Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

len
11. feb 2010

No, nechci ti brát iluze, ale kdyby se s nima dalo něco dělat, tak se nás tu 2/3 nemusej roky léčit s tím, že nám tyhle pitomý protilátky štítnici likvidujou (aneb neléčej nám protilátky, ale dávaj dohromady to, co napáchaly, zatímco protilátky vesele ničej dál) 😉 Zkus ten selen z toho odkazu, tvářej se, že sice protilátky nezničí, ale riziko potratu sníží...
Jinak dva potraty - sice to není až tak častý, ale je fajn, že se s tím doktoři zabývají už teď (spousta jich to nechá až po třech) a určitě to neznamená, že napotřetí se vám to nepodaří, takových holek už tu byla spousta 🙂

shandy
11. feb 2010

zlababa ja beriem teraz L-thyroxin 50 a selen 200 mikrogramov denne, ako som pisala na tie aTPO mi ten selen pomaha, ze ich znizuje ale na tie druhe nie. Resp. minule mi to kleslo, ale teraz mi to zas trosku stuplo..ono nie na kazdeho to zabera, ale treba skusit 😉 . drzim palce....
len diky za vysvetlenie 😀 😀
tak skusim to mozno s tym clostilom, nejaku nizku davku, ci ostane milostpan lavy spat alebo ci sa preberie...no je to haluz ale tiez sa bojim toho co ty, ze keby sa mi nahodou nieco stalo s tym druhym, tak som v prdke 🙄
No len mne endokrinolog tvrdil, ze tie protilatky zvyknu klesat aj liecbou hormonom SZ, ze inak velmi nie....
co sa tehu tyka, ten selen potom mozes znizit na takych 100 mikrogramov denne a potom uplne vysadit, lebo v tehu sa imunitny system zvykne ukludnit a tie protilatky same o sebe by mali klesnut...ja by som ten selen este v tej nizsej davke asi prvy trimak brala...

pavlisa
11. feb 2010

ahoj holky,
tak to jsme se sešly..já co teď rok eviduju ovulaci, vždycky jen bolest na pravém vaječníku, levý nikdy nic, na UTZ taky vždycky jen vpravo..
momentálně mě teda bolí uplně všechno, protože dnes mrcha dorazila v plné polní a to znamená, že jsem 1DC a tím pádem jsem se objednala na utz a za dva týdny budu blíž k cíly zvaný IUI 😉

shandy
11. feb 2010

tak zalozime klub uspatych lavych vajecnikov 😀 😀 😀
pavlis, tak drzim palce na IUI 😉 , stimulujes clostilom?

vendulak
11. feb 2010

Holky tak já zatím na UTZ narostlé folíky neměla. Ale někdy když pobolívalo tak právě zase vždycky na levé straně 😀 . Ale kdo ví, uvidíme kde co bude v pondělí na UTZ 🙂 .
Pavli je mi líto, že mrcha dorazila ☹ . Ale zase když k tomu máme ten výhled na IUI tak je na tom aspoň něco pozitivního před náma 🙂 ,

vendulak
11. feb 2010

Kdepak se asi toulá Síma, jsem na ní zvědavá, co ten její doktor vymyslí s tím cyklem 🙂 . Protože ten doktor vypadal že má super přístup 🙂. Já měla v podstatě ten samý problém a dál ho mám jako ona, a se mnou doktor nedělal nic 😒 . Skoro. Krom napsání Provery.

simasla
11. feb 2010

Ahoj holky
No jinak já.. Dr. mi udělal ultrazvuk, řekl, že mám nízkou sliznici, ale že by to chtěl potvrdit z krve. Bohužel jim ale již odvezly krevní vzorky do laboratoře, tak říkal, jestli mohu zítra ráno, ale to já dnes večer odjíždím na hory. Takže mám dojít až v pondělí. Prý chce ještě jeden test udělat a pak konečně začneme něco dělat, bohužel mi řekl, že to vypadá na problém jak s estrogenem, tak i progesteronem.
Holky, tak uvidíme, co z toho bude.. stejně nakonec začnu papat nějaké hormony.. ale tak asi se chce ujistit než mi je napíše.. Moc se těším na hory a budete mi chybět.. ale dřív než v neděli se neobjevím

vendulak
11. feb 2010

Simi je super, že je Dr. tak pečlivej...ale tedy to neustálý natahování by mě asi zabilo 😒 .

