Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

simasla
26. jan 2010

Vendulko nehrabe jen tobě.. já už jsem doma taky vybírala místo, kam umístím postýlku a Jarda mi dneska hladil bříško a říkal - brzy se vyléčíme a pak tam budeme mít drobečka.. uvidíš.. Já zas byla totiž dnes nějaká špatná, tak jsem mu na to odpověděla - kdo ví.. a dala jsem mu přednášku, že to jen tak nebude.. že ty cykly nezpůsobila tahle infekce a že to bude ještě na dlouho.. Tak mě objal a řekl.. ale jednou bude neboj.. Možná je mi z toho jeho utěšování ještě víc smutno.
Jinak vendulko jak řekl J jednou bude.. tak se netrap.. však všechny dobře víme, že se dočkáme 🙂

vendulak
26. jan 2010

Simi z toho co ti říkal příťa úplně slyším jak to říká Filip. Taky to tak říká 🙂 . Já sama uvnitř taky vím, že bude. Ale už se asi bojím za jak dlouho. Mám pocit že už je to celá věčnost co se snažíme a přitom mám pořád prázdné ruce ☹ . Sice už nejsem teď tak moc skleslá a vynervovaná jako jindy, myslím že proto že mě čeká zase návštěva CAR a já doufám že se zase někam pohneme. Ale vím že pokud se nikam moc nepohneme a ještě přijde třeba mrcha tak budu zase jako uzlíček nervů a neštěstí ☹ .

diapozitiv01
27. jan 2010

dobre ranko sitkarky 😀 ,
ja dnes
http://www.fertilityfriend.com/home/Diapozitiv
uz od vcera cakam mrsinu, lebo slabo spinim, tak uvidime kedy dorazi, aj minuly cyklus sa tak zahravala ze som spinila potom pol dna uplne nic a potom dorazila v plnej parade,,,
dnes som 13DPO,

Ja som tiez nic necitila ked som mala ureaplazmy a tiez mi nato prisli nahodou, ked ma prijali na rizikove skrz hroziaci predcasny porod, tam to robia automaticky stery a naozja bud ureaplazmu alebo mykoplazmu ma kazda 2. Ja som anitbiotika uzivala 15 dni v infuzkach, aby skorej zaucinkovali, lebo keby som rodila normalne mrnousek by mohol z toho chytit aj zapal pluc keby to bolo stale pozitivne.
ALe mna tak strasne zacala svrbit vevericka na 4 den ,takze mikroflora sa posrala a naordinovali mi nejaku tabletku do vevericky,, za par dni bolo vsetko ok.
Len nechapem preco ja som bola pozitivna a moj muzik negativny,,, takto to vyzera ako keby sme spolu ani nesexovali...
😝 😝 ale preliecena som bola len ja. on nie kedze bol negativny,
ale jemu to robili zo spermosov

vendulak
27. jan 2010

Dobré ráno holky! 🙂
Dia je mi líto že teplota tak klesla a mrcha je v zádech ☹ . Ale na všem musíme vidět něco pozitivního, my se Símou ti teď závidíme už jen tu ovulku co jsi měla 😀 . A když víš že ta chodí, tak ono to určitě nebude dlouho trvat a miminko bude 😉 .
Dia a kontrolovali vás od té doby na tu ureaplasmu?

shandy
27. jan 2010

ahojte kocky,
simi je dolezite to nebrat na lacny zaludok a treba dodrziavat tie odstupy od mliecnych vyrobkov ako to je napisane v pribalovom letaku. mne co byva z antibiotik zle a dost casto mavam bud neziaduce priznaky alebo dokonca alergiu to doxybene vobec nic nerobilo. 😀
baby mne nic nehovorte, dnes rano som sa dozvedela, ze je kamoska tehotna. Ukecala som ju, nech si robi graf na FF a hned druhy a je v tom 😵 , prajem jej to velmi, ale neviem veru kolko tych grafov este budem musiet urobit ja... 😔
dia, neva, dalsi cyklus to isti a s hormonmi to bude len a len lepsie. mozem potvrdit, ze uz mam druhy uplne vzorovy 28 dnovy cyklus 😵

vendulak
27. jan 2010

Shandy to znám. On to člověk třeba přeje, ale prostě nechápe proč zrovna nám to nemůže jít taky tak lehce a u srdíčka to bolí ☹ .

diapozitiv01
27. jan 2010

venduly, urea mi kontrolovali po sestonedeli, bola negat, ale este asi vybehnem nech to skontroluje..

