Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

vendulak
16. feb 2010

Pavli ahoj! 🙂 Jo jo jdeme tam hned ráno, na 7.30. Ono by to jinak ani nešlo, příťa dojíždí do práce hodně daleko a už takhle přijede tedy šíleně pozdě a pak i tedy pozdě domů, včera přijel úplně strhanej,bylo mi ho hrozně líto ☹ . No jsem zvědavá i na jak dlouho to bude a tak vůbec 🙂 . Jsem na to zvědavá ale i se bojím, no celá já 😀 .
Pavli a vy už chodíte do CAR? Vlastně asi určitě jo, když máš před IUI, co? 😀

pavlisa
16. feb 2010

tak to já na tebe budu myslet, vstávám brzo. No, nebo raději ne, ať nemáš škytavku 😀
Drahému uvař něco dobrého, ať je dobře naladěný a ať se na zítřek dobře vyspí 😉

Jo, chodíme do Caru už od září. Dle výsledků sperm. to nebyla žádná sláva, po třech měsících po dalším testování řekli, že je to v normě a že to bude mojí štítkou (nebylo..) Řekli, že tomu máme dát rok a teď v lednu usoudili, že je na čase zkusit IUI, asi taky vzhledem k tomu, že mi v létě bude 32.

shandy
16. feb 2010

ahojte dievcence 🙂 🙂
simi neboj, uz to dlho nepotrva a zacne s tebou nieco robit. ako pisala vendy, je lepsie nech ta radsej komplexne vysetri, akoby zbytocne mal do teba pchat nejake hormony, ktore ti to mozu cele este viac rozhadzat. ale na druhu stranu ta chapem, ze mas pocit, ze sa dlho nic nedeje, ja to tiez poznam. to chce klud a nohy v teple 🙂
jerry to mas sice pravdu, ale moj drahy ma protilatky na spermiach a tie blokuju spermie tak, ze nie su schopne sa do vajicka dostat, takze nie je to ta ista situacia ako v tvojom pripade. aj keby som bola veeelmi rada, keby to tak bolo 😉
vendy a ten vajecnik moze byt teraz mensi, ked nie je aktivny, ale isto tam niekde je, nemaj boja. dolezite je, ze tam mas krasny folik 😉 , tak drzim na zajtra palceky. hlavne nech sa prita nestresuje, robota nie je zajac, neutecie ...
pavlis ja budem mat 33 🙂

shandy
16. feb 2010

jo len a to som chcela pocut 😀 😀 😀
uuufff len a po OPU si bola tych par dni do ET na PN alebo ako si to riesila? ze ci budem v stave ist na druhy den do prace... 😕 , diiky

pavlisa
16. feb 2010

shandy, já bych si vzala ještě volno a pořádně si doma odpočinula a užila si to. Knížka, postel, dobré jídlo 😉

shandy
16. feb 2010

pavlis prave, ze ja ako budem doma, tak budem z toho na nervy, ja by som radsej bola v praci a fungovala ako normalka...len je otazka, ci budem v takom stave...vobec si to neviem predstavit. 😕

len
16. feb 2010

Shandy, já měla volno jen na OPU (ten den bych fakt nezvládla nic), ale potom už jsem normálně chodila do práce, dělala jsem v kanceláři, tak to byla pohodička, aspoň jsem přišla na jiný myšlenky 😉
Ale uvidíš, jak se budeš cítit, jak budeš reagovat na stimulaci a tak, ale opravdu většinou je to jen ten den-dva, tělo se z toho oklepe rychle 😉 Pokud pak někdo zůstává doma, v 90 % případů je to proto, že chce, nikoli proto, že by mu bylo tak mizerně 🙂

strouzek
16. feb 2010

brý dopoledne holky.

