Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

shandy
23. mar 2010

jo pavlis a co sa tyka toho nasho spg, tak u nas sanca = zazrak, pretoze my mame okrem toho aj fest zlu pohyblivost a spermie su potiahnute vrstvou protilatok, ktore blokuju receptory potrebne na to, aby sa dostali k vajku. takze to by ich k tomu vajku musela priviest zazracna ruka osudu a este by ich musela ocistit od tych protilatok, aby ti mali pipici s bicikom vedeli, ze su pri vajku a ze sa maju zavrtat 😀

govinda
23. mar 2010

shandy, treba im dať asi podrobnú inštruktáž 😀 😀 . Alebo im treba dať zopár babských rád 😀

shandy
23. mar 2010

hej, napriklad by mohli skusit tie stojky 😀 😀 , alebo im kupim nejake korcule, aby sa tam dostali a dam im aj okuliare, aby videli, kde to vajucho je 😀 😀

govinda
23. mar 2010

a čo tak nejakký teleport? 😀

shandy
23. mar 2010

fiiiha govi, ty mas ake sofistikovane metody 😀 😀
neboj, vsak my ich pri tom IVF oblbneme 😀 😝
inak aj ja som teraz doma so sinusitidou, prosim pekne 4. den a uz neviem co so sebou...ze ako ty s tymto bojujes. no mas moj obdiv 🙂

govinda
23. mar 2010

to vieš, treba na tie mršky niečo vyskúšať, keď nás nechcú počúvať 😀
No ja som na PN presne mesiac - presne dnes 😀 . Ešte 2 týždne a sadra ide dole, strašne sa teším na vaňu 😀 😀 😀 😀

shandy
23. mar 2010

tak to sa ti nedivim 😀 😀
ihlice si uz skusala? 😀
a co si robila prosim ta? sportom k trvalej invalidite?

jerrymona
23. mar 2010

ahojte babenky. tak sa na chvilku pridam aj ja.
ja idem teda zajtra ku endokrinologovi. som zvedava cim ma prekvapi zas. ake hodnoty budem mat tentokrat. dufam, ze len dobre. len som si teraz nie celkom ista, ci mam zajtra rano zobrat euthyrox alebo nie. myslim, ze lekar povedal, ze nie, ale kedze som tehu, tak si myslim, ze by som mala. neviem este co urobim. no myslim, ze sa nic nestane, ked raz nevezmem. este som ho nikdy nezabudla.

sima, poistite teda este zajtra rano. lepsie radsej este nieco urobit ako vobec nic. 😉 dufam, ze vajicko este troska pocka.
baby vendu a pavlisa, posielam vam pluvance, aby vam iui vyslo pozitivne s // ciarkami. 😵 😵
shandy a ty samozrejme budes tehulka v maji. velmi by som si priala tak predpovedat tebe ako vtedy ty mne. 😉
govi, aj na teba pride... 😉

posielam vsetkym este raz pluvance a ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt 😵

govinda
23. mar 2010

shandy, hrala som squash, zle som doskočila a to tak nešťastne, že som si dohnala výron členka a roztrhla väz v členku 😠

jerry, ďakujeme za vírusíky. Držím palce zajtra na endokrinológii 🙂

shandy
23. mar 2010

jerry zajtra ti drzim palceky 🙂 , neboj, dobre bude. jerry ty si v rakusku, ze? tak potom predpokladam, ze si ho mas zobrat az po odbere. neboj, nijako si tym neublizis, ked ho zoberies po odbere. pred odberom by ti to prave naopak mohlo skreslit vysledky. zober si bobulu so sebou a potom si ju das po odbere.
jerry dakujem 😵 😵 , vesti, vesti teodora 😀
govi, ch jo....no teda to je smola... 😒 , tak hlavne, ze uz coskoro das sadru dole. poznam to, ja som si tak minulu jesen natrhla vnutorny kolenny vaz a bola som odstavena od vacsiny sportovych aktivit na dooost dlhu dobu...

shandy
23. mar 2010

teda dalsia haluz - u nas sa berie bobula pred odberom a nikto sa tym netrapi a v zahranici az po odbere....a mozem z vlastnej skusenosti potvrdit, ze to je echt rozdiel....prvy odber tabletka pred - TSH 1,75 (super, ze?), druhy odber tabletka po - TSH 2,195 (a to po zvyseni davky)...takze na tom nieco asi bude....

govinda
23. mar 2010

shandy, a to ma práve štve. Konečne končí dlhá zima, tešila som sa na kolieskové korčule a podobne a takto dopadnem.
Koleno mám už operované 5 rokov dozadu - meniskus 😀

jerrymona
23. mar 2010

shandy ok. teda tabletku nezoberiem. spytam sa dokiho, ci ju mam vobec brat po. termin mam az o 17:00.
to je teda dobry rozdiel s meranim tsh pred a po. 😲
najlepsie na tom bude, ked sa mi zmeni hodnota a zase si budem musiet zvykat na nove davky. no klop klop, zatial som to este nepoplietla. 😀
a baby dakujem. 😉

jerrymona
23. mar 2010

a ano shandy. ja som v rakusku.

