Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

estrellita
4. jan 2010

king: 🙂) jj, mas naprostou pravdu 🙂

dia: ja nastesti cekam jen do druheho dne!

diapozitiv01
4. jan 2010

ester,
no v lubochni to je tiez behom dna, no v trnave sa caka vyse tyzdna na vysledky, teda aspon v jednom labaku,,,ostatne neviem, lebo ma stale posiela do toho isteho

estrellita
4. jan 2010

ten tyden je hroznej, ja bych to nejradeji vedela uz dneska 🙂 jsem na vsechno strasne nedockava 🙂

diapozitiv01
4. jan 2010

vsak to aj ja,, po mojej samoupravenej liecbe sa citim celkom fajn, predtym som bola strasne unavena, stale som pospavala,, teraz som ako raketa 😀 , sa mi muzik smeje ze nacom ficim, ze staci jedna mala tabletocka 😀
ono je to dost naprd cakat vyse tyzdna na vysledky, ja som bola na krvi 17.12 o tyzden som volala do labaku ze tsh 5,5 a moja endokrin. ordinuje az od 15.januara, no kto bude cakat ked som sa citila tak na figu,,,

estrellita
4. jan 2010

dia: ja se dneska taky citim unavena, ale je to asi tim, ze jsem po dovolene prvni den v praci s vstavala jsem misto v 9 v 6 😅

strouzek
4. jan 2010

ahoj holky hlásím se zpět od doktorů, byl to fičák, na endu jsem čekala skoro hodinu, pak přes celý město v tom sněhu do diaporadny, pak už pro mě naštěstí dojel manža jinak by mě asi nohy upadli, chodím jak kačer s tím břichem a strachem z náledí.

jinak štítka dobrý, TSH 0,9 a T4 14,1, nechal mi léky (napsal další várku jak jinak 😀 ) a další kontrolu mám až po porodu a šestinedělí v květnu 😵 pak to dia, no to bylo horší, hodnoty co jsem zapisovala ty nebyli tak hrozný až na pár výkyvů tak se ptal cojsem tehdy jedla, no ovoce na tom ujíždím jsem schopná sežrat kilo mandarinek najednou tak mi dal přísný zákaz ovoce, prej můžu půlku mandarinky za hodinu dvě 😢 holky to asi nezvládnu, pro kiwi a mandarinky bych teď byla schopná zabít

estrel jdeš tento týden? tak to ti budu držet palečky i na to čekání v čekárně, dneska to tam vypadalo že všichni po vánocích šli k doktorovi protože plná nemncnice lidí.

strouzek
4. jan 2010

dia no jo jedna malá tabletka a co dokáže co? já teda už dlouho necítím žádný příznaky štítky ale je fakt že když zase prášek zapomenu tak je mi ten den tak nějak jinak, točí se mi hlava a chce se mi spát.

diapozitiv01
4. jan 2010

strouzek,
mnam aj ja lubim mandarinky,
ovocie je super zdrave, dobre, hlavne stavnate ale zvysuje cukor, kedze obsahuje vela ovocneho cukru,, takze zdviha hladinu a ma vysoky glykemicky index, cize ti rychlo zdviha hladinu cukru v krvi.
Ale vsetko sa da osalit vhodnym kombinovanim potravin s nizkym obsahom cukru a s nizkym ci vysokym glykemickym indexom.
Napriklad vseobecne bielkoviny sa nezapocitavaju, takze tvaroh, syr,vajicka,,,
ja si napriklad robim prazenicu z 3 vajec, dam si k tomu syr, zeleninu, toto nezvysuje cukor, nezapocitava sa, to si dam bez peciva a namiesto peciva nieco ine, nejaku musli tycinku ci ovocie,,, a nemam to ako nic navyse...
a to tsh je celkom ok, aj ked mozno trochu dole,,,

Ester,, no ked si ospata aj cez vikendy,,tak zato moze stitka,,teda aspon ja to mam odskusane na mne 😉

strouzek
4. jan 2010

dia no právě to se snažím , že si dám bílý jogurt a k tomu dvě mandarinky na snídani a hodnoty mám dobrý ale horší jsou ty večery, jak někdo je zvyklej sedět u telky a baštit brambůrky tak to já zase jsem zvyklá si sednout nad mísu s ovocem a jíst a jíst. ☹
obědy a snídaně to mám vždycky dobrý cukr před i po a to i když si na oběd dám něco dost zatěžujícího na cukry a tuky a k tomu sladkej džus a třeba i si kousnu opatku ale ten večer, asi jak ležím ta méně spaluju kdoví ale nebýt večerů tak mi cukrovka nevadí.