Simi ty bláho 76 DC, to by mě zabilo byla bych vzteklá jak pes a oteklá jak balon. ať ti veme tu krev a pak rychle injekci a hlavně ať se to už začne řešit protože takový cykly to je mazec.

vendulak
16. feb 2010

Pavli tak to jo, ještěže není žádný větší problém 🙂 . Pokud to bude jen v trochu zhoršeném spermiu a štítce tak to určitě už nebudete čekat dlouho! 😉 Moc ti budu na IUI držet palce!!! 😉
Shandy, ono je to docela dileme jestli být doma a šetřit se nebo jestli jít do práce, aby si na to tak nemyslela. Četla jsem hodně příspěvků od holek co si to pak vyčítali že se honili, místo aby doma odpočívali. Ale zase i takový holky otěhotněli. A prostě i naopak. Asi je to na každém...
Ahoj Strouži...no ono pokud se v těle nic neděje tak jako u Símy tak ono ti to ani nepřijde. Nebo já tedy necítila nic. A to sem po HA jak už jsem tu psala měla cyklus 5 měsćů to je rozhodně přes 100dnů cyklu myslím že něco přes 130 to bylo. A kdyby mi to nevadilo v tom, že sme se prostě nemohli snažit když sme chtěli miminko, tak mi to bylo fuk. Byli jsme v té době i na dovolené ve Španělsku, několik dní před tím než sem s tím šla konečně už k doktoru, a bylo mi tam úplně parádně, to si pamatuju 🙂 . Prostě ono se v těle vůbec nic neděje, takže nemá být ani z čeho nafouklé. To jedině od nervů z toho.

strouzek
16. feb 2010

vendul aha no já právě když jsem měla ty cykly dlouhé tak jsem si přišla jak balon, břicho jsem měla větší a nervy jsem měla v kýblu. vždycky se mi fakt ulevilo když přišla mrcha, nejen že jsem měla novou naději na snažení ale hlavně jsem vyplavila ty hormony zuřivosti 😀

vendulak
16. feb 2010

Jasně Strouži to věřím. Když jsou prostě dlouhý cykly a ty hormony tam nějak fungujou. Ale takhle se v těle fakt neděje vůbec nic 😒 . Ale tedy ty nervy z toho potom byli dost hrozný, že sem prostě nemožná, ani nejsem normální ženská, ani normálně nefunguju, nemůžeme se o to miminko ani snažit natožpak aby jsme ho fakt měli 😒 . No ale Síma má fakt kliku že doktor to tak hezky řeší 😉 .
Btw koukala jsem na fotky Nelinky pelíšku a má to tam moooc krásné!!! 😵

shandy
16. feb 2010

diky len, no tak uvidim ako to bude. v ten den urcite do prace nepojdem, to by mi ani nenapadlo 😀
a potom uvidim, ako sa budem citit, tak podla toho. tiez mam pracu v kancelarii. niekedy je klud, ale niekedy su stresy, tak asi to budem riesit podla toho, ake obdobie v praci zrovna bude 🙂
ako pises vendy, ked sa nesnazite, tak je ti to fuk, ale ako nahle sa ide na to, tak uz sa to berie inak...

len
16. feb 2010

Opravdu uvidíš 😉
Záleží dle mého na třech věcech - na práci, na tom, jak ti aktuálně bude, no a pak na povaze. Jsou lidi, kterým dělá dobře sebou fláknout na kanape s nohama nahoru a představovat si, že tak dělají pro miminko to nej. No a pak jsou lidi jak já, který by z toho nicnedělání vykvetli a těch 14 dní protrpěli. To máš jak s dovolenou - někomu vyhovuje chytání bronzu na pláži týden v kuse, já už po dvou hodinách šílím 😀
Ale sama za sebe mohu porovnat IVF jak při práci, tak na PN (když mě z práce vyhodili, nic jinýho mi nezbylo). Mnohem líp jsem zvládala to první a taky jsem při něm otěhotněla 😉 Takže opravdu dělej, jak to budeš v dané chvíli cítit, ale pokud se rozhodneš pro práci, nemusíš si to v nejmenším vyčítat, protože prokazatelně zrovna tohle na úspěch vliv absolutně nemá 😉

strouzek
16. feb 2010

vendul díky. s těma pocitama to chápu jsem to měla stejně, no vlastně když si to tak vemumám to i teď v těhu, když minašli cukrovku tak jsem měla z toho depky ale ne kvůli dietě ale kvůli tomu že zase nějaká nemoc že jsem ve 26 letech nemocná lemra která furt musí chodit po doktorech abych mohla mít dítko atd.