pavlisa
12. feb 2010

já mám teď tu první IUI bez čehokoliv.
A druhý a třetí pokus budu mít teda s Clostíkem..no nevím proč, když mám ovu, ale asi to nějaký důvod má.
Ale jdu až tak za 16-18 dní, snad to rychle uteče 😉

shandy
12. feb 2010

ahojte dievcence,
vendy tak ty nam to vyvazis tu lavu stranu 🙂
nebojte kocka, nastastie ta medicina je teraz uz tak daleko, ze hadam vsetky z nas sa dockaju. to keby som mala tak o 20 rokov menej, tak neviem neviem 🙂
simi, no to je pochopitelne, ze tie hormony nemas ok, pri tych mega cykloch, by som sa aj divila, keby si ich mala....no ale uz snad dlho cakat nebudes a zacne s tebou doku nieco robit.
vendy ani mi nehovor. ja uz som tiez rada, ze uz nic neriesime, uz nas caka len 18.3. konzultacia v CAR a potom uvidime ako a co dalej...tiez mi to pride neskutocne dlha doba na to cakat. no ale uz som si pomaly na to cakanie aj zvykla....co ine mi zostava, ze? 😀 😀

strouzek
12. feb 2010

ahoj holky

simi určo je dobře že je dr. pečlivej, ať tě pořádně prošetří a začne se něco dít i když dle mě tohle měl řešit už dávno

pavli no i holky s ovulí berou clostík tak asi to důvod má, možná jsou kvalitnější vajíčka kdoví a utrogestan ti dali??

shandy věřím že to čekání je ubíjející, snad jaro už konečně přinese krásný zprávy a vyváží se to dlouhé čekání. škoda jenom že je ta zima, při té se to táhne ještě mnohem víc a ještě je to období na depky jak vyšitý ☹

strouzek
12. feb 2010

zlababo ahoj tebe tak trošku znám ze zamklin, viděla jsem že máš za sebou 2 ZP. no můžou to být ty protilátky určo štítka způsobuje hodně potratů ale co jsem si tak u tebe myslím všimla tak to druhé těhu si měla hodně rychle po první revizi což si myslím že i tohle by mohl být ten důvod, znám 3 holčiny co měli první ZP a pak hned otěhu a zase to nedopadlo (dělali jim genetiku, všechny možné vyšetření a nic nenašli) takže se třetím snažením si dali těch pár cyklů pauzu a pak to dopadlo a mají buď bříška nebo už dětičky v kočárku takže si myslím že ta doporučená pauza co říkají doktoři fakt asi k něčemu je. To mě říkal i můj gyndař že jsou i holky co mají několik ZP za sebou a přitom z genetiky, imunologie atd. se nic nenajde takže třeba to vyjde až na 5. pokus a nikdo neví proč se to děje, což je fakt na palici, tehdy jak mi to řekl že jedině zkoušet jestli to vyjde to jsem myslela že ho něčím praštím nejsem pokusný králík. 🙄

pavlisa
12. feb 2010

no tak to jo, to já ho do sebe narvu 🙂 a Utroš mi dá asi taky, říkala, že když pár dní před ms špiním, tak pro sychr raději jo.

Shandy, je to jen měsíc, to si zatím stačíš všechno nastudovat a pročíst, co tě bude čekat a mimochodem, jestli manželovi jako mému 🙂 zjistí, že se jeho spermijka nemá šanci probourat do vajíčka, asi nás taky čeká ISCI, nevím, jak jinak by to tam dopravili..výsledky budeme vědět za 14 dní..

strouzek
12. feb 2010

no já teda na utroš můžu pět akorát chválu. nikdy jsem nešpinila nebo tak něco ale když mi ho dr. dala tak jsem hned otěhu. z krve jsem neměla ničeho málo nebo moc, prostě HP krása,sliznice vysoká ale stejně se mi snad každej druhej měsíc stávalo že jsemměla čárky na testu a pak přišla mrcha takže jsem asi měla nějaký problém s uhnízděním a udržením embrya.no a teď fakt jsem ho dostala a mimčo se udrželo. to samé plno holek, někdo říká že utroš je jen placebo, no i kdyby byl tak placebo kolikrát léčí víc jak léky 😉

pavlisa
12. feb 2010

já jsem neměla nikdy ani náznak druhé čárky.

