Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

zibi
25. jún 2010

baby.no konecne sa aj v mojom priapde zacne nieco diat
si predstavte ze idem za gyndosoom a skoro osm odpadla..dal mi clostylbegyt co predtym nechcel..no totalna schiza ale zasa povedal ze pregnyl mi neda...
dokonca som ho "prinutila ze mi zoberie krv na ten progesteron ale nie na 21dc ale na 12dc ale aj to je pokrok..to uz by mi mal tiez stupat nei?aspon daco..ale clostyl bez pregnylu neiviem..no som tomu rada mam chodit na ultrazvuk. oni ide v polke jula na dovcu tak to chcem do vtedy stihnut..hihi
tak som rada..dufam ze otehu po tom clostyle..no neviem
no aspon sa nieco deje.
no ppoprosila som ho nech mi da papierik pre manzela na ten spermio..mm este nic nevei..musim mu povedat v lepsej nalade..aj kedmm bol dnes so mnou u gyndosa a cakal v cakarni hihi.. no ten lekar ze na to nemam zvlast miestost, ze musis ist na wecko s casopisom a ze su tam aj zeny a ty s tym kalistekom potom zasa k nemu..no neviem ci to moj manza zvladne.. pane boze bude nadavat ale hadam ho tam donutim ist..ble
zatial tolko moje novinky

strouzek
26. jún 2010

ahoj zibi no super konečně se to pohnulo k lepšímu. na clostík bacha moje známá po něm čekala trojčata, to se pak třeba rozovulkuješ že to pak pojede jak namydlený 😀 s tím spermiem se neboj, já měla taky nervy jak to manža zvládne ale on sám mi řekl že jsem mu měla už říct dávno ať tam jde,i on sám chtěl mít jistotu že není problém u něho. akorát já si nevzala žádanku od dr. ale našla jsem si v ostravě kliniku kde to dělají za 2 stovky a řeknou ti výsledek za hodinu. hlavně tam odpadá ten problém toho že tam potkáš někoho známýho jako v běžné nemocnici protože v CARu jsou jen lidi se stejným problémem a tak se před sebou nikdo nestydí. jinak ten vzorek můžeš i přivést, nám řekli že do hodiny a musíme ho vést u těla aby měl tělesnou teplotu jenže my se báli že bychom to kvůli zácpě na silnici nestihli tak se manža překonal tam a v pohodě, já si říkala jak tam bude dlouho a on byl hotovej za 2 minuty 😀 no každopádně spermio u nás zafungovalo suprově, v úterý byl manža na spermiu a domů jel jako největší borec a v sobotu při prvním sexíku od spermia jsem otěhu s Neloušem 😅

simasla
26. jún 2010

Ahoj holky 🙂 dlouho jsem tu nebyla, tak jen, že je všechno v pořádku.. jen maminka (jako já) je poslední dobou nějak mimo - spím kde můžu a bečím kvůli hloupostem, příští pátek jdeme na triple testy.
zibi - clostík - no mě pomohl k miminku, hned poprvé, co jsem ho brala, Dr. mi sledoval folíky a sliznici a já jsem také nedostala ani pregnyl, ani utrogestan, asi jsem měla výšku sliznice v poho 🙂. Nicméně te´d mi pan doktor neustále na prohlídkách říká, že jsem takové překvapení, že nečekal, že se nám to hned takhle povede a prý si myslel, že budu tvrdší oříšek 🙂.
strouži a jak se máte s Nelinkou 🙂

pegal
28. jún 2010

Ahojte baby je tu niektora po totalnej tyreoidektomii (odstranenie stitnej zlazy)?ako ste znasali tehu?