zuzu1111
23. mar 2010

Ahojte baby. Vpadnem vam do debaty, ale govi mi dala muchu do hlavy ohľadom Femibionu800 a stitky.
Ja mam subklinickú hypotyreózu. Femibion užívam asi mesiac. Teraz to vyzerá tak, že asi som tehu (ešte to nemám potvrdené).
Môžem ďalej, či prejsť na obyčajnú kyselinu listovú?

jerrymona
23. mar 2010

zuzu a preco femibion chces prestat brat? 😕

simasla
23. mar 2010

Ahoj holky... tak jsem ráno přijela do práce až ve čtvrt na deset :D - ráno jsme na to vlítli a to by bylo aby nebylo.. ještě mě pak píchalo na levé straně dopoledne... tak je možné.. že to byla ještě ovulka z druhého vaječníku a včera byla z toho pravého.. a holky pálí mě bradavky ? Je to možné, že je to také příznak ovulace? Asi to totiž byla moje první ovulace 😀 tak se trošku pozoruju.
jerry - přeji ať to u endokrinologa dobře dopadne
govi - ať se brzy uzdravíš - ale nejspíš to bude běh na dlouhou trať - no v tvém případě asi ne běh, co? 😀
shandy - při IVF se určitě oblbnout spermijky podaří.. 🙂

govinda
23. mar 2010

simsala, tak ste to neprešvihli 🙂 a správne, že ste to poistili 😀
A čo sa týka toho behu, ja teraz behám akurát tak o barliach. Musím povedať, že sex so sadrou jna nohe e dosť náročný 😀 😀 😀

govinda
23. mar 2010

prepáč, sim, premenovala som ťa 😎 😀

jerrymona
23. mar 2010

sima, aku vyhovorku si pouzila v praci, ze si prisla neskoro? 😀 😀 no hlavne, ze ste stihali. 😉
a podla mna palive bradavky mozu byt priznakom, ze ovu je. mne sa zda, ze som mala plnsie prsia pred ovu alebo v case ovu.

govinda
23. mar 2010

mňa od ovu vždy bolia prsia až po mrchu, začne to bolesťou bradaviek 🙂 . Podľa toho viem, že mrcha príde do dvoch týždňov cca.

simasla
23. mar 2010

jerry - já už včera hlásila, že přijdu později, že už něco mám a pitomně jsem se u toho uculovala
govi - no snad... teď už jen čekat.. ale radši ještě teď večer pojistíme :D no a se sádrou si to dokážu představit, že to musí být celkem sranda - no my jsme se ráno taky smáli - Jarda přijel, vlítnul na mě a já se začala smát, pak jsem si vzpomněla na Vendulku, jak říkala, že spermijkám domlouvala.. tak jsem říkala Jardovi - no a teď jim koukej domluvit.. ať se neflákají :D a on, že už je pozdě, že teď už nad nimi nemá žádný vliv - no pěkný den to byl...

govinda
23. mar 2010

simasla, tak ste im snáď dohovorili spolu 🙂 . A skúste to aj dnes ešte pred sexíkom ... pre istotu 😀
S tou sadrou je to dosť náročné, zábavné veľmi nie, normálne mám svalovku ... no a tie polohy 😀

jerrymona
23. mar 2010

sima 😀 😀 no a je to jasne, ze aj pri plodeni musi byt sranda. horsie by bolo, keby ste sexikovali len tak, ze ked to uz musi byt...

govi, tak to teda vela poloh nemozete skusat ze? 😅

jerrymona
23. mar 2010

no babenky, ja sa lucim, idem do hajan. prvy den po dovolenke v robote ma pekne skosil. takze dobru nocku a zajtra sa ozvem, ako bolo u dokiho. na vysledky si budem musiet pockat. no nic, hlavne nech budu v poriadku. cafte 😉

govinda
23. mar 2010

jerry, no snažíme sa polohovať, teda aspoň ja, ale je to náročné, lebo sadra zavadzia pri každej možnej polohe 😀
Tak pekný večer ti prajem 🙂

pavlisa
24. mar 2010

dobré ranko,
tak já jdu odpolko na druhý pokus 🙂
Přiznám se, že mě bolí v podbříšku tak, že sotva chodím, tak doufám, že se ty obříci ještě neuvolnili a chvíli tam ještě vydrží, no..nebo alespoň jeden.
Nevíte, jak dlouho po tom, co se vajíčko uvolní je ještě schopno oplodnění? Jakože myslím tím, jestli na to IUI nepůjdu pozdě.
Kterápak moudrá hlavinka to ví? 🙂

strouzek
24. mar 2010

ahoj holky jak se máte? 😵

govinda
24. mar 2010

pavlisa, myslím, že od prasknutia folíku by to malo byť pár hodín určite, takže podľa mňa tam zbytočne nepôjdeš. Držím palce 🙂
strouzek, ahojky 🙂

pavlisa
24. mar 2010

Strouži, ahój 😵
nemáme se tak dobře jako ty, ale nestěžujeme si 🙂
co Nelinka? povídej...teda piš, piš 🙂