Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

sikulka
27. feb 2007

ahoj ,aj ja mam protilatky proti stitnej zlaze a chodim do Iscare.

l7067
autor
27. feb 2007

A snažíš sa aj otehotnieť?

sikulka
27. feb 2007

jasne ,uz mam za sebou 2 x IVF!
Iscare je centrum asist. teprodukcie...
A Ty ako dlho sa snazis otehu a ako dlho mas problemy so stitnou zlazou?

zuzana76
27. feb 2007

ahojte baby, ja mam hypothyreozu, znizenu cinnost stitnej zlazy, tiez si vytvaram protilatky proti stitnej zlaze

zuzana76
27. feb 2007

boli ste aj na vysetreni v Lubochni?. vela zien ma problemy so stitnou zlazou a otehotneli, ja som asi z tohto dovodu raz potratila, nemoze to byt aj kvoli niecomu inemu, ze nemozete otehotniet?

sikulka
27. feb 2007

ahoj zuzi,ale v prvom rade blahozelam k babu 😵
podarilo s aTi pomerne rychlo otehotniet?
Ak mas hypo, mas iny druh protilatok.Ja som na zaciatku ked som sa liecila mala hyperfunkciu a chvalabohu pomerne rychlo sa vyliecila, takze uz 2 roky neberem ziadne lieky a nemam ani hyper ani hypo funkciu,ale mam protilatky vysoke,len tie sa nedaju znormalizovat ziadnymi liekmi,kedze ide o autoimunitu.... 😕

zuzana76
27. feb 2007

ja som aj prvy krat, aj teraz otehotnela na prvy krat, vdaka bohu, ale teraz mi robil gynekolog folikulometriu, aby sa nam podarilo trafit sa do plodnych dni 🙂 , kedze mam uz 30 rokov a velmi tuzime po babetku, vydata som uz 7 rokov, prvy krat som otehotnela v 2005 v auguste, ale este v pktobri potratila. A otehotnela som len na zaklade toho, ze mi zistili 3 autoimunitne ochorenia, pernicioznu anemiu, hypothyreozu a hypoparathyreozu, teda aj znizenu funkciu pristitnych teliesok, kedze, som este nemala normalizovanu hladinu hormonov, asi preto som potratila, teraz som otehotnela, az po rocnej liecbe u endokrinologa, ked mi to uz schvalil

pierra
27. feb 2007

ahojte.. ja sa liecim 2 roky na hypotyreozu, momentalne beriem euthyrox 50 a podarilo sa mi bez problemov otehotniet.. ako tehotna som zmenila endokrinologicku,pretoze ta predchadzajuca sa mi nepozdavala.. a nova lekarka mi povedala,ze pravdepodobne som bola predavkovana a vobec som tablety 2 roky uzivat nemusela alebo nie take silne.. teraz vsak uz musim vydrzat do konca tehotenstva lebo babo si uz zvyklo 😲

zuzana76
27. feb 2007

ja beriem L-thyroxin 100 a este kvapky tachystin na tie pristitne telieska

zuzana76
27. feb 2007

sikulka, poznam jednu znamu, mala tiez hyperthyreozu a protilatky, 13 rokov nemohli mat deti, a ako 35 rocna otehotnela prvy krat a ako 38 druhy krat, uz to ani necakali, ma dvoch zdravych, krasnych syncekov,

sikulka
27. feb 2007

vo mne problem v otehu nie je, to uz viem, ze manzel je na vine. Ja som bola na prvy sup tehu s inym partnerom. 😨
Ale uz aspon nemusim ziadne lieky....
dost je aj tak tych pri IVF...

zuzana76
27. feb 2007

to mi je luto, ale raz sa musi zadarit a dufam, ze rovno dvojicky 😉

sikulka
27. feb 2007

zuz ,dik,ja berem aj stvorcata 😀 😀 😀

zuzana76
27. feb 2007

😀 no super, dufam, ze skoro budu, kolko mas rokov, ak sa smiem spytat?

sikulka
27. feb 2007

27 a co TY?
este neviete ci je to girl or boy?

zuzana76
27. feb 2007

ja 30, nevieme, dnes malo prekrizene nozicky, a cumlalo si palec, hrozne sa tesim, ze som ho videla 🙂

sikulka
27. feb 2007

jejj zuzi, to je uzasny pocit,ze? 😵 a co brusko uz je vidiet?

