Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

vendulak
23. jan 2010

Simi tak co mrcha? Je na obzoru? 😕

simasla
23. jan 2010

Ahojky vendulko - mrška zatím nikde - ale dle FF by měla dorazit zítra - tak uvidíme... bříško mě nebolí vůbec, jen trošku prsa
Asi budu divná a bude to zase anovulák :(. Chjo... No kéž by došla aspoň ta mrška mrchovatá...
Dneska v 16:10 se manželce mého kamaráda narodil chlapeček - váží 3,40kg a měří 52 cm.. a přesto, že je to krásná zpráva, tak je mi z toho na nic... si pamatuju, jak mi říkala, třeba budeme těhu nastejno.. Ona byla těhotná raz dva, ale také to neměla jednoduché o jedno přišla už v začátku... ale poprvé to vyšlo napoprvé a podruhé snad po dvou měsících. A ona už drží miminko v náručí a já se pořád peru s tím svým cyklem... jdu se někam zakopat ☹

vendulak
23. jan 2010

Simi ale né! Holka vím, jak tohle dokáže bolet ☹ , a není to určitě o tom, že bys to kamarádce nepřála, ale o tom že ty by sis to přála také! A neboj taky se dočkáš! 😉 Já vím, že to možná zní otřepaně, ale určitě jo! Já tomu pořád věřím! Hodně mi ty tvé cykly připomínají ty mé, ale ty máš mnohem větší štěstí, protože máš super hodného a pečlivého doktora, který to s tebou takhle řeší! Já šla k mému až po víc jak roce snažení a neřešil a nedělal se mnou nic 😒 . Já věřím, že zjistíte co a jak a nasadíte podle toho léčbu a pak budeš určitě těhulka coby dup! 😉
Btw nezmiňovala ses před doktorem, jestli by to náhodou nemohlo být to PCO (když máš fakt všechny příznaky)?

marion
23. jan 2010

sima, aj mojej kamoske sa v stredu narodil chlapcek, tiez som mala obrovsku radost, ale prislo mi luto, ze aj ja by som teraz bola v 8 mesiaci...zial niesom (potratila som v 12tt, minuly rok v auguste )....ale verim ze coskoro tu vsetky budeme tehu... 🙂 🙂 🙂 len musime pockat 😉

jerrymona
23. jan 2010

baby ahojte.

sima, no som teda zvedava, ak ti pride mrcha, tak ovu fakt prebehla. to by bolo aspon na zaciatok super.
vendu, ovu mozno este pride, tak ako u mna. myslela som, ze bola 27 DC. no az potom som mala egg hlien a teraz ma uz treti den strasne boli podbrusko. dnes som nasla pozitivny ovu testik (kuk album 😉 ), tak sa tesim ako male decko. bez toho aby sme o tom vedeli, poistili sme to rano.

😉

vendulak
23. jan 2010

Jerry tak to jsem moc ráda že ovulka dorazila!!! 😅 Takže jste dneska snažili, jo? 😀
Jinak já tomu po pravdě už nevěřím ☹ , sem prostě už pesimista, asi že už svoje tělo i tak nějak po tom víc jak roce měření teploty docela znám. Většinou se pak tedy neděje nic ☹ . No nevím. Stejně s tím nic nenadělám. Tak počkám pak asi ještě týden a buď si zajdu na vyvolávačku nebo si vezmu Proveru 😒 .

jerrymona
23. jan 2010

vendu, mas casto anovulaky? 😕

alebo kedy priblizne mas ovu? v ktorych dnoch? 😕

vendulak
23. jan 2010

Jerry... já to vůbec asi nějak jednodušše nappsat nemůžu. Několik měsíců po HA jsem neměla ms vůbec. Pak jsem měla vyvolávačku od doktora. Pak jsem jela na Proveře, která vyvolávala ms, ale ovulka s ní nebyla. Po ní jsem chvilku měla pravidelnej cyklus 35 dní a ovulaci 21.DC. No a pak jednou prostě zase nic. akže zase po nekonečném cyklu a žádnej ovulce Provera. Pak sem na další cyklus měla Clostil, kterej určil ovulku teď si nejsem jistá ale myslím na 17.DC a tak byli od toho Clostilu ovlivněný i další dva cykly. A pak zase nic, tak zase vyvolávačka Agolutinu. A minulý cyklus jsem měla zase minimální dávku Clostu. A čekala jsem tedy že teď to bude tím Clostilem aspoň zase ovlivněné a mohlo by přijít něco samo, ale houbels asi no, asi ta dávka byla hodně slaboučká ☹ .