Veru ovulka bola paradna,, 😀

pavlisa
27. jan 2010

ahoj holky,
přišla jsem se na vás podívat zase po nějaké době..no můžu mezi vás, když vlastně zobu ten Letrox i přes to, že by mi ho paní endokr. ani nenapsala, kdybych se nesnažila už rok otěhu.. 😒
Ale holky v březnové diskuzi jsou všechny maminy nebo těhotné, tak jsem tam strašně opuštěná..

Teď o víkendu mám mít ovulku a hádejte co? rýma mě přišla navštívit. Tak je mi tak blbě, že jediné na co budu mít v sobotu náladu bude horký čaj 😝
Zase další měsíc zabitej.

Shandy, přečetla jsem si co jsi psala o kámošce. Nebudeš věřit, ale moje kamarádka si zoufala, že po třech(!) měsících nemůže otěhotnět a já ji říkala, zjisti si, jestli vůbec ovuluješ, tak si dělala graf a koupila ovu testy. Denně jsme to sledovaly a jeden den ji říkám - dneska to pojistěte, to by mělo na sto pro vyjít - no a vyšlo a teď je ve 20tt.
Je to strašně těžké, ale my víme že to jednou přijde.
Určitě.
Fakt.
Slibuju na holý pupek 😉
A já po té kamarádce aspoň zdědím všechny miminkovské oblečky 🙂

shandy
27. jan 2010

vendy presne, ja to vsetkym doprajem, len nechapem, preco zrovna ja musim mat problem, ze co som komu urobila, ked som nikdy nemala ani len zapal vajecnikov, proste nic... 🙄 , no je to nespravodlive, ale asi s tym nic neurobim, jedine, co viem, ze sa len tak lahko nevzdam 😠 😀
ahoj pavlisa,
v prvom rade vitaj medzi nami 😵 , pavlis, no mozno popri tom cajiku zvladnes aj nieco ine 😉
a s tymi diskusiami, to poznam, ja som tiez chodila pred tym casto do jednej a az na jednu kocku, co sme tak dlho, su uz vsetky tehotne, potom v dalsej , co mame partnerov v zahranici, zas nie a nie otehotniet ani jedna z nas 🙄
ano to poznam, ja som to pred tym prorokovala aj dalsej kamoske a ta tiez otehotnela do 4 mesiacov, hmmm...toto je uz druha 😔 , no ale co narobis, ako vravis, aspon podedime vecicky 😀 😀 😀
pavlisa a ty si mala ake hodnoty?
inak rano som bola na krvi na endo a doki bol taky zlaty, ze mi urobi aj krvny obraz a zenske a muzske hormony, tak som zvedava 😀

pavlisa
27. jan 2010

V CARu mi zjistili TSH 2,8, antiTPO 51 a na endokr. mi potom rozborem zjistili ještě něco s ft4, ale hodnoty si nepamatuju, bylo to jen nějak lehce nad limit.
Jen jsem nafasovala na půl roku Letrox 50, mám brát 5x týdně 1tbl.
To bylo před dvěma měsíci.

Teď v pondělí jdu znovu do Caru, tak uvidím, co mi paní doktorka řekne a co podnikneme dál.

shandy
27. jan 2010

pavlis ja som asi podobny pripad, TSH 3,03, antiTPO som mala cez 200 a antiTG tiez okolo 200, ft4 asi lahko pod limit 😉
ja beriem skoro taku istu davku ako ty. teda 37,5 - 5 x tyzdenne a 2 x tyzdenne 25 mg ale L-thyroxinu.
tiez cakame, co bude... 😔
a ako dlho sa uz snazite?

len
27. jan 2010

Holky, počkejte, až ty kamarádky, co se začaly snažit o rok pozdějc jak vy, začnou rodit druhý děti, to je teprve paráda 😀

pavlisa
27. jan 2010

rok, přesně teď v lednu, no na den přesně to nevím 😀

Ale to zmákneme, uvidíš, protože na jaře to otěhotnění půjde líp než teď v té hrozné zimě.
😉

jen teď ta rýma, to nemohla přijít když jsem měla MS? Teď se mi ty spermijky v tom nemocném těle těžko budou chtít usadit. 😠

pavlisa
27. jan 2010

len, to už si pak koníka definitivně zakážu 😒
Já jsem optimistka, ale ne tak silná jako ty, to teda ne. I když kdo ví, co budu říkat za rok, že??

len
27. jan 2010

Pavlis, naopak - někdy do ženských, co chtějí otěhotnět, cpou záměrně léky na oslabení imunity, no tak ty už ji máš oslabenou od přírody 😀

pavlisa
27. jan 2010

a jeje, takže toho mám využít, jo?? lépe řečeno - mám manžela zneužít? 😀

Já jsem myslela, že když je právě člověk oslabený, tak je to o to horší. Co ti doktoři už nevymyslí..