Hodlám se teď úplně odevzdat do péče doktorů, oni něco vymyslí, já už jsem nad tím rok koumala sama a už to otěhotnění ráda přenechám jiným 🙂
takže budu bez odmlouvání zobat všechno co mi nařídí 🙂

budu chodit na ultrazvuk, nebudu se měřit, ovu testit, budu si užívat, že se o mě někdo stará..dobrý plán, ne? 😉

len
12. feb 2010

Pavlis, jediný důvod, proč dávají ovulujícím Clostil, je ten, že po něm většinou těch vajíček dozraje víc. Určitě nejsou kvalitnější a ba naopak, může to mít negativní vliv na plodný hlen (což tě při IUI nemusí trápit) a výšku sliznice, ale prostě postupují dle rovnice více vajíček = větší šance. To je teď, proč beru ten Tamoxifen - bez něj mívám 1-2 folikuly, s ním 3. Jenomže já se k tomu uchýlila až po x letech, kdy zjistili, že najít u mě kvalitní vajíčko je zázrak...

A k tomu Utrogestanu - já ho naopak sama za sebe na věky zatracuji 😀 Párkrát mi ho nasadili "pro jistotu" (takže se nebráním tomu vyzkoušet to, co to s tebou udělá, jestli to vyřeší to špinění, tak OK) a výsledek - donekonečna protahovaná LF (7-10 dní klidně), příšerné náladičky, hrozná únava, ke konci pocit, že prasknu, no, těhotná jsem při něm nebyla nikdy, zato se mi pravidelně pomstil v dalším cyklu tím, že jsem ho permanentně celý prošpinila a míval tak 18-19 dní 😒 Naposledy jsem pokusně vyfásla Crinone, to je taky progesteron, akorát je teda o dost dražší, v jiné formě (gel) a předepisují ho v CARech po IVF. Ten jsem teda snášela mnohem líp, ale s Utrogestanem to mělo společné to, že to výrazně omezilo náš sexuální život (on když si tam dolů nacpeš dvě mazlavý kuličky nebo vymáčkneš tubu s gelem, tak nic moc), a to nás teda s manželem oba krutě nebavilo 😀
Ve středu jsem zrovna byla v CARu, měla jsem tři folikuly, takže včera Pregnyl, no a dr. (vedoucí CARu, fakt kapacita) uvažoval, jestli tomu zase trochu nepomoct tím Crinone. Tak jsem se asi moc netvářila a on na to - minule jste ho nebrala , co? (minule jsem měla ducha na testu a dvoudenní zpoždění - poprvé v životě, upozorňuju!) A já na to, že ne. Zato předminule jsem Crinone měla a těhotenství nic. Na což on - no tak to necháme tak, jak to bylo, když to skoro dopadlo (tomu skoro dopadlo se teda hlasitě chechtám, ale fakt to bylo mé nejdelší přirozené "těhotenství" za 60 cyklů snažení 😀 ). A progesteron mi nenapsal. Ono prostě pokud je vše OK, tak po píchnutí Pregnylu folikul přesně na čas správně dozraje, pukne, vytvoří se z něj žluté tělísko a to produkuje progesteronu naprosto dostatečné množství. Pokud pak embryo produkuje hCG, žluté tělísko se drží a nezaniká. Pokud to selže a embryo to nezvládá, tak je ten progesteron jenom takové protahování něčeho, co nevyhnutelně spěje samo k zániku.

