Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

blanula
5. nov 2009

no jo shandy, ale vysvětluj to lidem to ne já to štítka, kolikrát si o mě musí myslet ve školce že jsem matka histerka, když zaječím na Pavlínku ať se okamžitě začne oblíkat, ale fakt mě to tak naštve že se neudržím a vybuchnu k tomu ještě jsem nabalená a začne mi být zle, protože je ve školce horko. Taky vám dělá přechod ze zimi do tepla takové problémy, začne mi být hrozné horko, tak jako kdyby to ve mě vřelo a polije mě studený pot a je mi na omdlení.

strouzek
5. nov 2009

blanulo tak to máš pravdu, to jak při štítce verzus nálady tak i váha a cokoliv. lidi to nechápou a mají to za výmluvu. co já si užila třeba s váhou po operaci, přibrala jsem 10 kg snad za měsíc a lidi se mě pošklíbali v práci že jsem se přes nemocenskou krásně vyžrala, o náladách ani nemluvím, já dokonce dala rodině a hlavně manžovi články o štítce a změnách nálad a co myslíš? bez úspěchu za hysterku jsem furt a všichni si myslí že štítka je moje výmluva

jerrymona
5. nov 2009

ahojte.
tak som tu po dlhsej dobe.

uz som bola u lekarky. dostala som termin v pondelok, lebo som uz dlho nemala ms (65 dni - moj osobny rekord) a ta ako na potvoru prisla prekvapivo v nedelu. mala som teda pekne bolesti. ved necudo - po takej dlhej dobe. lekarka vravela, ze niektore zeny maju ms kazde styri mesiace a maju normalne ovulku a su schopne aj normalne otehotniet. urcite nie moj pripad. 😖

tak ja mam teda latentnu hypothyreosu. uz beriem euthyrox 50 a po siestich tyzdnoch mam prist na odber krvi, ci sa mi hodnoty stitky znizili alebo co. moj muz ma ist tiez na spermiogram, tak som zvedava, ci je aj unho vsetko v poriadku.

a ked je uz rec o tej psychike, aj ja viem casto vyletiet z koze. tiez som vesela a behom sekundy, ked ma moj muz nejaku poznamku alebo je nieco ine co mi nesedi, sa zmenim na furiu. aj mna to velmi mrzi, ze som taka naladova. tiez nechcem vsetko hadzat na chudaka stitku, ale mozno ona je ta pricina...

cez vikend som videla svagrinu s jej 7-mesacnym bruskom. a samozrejme sa nas pytala svokra, ci nemame nejaku novinku. ja to nenavidim. ak sa chce spytat, nech sa pyta priamo a nech nechodi okolo horucej kase. a radsej nech sa nepyta vobec. uz som povedala mojmu muzovi, nech jej to povie. lebo jej to poviem ja a neviem, akym tempom to zo mna vyleti.

dnes mi po dlhej dobe pisala jedna kamoska mail a tiez sa na to pytala...najhorsie su to tieto priblble otazky a kazdy ma blbe poznamky, ci nechceme alebo co. aj otec mi uz povedal, ze moje biologicke hodiny tikaju.
a do toho otehotnela tiez jedna kamoska, ktora to vobec neplanovala. ona aj chcela ale jej muz sa netesi vobec. az mi je do revu... 😢

