Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
6. máj 2010

estrell, je zlate. 😵 😵 ved este ma miesto, tak sa moze roztahovat. 😀

mna bolelo brucho asi z obedu a kolegyna striekala kvetinace s priehladnym lakom. sice som pri nej blizko nestala, ale pravdepodobne som sa toho smradu dost nadychala.
a mala som velmi tuhe brucho. to je aj z toho, ze som cely den v pohybe a nemam kedy si odpocinut. ved to uz nebude trvat dlho a koncom maja budem uz doma. 🙂

jerrymona
6. máj 2010

belka, to som rada, ze ti uz tsh kleslo. ale predsa si este troska pockaj kym hodnota klesne, aby si si potom nevycitala, ze si sa unahlila. 😵

bellka
6. máj 2010

Jerrymona: právě proto, abych si to pak nevyčítala a podvědomě bych stejně věděla, že jsem mohla počkat, tak by to nebylo ono. Myslím, že do příštího měsíce bychom to mohli sklepnout na tu požadovanou hodnotu, přece jenom těch neúspěchů už bylo ažaž a po dalším opravdu netoužím 😵

bellka
6. máj 2010

Ještě jsem se chtěla zeptat, je možné, že každá laboratoř uvádí jako správné hodnoty rozdílné hodnoty TSH???

jerrymona
6. máj 2010

ano belka. kazde laboratorium ma ine normy. zavisi to od citlivosti pristrojov.
ja som inak mala v tehotenstve hodnotu 6,12 a o 5 tyzdnov po brani euthyroxu striedavo 50 a 100 som mala uz iba 2,58. takze do tych dvoch mesiacov by si aj ty mohla byt v norme. 😵 a potom hor sa do snazenia. 😵

estrellita
6. máj 2010

bellko: super, ze TSH kleslo 🙂
ano, kazda laborka ma jine refenrcni hodnoty, ale zadna nepresahne TSH 5, vetsina pak ma TSH 3,6.

bellka
6. máj 2010

Ahá, děkuji vám za informace 😵 Jsem se právě dívala na své výsledky a na rozmezí těch hodnot a na netu zase něco jiného, tak jsem byla trošku zmatená 😉 Jé, tak to by bylo super, kdyby to tak pěkně kleslo 🙂

katrin21
6. máj 2010

jika: akoze mas TSH az 4,5 ci kolko??? ja mam hyper a mam ho 0,008..... 😝

jika80
6. máj 2010

katrin - TSH mam 4,2 a mam zacinajuce hypo

katrin21
6. máj 2010

aha, tak to sedi..neviem, co som ciatala ze hyper, sa mi to nezdalo 😀 sorry

jika80
6. máj 2010

katrin - to je v pohodicke 😉
jaaaj, ale ono je to tak tazke nepodlahnut a este cakat, hlavne ked viem, ze mam prave ovu 😅

strouzek
7. máj 2010

ahoj holky 😵

estrellita
7. máj 2010

Ahoj strouzi 🙂
koukala jsem na vysledky TSH pred mesicem a mela jsem 0,71 a ted ty posledni tento tyden 0,70, tak mi to prijde super, ze se to tak drzi 🙂 narazila jsem na te stare vysledky prave dneska rano 🙂

jak se vam dari? 🙂

strouzek
7. máj 2010

no vidíš to je dobře, mě se to od toho 2. trimu taky už pěkně drželo až do porodu. teď jsem zvědavá jak to mám po porodu,myslím že jsem trošku níž v hyper protože jím a netloustnu

strouzek
7. máj 2010

což mi jakože nevadí 😀 běda jak mi to bude chtít dr. léčit 😀

kikusa100
7. máj 2010

Ahojte kocky. ja sa tiez pridavam do vasej skupiny ak mozem.. 🙂 .mam znizenu cinnost stitnej zlazy aj na imunologiii zistene protilatky..ale v podstate znizena cinnost je autoimunitneho charakteru...niekto tu pisal ze ked su protilatky voci stitnej zlaze ze je problem s otehotnenim je to pravda?
a este sa chcem opytat..uz roky beriem Eutyrox...brala som 75 a na kontrolu chodim kazdy pol rok..ked mi ale naposledy brala krv vsetko bolo ok..mala som vyssi cholesterol, ale nenapadlo ma ze zo stitnej zlazy ved beriem leiky,ale za ten vyse pol rok mi TSH presiahlo hranicu norma je v nasom labakku do 4,04 a ja som mala 4,50 myslite ze som aj kvoli tomu mala problem s tehu?ja som totiz mala stale problemy so spinenim, aj hlien som mala dlhsie..ale hovorila som si ze ked to je liecene ze je to predsa ok..tak teraz neveim.doktorka mi zvysila davku na Eutyrox 100 . a je pravda ze sa citim lepsie..nei som taka podrazdena, ani mi nie je taka zima..atd...
co myslite mozem mat problem s tehu?vy ste otehotneli hned alebo ako to bolo u vas?dik. 😎

kikusa100
7. máj 2010

este ma napadlo..ze pozeram ze vy mate dost nizke hodnoty TSH to 4 a vyssie je uz dost svysoka teda horna hranica normy a aj problem s tehu?poradte mi ..lebo som sa tym nikdy nezapodievala. bola som v otm ze je to dobre liecene..ale chcem zmenit endokrinologicku..pa