strouzek
28. jún 2010

ahojky já jsem po odstranění štítky a těhu jsem zvládala totálně v pohodě, příznaky jako zvracení aj. běžné těhu problémy neměli nic společného se štítkou. chodila jsem jen na kontroly, hodnoty se krásně drželi a i po porodu v normě zůstali takže totální pohoda

simi budu držet pěsti na triplíky, no jo hormony ty s tebou pěkně válčí, já jsem byla to samé v tom období protože jsem měla nervy ze všech možných vyšetření co mě čekali, bála jsem se že nemám ještě pohyby a furt něco. neboj to se srovná 😉
s nelinkou se máme krásně, je pořád moc hodná a spavá akorát nás někdy bolí dásně tak to je pak protivná ale spíš jen tak kňourá než by brečela. už je s ní sranda řechtá se na celý kolo, řekla bych že jí zbožňuju každej den víc. akorát hrozně rychle roste až mě to štve, taková jak je teď bych jí chtěla mít napořád 😅
přikládám foto té naši řechtalky

jerrymona
29. jún 2010

ahojte babenky.
tak a uz som doma. pocas dvojtyzdnoveho pobytu na slovensku sa mi narodila neter mirka. je zlatunka. 😵 uz sa tesim ja na svoju malicku. aj ked do oktobra je este casu dost.
inak mam novu fotku bruska v albume (kuk 🙂 ). zajtra idem za endokrinologom a vo stvrtok ku gynekologicke. som zvedava ako to dopadne.

strouzek, nelinka je aky smejko zlaty. 😵

co je tu este nove? pribudli tehulky? 🙂

jerrymona
29. jún 2010

@estrellita jej, ty sa nam zacinas zaoblovat. 😉
odkopirovala som si od teba dve veci - ten tehu kalendar a velkosti oblecenia pre deti. dufam, ze nevadi. 😅

estrellita
29. jún 2010

@jerrymona ahojky 🙂 jasne, ze nevadi 🙂
no uz mam poradny bruch, co? 🙂

mas krasne brisko, ja uz te ve velikosti dohanim 😀 mas i celou postavu vyfocenou? 🙂

strouzek
29. jún 2010

ahoj holky koukám jak se tu krásně kulatíte 😀 mě ke konci těhu už břicho rozčilovalo ale teď už mi i chybí a koukám těhulím na pupky, ovšem znovu bych rodit a vše znovu prožívat nechtěla, jsem ráda že jsme přežili ty první 3 měsíce. jak říká manža tak jsme malou zatím neutopili ve vaničce, nevyklopili v kočáru a hlady neumřela tak jsme asi dobří rodiče 😀 někdy je ale ta výchova u nás pokus omyl, minule manža koupal malou a nechal jí při koupání ponožky a pak jí zapoměl dát na noc plínu 🤐

estrellita
29. jún 2010

@strouzek 😀 😀 koupani v ponozkach, to je jako z filmu S tebou me bavi svet 😀 i kdyz tam byly backurky 🙂

strouzek
29. jún 2010

no to jsme se taky smály ale manža je zapoměl už vícekrát sundat, prej nemá čas řešit detaily 😀

jankohrasko
29. jún 2010

Ahojte babulky, ak smiem, rada by som sa k vam pripojila, mam tiez problem so stitnou zlazou - hypertyreoza, zistili mi ju nedavno , 7 mesiacov po porode, Dr. mi nasadila lieky, beriem thyrozol 1 tab. rano a jednu vecer. Planovali sme casom dalsie dieta, ale citala som ze asi to bude problem, tak sme ostali v strese Teraz ma caka kontrola aj na SZ aj u gynekologa ☹ ☹ Mate nejake skusenosti, dakujem za kazdu radu. Vsetkym Vam drzim palceky

zibi
29. jún 2010

@jankohrasko neboj moja nestresuj..ked sa podarilo otehu a donostit tak je to pozitivne..a ked sa teraz stitka lieci tak je to super..uvidis podla vysledkov krvi 🙂

jankohrasko
29. jún 2010

@zibi dakujem, ale ja som dovtedy nemala ziadne problemy so SZ, aj pocas tehu bolo vsetko ok, ani som nevedela co je štitna žlaza, prvykrat mi to zistili, pred cca mesiacom, tak neviem..

zibi
29. jún 2010

@jankohrasko no uvidis podla vysledkov..neboj sa nebude to take zle ked si normalne otehu..tak to bude ok..a ked ti to podchytili to je najhlavnejsie...vam sa babo hned podarilo?alebo ste sa dlhsie snazili?

jankohrasko
29. jún 2010

@zibi Ty mas zvysenu alebo znizenu funkciu SZ? zacinam citat svetky prispevky 😀 ale je toho vela.. 😅
No nie hned, ale podarilo sa.. Aj v tehu robia specialne testy na SZ? nepamatam si..
Vy sa ako dlho snazite o babo?