shandy
6. nov 2009

ahojte babule,
strouzek no tie casopisy bulvarne ja zdaleka obchadzam. tiez nedokazem prezut tehotne kvazi celebrity a este tie kecy okolo, ze na prvy sup a pod., dokonca to tazko znasam, ked otehotnie niekto z mojho okolia, mozno este tazsie ako tie celebrity. 🙄 . tiez mavam take vystupy doma, ze rusim vsetky vysetrenia, mozem sa na to cele vy..... no a raz prisiel drahy domov a uz tretia veta, ze dalsia znama je tehotna. tak moja nalada hned v prdeli, depresia ako svina, slzy a potom som mu zakazala ma zasobovat takymito informaciami, ze mi to nerobi dobre. tak sa na mna pozeral ako na psycho, ze preco im to neprajem...
a neznasanlivost polovicky? to iste, neznasam ako zuje, nechava vsetko otvorene a ako pises strou vsetky tieto veci co mi vadia sa stokraz znasobia pred mrchou a vtedy som presne schopna ho ubit, odstahovat sa alebo si to hodit 😀
blanula ja ta chapem, ja mam to iste v robote. kolkokrat tu na moje baby vyletim ako raketa za uplnu blbost, tiez ma tu uz beru za psycho. tie prechody zo zimy do tepla, to je strasne. ja mavam zo zimy normalne taku alergiu alebo co, ze ked mi je dlhsie zima, tak ked pridem do tepla, tak mi cela pokozka scervenie a svrbi to ako fras, ze sa idem rozskriabat do krvi a tiez ked som vnutri na obliekana, tak kym si telo vyreguluje na inu teplotu, tiez tam predychavam mrakoty.
jerrymona, no hlavne, ze ta uz zacali liecit. no ja som si ista ze u mna to je stitkou tie reakcie, lebo nikdy predtym som to nemavala. a hlavne, ked si tie situacie spatne premietnem tak zvycajne zistim, ze vobec nebol dovod tak reagovat, alebo ze sa situacia dala riesit ovela viac v klude...hold ale v tu chvilu, je to neovladnutelne pre mna, ako sa to rozbehne, uz to nejde zastavit...
ja som vsetkym co sa ma takto pytali povedala, ze najprv si musim dat do poriadku stitnu zlazu a ze potom sa budeme snazit a povedala som im, ze to potrva par mesiacov, takze teraz mam od nich na chvilu pokoj, od tych otazok 😀

blanula
6. nov 2009

ahojte holky, stroužku mě zase jde váha dolů mám sníženou funkci u které se přibírá, ale já musím mít něco extra při mých 168cm mám 44kg, tak si dovedete představit jak vypadám,samá kost a kůže už se o mě vykládá že jsem anorektička a bulímička. A s oblečením ani nemluvím i 34 je mi velká, takže na sebe nic neseženu a k tomu mám bory číslo 2,5, tenisky jsem si koupila velikost 34 a to byla náhoda a ještě k tomu v dětském.
jerrymona ashandy ani nevíte jak vám přeju těhotenství, mě štítku naštěstí zjistili až po prvním porodě, tak jsem byla ráda za jedno mimi a o druhém jsme jenom snili no a ono se zadařilo.

shandy
6. nov 2009

blanula, dakujeme, mas krasne dievcence 😵 😵
ja som to tak mala v puberte, ze som pri 177 cm vazila 49,5 kg. Nevedela som pribrat ani deko, tiez si vsetci mysleli, ze som anorekticka. dostala som nejake B vitaminy, ale nic nepomohlo. az raz som prechodila chripku a nasli mi nejakeho staphylococa C, preliecili a odvtedy som ako zazrakom zacala priberat. No a teraz priberam az moc 🙄

estrellita
7. nov 2009

Ahoj holky,
strouzku, super, ze hodnoty drzi 🙂 ja jdu na odbery v utery rano, nakonec jsme to o tyden posunuli, tak uvidime.
doufam, ze to v pohode, a taky doufam, ze do zitrka se nedostavi MS a ja budu moct v pondeli rano testovat,
a jak ti jinak je?

jerrymona
7. nov 2009

blanula, tak to mas dobre, ze si ani nevedela, ze si mala zlu stitku este pred tehotenstvom. ja dufam, ze aj napriek tomu, ze my so shandy a ostatnymi zienkami to vieme a aj napriek tomu sa coskoro podari. pevne v to dufam a verim. inak by som sa zblaznila.

blanula
8. nov 2009

ahoj holky,
estrellita zítra budu držet palce ať najdeš na testíku dvě // a dej nám určitě vědět, budeme napnutý jak malé gatě.
jerrymona mě ji zjistili až jsme chtěli druhé mimi, chodila jsem k obvoďačce že jsem hrozně unavená a ona pořád dokola opakovala že jsem ve stresu a to říkala snad půl roku až jsem se nakonec naštvala a zeptala se jestli by to nemohla být ŠŽ a tak mi nabrala krev a ta se divila, měla jsem tak silný zánět ŠŽ, že mě to zllikvidovalo štítku. Tak jsem ji akorát poděkovala, protože kdyby se to podchytlo dříve tak jsem nemusela dopadnout tak jak jsem dopadla. jo hold doktoři to jsou páni
holky krásnou neděli a hlavně bez nálad, já ji měla ráno, sem myslela že skočím z okna, ještě že máme přízemní domek.