simasla
24. jan 2010

Čau děvčata - tak s nový dnem je tu nová nálada a není to tak strašné jako včera :D
Chci mršku 😀 teplota by tomu napovídala.. tak šup šup ať už je tu.. ještě jsem se na mršku tak netěšila 😀
jinak graf takto : http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9

vendulak
24. jan 2010

Ahoj Simi! Tak to je dobře že je lepší nálada, u nás také 🙂 .
Koukám teplota sice klesá, ale pořád je teoreticky výš než ty poklesy předtím. Ale ty jo už jsi 15DPO 😕 .
Jinak u mě takto http://www.fertilityfriend.com/home/2284c4 čili pořád nic. Ale už sem s tím smířená takže co. Rozhodla jsem se že zítra si prostě zavolám do CAR a objednám se. Prve když mě ten doktor zval tak se ptal jak dlouhej mám cyklus a já mu říkala to jak někdy nechodí vůbec, ale jinak že to bývá tak +-35dní a on mě pozval jakože těsně před tím, ať už to bude jak chce. Tak se tak objednám i teď, aspoň třeba uvidí že se nic nestalo a začnou s tím konečně něco dělat 🙂 .

simasla
24. jan 2010

Vendulko, uvidíš že to bude dobré... já účtuji, až se ze mě kouří a přitom mám pocit, že to nestihnu.. fuj.. jdu pokračovat, snad se večer trošku zklidním... jinak nevím, nevím.. Jsem z toho akorát nasr.. nějak se to nakupilo.

jerrymona
24. jan 2010

ahojte baby.

tak ja dnes mam zase pozitivny ovu testik (kuk album) som zvedava ako dlho to este bude pokracovat. podbrusko ma este boli, tak neviem...
teplota dnes klesla, len som ju namerala inym digitalnym teplomerom. ten prvy, ktorym si meram tento cyklus ma zradil. zacal blikat a zhasinal.

sima, neviem co ti mam priat, tak ti prajem to, co si prajes ty sama. 😵 aj keby to mala byt ms.

vendu, no mozno bude ten car na nieco dobry. 😉

baby, moja svagrina je uz od predobeda v nemocnici. som zvedava kedy sa narodi ten maly drobec. na jednej strane sa tesim, na druhej strane mi je tazko, ze este stale to nie som ja, kto caka...

jerrymona
24. jan 2010

hihi, tak pisem znova. moj maly synovcek noah uz je na svete. po desiatich hodinach trapenia...som zvedava ako vyzera. 🙂 zajtra zavolam svagrinej a pozistujem detaily.

vendulak
24. jan 2010

Ahoj holky!
Jerry tak třeba je ovulka až dneska, ona mńěkomu i při ovulce teplota klesá 😉.
Jerry taky doufám, že nám pomůžou už konečně 🙂 . Už se tam v podstatě těším jako malá. Dneska totiž zase já blbka koukám půl dne na internetu po mimi věcičkách, kočárkách a tak ☹ . A já už tak strašně moc chciiiiiiiiiiiiii 😢 😢 😢 .
Jé tak k synovečkovi Jerry moc gratuluju!!! Věřím, že to bolí, jak už jsem psala i Símě. Mě by to taky bolelo a myslím, že hodně. Ale zároveň bych si ráda aspoň na chvilku taky nějaký miminko poňuňala 🙂. U mě kámošky děti ještě nemají, jen jedna (už sem se tu o ní zmiňovala, naprostá kráva co ho měla hned a to jenom pro prachy přítele, aby si ho udržela 😒 , bylo jí když otěhotněla 19 😒 ), a pak mám akorát příťovo bratranečka, ale tomu už táhne na 5 let 🙂 , ale je strašně sladkej, krásnej, já ho úplně zbožňuju 😵 .

jerrymona
24. jan 2010

vendu, ja som uz od dneska 5-nasobna teta a v lete pride na rad sieste babo. moja sestra caka tretie. to je nadielka co? 🙂
a aj ja chcem prist uz konecne na rad... ☹

vendulak
24. jan 2010

Tý jo Jerry ty už seš tedy zasloužilá teta 😀 . To mě nečeká zatím asi ani to, no mojí ségře je teď sice 18, ale je fakt že je to nezodpovědná husa a prachy na antiko dává na cíga 😒. A přítel má bráchu, ale ti spolu moc nemluví, kvůli nespravedlnosti v rodině, že jemu dali byt a příťovi nic, takže brácha má vystaráno a jeho přítelkyně je nemakačenko, co nikdy nepracovala a pracovat nebude a neudělá v životě nic doma, ani nedá prádlo do pračky natožpak aby třeba uvařila nebo uklidila, její babička chodí k důchodu pracovat, aby jí mohla dávat peníze. A příťův brácha jí teď staví vilu 🙄, ta by se podle mě o dítě ani neuměla postarat 😒, no nevím, ale přítelovo bráchovi řekla, že dítě mu dá, když jí postaví ten mega barák 😒. A jako ta kdyby ho fakt měla, tak to bych asi rozdýchat neuměla ☹ 🙄 .