Čímž nechci říct, abys ten Utr. nebrala, to určitě ne (pokud ti ho nasadí až po IUI), jen že prostě bývá dost často přeceňován a považován za spásu všeho. Vyzkoušej to, třeba to na špinění zabere (já často špiním tak 1-2 dny před MS a je to považováno za OK, Utr. to odstraní, ale pak MS ještě o týden oddálí) 😉 Ale buď připravená na to, že to určitě nemusí být tak neškodné nic, jak to doktoři často prezentují. Dost se jich ohání insuficiencí žlutého tělíska, ale troufnu si říct, že tou trpí tak každá desátá, které to předepíšou, no a navíc - tu by ti celkem snadno stanovili dle délky LF a hladiny progesteronu v ní 😉

Sorry za román, ale já k Utrogestanu opravdu mám co říct 😀

vendulak
12. feb 2010

Ahojte holky!Přišla jsem se na vás ještě podívat, i když dnesika mám nějak moc domácích prací 😀 , nechápu 😀 . Ale odpoledne chceme odjet na chatu na víkend. V zimě tam moc nejezdíme, protože tam neteče voda, ale potřebujeme opravitstůl tady z bytu a oba chceme aspoň na chvilku změnit vzduch 🙂 . I když že budeme muset abstinovat zrovna tam to mě asi zabije 😀 😔 , tam si abstinování moc představit nedokážu 😀 😔 . Ale stejně se tam už těším 🙂 .
No Shandy to nevím nevím co zrovna já vyvážím 😀 , jak říkám, z UTZ to nemám, jen prostě když mě pobolívá tak na levé straně. Skoro vždycky. Na pravé jen hodně minimálně.
Jo mě taky přijde že v podstatě jen pořád na něco čekáme. Ale taky už sem si asi zvykla, protože prostě nic jiného nezbývá 😒 . Ale vy to máte za měsíc, a ono se to zdá za dlouho, ale uteče to! 😉
Jinak s Utrogestanem já žádné zkušenosti nemám, progesteron jsem měla akorát tu Proveru a Agolutin, na vyvolání ms. A ani Dr. nic neříkal o tom že by mi ho dal. Ale on tenhle neříkal v podstatě ani nic o tom IUI, no kdybych se zeptala stromu tak se toho možná dozvím víc než od tohohle Dr. 😀 . Tak uvidíme jaký tam bude teď v to pondělí a co s námi udělají dál, to mám jako překvápko 😀 .

pavlisa
12. feb 2010

len, tohle přesně jsem si potřebovala přečíst, děkuji!

Já mám teda na ten Utrogestan podobný názor, špiním 1-2, někdy ale i tři dny a minulý cyklus vlastně celý týden před MS..to bylo asi po roce zcela výjímečně, takže si myslím, že ho nepotřebuju, sliznici mám hezkou, takže když už to vyjde, tak se tam zavrtá a zůstane, ale Dr. říkala, že se ji to špinění nelíbí.

Takže ji do toho nebudu mluvit, uvidím, jak mi po něm bude. Já, která všechno řeším maximálně homeopatikama, chápeš..moc se mi do jakýchkoliv prášků nechce.

Uvidím, co to se mnou udělá a pak kdyby mi to fakt nesedlo, budu trošičku vztekle dupat na místě, že už to nechci a nechci 😀

mimochodem, o víkendu vás čeká snažení, že? Tak přeju krásný víkend 😉

shandy
12. feb 2010

tak ja suhlasim s len co sa utrosa tyka, ale pavlis to spinenie cely tyzden pred MS sa nezda ani mne. Resp. aj moj lekar mi povedal, ze 1 - 2 dni je este ok, ale dlhsie uz to moze znamenat problem...osobne si myslim, ze ak to moze tomu pomoct tak preco nie 😉 a to tiez nie som zastanca pchania hormonov do seba len tak...ja mam napr. brutal vysoky progesteron v LF, uplne ukazkovy, ale keby som brala clostil, cert vie, co mi to s tym progesteronom urobi. potom by som asi bola za upravit uz aj druhu fazu cyklu hormonalne...
tak aj ja prajem krasny vikend 🙂 🙂

pavlisa
12. feb 2010

no jo, ale stalo se to jednou, teď v tomhle cyklu to zas bylo špinění jen dva dny.. ale jak jsem psala, co mi paní doktorka poručí, to udělám 😉

dneska jdu doplnit červené krvinky s kamarádkou při víně (já vím, že je to pověra, ale jako omluva to zní výborně) 😀 a protože ona na děti vůbec nemá ještě myšlenky, aspoň se trochu odreaguju.