estrellita
8. nov 2009

blanula, ja nevydrzela a tesla uz dneska 13DPO a je tam bilo a MS nikde, tak nevim, nevim 😕

a ty jsi po operaci stitky?

blanula
8. nov 2009

třeba je ještě brzy, musíš věřit a určitě se tam objeví a když ne tento měsíc tak příště určitě.
Ne já jsem na operaci nebyla a kolikrát o tom přemýšlím, hodně si o tom čtu a nevím jestli jít nebo nejít, někomu to pomohlo od těch problému někomu se naopak zhoršili, tak fakt nevím.

estrellita
8. nov 2009

blanula: treba je jeste brzy, nakoukla jsem na diskuzi negativni test a presto tehotna a tam je hafo holek, co se jim to ukazalo az tyden po vynechani MS. a ja mam az zitra prvni den vynechani, tak uvidime 🙂 dekuju.

a chodis nekam? co a kolik beres? promin, nepamatuji si to 🙂

blanula
8. nov 2009

chodím k paní dr. do Slavkova u Brna a beru Letrox 1x50 a 6x100, je to hrozně moc hodná paní doktorka a je bezva že se s ní dá mluvit opravdu o všem a řekla bych, že díky ní jsem otěhotněla po druhé, hrozně moc mi pomohla. Nabrala mi i krev na gynekologický hormonální profil a já si ho jen zanesla ke své gyndr. aby ho poslala na rozbor, protože ona tyhle rozbory dělat nemůže, prostě by ji ho nezaplatila pojišťovna no a ono se zjistilo, že hormonální profil mám taky hodně blbý, tak jsem začala užívat utrogestan no a ono se zadařilo, ale chce to spolupráci gyndr a endokrin.
Ona je hrozně bezvadná, když něco chce tak to dotáhne až dokonce. Dlouho mě bušilo srdce no a ona mě poslala na holtra a zjisitlo se že mě špatně funguje, už od 12let mám migrény s aurou, nikoho to nezajímalo, obvoďačka mi řekla že je to od krční páteře a že jsem moc chudá, že mě krční páteř nemá co držte, ale endokr. mě hned poslala na neurologii a teď jdu na magnetickou rezonanci, aby se zjjistilo co a jak. Prostě ona když něco chce tak za tím tak dlouho jde až se dopídí výsledků. A hlavně se u ní můžu vykecat, vůbec u ní neznám, že by spěchala, protože má plnou čekárnu.

estrellita
8. nov 2009

blanul: no tak to je super doktorka. ja jsem volala svemu doktorovi, ze mam stitku, a ze bych rada pro jistotu i hormonalni profil a on na me a proc? mate úravidelnou MS, a ja ze ted z asi druhy mesic ano,ale jeste si nejsem jista, tak rekl at se objednam na polovinu mesice, ze si o tom popovidame, mno tak jsem zvedava 😅

shandy
10. nov 2009

caute kocky, co nove?
estrellita ta ako si dopadla? testujes, netestujes? 😵 😵
blanula dufam, ze tie tvoje skakacie nalady z nedele uz pominuli. ja som na tom bola v nedelu rovnako, depka ako vysita, pohadala som sa s drahym, tak som skoro celu nedelu prerevala 😒 🙄 , ch jo, dufam, ze sa to uz coskoro znormalizuje...
blanula a to je super, ze mas taku dobru lekarku, to je v dnesnej dobe fakt unikat...kiezby takych lekarov bolo viac 🙂
ja idem na kontrolu az buduci tyzden, tak sa mi to tiez o tyzden posunulo...

jerrymona
10. nov 2009

ahojte vsetky, ktore ste tu pritomne.

viem, ze to tu nepatri,ale aj tak sa chcem spytat. chcem si pridat graf bt zo stranky wunschkinder do mojho albumu, ale tam sa pise, ze berie iba subory .jpg. uz som ten subor aj premenovala a aj tak sa neda. co je pricina? velkost obrazku je 12,0 kb.

ako ste to riesili vy?

milmic
10. nov 2009

Ahojte holky,
lékařka mi právě zjistila, že mám sníženou fuknci šítné žlázy. Zatím prý je to jenom v počátku úplným, že hodnotu mám úplně hraniční.
Ale nevím, mám docela strach, co mě jčeká a co se z toho vyvrbí.