Neboj však na řadu přijdeš! 😉 Však už se blížíte do toho centra. Už jsi byla u doktora se zeptat na ta ostatní vyšetření co po tobě v centru chtějí?

strouzek
24. jan 2010

krásný nedělní večer holky moje štítkový 😀 nakukuju po víkendu a koukám že jste pěkně drbnili co jsem tu nebyla, kdo to má dočítat 🙄 😀

vendulak
24. jan 2010

Strouži vidíš to a mě přišlo že se tu moc nepovídá 😀

strouzek
24. jan 2010

koukám že se tu o víkendu válčilo s teplotama, ovulkou, depkama .... ☹ holky doufám že aspoň někomu snaženíčko teď vyjde a budou první // které rozjedou těhuvlnu

jerry gratuluju k synovečkovi, jseš dobrá že to tak bereš, mě když se narodila neteř tak jsem se z depky pořádně ožrala a nebyla jsem schopná za švagřinou jít do porodky ani jí zavolat. napsala jsem akorát smsku a i ta se mi špatně psala 😔 mimčům a vůbec těhulím atd. jsem se v dobách snažení vyhýbala jsem slaboch nerozdýchala bych to, a popravdě jsem se mimčům vyhýbala ještě i nějakou dobu když už jsem těhu byla.

vendul koukala jsem do albíčka jak se krásně zásobuješ věcičkama pro inspiraci neboj brzo se to bude hodit, potom to bude jako když najdeš. 😉

holky chtěla jsem mrknout na ty vaše grafíky ale stávkuje mi noťas, seká se to tak nic, mrknu zítra, simi tobě přeju buď poz. testík nebo mrchu ale sakra už něco musí příjít protože ten tvůj cyklus je neskutečně dlouhej.

holky nezačneme si tu psát nějakou tabulku stavu cyklů? abychom věděli kdo kdy bude zkoušet testík, kdo kdy bude znásilňovat manžu nebo koho čeká předmrchovská depka.... 😉

strouzek
24. jan 2010

nepovídá? no teda 2 stránky vč. pátku to fakt nešlo dočíst, normálně jsem se v tom ztratila 😅

vendulak
24. jan 2010

Strouži no jo, nemám co dělat, nebo spíš mám a nechce se mi do toho 😀 a chci nějak zaměstnat myšlenky, abych nemyslela na to špatné a neměla depky, tak si sním o miminku a výbavičce a už jí mám virtuálně skoro celou 😀 .
Já jsem klidně pro tebulku 😉 , až na to že já tedy nikdy nevím kdy bude ovulka a kdy budu znásilňovat 😒 ani kdy bude mrcha 😠 . No ale uvidím, třeba se to teď po další návštěvě CAR už pohne 🙂 .

strouzek
24. jan 2010

vendul jj já to znám, taky jsem měla počítač v práci plnej virtuální výbavičky, teď když jsem v práci končila tak jsem se to pokoušela promazat a kolikrát jsem byla překvapená co se mi kdysi líbilo za věci, některé jsem využila (třeba kočár zůstal favorit už několik let, postýlka taky) ale třeba jiný věci jsem teď koupila totálně jiný než se mi líbili před rokem dvěma 😅
to neva že nevíš kdy bude ovule, stačila tabulka typu stav dnů v cyklu, třeba jako např. vendul 3 dc (čeká jí např. 20.února pohovor v caru) jerry 30 dc (povoleno snažení, manžel zhoršený spermiogram....) nebo tak nějak, tohle byl jen příklad který jsem si teď vymyslela abychom vždycky věděli co se u koho děje a na co máme držet palečky 😉

vendulak
24. jan 2010

Jj Strouži to je dobrý nápad! 😉
Jinak já taky už z oblíbených zrovna nedávno smazala půl věcí co jsem tam ukládala "do výbavičky" před rokem 😀 . A kočár....no tak ten u mě je dilema, my totiž chceme hlavně bezpečnou autosedačku s isofixem (přítel co dojíždí do práce dvakrát boural a já jednou, táta má odtahovku takže sem vždycky viděla ty roztříštěný auta a slišela jak povídal že ten a ten se tam zabil nebo zabil toho druhýho) a kočár musíme přizpůsobovat tedy jí, protože chceme aby sme mohli sedačku nacvakávat na konstrukci, aby jsme s sebou nemuseli všude vozit korbičku, protože máme obě auta malá, z toho důvodu že máme obě auta malá se nám do nic ale taky skoro žádnej kočár nevleze (já mám Peugeiot 206tku a příťa služebák VW Polo) a ještě k tomu potřebujeme aby byl kočár do terénu 😀 , takže já zkoumám kočáry už skoro dva roky, ale ten ideální jsem ještě furt nenašla 😀 . Nemluvě tedy o cenách některých 😒 . Ale s ostatníma věcma je to jednoduchý, kord když některých může být 50 druhů a jediná bude s Ijáčkem tak já vím jakou hned 😀 .

