Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
29. máj 2010

jasne, ze deticky pojdem navstivit. a urcite chcu vidiet babätko, uz hovorili, aby som ho nezabudla prist ukazat. 😀 no to kazdodenne hladkanie bruska mi bude chybat.

estrell, som zvedava, kolko priberieme do konca tehu. 😅 ale ja si nemyslim, ze az tak vela, aj ked sa to s urcitostou neda povedat. jedna matka mi rozpravala, ze pribrala az 27 kil!!!!!!!!! 😲

estrellita
29. máj 2010

jerry: babicka meho manzel apry pribrala s jeho tatou 30 kg 🤐 a s druhym synem uz pak "jen" 15, ale vzdy to slo pry vsechno rychle dolu. ale byli pekni mackove 🙂 coz to nase mrne asi taky bude 😅 zatim to tak vypada.
a jinak to vypada, ze se mozna bude jmenovat Matyášek 😵

jj, uz me pousti v metru sednout 😀

no se 3D jsem to mela tak, ze jsme se manzelem domluvili, ze tam nepujdem. oboum se nam to zda jako tahani penez z rodicu a je to vzdy jen 3 tydny po velkem UTZ. no ale kdyz jsem ted byla na velkem UTZ, tak me u Apoli poprosili, ze je u me vsechno krasne videt, jestli bych neprisla 11. odpoledne, ze potrebuji tehulky, aby to ukazali medikum - jak se to dela a co tam vse vidi 🙂 no a jelikoz jsem se ted domluvila se sestrickou u meho Dr., ze ted na UTZ nepujdu, protoze by to bylo jen tyden a pul po tom velkem UTZ ( a kdyz uz ho citim, tak ho nechci rusit tak casto, kdyz to neni potreba 🙂 a staci max jednou mesicne ...) takze ten jeden UTZ venuju medikum, at se podivaji 😀 a pry to budu mit zadarmo. doufam, ze mi daji fotky a chci si tam zavolat, jestli si muzu prinest DVD, aby mi to nahrali 🙂

Ja totiz nechci mediky, ani zakynky PA u porodu, jsem naprosto rozhodnuta, ze to urcite podepisu (jako ze je tam nechci), takze jsem si rikala, ze aspon neco jineho se na mne muzou naucit 🙂

a kdy tam jdete vy?

jerrymona
29. máj 2010

moja segra pribrala pri synovcovi 22 kil a pri neteri asi 14 kil. som zvedava, kolko pribrala teraz.

matyasek, pekne meno. ja som o mene na zaciatku tehu nechcela rozmyslat, ale samozrejme, ze mi to nakoniec nedalo a mena sme mali vybrate asi uz v prvom mesiaci. 😀

teba uz kazdy pusta sadnut, tak to na tebe uz musi byt vidno aj cez saty. 🙂

mm tiez hovori, aby sme sa nechali prekvapit a nechali 3D ultrazvuk tak, ale ja som zvedavy clovek, tak si to este rozmyslim. ale je to tahanie penazi, to mas pravdu. tu to stoji, ako mi povedala jedna matka, az 100 eur. a neviem, ci poistovna z toho preplaca aspon ciastku. spytam sa na to.

ja budem v porodnici (vola sa to baby-vila), takze tam urcite ziadni medici nebudu. oni su len vo väcsich nemocniciach. a tiez by som nechcela ku sebe nikoho ineho okrem mm a porodnej sestry. jasne, ze nejaky lekar tam musi byt, ale nepotrebujem, aby sa na mne niekto ucil. 😅

ja idem teraz v stredu na skrining organov. som uz zvedava. 🙂

estrellita
29. máj 2010

jerry: kazdy me nepousti sednout, to jsou spis jen vyjimky, ktere nedelaji, ze zrovna spi, nebo ze zrovna museji koukat do zeme atd. 😀

jerry: jj, presne. Apolinar je fakultni nemocnice, takze proto tam jsou medici, ale kdyz zaskrtnes, ze je nechces, tak je k tobe nepusti 🙂 ale znam dost mamin, kterym je to jedno. a na druhou stranu je dobre, ze nekdo takovy je, protoze se to apson anuci, ze 😀