Nemáte to některá taky?

Já jsem měla už asi rok příznaky jako zimomřivost, vypadávání řas a obočí, únavu. Ale před rokem jsem to v krvi neměla. Ted už jo, že úplně tak hraniční, že kdybych neměla příznaky, tak by to brala, že to je ještě v normě. Ale docela se bojím. ☹

blanula
10. nov 2009

ahoj holky,
tak co estrellita nenapínej, já na tebe pořád musím myslet, a ani kdyby tam nic nebylo, tak příští měsíc tam budou tlustice a dáš to všem k vánocům, to by byl dáreček co?
shandy nejhorší je že třeba celý den jsem bez depky libuju si jak jsem to dneska zvládla a najednou během minuty jsem na odstřel, ale co mě na mě nejvíc štve jak vždycky vybuchnu za každou pitomost, potom mě to mrzí a mám opět depku jak vyšitou.
jerrymona a neměla by jsi ten soubor prvně zmenšit třeby irfavWiew já nevím já jsem to nikdy nevkládala, ale je to jak fotk i ty se musí změnšit jinak ti to počítač nevezme, když tak mi písni do IP já ti to zmenší a pošlu zpět na Emeil.

bubulka722
10. nov 2009

Ahojte Bambulky!
Snežíme sa o bábo už skoro 4 roky. Doteraz bolo u mňa všetko o.k., problém bol len manžel. Aby toho nebolo málo mi v septembri pri bežnom HP u gynekológa zistili mierne zvýšené TSH, tak ma doki poslal na endokrinológiu. Tam mi urobil SONO a povedal, že je to v pohode a poslal ma preč. Dnes som bola u dokiho s výsledkami a dosť sa divil prístupu endokrinológa, že mi nedal žiadne lieky. Vraj aj len mierne znížená funkcia štítne žľazy môže spôsobovať predčasné odlupovanie výstelky maternice a tak nie je možné aby sa embrio uhniezdilo. Okrem toho v poslednom čase dosť priberám a akosi sa toho neviem zbaviť. Nervózna bývam tiež často - no skoro stále. Neviem ako postupovať ďalej, konkrétne endokrinológ má mňa a moje problémy na háku.

strouzek
10. nov 2009

ahoj holky jdu vás pozdravit, jsem nemocná mám virozu jak trám, hlavně šílenej kašel tak ležím doma a dusím se, no však to znáte, je to hrůza, hlavně v těhu se člověk bojí o mimíše, skoro žádnej pořádně účinej lék nemůže tak bojujeme jen s jitrocelovým sirupem a paralenem ale je to boj.

estrel držím palce aby se // na testíku ukázali.

k té operaci štítky jako že jeden si to chválí druhý ne, no já nevím setkala jsem se a taky jsem se zkontaktovala přes net se spoustou štítkařů teda hlavně holek které řešili otěhu (celkem asi 15 lidí) byli na operaci v různých časových odstupech, jedna paní dokonce před 20 lety, jiná holka před 3 lety atd. a teda nikdo si na operaci nestěžoval spíš všichni litovali že nešli dřív a zbytečně se roky trápili. ono taky asi i záleží na operatérovi a prostě na tom jak to ten člověk po operaci zvládne, neříkám že to není záhul na tělo i psychiku ale když má člověk cíl mimíška tak prostě přežít se to dá.

i já operace nelituju, hlavně teda kvůli mimču ale jak jsem tu už psala i když pominu mimčo tak prostě pro mě bylo nejvíc důležitý ten pocit že nebudu muset chodit v nervech na každou kontrolu jestli mi neroste krk, co a jak dělají protilátky atd. teď je to fakt megapohoda, příznaky štítky žádný nemám,byli ale jak se to srovnalo ty hormony tak jsem jednak otěhu a jednak ty depky a vše skončilo, o jizvě ani nevím, teď v těhu je to taky pohoda, jako chodím na kontroly taky ale takhle tam skočím 4x za těhu a hotovo, nebýt po operaci tak jsem tam každý měsíc, ultrazvuky krku, měření krku aj. Teď tam vlítnu skočím na váhu, doktor mi řekne jak dopadla krev a za minutu jsem venku. bez nervů a strachu, takže už jenom proto si operaci chválím. u nás v rodině jsme 3 ženský co mají štítku, já, teta a moje mamka.
já měla hyper a jsem po operaci, teta měla hypo a je taky po operaci a moje mamka ta je co půlroku jinde, a není po operaci. my s tetou si operaci chválíme, bereme 1 prášek denně a o štítce už ani nevíme že byla, moje mamka mění léky neustále, má příznaky silný (jako depky, třes, problémy se spánkem, cítí knedlu v krku atd. ) takže když to porovnám jsme na tom my po operaci mnohem líp.

