Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
12. dec 2009

lusinkaj, mala si hyper alebo hypo? aku hodnotu tsh si mala a aku mas teraz? a za ako dlho sa ti to upravilo? pamätam si ta matne z niektoreho fora, len neviem z akeho. 🙂

diapozitiv01
12. dec 2009

vendy,,
ja mam tsh 2,5 ale beriem 50/75 euthyrox obden, preto to tak pekne vyzera,,
u mna je potvrdena autoimnunna hypothyreoza,,, 😝

lusinkaj
12. dec 2009

tak ja som mala tsh 40,teraz mam taku hodnotu aku mam mat ale aka presne to neviem...za 3 mesiace sa mi upravila,brala som euthyrox 100 aj nadalej beriem tak....ale som velmi rada,ze to uz mam ok

diapozitiv01
12. dec 2009

lusinkaj som zvedava ako ti bude tsh lietat pocas tehu,,,

lusinkaj
12. dec 2009

tak to aj ja sama...len najprv sa k tomu musim dopracovat,dufam ze tentokrat sa nam ivf podari... 😉

diapozitiv01
12. dec 2009

nebojki, raz to vyjde, a ked je stitka v poriadku tak je velka sanca 😉 . drzim palceky, a kedy idete na ivf??

jerrymona
12. dec 2009

lusinkaj, tak to si ma potesila, dufam ze aj moja hodnota tsh sa tak rychlo upravi.

prajem ti, aby ti ivf podari.

lusinkaj
12. dec 2009

dakujem vam velmi pekne...
jerry....aj ja som sa bala ze hodnotu 40 tak rychle nezbijem liekmi 😀 ale pozri sama som milo prekvapena 😵

jerrymona
12. dec 2009

lusinkaj este otazka.
to si mala pri hormonalnom profile hodnotu okolo 3 alebo tak a pri endokrinologovi 40?

ja som mala pri HP hodnotu 3,3 a pri endokrinologovi po teste 18,6. dufam, ze som to pochopila spravne. 😖

lusinkaj
12. dec 2009

ja som bola na krv na hp,a tam mi ukazalo ze mam tsh 40 co som prekvapena,jak keby mi niekto po pysku dal... ☹ a potom som isla na endokr.vzali mi krv a tam sa potvrdilo ze mam taku velku hodnotu

jerrymona
12. dec 2009

ok, tak som z toho trocha zmätena. 🙄
ked mi na endokrinologii robili ten provokacny test (tak sa to vola v rakusku), je tu napisane dokonca akasi hodnota 2,9 a po 20 minutach 18,6. ??? 😕

lusinkaj
12. dec 2009

aha,tak tomu nechapem ani ja...ja som konecne rada ze mam to ok,len musim davat pozor a brat pravidelne lieky lebo predtym som parkrat na ne zabudla taze je to aj moja chyba

jerrymona
12. dec 2009

ja teda som v tom dobra. rano si zmeram teplotu, hodim euthyrox a spim dalej. alebo vstavam do roboty ak musim skoro.

lusinkaj
12. dec 2009

aha,tak ja som par krat zabudla a tak to dopadlo...ale teraz nato nezabudam.... 😉

jerrymona
12. dec 2009

ok. 😉
lusinkaj, ja sa pre dnesok lucim, skocim sem zajtra. maj sa a dobru noc. 😔

lusinkaj
12. dec 2009

ok...dobru nocku

jerrymona
13. dec 2009

ahojte, neviem, kde ste kto.

no dnes ma skoro porazilo. 😠 nasla som si email od gynekologicky ohladne HP, ci sa stitka upravila. napisala mi, ze mam T4 hodnotu 2 (normal je od 0,7-1,7) a tsh je nemeratelne. musim brat iba 1/2 euthyroxu 50 denne, lebo som predavkovana. doslova. tak som pravdepodobne z hypo zisla do hyper. ale to tam nie je napisane. ja sa z toho zblaznim. 🙄

musim ist k endokrinologovi, len pochybujem, ze sa mi tak skoro podari najst pred vianocami termin. a gynekologicke musim zavolat tiez.
mozete mi prosim vas napisat, ako ste sa citili, ked ste boli hyper?
strouzek, ty si otehotnela ako hyper vsak? 😒

groka
13. dec 2009

ahojte

prosim vas neviete ako dlho mozem ostat s liekmi pri moznom tehu ktore mam teraz?75 mam euthyrox a neviem ci bude robi lekar medzi sviatkami,nemoze aj gyndos predpisat vyssiu davku?alebo budem vobec potrebovat vyssiu davku?

diapozitiv01
13. dec 2009

groky,,
vacsinou hned preventivne zdvihnu davku, mne pocas 3 mesiacoch raz zdvihali davku, a potom cely cas a este aj teraz mam stale 50/75 obden

estrellita
13. dec 2009

groke: hned zitra mu zavolej, jestli jsi tehu, tak ti muze predepsat recept a poslat te na krev, aniz by te musel videt, takze bych byt tebou reagovala hned zitra. uvidis, co ti rekne.

lusinkaj
13. dec 2009

ahojte,ako sa mate?prisla som vas len pozriet... 🙂

vendulak
14. dec 2009

Diapozitiv ahá! Takže ty už to máš upravené 🙂 , to moc gratuluju, že se to upravilo tak hezky! 😉
Lusinko do IVFka moc a moc držím palce! 😉
Jerry tedy u tebe jsou v tom ale zmatky 😨 . No i když sem zvědavá na sebe 😀 .