marion
8. máj 2010

Ahoj kikusa, ja ma hypo, cize znizenu funkciu. Isla som po pol roku na kontrolu a zistilo sa ze TSH mam 5,4 co je nad hranicou. Tak mi nasadila liecbu a povedala ze sa nemam snazit otehotniet. Hacik bol ale v tom, ze dva dni pred tym ako som isla k doktorke, sme s muzom skusali, presne na 14,15 den cyklu... 🙂 tak som potom trpla ci nebudem tehu. Na moju radost na 29 den som si urobila test, a ciarka jasne krasna ako nikdy. Doktorka mi hned vzala krv a hned zvysila davku, lebo som hned mala opat to THS 6,5, to preto ze uz ten malinky plod si bral to co mu treba. 🙂 Terazz som v 19 tt a vsetko je OK. Tak zaver je asi taky, ze problem s otehotnenim, je ked mas hodnoty velmi vysoke, taka mala odchylka je nic...Aspon podla mna ked som otehotnela...pekny den.. 🙂 🙂

kingstonka
8. máj 2010

kikusa- najlepsie je drzat honoty niekde v strede- ale ani tie tvoje nie su az take zle- davku ti lekarka zvysila tak by sa ti to malo znizit a nemusel by byt problem... mne doktorka povedala ze hodnota moze kolisat aj pocas roka-v inych rocnych obdobiach... je dobre ze chodis na kontrolu kazdy pol rok- nikto chodi len raz rocne... drzim prsty

jerrymona
8. máj 2010

ahojte kocky.
prajem vam krasnu sobotu. ako sa dari?

ja som dnes doobeda bola v obchode, kupila som si zopar veci na seba, brusko sa uz dost zväcsuje, tak aby ma nic netlacilo. 😉 ale bolo nakupovat tolko ludi, ze ma presla chut ist este do ineho obchodu.
a baby, myslim, ze sa moje babätko zacina pohybovat. vcera vecer som nieco citila. rovno na moje meniny...asi mi gratulovalo. 😀 a dnes rano sa tiez troska mechrilo. 😵

kingstonka
9. máj 2010

ahojte- vidim ze sa tu cez vikend nepopisalo vela- ja som dnes cely den hrozne leniva.... uzite si este nedelny vecer

zuzumajko
10. máj 2010

caute babeny..tak ja som doma, lebo stale lezim nad zachodovou misou..zabava 😀

estrellita
10. máj 2010

zuzu: a jak jsi dopadla s tim krvacenim? vse v pohode?
takze miminko ti dava jasne najevo, ze tam je, co? 🙂

lucaju
10. máj 2010

Ahoj, ja mám autoimunitnú tyreoiditídu v štádiu hypotyreózy na substitúcii tyroxinom, beriem Eurthyrox 100, posledné výsledky boli dobré. Snažíme sa tehu, v nedelu som bola na IUI, tak som zvedavá či sa podarí i keď som pripravená na skutočnosť že "zase" nič. 😢

misa84
10. máj 2010

ahoj holky, jsem tu prvně a nechce se mi pročítat všech 289 stránek, určitě jste zkušenější a poradíte mi. Mám rok a půl starého chlapečka, asi před rokem mi byla zjištěna snížená funkce štítné žlázy, prý to asi vyvolal porod. Beru Euthyrox, začala jsem na 50ce, teď mám 150ku. Na poslední kontrole mě dr. zaskočil otázkou, jestli chci ještě dítě, že je možné, že budu mít problém zapadnout! ☹ Vůbec jsem netušila, že to spolu může souviset. Dívám se do papírů a mám tady výsledky posledního odběru TT3 1,7, FT4 13,1, TSH 4,6 - samozřejmě nevím, co to je. Říkali jsme si s manželem, že teda zkusíme to druhé dítě hned, když se nemusí podařit tak rychle, ale zase jsem četla někde, že by se nemuselo narodit zdravé, když mám tuto nemoc. Na další kontolu jdu až v srpnu, tak jsem se chtěla zeptat Vás, jestli fakt může být problém zapadnout, příp. jestli může být mimi nemocné...děkuji

zuzumajko
10. máj 2010

misi, no ja ti velmi poradit neviem ☹ mrzi ma to

estreli, dopadla som dobre, babo sa ma dobre, krasne bola vidiet dutinka aj to male skvrna. Lekar povedal, ze to moze byt akoby mrcha...

estrellita
10. máj 2010

zuzu: tak super, ze je vse OK? a jsi tedy doma na neschopence, nebo uz se to uklidnilo a muzes do prace?

shandy
10. máj 2010

ahojte babule,
misa to TSH mas dost vysoko pre otehu je idealne okolo 1, max. tak 2,5...kedy si bola na poslednych odberoch? Beries uz teraz dost vysoku davku, od tohoto posledneho odberu ti zvysil davku ci nie?

estrellita
10. máj 2010

miso: mas vyssi TSH - 4,6 uz je v rade laboratori nad limit, a i kdyz nekde ne, vetsina lekaru chce mit tuto honotu cca na 2.
nadlimitni TSH muze opravdu zpusobit problemy s otehotnenim, nebo pak s cyklem.

zuzumajko
10. máj 2010

estreli, teraz som doma, lebo mi je brutalne zle, ale radsej chodim do prace, lebo neschopenka u nas, to je akoby si ani vyplatu nedstala 😒 ale babo zatial ok, vyzera to byt siedmy tyzden dokonca. Buduci tyzden ideme pozerat srdiecko 😀