vendulak
16. feb 2010

Strouži a co bych měla říkat já ve 21letech 😀 . Taky si to pořád říkám, že znám holku co otěhotněla v pohodě napoprvé bez nějakého extra snažení ve 40ti letech. A já si říkala že jsem mladá, že to bude v pohodě. Jo to bylo ale jen ze začátku. Teď to prostě nechápu. Je mi 21 let a už mám takovéhle problémy 😒 . To by mě zajímalo co by bylo kdyby jsme se pro miminko rozhodli ještě o mnohem dýl... 😒

strouzek
16. feb 2010

shandy no já bych ten den dva ležela pro jistotu. 😉
len ty bláho my bychom si spolu na pláži teda nepoleželi, moje dovolená je o tom dojet, navlíknout plavky a vyvalit špeky u bazénu nebo na pláži a tam se smažit až do odjezdu. my ať jedem kamkoliv tak mě nezajímají památky ale jen bronz, bazén, švédské stoly a krámky s cetkama. 😀

strouzek
16. feb 2010

tobě je 21 let? no to si fakt mládě, já jsem začla snažení ve 24 letech a budu rodit skoro ve 27 .kolikrát si říkám že nevím jak to udělala moje mamka, ta mě měla skoro ve 40 letech a v pohodě, a já furt něco, včera jak mi našli na gyndě tu bakterii zase tak už jsem se jen smála protože už je to fakt na palici, pokaždý když mi vemou nějaký stěry nebo krev tak se něco najde. už i manža si z toho dělá srandu že musím mít všecko. od hlavy k patě něco 🙄 😀

vendulak
16. feb 2010

Holky tak to já budu asi něco mezi váma 😀 . Jak je poledne a teplo tak si nedokážu představit se někde vláčet, takže taky se ráda kydnu na pláži a chytám bronz a cachtám se ve vodě 😅 . Ale jak k večeru opadne sluníčko tak taky rádi chodíme a všechno procházíme. Plus si tedy na dovolených vždycky objednáváme nějaký celodenní výlety. A vždycky to bylo fajn 😅 . Jéjej, zase bych hned někam jela 😅 .

strouzek
16. feb 2010

vendul jsi můj člověk, já taky nezvládám se v tom hicu někde blahočit a obvivovat nějaký zbořeniny třeba jako v řecku 🙂 přes den se smažím u bazénu a k večeru se vymódím a jdeme do městečka na procházku nebo do obchůdků a jeden den zájezdu si většinou půjčíme auto a uděláme nějaký výlet ale jak říkám jinak ležím a žeru a nechám se obskakovat. 😎

vendulak
16. feb 2010

Strouži jo jo mě je 21. Moje máma mě měla ve 27 a vím, že se o mě snažili taky hodně dlouho. Ale tedy nikdy jsem nedostala odvahu se jí zeptat kde byl problém. Moje máma ona miluje děti a vím že bude skvělá babička, ale budeme to před ní muset postavit až pak jako hotovou věc. Protože teď vím že by s tím nesouhlasila, vždycky nám vtloukala do hlavy že si máme užívat života dokud můžeme. Ale prostě já si představuju teď jako "užívání" mít to miminko 😀 .

len
16. feb 2010

Strouzek, nee, my bychom si spolu dovču fakt neužily 😀 Kdybys věděla, do jakejch destinací my se plácáme... Jako moře tam mají, ale jeho průměrný teploty radši ani nezkoumám 😀
Proto taky nejezdíme do hicu, protože se v tom nedá nikam chodit, pěkně 20 nad nulou, to je turistickej ideál, i když na Islandu jsem si teda užila i ty čtyři (v srpnu) 😀
Letos teda lámu chlapa na Sicílii nebo něco takovýho, ale hezky nejdřív koncem září, ať se tam dá vydržet 🤐
Ale my nejezdíme s cestovkama, já si maximálně užívám to, že tam nejsou jiní Češi a můžu si všecko naorganizovat dle svýho, z organizovaných zájezdů me až na výjimky chytá amok 😉
Jinak snažit jsme se začali v mých pětadvaceti a rodit budu... když budeme mít velkou kliku, tak v jednatřiceti?

vendulak
16. feb 2010

Strouži jéje Řecko...na to mám asi nejkrásnější vzpomínky 😅 😔 . Ale tedy my jsme tam byli když zrovna byli ty velké požáry na tich ostrovech a bylo tam šílené vedro přes den přes 40° a to dalo práci i se dovláčet na tu pláž a tam na tom sluníčku jsme stejně moc dlouho nevydrželi 🙂 . Ale taky jsme tam byli na výletech. Asi nejvíc a nejradši vzpomínám na brodění řekou Acheron 😅 .