jinak já se taky doktora ptala jestli není to tsh moc dole, minule jsem měla 3 a předminule 5 ale říkal že je to normální že zase porodem mi to stoupne že je to na stav mých těhutýdnů optimální hodnota kterou čekal tak nevím asi jsou nějaký křivky či tabulky jak to s pokračujícím těhu stoupá a klesá protože vždycky mi řekne dopředu že příště to bude vyšší nebo nižží a skoro vždycky se trefil.

estrellita
4. jan 2010

nn, pres vikend nejsem ospala,a le ted jsem byla zvykla pekne spat dlouho a dnesek me rano malem zabil 😀

strouzku, super, gratuluju k dobrym vysledku,. s tom ovocem je mi to lito, ale zas neda se nic delat, urcite to zvladnes

strouzek
4. jan 2010

estrel ještě si to vstávání užij, teda ne to vstávání ale práci všeobecně, já jsem divná celý ty roky se těším na to až budu doma spát do 12 hodin, no jako vstávání špatný není vyspávat do 10 hod. ale jinak mi teda práce a hlavně kolektiv chybí. doma je mi často smutno,manža v práci, mám vycházky ale to stačí tak akorát na nákupy a malý kafčo s kámoškou která ale nemá tolik času jak já, v zimě ani není kam jít pořádně tak jsem furt doma a někdy mi z toho hrabe.

diapozitiv01
4. jan 2010

ester, tak dnesok zabil aj mna, po 20 dnoch doma som prvy den v praci a kedze som prisla az na 8:30 tak do 17 tej tu budem..

estrellita
4. jan 2010

strouzek: a ty jsi na PN? jak dlouho? to ja mam svoji praci rada, jen ted po te dovolene je to trochu maso 😅

dia: vidis, ja byla mimo praci jen 14 dni a uz jsem mimo 😀

strouzek
4. jan 2010

estrel jj jsem doma na PN, já chtěla makat až do mateřský ale v listopadu jsem dostala chřipku a 3 týdny jsem proležela doma, pak mi řekla doktorka že mě do práce nepustí kvůli té prasečí chřipce protože dělám mezi lidma a dojíždím, navíc mi i účetní řekla ať nejsem blbá a jsem doma protože ty první týdny jsem byla doma zadáčo a až ted mi vyjde dobrá nemocenská tak jsem teda doma zůstala. no stejně byl prosinec až jsem se dostala z nemoci a za chvíli vánoce a teď bych už v lednu měla jít na mateřskou ale i tak, prostě doma je fakt smutno přes ty vánoce bylo fajn manža byl doma ale dneska byl zase už v práci a teď přijel a šel spát že je unavený tak ještě že je koník a můžu se vydrbat bo jinak bych se zbláznila.

strouzek
4. jan 2010

ježiš holky ty hormony jsou mazec, teď jsem si našla téma s básničkama jak oznámit narození mimíška a jenom to čtu a už řvu 😀

len
4. jan 2010

No to jsem zvědavá, jestli jednou budu řvát taky, protože teď jen nechápavě kroutím hlavou a přijde mi to děsně trapný 😀
I když moje krátká těhuzkušenost napovídá, že spíš než uřvanej romantik ze mě bude ještě větší cynik a sprosťák 🤐

strouzek
4. jan 2010

len holka řvát budeš taky, jako já jsem nikdy nebyla ten typ co řve u filmů a teď posledních pár týdnů jsem schopná se rozbrečet i u reklamy na prací prášek. 😀 na mě ty hormony nepřišli hned, určitě ne v 1. trimu, to jsem taky byla těžkej cinik a možná že ani v 2. trimu fakt až tak od 25 tt je to mazec 😅 kámoška to samé a já jí to nevěřila 😀

strouzek
4. jan 2010

jako mě ani tak nedojali ty texty básniček spíš jsem si představila jak to pak posíláme s manžou teda hlavně asi manža jak bude dojatej to rozesílat a už to jelo 😅