bublinka.
14. dec 2009

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Se štítnou žlázou jsem se nikdy neléčila, cca před 3-mi lety mi zjistili malý uzlík, ale nikdo to neřešil, že se to má jen kontrolovat. Teď jsem 14tt, otěhotnět se nám podařilo napoprvé. Na alergologii mně ale při testech náhodou přišli na zvýš. protilátky proti ŠŽ. Takže mně na gyndě udělali testy a výsledek je TSH 2,56, FT4 16,1, což je prý ok. Ale anti TPO 190. Takže jsem teď uplně na nervy, k endokrinologovi jsem teprve objednaná. Na gyndě mi řekli, že je v tomto případě riziko potratu a hlavně postižení miminka. Byla jsem před 14-ti dny na 1.screeningu, který dopadl dobře a teď toto. Mám strašný strach. Nemáte s tím náhodou zkušenosti?

len
14. dec 2009

Bublinko, nejspíš to znamená, že tvé tělo tvoří protilátky proti ŠŽ, ale tu to zatím nepostihlo a navenek jsou hormony v normě. Určitě je třeba to hlídat, ale pokud máš TSH takhle pěkné, žádné akutní škody by to napáchat nemělo - zkus se přestat stresovat, stopro tě sice budou hlídat, ale endokrinolog si s tím poradí 😉

jerrymona
14. dec 2009

vendulak, aj ja som z toho hotova. ja cakam, ze sa mi tsh o trosku znizi a ono to zleti kdesi do hyper. este stastie, ze som sa vtedy spytala lekarky, kedy mam prist na odber krvi. a po siestich tyzdnoch je vysledok na houby. 😒
volala som jednej kamoske a ta povedala, ze som pravdepodobne mala brat 1/2 euthyroxu aspon prve tri tyzdne. budto sa poponahlali s prilis velku davku alebo sa poponahlala moja stitka. 😖

strouzek
14. dec 2009

ahoj holky ukecaný tady se brebentilo přes víkend a dneska pořádně takže vás jdu dočíst ale asi jen dnešek všecko nestihnu 😀

strouzek
14. dec 2009

jerry tobě asi fakt sletěla štítka z hypo do hyper, to samé dělalo mojí mamce hrozně dlouho než jí našel ideální dávkování prášků, hledal jí to snad víc jak rok a každou kontrolu byla někde jinde.

já jsem měla léta hyper a pár měsíců hypo.
jako upřímně asi bylo moje tělo při hyper zvyklý protože mě bylo dobře, no rozhodně líp než s hypo. akorát jsem měla slabší mrchu, ne slabou tak že bych jen špinila ale spíš kratší (jen 3 dny max) a pravidelný ale kratší cyklus (27 dnů)jo a taky jsem měla problémy se spaním, no ne ani problémy že bych nemohla spát ale stačilo mi jen pár hodin spánku, třeba 3-4 hod. denně a mě to stačilo, což mi teda vyhovovalo protože jsem toho stihla za den víc. jinak fakt asi nic co bych na sobě cítila. vlastně jediný vážný projev byl potrat, jinak při otěhu to problémy nedělalo to až v těhu se to hodně projevilo a dr. mi řekl že hyper s autoimunitou je jakoby rizikovější v těhu než hypo.

jo jinak holky dneska je v rytmu života článěk o štítné žláze o nějaké nové operaci co nedělá jizvy. no super ale mě tyhle články vždycky dostanou 😀 prý tato metoda řeší problém u lidí po operaci kteří jsou nadoživotí odsouzení k nošení šátků a roláků. no nevím teda, já jsem rok a týden od operace a jizvu byste na mě neviděli fakt už je tak zahojená že kdo to neví tak to neuvidí a ta jizva byla tak drobná že jsem nenosila roláky ani těsně po operaci. hold novináři milují zveličování 😎

strouzek
14. dec 2009

groko no já bych na štítku zavolala hned zítra ráno, třeba někteří doktoři na to nespěchají ale můj dr. mi řekl najdete // hned přijít a je fakt že tělo hned zareagovalo na těhu takže radši ať je to u tebe pohlídaný a jestli ti dochází léky tak to je už úplně důležitý tam skočit 😉

jerrymona
14. dec 2009

strouzek, tesim sa, ze si tu. ty si zletela z hypo do hyper a potom si otehotnela ze? ake si mala priznaky pri hyper? a co ti povedal doktor? ze mas znizit davku euthyroxu alebo nebrat vobec?

strouzek
14. dec 2009

jo jinak grogy jestli ti dávku zvednou to nikdo neví, mě zvedali až někdy na začátku 2. trimu takže fakt záleží jak zareaguje tvoje tělo a jak rozhodne ten určitý endokrinolog. jinak ti i radím se s ním poradit ohledně vitamínů pro těhule, už jsem to tu psala mě můj štítkař v těhu sám ordinuje jak a které baštit 😉

bublinko neboj protilátky ti pohlídají , jinak máš hormony v poho a jestli jseš už ve 14 tt tak tady dle mě už vůbec potrat nehrozí, ten totiž bývá většinou v 1. trimu kvůli štítné žlázy. co se týče postižení mimča no podle mě to zase někdo extra zveličil jak to lidi umí, bylo by to nebezpečný kdybys měla i ty ostatní hodnoty (TSH nebo T4) zvednutý. nic se neboj a užívej si těhu 😉