Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

valeriem
21. nov 2007

ahoj holky, tak já mám sníženou funkci štítné žlázy, beru Letrox 25 denně (dřív Euthyrox)... a jsem těhotná, druhý cyklus se nám zadařilo a gynekolog mi k tomu i doporučil vitamíny pro těhotné, hlavně s jódem 😉

len
21. nov 2007

No, já mám 135, takže jsem holt "jiná váhová kategorie" 😀

manicka77
21. nov 2007

leniik1: Teď jsem přečetla Tvé příspěvky, že Ti také našli útvar. Ono to většinou nic není, ale jestli Ti doporučí punkci (to je to napíchnutí), tak určitě běž. Ono to ani moc nebolí, mě píchli dvakrát najednou, jen to tak tlačí a většinou Ti i část toho útvaru odsajou...Nic se neboj. 😉

macadi
22. nov 2007

Ahojte kočky, ďakujem za odpovede. To s tým priberaním ma naozaj štve. Nikdy som síce nebola super štíhla a musela som si vždy dávať pozor na váhu, ale darilo sa mi ju roky držať na akurátnej číselnej hodnote váhy 🙂 . Lenže minulý rok, tak v začiatkoch decembra som začala priberať a vlečie sa to so mnou až doteraz. ☹ Pribrala som 10 kg. No zároveň mi vynechala mrcha zistili mi myóm a doky mi nasadila duphaston. A mali sme "príkazom" snažilkovať sa. Lenže teraz pri posledných výsledkoch sa objavilo zvýšené TSH. A doky mi vysadila duph. a povedala, že to bude tou štítnou žľazou, že nemôžem otehotnieť. V lete sa mi podarilo schudnúť 5 kg. 😀 Chcela by som sa opýtať, že ak mi nasadí endokr. lieky a štítna žľaza mi bude fungovať ako má, podarí sa mi schudnúť? Alebo je to tak, že ani lieky na to nepomôžu? Inak začala som už znova chodiť cvičiť. Ďakujem. 🙂

len
22. nov 2007

Macadi, těžko říct... Já brala roky jeden lék a zhubnout se mi nedařilo... Pak mi ho změnili (záměrně nepíšu jména, asi byla impulzem hlavně ta změna) a sedm kilo dole 🙂

macadi
22. nov 2007

Ahoj Len, tak to poteší, tých 7 kg dole. 😉 Neviem, mám z toho, no zmiešané pocity, lebo keď si predstavím svoju váhu pri tehotenstve, tak sa budem už potom asi iba gúľať. 😒

a.j.a.
22. nov 2007

Ahoj holky, tak mi zjistili špatnou funkci štítné žlázy už někdy na ZŠ. Taky to u mě způsobovalo opačný efekt, téměř nepřibírám 😒 Na střední my celou pravou část odoperovali, ale otěhotnět se mi podařilo hned druhý cyklus snažení se. Jen to teď ta moje jedna půlka nezvládá a musím brát Euthyrox.

luciferova
24. nov 2007

chcem sa spytat, ci mozem ist na endokrinologicke vysetrenie aj ked som chora. dakujem.

niikkyy
24. nov 2007

luci neměl by to být problém!bereš nějaká prášky na tu chorobu?

krista
24. nov 2007

Luciferova myslím, že by to neměl být žádný problém 😉

krista
24. nov 2007

Niky nazdár 😀

niikkyy
24. nov 2007

Ahojky kristo 😀

krista
24. nov 2007

Jak se máš v sobotu? Sama doma? 😒

niikkyy
24. nov 2007

jj sama doma,ale akorát jsem na odchodu,jedu na kafíčko 😵

a jak se máš ty?

krista
24. nov 2007

Já se mám dobře, myla jsem teď nádobí, tak promiň, že odepisuju tak pozdě 😉
Kafíčko si užij a vrať se domů hooooodně pozdě 😀 Pááá

luciferova
24. nov 2007

no vcera na mna nieco liezlo a dnes lezim, dala som si Aspirin C a cmulam Tantum verde. tak co myslite? mam aj zvacsene uzliny

krista
24. nov 2007

Luciferova já myslím, že to nevadí a pro jistotu si zavolej k lékaři než tam půjdeš jestli mu to vadí 😉 Ale mě nikdy nic neříkal, když jsem byla nemocná, dokonce jsem na krev chodila třeba v 16h odpoledne, takže ty výsledky asi jen tak něco neovlivní 😉

luciferova
24. nov 2007

dobre, dakujem. objednana som tam dost dlho a nechce sa mi zase cakat kvoli chorobe.