len
4. jan 2010

Hm, na mě tahle působil Utrogestan, fakt hrůza, nesnáším ho 😝 Kupodivu teď jsem ten progesteron vyfásla v jiný formě a pohodička, pohoda 😎 A dokonce po tom ještě líp rostou prsa, bohužel efekt je jen krátkodobý 😀

strouzek
4. jan 2010

tak to na mě utroš vůbec asi nepůsobil, nebo mi to nepřišlo že bych byla jiná, manža by řekl že hysterka jsem s utrošem i bez stejná 😀 no a prsa ? tak jestli chceš pár čísel stačí říct, já nevím co s nima od puberty 😀

strouzek
4. jan 2010

holky nevíte proč se u doktora musí hlásit kde bydlím? nemyslím adresu ale tak nějak nechápu význam proč se mě každej doktor při vstupní prohlídce ptá jestli bydlím ve vlastním bytě a s kým!!!! jako je to důležitý pro cukrovku že bydlím s manžou v bytě s hypčou?? asi mi ten byt zvedne cukr víc jak barák či já nevím 😀

len
4. jan 2010

No, ale kolik jsi toho Utr. brala?
A nebo tvá míra hysterie vyvrcholila už před ním, takže už po nasazení Utr. nebylo kam stoupat 😀
S prsama jsem spokojená, B-C ideál, ale ty hormony to vážně klidně o číslo zvětšej (i bez těhotenství).
U doktora hlásím jen adresu bydliště, popř. zaměstnavatele.

strouzek
4. jan 2010

3x denně tabletu v tom 1. trimu a pak jsem to snižovala na dvě a pak jednu a pak obden až do asi 17 tt nebo tak nějak.

len tož jakto že já u každýho druhýho dr. musím hlásit s kým bydlím? 🙄 teď u diadoktora taky, zpráva od něho jak prase, diagnoza gestační diabetes, v rodině otec, děda, bydlí v bytě s manželem, poučena o povaze onemocnění, vydán glukometr, zákaz mandarinek a kiwi ... 😀

len
4. jan 2010

No vidíš, já měla 6 denně...
Třeba teď dělají nějaký průzkum 😉

strouzek
4. jan 2010

aha tak 6 denně to je dost to chápu

no průzkum nevím asi už dlouhodobej, bo připotratu se mě taky ptali na bydlení a dokonce i topení a vodu v bytě jakobych byla nějaká socka co bydlí pod mostem 🙄 to jsou asi nějaký extra novinky v okrese bruntál to víš v takový díře se musíme něčím zabavit 😀

strouzek
4. jan 2010

jé len ty budeš zítra testovat viď? budu ti moc držet všechny palce i pěsti co mám 😵

len
4. jan 2010

Nojo, testnu, ale iluze si nedělám, cítím se lautr stejně jako 50 cyklů předtím, navíc mi splaskla prsa a klesla teplota. Vlastně bych ani netestovala a počkala na MS, ale jedu na pár dní pryč, ten test mám nařízenej od doktora na čtvrtek a manžel chce být u toho, tak to posouvám, už budu nějakých 13.DPO 😉

strouzek
4. jan 2010

len co ty víš, já měla nízký teploty, cítila jsem se naprosto stejně, na prsách jsem nepoznala těhu ani v 20 tt natož na začátku.... no a jsem ve 30 tt 😀

len
4. jan 2010

Bacha, nemluvím o nízkých teplotách, ale poklesu. Nemluvím o malých prsou, ale o jejich zpětném zmenšení. V těhotenství se mi oboje drželo až do potratu. Nehledám na sobě žádný příznaky, vím, že těhotenství může být bez nich, ale pokud moje tělo nějak zareaguje na zvýšenou hladinu progesteronu (zvýšení teploty, zvětšení prsou) a pak se to zase vrátí k normálu folikulární fáze (čili progesteron klesá), tak to na těhotenství rozhodně nevypadá 😉 Prostě beru jako fakt jednak to, že dle doktorů je u mě otěhotnění krajně nepravděpodobné, no a druhak že znám svoje příznaky přicházející MS 😉 Mám jich za sebou hodně přes 50 😀

strouzek
4. jan 2010

však jo poklesu, nebo jak bys nazvala když jsem měla myslím 37 a v den testování jsem měla 36,4 😅 já fakt furt hledala ovuli a nakonec to bylo těhu prostě zmatek. hele nechce to na zítra, buď budou čárky a nebo nebudou ale moc bych ti přála povánoční dáreček 😉