tak budu drzet palce, pak dej vedet 🙂

jerrymona
29. máj 2010

estrell, jasne to poznam. ja inak tiez skor vstanem v elektricke a uvolnim miesto starej babke ako nejaky skolak, ktory sa tvari, ze ju nevidi. tu si deti strasne drze. aspon niektore. cest vynimkam. ale uz v skolke vidno, ze si deti s rodicmi robia co chcu. a casto plati, ze co si dieta povie, to plati. je to smutne, ale realita. moje dieta bude vychovavane inak.

mne svagrina povedala, ze ked uz mas porodne bolesti, je to tak jedno, kto pri tebe bude, ze to uz ani nevnimas. ale jasne, ze ked dopredu mozem podpisat papier, ze tam nikoho ineho nepozvaneho nechcem.

inak kedy mas ty dalsiu kontrolu stitky? mna by velmi zaujimalo ako som na tom ja. ja pojdem az asi 30.juna.

estrellita
29. máj 2010

jerry: no ja jdu nekdy na zacatku cervence, takze asi tak za 6 - 7 tydnu az 😔 naposledny to bylo v pohode, tak doufam, ze bude i pak.
jj, taky bych rada jinou vychovu, uvidime, jak to bude fungovat 🙂

jerrymona
29. máj 2010

estrell, ja som tiez velmi zvedava, kde je moja stitka. dufam, ze som neklesla. naposledy som mala tsh 0,9 (normal je od 0,4).

strouzek
30. máj 2010

ahoj ženy, koukám řešíte těhukilča, já si vždycky myslela že když ženská přibere tak musí mít macka dítě a prd. já měla 3 kila nahoře při porodu a malá měla skoro 4 kilča a byla druhé největší dítě v porodce a paní z druhého pokoje nahoře 27 kilo a mimčo mělo 3 kila 🙄 😀 někdy si říkám že sice jsem na cukrovku nadávala ale nepřijít na ní a já jíst podle chuti malá má snad tunu při porodu 😀 holky nebojte nejvíc hodnoty lítaj v 1.trimu pak už se to drží teda aspoň mě se to krásně drželo

s těma medikama bych to taky nechtěla, u štítky na operaci jsem řekla že je mi to fuk ale při porodu jsem nechtěla aby se na mě někdo učil ale pak na pokoj jsem napsala ať klidně někdo přijde se žákyněk sester nebo mediků ale nikdo nepřišel. moje mamka prý když rodila bráchu tak tam měla na sále celou třídu žákyněk sester a koukali se jí mezi nohy 😀

zibi
31. máj 2010

inak baby zabudla som asi:mrcha dosla v sobotu..
ale aspon mam nadej ze ked sa mi upravi to TSH tak otehotniem normalne..
som zvedava kolko mam
v stvrtok idem k tej novej endokrinologicke..tak uvidime 🙂

jerrymona
31. máj 2010

jej estrell, mas nove fotky ze? 😉 a uz to vidno aj cez tricko. 🙂

strouzek, tak mne by to bolo urcite neprijemne, keby sa do saly nahrnula kopa cudzich ludi a pozerali sa na mna, ako tam od bolesti revem. 😝 😅
a inak obcianka nelinka je velmi zlata. 😵

jerrymona
31. máj 2010

zibi, ach jaj aj s mrchou. ale to nic, hlavne je, ze si najprv das do poriadku stitku.
prajem vela stastia pri novej endokrinologicke - hlavne, nech ta poriadne prehliadne a prelieci. 😵

estrellita
31. máj 2010

jerry: jj, mam nove fotky 🙂 dlasi budou zase za dva tydny, jsem zvedava, jak pupik zase povyroste 😀

strouzi: tady vam to spolu moc slusi 😵 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/strouzek/alb...