strouzek
16. feb 2010

vendul fakt? to je zvláštní právě že když se snažila sama tak dlouho tak by měla právě vás do mimča nutit co nejdřív. mě třeba všichni říkali že jsem blázen že se v dnešní době tak brzo vdávám, a chci tak "brzo" dítko ale mě to přišlo normální protože jsem byla s manžou už pár let, bydlení jsme měli,práci taky a taky je fakt že v době kdy jsem se rozhodovala jestli vysadit prášky mě to v práci štvalo, prostě jsem viděla že nějaký postup nahoru už tu není a taky se objevili dvě známé co jim našli u dítek downa obě byli třicátnice tak jsem se lekla že by mohl být taky nějaký problém a dobře jsem udělala protože fakt nakonec ten problém byl, i tak jsem z toho byla na prášky a představa mít třeba 35 let a nedařit se mimčo tak jsem už dávno na psychině. dost mě k tomu tehdy popohnal i můj tehdejší gyndař, viděl na kartě že mám jiné příjmení tak se hned ptal co mimčo já mu tehdy říkala že je blázen tak brzo dítě a on mi řekl že jestli jsem vdaná, máme bydlení a vlastně nic extra důležitýho před sebou ať do toho jdu protože pak může být pozdě, takže jsem přišla domů a domluvili jsme se že doberu balení a zkusíme to. 😉

krupcanda
16. feb 2010

Ahoj holky! Hlasim se po delsi dobe .... Priznam se, divala jsem se sem uz pred nekolika dny, ale to jste byly vsechny hrozne depresivni, takze jsem ani nemela chut neco psat. dneska uz je to lepsi 🙂
My jsme byli koncem ledna na tech lyzich v Italii, byla to parada! hrozne jsme si to uzili. To by se pracovala na miminku, kdyby se mohlo 🙂
Jinac pred horama jsem byla na krvi - klasicky krevni obraz, jestli mi Thyrozol v necem neskodi - a vse vporadku. Takze beru porad 3 x denne. Prisiti tyden jdu na krev zase - hormony a protilatky - takze veledulezity odber!!! Modlim se, aby to bylo vporadku.
Jinak stitnou zlazu (hyperfunkci) mi diagnostikovali pred mesicem. Po mesici brani prasku nemam zadne vedlejsi ucinky, citim se porad stejne - dobre 🙂 Bala jsem se, ze se mi zhorsi plet, priberu atd. (jak to bylo v pribalovem letaku), ale zatim nic. Tak snad to neprijde ☹

strouzek
16. feb 2010

len no teda tak to fakt bych z tebou na dovolenku nejela ani zaboha. já mám ráda svoje jistý, hezky delegáta který se o mě v případě nouze postará , hotel kde je vše zařízený a hice 😀 moje základní podmínky pro dovču je lehátko u bazénu, teploty na zdechnutí a švédské stoly a kde to bude je mi fuk, když mi dopřejí veškerý komfort tak klidně pojedu i do afganistánu 😀

vendul jj já si taky řecko zamilovala, my byli na krétě, teploty jak u vás na zdechnutí ale mě to nevadilo já jsem schopná ve 40 st. ve stínu vylézt na černou střechu a smažit se aby to mělo grády (viz černá hora, tam se všichni klepali do čela co to tam přijelo za blbku všichni utíkali ze sluníčka a stroužina si lehla do největšího dopoledního pařáku na střechu a večer jsem si ještě šla koupit samoopalovák abych tu černou kůži ještě víc dočernila 😀 😀 😀)
každopádně víc se mi líbilo na malorce tam bych se chtěla podívat znovu. plánuju že letos teda asi nic ale příští rok už snad bude malá na cestování tak akorát tak šupky do letadla a šupky do teplíčka. horší s manžou ten sluníčko nesnáší takže dovču prožije na pokoji s knížkou nebo spí. 😅