zuzana76
27. feb 2007

inak, este k tym protilatkam, mne robili protilatky hadam na vsetko, mysleli si ze mam systematicky lupus erythematosus -SLE, na reumatologii, mozno by mohli aj tebe, ale ked je na vine manzel, tak to neviem poradit, nedavaju nejake lieky aj partnerovi na stimulaciu a tvorbu spermii?

zuzana76
27. feb 2007

brusko trochu, nie je zatial nejako velke, ani som velmi nepribrala, mozno kilo a pol, ja sa uz tesim z kazdeho pokroku, lebo niekolko rokov som sa nevedela vyhrabat z roznuch diagnoz, ale teraz to vnimam ako ovela väcsi dar

sikulka
27. feb 2007

ja som po kompletnom vysetreni, a iba jeden druh protilatok mam vysoky...inac som zdrava ako buk... 😵

anika
27. feb 2007

ahojte, chcem vas trosku povzbudit, ja sa uz siesty rok liecim na hypertyreozu, minuly rok v aprili sa mi narodil krasny syncek.Pocas tehu som nebrala lieky, dr, mi ich vysadila, ale do 4 tt som ich este uzivala, kym som nezistila, ze som tehu.
Aj mam velmi zvysene protilatky, takze sa mi nacas vysledky upravia, ale velmi moja st. zlaza reaguje na stres, tak mi zase vyletia ☹ Takze mi hrozi op, a tej sa velmi bojim.

zuzana76
27. feb 2007

🙂 tak potom super, drzim palce, musi to vyjst 🙂

alena22
27. feb 2007

caves babenky ja som mala zasa zvysenu funkciu stitnej zlazy a ked som aj ostala tehu tak som potratila,pomohlo mi az ked mi v maji roku 2006 vyoperovali celu stitnu von (pristitne telieska mam) a odvtedy mam pokoj papam sice tabletky hormony az do smrti ale cakame babetko a velmi sa z toho tesime lebo bez stitnej sa to v zivote da ale bez babetka by bol ten zivot smutny 😉 Vsetkym vam drzim palceky nech za chvilocku kupujete vybavicku a nech mate krasne a hlavne zdravucke deturence 😉 🙂

anika
27. feb 2007

alena, kam chodis k dr? Na MY? A kde ta operovali, ako dlho po OP si sa dostala do formy?Ja sa mooc bojim.

anika
27. feb 2007

ozaj, viem, nie moc prijemna otazka, ale po OP si nepribrala? ja mam co robit, aby som si udrzala nejaku slusnu vahu, aj ked mam hyper, ale to od vzdy som taka 😉

l7067
autor
27. feb 2007

Všetky tu píšete o hypertyoze ale ja mám autoimunitnú athyreoditídu...Zistili mi to teraz v novembri.

sikulka
27. feb 2007

7067 ja nemam ani hypertyreozu ani hypotyreozu ale autominutnu tyreopatiu...Napis ak chces ake mas vysledky,mozno mas to co ja.... 😔

kajule
28. feb 2007

Ahoj holky, já jsem měla uzlík na štítný žláze, který se mi díky mojí "úžasný" doktorce, která mi ho vůbec neléčila zvětšila tak, že jsem musela na operaci. Byl sice jen na levé části, ale bylo tu riziko, že je menší část už i na pravé, tak mi ji s mým souhlasem vyoperovali celou. Po operaci se zjistilo, že na uzlíku byl nezhoubný nádor. Byla jsem pak ještě dvakrát na léčbě radiajódem. Bála jsem se jestli budu moct mít děti a teď po třech letech jsem byla vážně moc šťastná, když jsem na tom testu uviděla dvě čárky, podařilo se nám to, dá se říct hnedka. Zatím je všechno v pořádku, doktorka mi řekla, že není ani důvod na rizikové těhotenství, tak doufám, že všechno takhle půjde dál a všichni ten porod ve zdraví zvládnem.
Vám všem tady přeju, ať už máte jakékoliv potíže se štítnou žlázou, aby vám to vyšlo a narodila se vám krásná a zdrává miminka. 😉

evuliena7
28. feb 2007

Ahoj Kajule!Velmi sa tesím,ze ti to vysllo a prajem vsetko dobre do narodenia 😉

kajule
28. feb 2007

Evulieno děkuju. 🙂 Vám to určitě taky vyjde, budeme držet pěstičky. 😉