estrellita
31. máj 2010

zibi: tak preju, at je nova endo lepsi 🙂

strouzek
31. máj 2010

zibi tak budu držet pěsti na čtvrtek

jerry popravdě mě bylo fuk kdo tam při porodu byl,nenáviděla jsem je totiž všechny v tu chvíli stejně 😀 hlavně ty jejich kecy že mám prodýchávat, jak být klidná ..... nejvíc jsem ale nenáviděla manžu za to co mi udělal 😀 😀 😀 já si ani nepamatuju že tam hrálo rádio to mi řekli až pak. vždycky když jsem viděla v telce ty filmy jak tam baba tlačí a mezi kontrakcema si stíhá přečíst časopis a povídat a nevím co, ty bláho tak já jsem tak já jsem neviděla neslyšela já jsem chtěla těch několik hodin kontrakcí jen umřít 😀 😀 jediný na co si pamatuju výborně je ten pocit blaženosti když jsem uviděla ve dveřích doktora z Ara jak mi jde píchnout epidurál 😀

strouzek
31. máj 2010

estrel díky

já taky hlásím mrchu 😝 zpět do reality mrchování každý měsíc a můžu vám říct je to hnůůůůs. je mi blbě, mrcha šíleně silná, doufám že je to jen tahle první poporodní protože prožívat tohle každej měsíc tak snad začnu znovu přemýšlet novém těhu 😀

jerrymona
31. máj 2010

strouzek, este nas tu stras s porodom. 😒 😅 😀
a asi si viem predstavit ake to je, dostat mrchu. brrrrr... 😝 😀

inak baby, ja som od dneska na skorsej materskej dovolenky. lekarka mi to schvalila. uf, to som si vydychla. konecne budem mat cas na upratovanie, navstivim mojich doma a tak. 🙂

zibi
31. máj 2010

a kocky..dakujem..verim ze otehotniem...dodali ste mi nadej a aj nove informacie..clovek sa fakt velmi nezamyslal nad svojimi hodnotami stitky...lebo som si myslela ze mam to ok..ale na tehu to nestaci..
juj nech mi to rychlo klesne..najhorsie na tom je ze to tak dlho trva kym dojdu tie vysledky..myslite ze preco to tak dlho trva?

kocky..a nad akym menom pre svoje bejby ste rozmyslali?
🙂
jerrymona ..tak len oddychuj..inak mas super pracu v skolke..ja som stale chcela pracovat v materskej skolke..musi to byt fajn 😵
🙂 baby...neviete nahodou aj cislo do Lubochne?rozmyslala som ze by som sa skusila aj tam objednat a porovnat si vysledky a najma postup lekarov..pocula som ze tam su najviac fundovani lekari... 🙂
od decka som tam nebola 😉
myslite ze 100ka nie je vela hormonu?a co sa vlastne stane keby som mala velmi nizske TSH?moze sa mi vyvinut aj hyperaktivita ked mam toho euthyroxxu vela?
baby ...ja mam stale pocit ze mam malo aj tu 100ku..mam pocit ze tie prejavy hypo mi nejako nepresli..a vy ste sa teiz citili nervozne ako psy...?so stitky mozu byt aj smutne nalady a tak..a ked sa zvysi davka tak je lepsie?
no a chcem sa spytat mate problemy s potenim?ono sa hovori ze by sa zena nemala potit pri hypo ? a este som sa chcela opytat ze som dost pribrala..je to tym ze som ju mala zle leicenu?schudli ste ak sa vam upravilo TSH?
joj sorry ze tolko otazok..ale koho sa mam pytat 🙂 😉 😀
pa moje a drzte sa

strouzek
31. máj 2010

jerry strašit tě nebudu, ale nejlepší je že u tebe je jistota že se tomu nevyhneš, prostě nějak to mimi ven musí cesta zpět už není 😀

zibi já jsem měla jména pro děti vymyšllené snad od základky takže to bylo hned jasný 😀 jinak to upravení hodnot trvá u každýho jinak dlouho ale min. měsíc to trvá a to je v tom lepším případě. 100 jednotek určo není moc, já beru 150 😀 nervozita je běžný příznak hypo, říká se že je to spíš příznak hyper ale já byla nervní v obou případech.každopádně depky ty jsou a pořádný, čím větší TSH tím jsem byla víc zralá na psychinu.ale jak se to zaléčilo tak se to fakt zlepšilo ta psychika.jinak já jsem kvůli štítce přibrala 12 kilo, když jsem se dostala do normy tak už se přibírání zastavilo ale hubnou jsem nezačala. spíš se to začlo držet.