strouzek
10. nov 2009

jinak s tím hormonálním profilem ježiš co to je za doktora?? prej máte mrchu tak není třeba to je pitomost, můžeš mít mrchu jak hodinky ale třeba méně progesteronu a proto se mimčo nikdy nechytne dělohy a odejde s mrchou.

milmic nevím jaké máš hodnoty ale jestli je to jen hraniční tak bych se nebála, sníženou štítku má hodně holek, je fakt že to může způsobit problémky při otěhu ale dá se to celkem dobře přeléčit, horší kdyby byli protilátky atd.

babulko no teda já být tebou tak si dupnu a vyžádám si pořádný vyšetření u dr., štítná žláza není nejhorší nemoc na světě ale dokáže při otěhu udělat paseku a příznaky nejsou příjemný. ty příznaky + přibírání to je jasná štítka, někdy fakt stačí jen mírná odchylka a už se tělo brání.já vím sama to znám, doktoři jsou pohodáři, hlavně se ničím nezatěžovat, já si taky musela vše vyběhat a vyřvat sama. o tom odchlipování výstelky no to jsem neslyšela, spíš jsem slyšela že tělo se brání při vyšším TSH (snížené funkci) otěhu protože když je TSH fakt vysoké tak je tam riziko poškození plodu, demence plodu atd. (to abych nebyla chytrá, ale dneska mi to říkal doktor na genetice v Olmíku, šla jsem tam na velký UTZ a doktor jak zjistil že mám po operaci tak mě udělal pořádný výslech co a jak, jak dlouho, kolik beru léků, jak často chodím na kontroly atd.) no a říkal mi i o tom poškození plodu že před těhu se tělo brání a když otěhu a není to hlídaný tak se stává že moje tělo by se snažilo vycucnout nějaké látky z mimča a ono by pak bylo slabé a mohlo mi mít menší IQ.
no každopádně mi štítka poprvé pomohla, díky ní jsem nemusela za to vyšetření platit napsalo se to že jsem riziková kvůli štítky, tak to zacálovala pojištovna 😀
každopádně se všeobecně dá říct že při snížené funkci je prostě tělo lenivé,tak se prodlužuje cyklus, méně pracují vaječníky, to samé i metabolismus tak se špekatí atd. takže prostě při tomto sníženém provozu se hůř těhotní a tam je ten zakopaný pes.

já musím holky říct že od května co se mi srovnala ta štítka tak jsem nepřibrala ani deko, ani teď v těhu, břicho roste ale váha je stejná tak jsem v šoku!!! nejdřív přibírám jak blázen a teď v těhu když bych to potřebovala nic, ale je fakt že mimčo má tukových zásob až moc na mě takže i kdybych nepřibrala ani deko do porodu pořád má ještě zásoby 😀

strouzek
10. nov 2009

ježiš zrovna koukám jaký romány jsem zase vypsala 😀 no to víte holky, ukecaná baba co sedí doma na nemocenský a ještě k tomu nemůže mluvit kvůli nemocným hlasivkám z virozy se musí vykecat aspoň na netu 😀 😀

jerrymona
10. nov 2009

mila strouzek.

prajem ti skore uzdravenie, davaj si na seba a na male pozor.

hovoris, ze pises romany, jednak sa to dobre cita (aspon mne) a jednak sa clovek dozvie stale nieco nove, co este nevedel.
aj ja uz by som strasne chcela baby, ale chcem aj najprv zdravu stitku, aby som mohla mat zdrave baby.

estrellita
11. nov 2009

ahoj blanula, strouzku
tak bohuzel jsem to dostala :-/ tak snad dalsi mesic 🙂

jen dneska mi rpisly vysledky ze stitky - vse v norme, krome antiTPO a antiTG - a to o dost. tyhle dve mrchy mi stale neklesaji, nevite proc? nemuzu se doktorce dovolat, pry to mam zkusit za hodinu.