shandy
12. feb 2010

pavlis, spravne. ja to mienim robit rovnako uz 😀 😀
uz sa nezamyslam radsej 🙂
jo a este sa mozes vyhovorit, ze na rast sliznice maternice, lebo aj to sa hovori 😀 😀
pavlis tak si to pekne uzite 😉
mne sa dnes vrati domov po tyzdni, tak sa ne neho tesiiiim 😵

len
12. feb 2010

Tak jestli to bylo výjimečné, taky bych si z toho hlavu nedělala 😉 (a jak jsem psala, mně Utr. paradoxně způsobil nízkou hladinu progesteronu v dalším cyklu 😀 )
Jinak taky doplňujeme červené krvinky, výmluva je to hezká a dvě deci červenýho jsou dozajista prospěšné 😉

Shandy, já mám pocit, že při kombinaci Clostil + Pregnyl není ani tak nebezpečí, že by bylo málo progesteronu (žlutá tělíska prý při téhle léčbě bývají snad ještě kvalitnější než v přirozeném cyklu, kdy může LH stoupat příliš pomalu), ale spíš s výškou sliznice, tak právě proto k tomu často ten progesteron přidávají... Já teď měla cca 2-3 dny před ovu 6,5 mm a dr. se tvářil, jakože OK.

shandy
12. feb 2010

jojo, tak som myslela, ze na sliznicu 🙂
vraj ten clostil ju zvykne znizovat, ze jo?
no neva, uz to necham tak. staci ze mi gyndo vcera predpisal konecne po sto rokoch opakovanych kandidoz systemove antimykotikum 😀 😀 😀
ze ako malo staci k detskej radosti 😀

pavlisa
12. feb 2010

shandy,len:tak to budeme mít všechny tři tím pádem asi hezký "partnerský" víkend 😉
my máme 7let výročí a tak si zajdeme na nějakou dobrou večeři, jupííí

len
12. feb 2010

Shandy, mně stačilo ještě méně - to, že mi dr. NEPŘEDEPSAL progesteron navíc 😀

Jo, víkend bude veselej, naše pravé vaječníky se asi nadřou 😉

Jinak netušíte, co se stane při předávkování zinkem? Jsem si koupila aktivně selzink a biosil (jako poslední pokus o záchranu vlasů), akorát dohromady mají 150 % DDD zinku, tak nevím, co s tím, jestli třeba neumřu nebo tak něco 😀

pavlisa
12. feb 2010

len, víš co by na to řekla moje mamka ?:
"co by se ti stalo, maximálně se z toho po*ereš.."

vendulak
12. feb 2010

Holky jak já vám ty pěkný víkendy závidím 😀 😔 . My ho budeme mít zpříjeměnej jedině tak koblihama na který sem právě našla recept, když je ten masopust 😀 .
Holky a když už se bavíte o tom vínu...mi máme sexuálně abstinovat teď 3 dny kvůli tomu spermiu, ale na chatičce máme vinotéku a moc rádi si tam dáváme taky vínko, myslíte že kdyby si příťa dal, ovlivnilo by to (negativně samozřejmě) spermio a IUI? 😕

pavlisa
12. feb 2010

holky, hezky si užijte víkend, já to pomalu balím, jdu si namalovat nějaký ten obličej, ať se mě kamarádka nelekne. 🙂 a pádím.

len
12. feb 2010

Pavlis, no to bych právě moc nerada 😀

Vendul, když se nezpije do němoty, ale dáte během večera ve dvou sedmičku, tak bych v tom neviděla problém 😉 Ten můj šel na třídní sraz po x letech do hospody večer před IVF, to už jsem teda nervózní byla 😀

jerrymona
13. feb 2010

ahojte babulky. co je tu nove? teraz som tu nebola par dni a nechce sa mi citat tolko stranok.

ja v pondelok konecne idem ku endokrinologovi. som zvedava, co mi povie. 😕