Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

estrellita
9. sep 2010

@sovicka_ hlavni je, aby ten dr byl dobry, pak se za nim vyplati jet kamkoliv 😉

sovicka_
9. sep 2010

@estrellita to já nejsem schopná posoudit 😒 Je to můj první a poslední doktor, tedy doktorka. Je dosti mladá, tak 30. Chodím do endokrinologického ústavu v Praze, dost lidí tam na ně nadává, ale já nevím - asi jsem spokojená. Neúspěšně mi léčila Graves-Basedowovu chorobu rok, než jsme přistoupily k operaci, ale to asi nebyla její chyba 🙂, že se to nepodařilo rozehnat. Je fakt, že jsem k ní přišla s opravdu těžkým zánětem, ač jsem na sobě nic necítila (když na to přišla z krve, odvolala mě okamžitě z dovolené a okamžitě mě povolala do Prahy na kontrolu, telefonicky) a že jsem měla šílenou dávku léků a komu jsem to řekla, ten se divil: kvůli riziku otěhotnění jsem brala Propycil, nejdřív 8 tbl. denně, pak 5, pak zpět 8 (1 Propycil odpovídá půlce Thyrozolu). Před operací mě musela - tedy ne mě, mojí štítku - dostat do klidového stádia a měla jsem dávku 12 Propycilů a 3 Thyrozoly, což mi nikdo, komu jsem to řekla, nevěřil 😀 ale věřím, že věděla, co dělá. Prý bylo nutné dostat mi hodnoty co nejvíce dolů a potlačit zánět, jenže tím se zase štítnice zvětšila (to vyvolaly léky) a mám jizvu celkem velikou a operace trvala asi 3 hodiny. Ale operace je provedená skvěle, doporučila mě na skvělé pracoviště a po operaci se mi sama ona velmi věnovala a sledovala mě. Euthyrox 100 mi nasadila těsně po operaci od oka, to se prý tak dělá... a trefila se naprosto přesně. Je fakt, že je taková "šup šup", má strašně pacientů. Ale není netrpělivá, včera jsem měla x dotazů a byla velmi střícná a ochotná.

Ještě jsem se chtěla zeptat - ona říkala, že vysoké TSH v těhotenství je provázané s HCG - takže myslíš, že když mi to TSH tak vzrostlo, dá se z toho vyvodit, že HCG hezky roste? 🙂

estrellita
9. sep 2010

@sovicka_ tak to s tim hcg a TSH vubec netusim. ale snaz se byt co nejvic v klidu a nepripoustet s neco jineho, nez ze je miminko OK a roste, jo? 🙂

sovicka_
9. sep 2010

@estrellita já se tím nijak nestresuju, takže v poho 🙂 Těším se na pondělí 🙂

estrellita
10. sep 2010

@sovicka_ tak nam pak prijd dat info 🙂

ma2712
10. sep 2010

mám 12rokov vyoperovanu štitnú žľazu,teraz cakam babetko po fakt dlhej dobe makačky 😝 Som v prvom mesiaci tehotenstva a poviem vam velmi sa bojim co bude dalej 😒 ma niekto skusenosti?beriem uz 15 rokov vkuse euthirox...

katie_25
10. sep 2010

tak já si hned po vysazení HA začala měřit teplotu, i když ovulaci teď dobře poznávám .. je to totiž bolestivá ovulace 😒 .. doufám, že to snažení vyjde 🙂 🙂
@ma2712 neboj, bude to dobrý 😉

estrellita
10. sep 2010

@ma2712 a byla jsi na kontrole se stitkou? meli by ti vzit krev, aby zjistili, jak se hodnoty pohnuly a pak pripadne navysit leky.

estrellita
10. sep 2010

@ma2712 a gratuluju 😉

ma2712
11. sep 2010

ešte nie estrelllita, vieš ešte nebilo srdiečko drobčekovi tak lekar mi povedal , že chviločku pockáme a tak sa pustime do toho,vieš ja mam kontrolovanu štitnu žľazu pravidelne a naposledy som mala zvyšenu funkciu trošku a lekar mmi neupravil lieky , a dobre urobil lebo gynekolog vravel že teraz mam v tele rezervu ktoru si zoberie babtko....aj vy sa tak tešite?ja sa citim ako cvok rozpravam sa s drobcekom,a pri srdci mam krasny pocit, že už niesom sama nikde ani na wecku:D

estrellita
11. sep 2010

@ma2712 tyyy jo, tobe leze pupik uz v 6 tt, jo? 🙂 pekny 🙂
jj, moc se tesime 🙂 doufam, ze porod bude v ramci moznosti dobry, uz bych rada mela toho sveho "drobka" v naruci 🙂

sovicka_
11. sep 2010

@ma2712 ahoj, mám taky vyoperovanou štítnou žlázu, ale teprv od ledna 🙂 Já už byla na kontrole a hodnoty mám v pořádku, ale stejně mi doktor zvýšil dávku ze 100 na 150 🙂 Na utz jedu v pondělí, tak jsem zvědavá, zda tam něco bude. Jsem na úplném začátku 7. týdne a bříško mám stejně vypouklé jako ty 😀

ma2712
13. sep 2010

@sovicka_ ahoj, mne doktor vravel, že brusko mam koly tomu take, že to robia hormony a aj to , že sa velmi tešim, ked som sa dozvedela že som tehotna... tak som ho vybozkavala hned pri ultrazvuku:DD Ja tiez beriem 150 ..

