebo léčbou. možná by mě do operace i něci dali ale já jsem si vyběhala operaci hnedka takže měsíc po zjištění štítky už jsem byla bez štítky 😀 dal mi do operace akorát nějaký prášky na snížení tepu či co

govi škoda neboj příští měsíc je tvůj 😉

katrin21
27. apr 2010

fiha.. tak teda... to fakt rychlo... zaujimave.. a nepamatas sa , ake hodnoty ti nasli? ze kolko presne si mala vetdy TSH a FT4?

krupcanda
27. apr 2010

Katrin: Mne diagnostikovali hyperfunkci v lednu. Jelikoz jsem v prosinci vysadila HA, tak me to dost vzalo. Nicmene operaci ti hned nedoporuci. Divim se u Strouzinky, ze ji hned vzali - zalezi tedy jake mela hodnoty. Mne Thyrozolom postupne snizuji funkci, zabira dobre, uz jsem v normalu. Zacinala jsem na 3 tabletach denne, ted uz beru jen 1. Zacatkem cervna jdu na dalsi odbery, kdyz budou hodnoty v norme, objedna me doktorka na operaci. Strucne receno, nez pujdes na operaci, musi te stabilizovat. Moje sestra byla na operaci vcera, rikala, ze jednu pani od ni z pokoje na operaci nevzali, protoze se ji hodnoty rozhodily (vecer pred operaci berou krev), tak na tom asi fakt neco je.

estrellita
27. apr 2010

krup: a segre delali i tu hystologii? kdy bude mit vysledky?
a super, ze jsi stabilizovana. cerven je za chvili, tak pak uz operace, stabilizace a sup na snazeni 🙂

ja jsem vysadila HA na konci cervenci a na vysoke TSH mi prisli v srpnu, takze presne vim, jake to bylo 😔

krupcanda
27. apr 2010

Jeste ne. Na vysledky hystologie se ceka tyden. Segru teprve vcera operovali. Chci se za ni jet dnes po praci podivat. Mluvila jsem s ni telefonem. Vzhledem k tomu, ze me to ceka taky, tak me docela desi. Na sale byla 4 hodiny, coz mi prijde dost. Vcera teda cely den prospala, byla pod leky proti bolesti. Dneska pry hrozna bolest, tak si rekla o prasky. Dali ji algifen, to kterym se pozvracela. No po telefonu zni desne .... Myslela jsem, ze ji teda bude lip, ze to nebude tak hrozny. Hlavne aby ten rozbor byl dobry....