shandy
27. jan 2010

neee pavlis, len ma pravdu, treba ne neho pocas ovulky skocit 😀 😀
veru, to uz ani ja neviem, ci budem taka trpezliva, aj ked ked tak nad tym rozmyslam, tak som zabudla na dalsiu kamosku, ktora otehotnela hned na prvy sup (udobrovaci sex) a to uz bolo jej druhe, takze ja uz to mam vlastne za sebou 😀 😀

strouzek
27. jan 2010

ahoj holky jdu vás dočíst

strouzek
27. jan 2010

no holky co to je dneska?depkovité nálady ajej,asi začnu depkovat s váma ať netrhám partu 😀 .i když odemě těhule před porodem to sedí co 😅 holky já chodila do tolika diskuzí kde jsem skoro zůstala sama tak jsem přešla azase to začlo těhulit a já nic ale nebojte ty holky budou mít pak uřvané velké děcka, oježděné kočárky a vy budete spokojené těhule co nakupoujou výbavičku 😉 tím jsem se uklidňovala já že pak budu mít novější model kočáru když si na něho počkám 😀 a rozhodně to není blbost vymýšlet kam dát postýlku, já to měla rozplánovaný dopodrobna kam jí dáme, jaká bude barva na stěnách jaký koberec ... 😀 no co musíte se na něco těšit a hlavně pak vás nic nepřekvapí 😉 tady se to taky rozjede a hotovo, spoléhám na jaro to se bude plodit a jak se tu jednou objeví // tak pak budete jak lavina 😉

hlavně holky neposlouchat ty kecy od rychlotěhulí jak na to nemysleli a vlastně si ani ten plodící sex neužili když to bylo na první šup páč to je pak na zabití 😠

vendulak
27. jan 2010

Holky koukám že tu vládne smutek ☹ , u mě dneska taky. Taky jsem dřív chodila na úplně jiné fórum na diskuzi a holky se kterýma jsem si tam nejvíc psala tak už teď mají děti. A já nejsem ještě ani v tom ☹ .
Jinak Pavli tebe tady ale moooc vítám!!! 😉
Strouži my tady toho místa k přemejšlení na postýlku moc nemáme 😀 , zato to který je mi přijde dokonalý a už prostě mam vymyšleno jak tam bude postýlka, u ní malý přebalovák (na věcičky bude skříň vedle velká, protože musíme přemýšlet o každém místečku tady v malém bytě) a mám i vymyšleno jak na stěnu u postýlky vyšiju prckovo jméno z písmenek u kterých je vždycky nějaká postavička z Medvídka Pú i jak na druhou stěnu vyšiju metřík s Púvýma a tak 🙂 . A někdy už si to tak živě prostě představuju a říkám si jaký by to bylo tam to miminko fakt mít ☹ , a v takových chvílích si připadám fakt už jako blázen ☹ .

pavlisa
27. jan 2010

žádný depky, to jsou jen takové "výkyvy" to přeci přejde 😉

uvařila jsem si nějaký lektvar v podobě bylinkového čaje, osladila medem od maminky a to by bylo abych o víkendu nebyla fit!!

strouzek
27. jan 2010

vendul já si taky myslela že moje místo je totálně dokonalý ale nakonec ho dáme úplně jinam a musíme kvůli toho překopat celou ložnici. důvodem je kocour který by měl v tom místě lepší možnost skočit do postýlky a taky díky tomu že se nám přistěhovali nový sousedi (dřív byl ten vedlejší byt roky prázdný) a nevíme jak by to bylo kdyby měli třeba návštěvu a přes tu stěnu by to šlo slyšet tak nakonec dáme postýlku a přebalovák úplně na druhou stranu. jinak medvídky pů jsem taky měla v plánu i metřík 😀 a blázen nejsi, to dělá každá snažilka ale jenom některá to přizná 😉

pavli však jo, to je to počasí hnusný, až bude jaro budete tu plodit, já rodit a žádný depky nebudou 😀

elisabet
27. jan 2010

Vendulak a Simasla- Tak jsem se dnes konečně dovolala k dr. a ptala jsem se sestřičky ať se ještě jednou koukne do mojí karty na hodnoty hormonu z HP a hlavně jeslti jsou tam i hodnoty štítné žlázy. S kartou se mě pak ptala jak jsem na to přišla, zavolat a zeptat se právě na toto, tak jsem jí řekla jen své podezření že jsem hubená a že mě každý straší tak chci mít jen jistotu. Progesteron atd mám v pořádku ale právě hormony štítné žlázy mám prý trošičku vyšší, víc mi neřekla, ani jak vyšší? nebo už jsou vysoké že to není v její kompetenci a ani po tel nemůže nic říct, tak jsem ob. k lékařce a ta mi poví, tak nevím co si o tom myslet, kdybych se nezeptala přímo na toto tak ani nevím. Tak v tomto případě, nevíte jestli trošku zvýšené hormony už zanamenají značný problém? Jsem laik, naprosto ve všem, léčím se jednou do roka akorát tak na rýmu...