vendulak
16. feb 2010

No ona maminka si užila dost v manželství s mím tátou. On s náma nikdy v životě nebyl, nikdy na nás neměl čas, kočárek nevzal do ruky nikdy, krom dne kdy ho přivezl domů, a ani pak s námi nikdy nebyl. Jeho máma jakože naše babi ta na nás taky nikdy neměla čas protože se musela starat pořád o sestřenici, nejstarší vnučka byla nejstarší vnučka no, a máminy rodiče to babi nesnáší nepořádek takže jsme tam taky být nemohli. Takže co nás měla musela být máma pořád s námi a neměla už ani chvilku pro sebe, neměla nikoho kdo by jí s námi pomohl. Tak asi proto říká že si máme užívat dokud můžeme. Aspoň tak to vidím já.
Jinak já si přála miminko snad odjakživa 😀 . A příťa on hodně dlouho byl sám a přál si to dítě už tenkrát, když byl sám 😀 . A mluvili jsme spolu o tom hodně. Ale definitivně jsme k tomu došli, když na mě se toho hrozně valilo z rodiny a i ze zdraví a já byla psychicky úplně na dně a měla jsem pocit že už prostě nemůžu dál. A ať příťa říkal co říkal, tak já měla pocit že už prostě nemůžu, ale pak došlo na to že přece spolu chceme to miminko, že ho budeme mít. A to mě nějak nakoplo. A pod vidinou dítka jsem se sebrala a šla se s tím vším prát dál a hned potom jsme tedy vysadili HA 🙂

krupcanda
16. feb 2010

Storuzi, tan pokojicek mate krasny, to se vam povedlo 🙂 Ta zelena je uzasna!

strouzek
16. feb 2010

vendul no tak to tvoje mamka fakt neměla v životě jednoduchý, mý mamce zase jedno dítko umřelo ve 3 letech takže taky k ní osud nebyl zrovna fajn ale měsíc po pohřbu už čekala bráchu takže brácha je takový vymazlený vymodlený dítko i když o něho měla v dětství strach protože v době otěhu brala silné antidepresiva. no a o mě se začli snažit pozdě, už dítě další nechtěli ale narodila se mi sestřenice tak taťka mamku uprosil že chce taky holku😀 akorát v tý době to nebylo zvykem mít tak pozdě děti takže na ní byl hnusný tehdy gyndař a lidi je drbali že si pořídí na starý kolena uřvaný mimino.
jinak u nás to bylo s pocitem na dítě tak že manža chtěl děti odjakživa dle tchýně už se v pubertě díval na kočárky ale já jsem teda děti nechtěla dlouho ani vidět, říkala jsem že to jsou malý satani co mi zničí život a postavu. no ale prostě jsem asi dospěla nebo co, taky jsem viděla jak manža moc chce a tak nějak jsem se jednou probudila a zjistila jsem že mi zvoní mateřské hormony v uších 😀

vendulak
16. feb 2010

Strouži tak na Mallorce já nikdy nebyla, ale vždycky jsem si přála poznat Ibizu 😅 . My nikde nebyli už tohle léto, protože nebyli penízky. A myslím že jen tak nebudou, ale jednou bych se tam určitě ještě podívat chtěla 🙂 . I kdyby to mělo být s dítkem 🙂 .
Krupcando tak to je dobře že jste si dovolenou tak krásně užili! 😉 Já se taky prášků na štítku - hormonů trochu bála, ale taky jsem s nima úplně v pohodě 🙂 . Vlastně po tom co mi doktorka slíbila, že po nich se upraví psychika, zhubnu a pak i otěhotním tak sem měla pocit že ty prášky miluju a těšila se na ně 😀 .

strouzek
16. feb 2010

ahoj krupi no jo to víš někdy jsou dny plné depek sama to znám, ani nemusí být důvod ale člověk si prostě rád zadepkuje 😅 zato jindy je pohoda a i průšvihu se člověk směje, hlavně že si tu za náma přišla. ty lyže ti závidím, já jsem nebyla roky na lyžích, roky předtím mě to nějak nechybělo ale letos když nemůžu tak okukuju lyžáky za výlohou a hned bych jela někam. to je dobře že se hormony tak nějak drží, neboj i ten nový odběr bude v pořádku, hlavně že se cítíš dobře, já se při silné hyper cítila skvěle zato při hypo jsem se cítila neskutečně pod psa a teď vždycky když mi to trošku stoupne nebo klesne hned to na sobě poznám hlavně na ospalosti, jak jde TSH nahoru tak jsem jak medvěd a prospala bych zimu.