zibi
29. jún 2010

@jankohrasko no my nie nastastie dlho len par mesiacov
hej robia testy asi aj v tehu
ja mam znizenu..stitku..a autoimuniten ochorenie stitnej zlazy

jankohrasko
29. jún 2010

neboj, to sa podari 😉 Neboj, ja som sa prestala sledovat, bolo vela roboty a zrazu mi meskala menstruacia 😝
musim si vygooglit co to je.. 😀

zibi
29. jún 2010

@jankohrasko dakujem za povzbudenei..inak ste pekny parik a malinka je zlata.. 🙂

jankohrasko
29. jún 2010

@zibi dakujeme 😝

kvojtanikova
29. jún 2010

@pegal ahojky ja mam tiez po totalnej strumektomii a uz cakam druhe mimco, obidve boli uplne bezproblemove, chodim na kontroly do Lubochne a akurat vzdy musim trosku upravit davkovanie (teraz beriem Euthyrox 125) a v prvom trimestri to klesa a potom v druhom a tretom musim zase pridat, ale inak v pohode. ziadne nevolnosti, ziadne problemy, drzim palce nech to aj vam vyjde.

jerrymona
30. jún 2010

@estrellita no ty ma nielenze dohonis, urcite ma aj predbehnes. 😀
no mne sa to gulati teda poriadne. uz si pripadam ako v siedmom mesiaci niekedy. 😀 celu postavu nemam vyfotenu, musim povedat mm, aby ma sfotil. a ten nie je prave najlepsi fotograf. 😖 no uvidime. ak bude fotka ok, dam ju do albumu.

@strouzek tvoj muz je z tej malej asi cely hotovy, ked jej zabuda davat ponozky dole pri kupani a ziadnu plienku cez noc. 😀 ja by som si to asi niekde zapisovala ako pikosku, ked raz budes velkej nelinke rozpravat, aky bol tatino, bude sa dobre na tom zabavat. 😉

estrellita
30. jún 2010

@jerrymona nestras 😀 zacinala jsem na 64 cm, a ted mam pres bricho 87, uaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀

zuzumajko
30. jún 2010

caute baby 😀 ako sa mate? my celkom pohodovo, trosku stresujem..mavam take dpkoidne obdobia ze co ak je nieco s babom v neporiadku, ale inak v pohodicke pohode 😀 ako vy?

estrellita
30. jún 2010

@zuzumajko neboj, vsechno je urcite v pohode 🙂 koukam, ze te cekaji za chvilku tripple testy.
a co stitka? drzi se? 🙂

andrea0903
30. jún 2010

no ja mam tiez hypo teraz beriem Euthyrox 150 plu trikrat do tyzdna k tomu este Euthyrox 125 som v pohode

andrea0903
30. jún 2010

@jankohrasko nemusis mat problem otehotniet ja sa na stitku liecim od siestich rokov a nemavam s tym problem ze by som nevedela otehotniet skor naopak na mna sa to lepi uz asi len pohladom 😀 😀 😀 😀 😀 a moje vysledky boli predtym ako na hojdacke teraz pocas tehotenstva ich mam absolutne dokonale

jankohrasko
30. jún 2010

@andrea0903 jej dakujem, dost som sa zlakla. Jej Ty mas tri deturence 😀 Aj ja chceeeemmmm 😀 😝 😵 😵 😵 Zeby do tretice dievcatko? No hlavne nech je zdravucke 🙂 Mas zyvsenu alebo znizenu?

jankohrasko
30. jún 2010

@andrea0903 teraz som videla fotoalbum, velmi ma to mrzi, dufam, ze teraz vsetko dobre dopadne. Drzim palcely 😉

andrea0903
30. jún 2010

@jankohrasko no ja mam znizenu funkciu stitky no tri hadam budu ale mam aj nevlastneho syna takze 3 a na stvrte sa caka...no ja by som si priala dievcatko ale pri mojom stasti to bude chlapcek ako chcu dcery.....no myslim ze ak sa narodi a bude zdrave zive ze bude uplne jedno co ma medzi nozkami 😀 😀 😀 😀 a DAKUJEM