zibi
31. máj 2010

strouzek 🙂
no s tym priberanim sa mi to zdalo divne..preto som sa zacala zaoberat mojimi vysledkami pretoze ja aktivne sportujem. beham, posilujem,cvicim..vela chodim peso atd..takze mi to neslo do hlavy..ze tolko sa pohybujem a zacala som priberat resp. som nechudla..a teraz uz viem pricinu... 😠

shandy
1. jún 2010

ahojte,
len vas tu tak narychlo pozdravim, ked uz nemam kvoli comu chodit 🙂 🙂 ,
strouzi nelinka je uplna princezna, len ju vybozkavat 😉
babulky tehulky, aj vy sa pekne drzite, len tak dalej 🙂
obcas vas citam, ale nie je nejako o com, tak neprispievam.
zibi ty si sa pytala u nas v teme o hodnote TSH a IVF, mne doktor z Reprofitu povedal, ze ak chcem ist do IVF, tak TSH musi byt pod 2,0, pretoze ta hormonalna stimulacia to TSH este zvysi, tak aby tam bola dostatocna rezerva...
vsetkym vam pekny den 😵

nikush
1. jún 2010

ahojte,
mam znizenu cinnost SZ, beriem tie lieky na E 100 denne. teraz mi to zistili a co je pozoruhodne, je to vrodene. neviem kde bola lekarka doteraz, ale neriesim. mozno to az po tehu prepuklo. no ale k veci. chceli by sme s MM pracovat od konca roka na dalsom babatku, no lekarka mi to zatial neodporuca, nakolko je to teraz s tymi hormonmi katastrofa, ze az ked sa to dostane do normalu. a teraz otazka, viem, ze mozno odveci a tazko zodpovedatelna, ale asi ako dlho to trva, pokial sa umudri SZ?
vdaka

mishulle
1. jún 2010

ahoj holky, jak se máte v tomto počasí? u nás děs, dítě by chtělo ven, tak mu vysvětluju, že to nejde, jinak kolem 10.6. nečekám MS, tak uvidíme

zibi
1. jún 2010

u nas tiez prsi od vecera aj cely den uz ma to nebavi..hruza

zibi
1. jún 2010

nikush:baby ti poradia lepsie ako ja..ale je to individualne niekomu sa upravi do mesiaca niekomu to trva aj pol roka..
inak lekarka ma pravdu. radsej nech sa upravia hormony..najprv..ja mam tiez zblbnute hormony..a neda sa mi otehotniet..TSH mierne zvysene.kocky mi tu povedali ze by TSH malo byt medzi 1 az 2. neviem kolko mas ty?
takze lepsie pockat lebo moze byt aj zvysene riziko potratov..ved si uzivaj babatko prve a ostatne sa upravi neboj

strouzek
1. jún 2010

ahoj holky, u nás je hnusně už snad pernamentně, spíš jsem v šoku když vysvitne někdy slunce. paráda jezdit v červnu s fusakem v kočáru 🙄

shandy díky, a jak jako není o čem? babo napiš jak se máš, co děláš, co doma chlap, mě pěkně sere nějak máme doma ponorku, nebo se mnou hýbou hormony nevím, ale když je manža pryč tak se mi stýská a jen co přijde domů tak už od dveří mi na něm vadí všecko. možná je to tou mrchou nevím ale zabila bych ho 😀

a co léto holky ? na koupaliště to asi nebude tak máte nějaký náhradní plán? my chceme jet v září do chorvatska ale jestli bude hnusně i tam tak mě fakt picne. myslím že by nám měli dát islanďané odškodnění že kvůli jejich sopce debilní nebudeme mít teplý léto 🙄