len
24. jan 2010

Ahoj, jen nakukuju a nedočítám (rušnej víkend 😀 ), ale prosím, jestli budete tvořit nějakou tabulku, tak mě z ní, prosím, vynechte, já na tyhle věci nějak nejsem 😉 Díky 🙂

diapozitiv01
25. jan 2010

Dobre ranko babusky,
ja som dnes takto
http://www.fertilityfriend.com/home/Diapozitiv
ale asi si este dobre 2 dni pockam, zatial moj rekordny poporodny cyklus. dnes je to presne 40DC. Boze ja by som chcela taky ukazkovy 28 dnovy,,,
Dnes som cela seknuta,, nejako som zle spala,,,, boze,,, no uvidim ako to vydrzim v praci..

My uz mame doma kocarik Teutoniu SPirit, ale bohuzial ani si ho Maximko nemohol vyskusat a vlastne celu vybavicku mame odlozenu aj postielku zlozenu,, dufame ze raz...

marion
25. jan 2010

Ahojte kocky....prajem pekny den... 🙂

dia, ak sa mozem opytat co to vy kreslite za grafiky? Lebo som z toho nejaka blba. Ak chapem kvoli stitke nemate ovulaciu? Alebo ako. ☹

strouzek
25. jan 2010

brý pondělní ránko holky

vendul jj my se taky dívali hlavně u kočáru na sedačku,k našemuse dá dokoupit isofix, nejdřív jsem o něm uvažovala hodně ale teď už míň protože je fakt že vlastně nikam nejezdíme, bydlíme na náměstí takže všude dojdu pěšky do pár minut, max na nákupy a to vidím stejně tak že budu jezdit s kočárem ale jezdit delší trasy tak ho kupuju okamžitě. každopádně ceny to máš pravdu, ceny kočárků jsou šílenost a vůbec celá ta výbava, že je drahý mimčo to jsem s tím tak nějak počítala ale dostal mě nákup věcí pro mě do porodky. kojo podprdy tisícovka, vložky jednorázový kalhotky, nové noční košile, nové papuče pro mě a manžu ... no a už tisícelítali a to jsem ještě ty noční košile kupovala u vietnamců. pak zásoby plín, prací prášky na mimčo věci a tak to pokračuje, takže jsem fakt ráda že jsme nakupovali postupně každý měsíc něco z výplaty hlavně že jsem chodila ještě nějakou dobu do práce a platilo se to z toho protože představa na konci těhu vzít 30 tis. a jít koupit kočár a základní výbavičku tak mě omejou.

jinak info do tabulky prosím sem, zkusím něco vytvořit 😉

len okej já jsem taky tohle neměla moc ráda kdysi ale je fakt že pak jsem zjistila že na diskuzi je nám tolik že máme zmatek v tom co se u které děje, takže tabulka mnohdy pomohla i novým holčinám se zorientovat

strouzek
25. jan 2010

dia grafík pěkný, dlouhý ale teplotky vypadají dobře, nezkusíš testík? 😉 určitě věci od maximka použiješ brzíčko neboj, hlavně nic nevyhazovat, já dala některý věci pryč když jsem potratila co jsemměla nakoupený a teď je mi to líto protože to byli tak krásný věcičky který by se teď hodili. naštěstí ty větší věci jako povlečení, zavinovačku atd. jsem si nechala, v dobách depek jsem si říkala že si tady akorát schovávám věci a žerou to moly ale teď je to divný právě že tyhle věci schovaný mám z celý výbavičky nejradši protože to už beru tak že prostě to zůstalo od jednoho miminka pro druhé a těším se o to víc že v tom bude malá spinkat. 😉

mari jj no při špatné štítce bývají dost často problémy s cyklem, ovulací atd. i s teplotama, já když měla po operaci hypofunkci měla jsem hrozně nízký teploty v grafu a šíleně dlouhej cyklus i 40 dnů.

marion
25. jan 2010

strouzek ja po potrate v auguste som mala dobre hodnoty. Teraz po 5 mesiacoch to TSH mam 5,2. Neviem kedy presne sa mi to zvysilo, ale stale mam cyklus 28 dni, sem tam +- 2 dni. Tak dufam ze to bude aj nadalej, teraz cakam mala by som dostat v nedelu. 🙂 A to tie teploty si odkedy dokedy meriate. 🙂 A kde si to meriate, prepac za nevedomost...ak smiem vediet 🙂