nemate s tim taky nekdo problem?

a jinak mi tentokrat delali i cholesterol, ktery jsem pred tim mela o dost zvyseny (pry kvuli te stitce) a uz jsem zas v norme 🙂 tak to me tesi 🙂

a od te doby, co jsem v norme, tak sjem zbuhla na svoji puvodni vahu 52 😵

estrellita
11. nov 2009

strouzku a mamka nechce na operaci?

estrellita
11. nov 2009

tak jsem mluvila s doktorkou, ty protilatky budou vzdy zvysene, protoze mam autoimunitni onemocneni, ale jsem kompenzovana lekama. a tedy uz mam po 2. vse v norme 😵 😵 😵 😵

len
11. nov 2009

Ahoj Estrel 🙂
Je to jak píšeš, mně už protilátky často ani nekontrolují, prostě ten zánět tam je, protilátky budou - hlavní je, aby byly v normě hodnoty hormonů kompenzované léky 🙂 Jaké dávky nakonec bereš?

strouzek
11. nov 2009

ahoj holky 😵
jerry dík jsem ráda že nejsem tím psaním otravná a že to třeba někomu pomůže 😉

estrel no s tím antiTPO a to druhé já jsem s tím taky měla problém, jenže ne moc dlouhý protože jsem si hned řekla o operaci ale co si tak pamatuju tak mi dr. říkal něco o tom že ty protilátky jsou reakce těla na samotnou štítnou žlázu, něco o tom že mám v krku zápal a tak se prostě tělo brání protilátkama a že právě ty protilátky mi budou dělat problém furt dokud jí nebudu mít venku. nebo tak něco, moc si to nepamatuju, protože to bylo všechno tak rychlý a mě v tu chvíli stejně zajímalo nejvíc to kdy budu moc otěhulit 😀

s tou mamkou no já nevím, mě spíš štve že má blbého doktora, ani to není endokrinolog, je to normálně internista, že jí tam kdysi poslala její obvodní dr. a tak k němu chodí a ten jí prý štítku léčí. je to prý debil na entou, když mu říkala o těch příznacích jako změny nálad, třes tak jí chtěl poslat na psychinu aj. kolikrát jsem jí říkala že jí domluvím toho svýho dr. že to je kapacita, sjíždí se k němu hrozně moc lidí z celého Moravskoslezkého kraje ale ona nechce. že prý k tomu internistovi chodí i s něčím jiným a bojí se že by si na ní zasednul kdyby odešla. navíc s tou operací mamka je asi jako já, když jí nic nebolí a nic netlačí (jako snažikování o mimouše jako mě) tak prostě nepůjde nikam. já jsem to samé, nepřijít o mimčo a nechtít tak moc brzo další tak je fakt že bych tu operaci taky asi posouvala co by to šlo. Navíc mamka byla ted ani ne před rokem na operaci kolena takže 3 měs. po nemocnicích a lázních, ted jí někdy do roka a půl čeká operace ještě té druhé nohy takže myslím že hned tak jí nikdo nedonutí řešit krk ani v případě že má hnusné příznaky 🙄

estrellita
11. nov 2009

len, diky 🙂 mne lekarka taky rikala, ze uz priste anti kontrolovat nebude, ze to neni sm,erodatne, ze proste u auto. to tam vzdy bude a jak vidi, tak me tim zbytecne desi 😅
prvni dva mesice jsem brala 7X100, pak jsem mela nakonec lehce pod normu (0,16), tak mi ubrala a brala jsem mesic 6X100 a te mam 0,27, takze mi to tak zustane, nechce mi TSH navysovat prave kvulipripadnemu otehotneni, tak uvidime, kdy se zadari 🙂

a jak se mas ty? dlouho jsem te tu nevidela!!

strouzku:mno jo, mne by se po jedne operaci a 3 mesicich po laznich nikam nechtelo 😔

len
11. nov 2009

Já se teď vrátila z lázní a za týden startuju třetí IVF 🙂
Je fajn, že se ti to srovnalo, teď už holt 2x do roka kontrola a každý ráno mrňavej prášek, ale nic horšího už by tě v tomto ohledu potkat nemělo 🙂