strouzek
1. jún 2010

nikush no záleží jaký máš výsledky těch hormonů na poslední kontrole a záleží jak na léčbu zareaguje tvoje tělo. někdo se srovná hned a někdo není ani za rok dobrej, já jsem kvůli toho že se mi nechtělo čekat radši šla na operaci štítky a udělala jsem dobře.
každopádně mě trvalo srovnat hormony půl roku, mojí tetě rok a moje máti s tím bojuje ještě déle. ale mimčo bude neboj, jestli se chcete začít snažit od konce roku tak to do tý doby máš kupu času 😉

mischule ani nemluv, malá sice ještě ven nevyžaduje ale i tak je na ní vidět že je jiná když je ten den venku, líp spí a i večer líp usíná. to počasí mě fakt zabije, dneska jsem byli 2x nachystaní že půjdem ven a začlo pokaždý lít.

carrie84
1. jún 2010

Caute babule,

prisla som cihnut, co mate noveho 🙂 Ale preluskala som len tuto poslednu stranku - zvysok si necham na neskor 😀

Jerry - strouzek len strasi, ziadny porod nebude!!!! Ja budem pokojne tehotna aj 2-3 roky 😀 😀

Stozinko!!!! Ziadne desive reci o porodoch - u nas totizto preferuju prirodzeny porod a epi davaju len vynimocne .... 🤐 Pocasie je u nas rovnako hnusne ako vsade 😒 Ale co sa tyka cerstveho vzduchu pre babo - ja sa tesim na dom - vystrcim maleho na terasu - nech si uzije 😀 Ozaj - uplne mimo temy - ta plastenka na Jane je len na sportak alebo aj na hlboky kocik? Neskusala si nahodou?

Nikush - mne sa hormony stabilizovali cca. za 3-4 mesiace. Ale to je naozaj strasne individualne a zavisi to aj od stadia choroby

estrellita
1. jún 2010

jerry: tak super, ze to dr schvalil. 🙂 v Rakousku to nestaci tak, ze ti to napise gynekolog?

strouzek
1. jún 2010

carie 😀 😀 😀 jj to říkáš teď počkej až budeš 39-40 tt to budeš prosit aby si porodila jakýmkoliv způsobem 😀 😀 jinak k tomu epi, no u nás to samý, hrozně nám na prohlídce porodky tloukli do hlavy že epidurál si nemáme dávat jak je přirozený porod nejlepší tak jsem zblbá epidurál nechtěla dopředu a frajerky jsem si říkala že porodím bez jedinýho léků a dopadlo to tak že do mě narvali půl lékárny a já řvala ještě, stačilo totiž 5 minut kontrakcí a kecy o přirozeným porodu jsem měla u zadku 😀 😀 nakonec mi sám dr. řekl ať si nechám dát epidurál, asi už mě měl plný zuby 😀 😀
s tou terasou no kočko tak se modli aby ti mimčo dokázalo spát bez drncání, mě tak malá spala první měsíc teď chce jezdit jak se zastaví je vzhůru a to samé děcka všech mých kamarádek malá mi vydrží spát v klidu bez houpání jen v případě že fakt tvrdě spí. ta pláštěnka je na oboje 😉 akorát mě štve že originál je tak krásně poskládaný složený ale jak ho jednou rozděláš už ho nikdy nedáš do původní podoby takže mám vždycky tu pláštěnku hozenou pod kočárem a je jí plný košík který u janečka není moc velkej bohužel 😝

carrie84
1. jún 2010

@strouzek - strouzi, ved nejako uz len bude - a podla toho, ako sa maly tlaci stale von, asi sa do toho 39tt ani nedostanem 😝 Ale ak by bol po mne - tak to budem aj prenasat 😀 A to hupanie - sak tatinko nam nieco vymysli - on rad vymysla zlepsovaky, tak nech sa snazi aj teraz 😀 😀