krista
24. nov 2007

Ne neboj, určitě to nebude problém, hodně štěstí 🙂 😉

luciferova
24. nov 2007

dakujem 😉 budem ho potrebovat...🙂

niikkyy
24. nov 2007

Kuk jsem tůůůů jsem teprve teď přijela!!!! 😅
Jsi tu kristo??

lionesska
25. nov 2007

Ahoj holky,
v pátek mi přišly výsledky hormonálního profilu. všechny hodnoty v normě, jen mám zvýšené protilátky proti štítné žláze = ATPO (AB/thyreoperoxidáza). Norma je 34, já mám 215, takže o dost.
Jsem odeslaná na endokrinologii a chtěla bych se zeptat vás zkušenějších, co mě čeká a jak velkou překážku to znamená v dalším snažení. Zatím mi jen doktorka řekla, že by mi hrozil potrat, takže se nemám snažit ☹
Jak dlouho se toto může léčit? Poraďte prosím, jsem zoufalá ☹
Děkuju.

niikkyy
25. nov 2007

ahojky!!!
co tě čeká na endo??no udělá ti UTZ a krev asi!!!mě nic jiného neděla 😉
potrat??tak tomu až tak moc nerozumím,ani hodnotám 😅
já se třeba uř prášku nikdy nezbavím asi,mám je do konce života

krista
25. nov 2007

Lionesska teda to je Dr. docela drastická 😲 Když máš žvýšené hodnoty, tak máš zvýšenou funkci a tu já mám taky a jsem těhotná a kvůli ŠŽ mi potrat teda nehrozil 😲 Neni to nejideálnější kombinace, ale být těhotná s tím můžeš 😉

Niky včera jsem tu nebyla a ani dneska tu nebudu, budeme mít návštěvu, tak se na ně chystám, navíc mi konečně opět přeinstalují windows, mám teď Vistu a ta je tak na h... jako nic jinýho 😠 Zatím pááá 🙂

delfi07
27. nov 2007

Ahoj Kristi,
tobě to teda ale letí, už sháníte kočárek? jinak s tou sž se teď vůbec netrap, ona už se asi o ten další rok nezblázní a co víš, třeba se mezitím vymyslí zase něco lepšího.
Jinak jizvu oprašuju, už trochu mizí, nejvíc je ale zatím poznat uprostřed, řekla bych paradoxně proto, že tam má člověk kůži nejvíc napjatou (kdyby mi bylo šedesát, tak už bych tam nejspíš měla jenom tenkou červenou čárku). Objednala jsem se teda k jiné kožařce a půjdu ji zkusit pootravovat. Vypadá to, že ta by si na rozpis dávkování laseru troufla, rozčiluje mě, jak dlouho to trvá. Pak dám vědět, jak jsem se s ní domluvila. Jinak to celé asi mělo smysl, myslím, že je to dost poznat a navíc jsem se teď dala na cvičení, tak snad po novém roce už z toho něco bude...
Posílám velký pozdrav pro tebe i pro Niikyy 😎 😀

delfi07
27. nov 2007

Lionessko, neboj se, počkej, co ti řekne endokrinoložka, z čeho to vlastně máš. Ono se dá léčit všecko 🙂

freyadee
27. nov 2007

ahojte baby... je tu niektora z vas, co ma hypertyreozu? vsetko co citam tak ste hypo.... teda my hyper nemozme papat ani babyplan, ze? ked obsahuje este aj jod... ☹

delfi07
27. nov 2007

Ahoj Freyadee,
byla jsem hyper, ale už je to jinak - můžeš se ale zeptat Kristy, ta je teď dokonce těhu 🙂

krista
27. nov 2007

Freyadee dneska jsem byla u Dr. - mám hyperfunkci nebo hypertyreozu a ptal se mě jestli beru vitamíny, tak jsem mu řekla, že jen listovku protože jsem se zděsila toho jodu na Calibru Babyplan a Calibru Mami, ale on mi řekl ať si to klidně dám, že mi to neublíží 😉 To je dobrý zjištění když jsem to před 3 měsíma vysadila 😲 Teď už to asi nebudu hrotit nebo fakt nevim 😖

Delfi je fajn, že jsi se ozvala kdykoliv jdu do tohodle tématu tak si na tebe vzpomenu jak se asi máš 🙂 No jsem ráda, že se jizvička hojí, i když zlobí tam uprostřed 😉 A máte třeba v plánu moře? To má blahodárný účinky na všechny jizvičky, myslím že by ti to prospělo 🙂 A snažilkujete?

freyadee
27. nov 2007

super kristi diky... este by som teraz popisala ale bezim uz z robotky domov... diky za radu este raz... drz sa 😉 este sa ozvem...

pa vsetkym 🙂