vendulak
27. jan 2010

No já nevím tedy jak s tím hnusným počasím 😎 , bo když ráno svítilo sluníčko tak sem z toho právě byla strašně smutná ☹ a teď je venku skoro tma a je líp 🙂.

Tak to jsem ráda že ještě nejsem tak úplně blázen 😀 , ale stejně si sama občas myslím že jo 😀 . Já se asi teď bojím toho že si hodně dělám iluze o tom příštím cyklu s pomocí CAR a nejspíš IUI a bojím se že si dělám moc velký iluze a že když to pak nevyjde spadnu dolů z docela velký vejšky ☹

len
27. jan 2010

Elisabeth, konkrétně zvýšené TSH znamená sníženou funkci štítné žlázy. Takže pokud jsi hubená, štítnicí to určitě nebude, protože snížená fce mívá na svědomí naopak zpomalený metabolismus a tloustnutí, když už něco. A pokud jsou hodnoty zvýšené jen mírně, teď bych si z toho hlavu nedělala, ale hned při další návštěvě se na to poptala, jestli je to nad normou a bude-li třeba léčba 🙂

len
27. jan 2010

Jinak já teda asi blázen jsem, když nemám doma jedinou mimivěcičku a fakt absolutně netuším, jakej budu mít jednou kočár, mi to připadá všecko stejný 😕 Asi značně vybočuju z normy 😀

pavlisa
27. jan 2010

Vendul, budeme si dělat iluze obě, jo?
Já se třeba taky dozvím v pondělí že začneme v dalším cyklu první pokus na IUI, ale to je přeci dobře, dá nám to naději a kdo ví?
Vzhledem k tomu, že v pondělí už budu po ovu, budu čekat další měsíc (mám ovu až 20-21den) no ale co, aspoň budu vědět, že čekám na něco, co se konkrétně rýsuje.. 😉

strouzek
27. jan 2010

elizabet no jak píše len hubenost není moc podobná snížené funkci tam je to spíš naopak i když je fakt že já byla tlustá jak při hyper tak hypo takže možný je všecko ale určo si k tý dr. skoč a požaduj detailní popis hodnot

holky dokud jste ještě nezkoušeli kouzla a zaříkadla jako já v jistých obdobích tak je normální totálně všecko 😀 já kvůli mimča šla k léčiteli, který byl šarlatán jak blázen a mával mi tam rukama a mlel o pusinkách, další cyklus jsem zkoušela zaříkávání typu dát si pod polštář bodýčko a dudlík a odříkávat kouzlo aj. nesmysli. nepodařilo se , jak říkám mě pomohla akorát ruská voda, ožrat se a hotovo 😀

vendulak
27. jan 2010

Pavli tak jo to budeme v příští cyklu na hodně podobné lodi 🙂 . Ale tedy tu ovulku ti závidím 🙂 , mě když cyklus jakž takž chodil tak sem mívala taky ovulku 21.DC, ale teď nějak už zase cyklus nechodí vůbec. Jsem 31.DC a stále nic. Zítra jdu jakožto teoreticky ke konci cyklu na UTZ do CARu na kontrolu jak vypadá sliznici ke konci cyklu. Ale vidím to tak, že tedy uvidí že nic není tak dostanu něco na vyvolání a snad pak začneme cyklus s nějakýma hormonama a IUI jak doktor sliboval. Ale spíš si to tak přeju, nevím no co mi řeknou...to uvidím až zítra 🙂 .

vendulak
27. jan 2010

Strouži tak takové zaříkávání sem tedy fakt ještě nezkoušela 😀 . Ale na Vánoce jsme zkoušeli takové to předpovídání pod hrnečkama, jak 3 jsou prázdné, pod jedním je kámen nebo hlín jakože předpověď úmrtí, pod dalším peníz jako předpověď bohatství a pod dalším je obrázek jakože předpověď dítěte. A příťa zvedl prázdnej hrníček, jakože vypustil chudobu 😀 a já si vzala přísahám úplně náhodou ten pod kterým byl obrázek, jakožto miminko 🙂 , tenkrát jsem z toho měla strašnou radost, no blbka 😒 .