ma2712
13. sep 2010

@estrellita tak nech ti vsetko dobre dopadne...moja kamaratka je v termine a tak sa teši, že vcera mi pisala že si dala medzi nohy čokoladu, či sa nezlakomi drobcek a potom peniaze , že ked nema rad sladke nech si peniazeky zobere...a pisala mi a nic, jej je tak dobre v brusku, že vonku nejde ani za peniaze:DD

zvizatinka
13. sep 2010

ahoj holky, zrovna jsem se vrátila od dr. 🙂 Mám velkou radost, miminko tam je i se srdíčkem 😵 teď jdu rychle volat na endo 😉

katie_25
14. sep 2010

@zvizatinka jééé, tak to veliká gratulace 🙂 🙂 🙂 🙂

katie_25
14. sep 2010

@ma2712 krásný bříško 😵 😵

zvizatinka
14. sep 2010

@katie_25 - děkuju 😵 snad bude všechno OK... 😵

@ma2712 - máš pěkný bříško, mímo už se ukazuje, což? 😵

sovicka_
14. sep 2010

@zvizatinka krásné !!!

Já mám v bříšku dvě miminka, zatím teda jen před-stádium embryjka, ale už je tam žloutkový váček a embr. pól, takže miminko bude 🙂 Teda budou obě 🙂

jerrymona
14. sep 2010

@zvizatinka krasna fotka 😵 tak teda oficialne gratulujem. len si na seba davaj pozor. 😉

@sovicka_ tiez ti z celeho srdiecka gratulujem. ty cakas dvojicky? 😵 krasne.

ja som sa dnes vratila z kontroly u gynekologicky. moja mala myska vazi 2478 g a prave si cmulala palcek. vyzera takto:

sovicka_
14. sep 2010

@jerrymona no zatím to vypadá na dvě, ještě jsme to nestrávili 😀

jerrymona
14. sep 2010

@sovicka_ po tom, co si sa dlhsie snazila, je to bozi dar. 😵 ja by som dvojicky brala. 😵

katie_25
15. sep 2010

@jerrymona jéééé, krásná fotečka 😵 😵 😵 😵
@sovicka_ tééda, dvojčátka ..

mě dnes manžel řekl, že by chtěl holčičku a i kdyby to byly dvojčata, tak obě holky 😀 😀 😀

jerrymona
15. sep 2010

@katie_25 dakujem 😵
mm najprv chcel syna a bolo na nom vidno, ze je trosku sklamany. bol totiz pri ultrazvuku, kedy gynekologicka povedala, ze to bude dievcatko. ale teraz sa uz velmi tesi. ked som mu povedala - a co keby to bol predsa chlapcek - povedal, ze radsej nie, uz si zvykol na dievcatko. 😀

sovicka_
15. sep 2010

@katie_25 tak to máš zlatého manžela, mně manžel řekl, že dvě "chcandy" tedy nééééé 😀 😀 😀

ma2712
15. sep 2010

@zvizatinka dakujem, nechapem som v 7 tt a uz mi tak vytlacuje pupcek, gratulujem ti k srdiecku:D ja ked som bola naposledy este nebilo, teraz som v praci a pridem domov az 30 septembra..a 1.oktobra mam hned prist k lekarovi, viem je to neskoro, ale či mi veríte či nie viem presne den ked mu zacalo bit srdiecko, viem to, citila som to..možno smiešne ale ja ho tak milujem škrečka mojho v brušku, že citila som to...

zvizatinka
17. sep 2010

Holky, mám dotaz.. 13.9. v pondělí jsem byla na KO, vše bylo naštěstí v pořádku, pak mi dr. řekl, ať přestanu brát Utrogestan /hormon/ a to všechno ostatní, co jsem brala a ve středu (předevčírem) jsem začala mírně špinit, včera už víc, tak jsem volala dr. (ti si asi říkali - splašená histerka 😅 ) a dnes jsem byla na kontrole, naštěstí vše v pořádku, mimi je pořád tam, kde má být i se srdíčkem... ale mě napadlo, nemůže mít spojitost to špinění-krvácení se štítkou???
Volala jsem hned v pondělí na endo a tam mi sestřička sdělila, že mám přijít až 21.10. (to jsem byla objednaná a ještě nevěděla, že jsem těhu) a řekla mi, že to stačí... ale - není to pozdě? Zdá se mi právě, že ano.... 😅 Co vy na to?

bellka
18. sep 2010

Ahojky holky 😵
přeju krásnou sluníčkovou sobotěnku 🙂 Nakukuju, co je nového, jestli jsou estrellitka a jerrymonka ještě stále 2 v 1 🙂
@zvizatinka to je teda hodně pozdě, při zjištění těhotenství bys měla jít na kontrolu štítky de facto ihned!!! Protože je to hodně důležité pro vývoj miminka. Držím pěsti, ať co nejdříve vyřídíš kontrolu a chtěj mluvit s doktorem, né se sestrou.

bellka
18. sep 2010

jinak samozřejmě moc gratuluju všem těhulinkááám 🙂

sovicka_
18. sep 2010

@zvizatinka já bych tedy chtěla jít na prohlídku mnohem dříve. Toto je vlastně za déle než měsíc. Sestřička ví prd.