Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

carrie84
18. sep 2010

Caute babule,

prisla som vas omrknut, ze ako sa mate a co noveho 🙂 @jerrymona @estrellita - baby, ved vy to mate uz za par!!!!! 😕 😀 😵 Dobre vam radim - uzite si posledne dni pokoja a ticha 😀 😀 😀 😀 Ale nieeee - ja mam najlepsie dieta (a najkrajsie - samozrejme 😀 ) na svete - len je trosku ujacane 😀 Tak budem drzat paste, aby vam vsetko dobre dopadlo 😉

zvizatinka
18. sep 2010

Holky, v pondělí hned volám! 😵 snad se domluvíme.

estrellita
18. sep 2010

@zvizatinka gratuluju k srdicku 🙂 uprimne je to dost pozde na KO stitky, meli te vzit hned a ani necekat na to, jesti bude bit srdicko. ja jsem byla na krvi hned pote, co jsem mela dve carky na testu. Jak rikaji holky, chtej mluvit s dr. a sna se trvat na tom, aby ti udelali krevni testy!!!

estrellita
18. sep 2010

@sovicka_ gratuluju k dvojcatkum 😵 😵 tak at hezky rostou 🙂

sovicka_
19. sep 2010

@estrellita No a já tu plašila že jdu pozdě v 5+4tt, ale asi to bylo nakonec tak akorát. Ale už 1.10. jdu na další krev - to je vlastně mnohem dřív než jde Zvizatinka, která v tu dobu ještě nebude mít za sebou ani první prohlídku, byť má TP skoro úplně shodný se mnou....
Díky za gratulaci, samozřejmě se o ně bojím, ale v takovém stresu jako před 14ti dny už nejsem 😵 😵 😵

@zvizatinka ... takže si stoprocentně zavolej a nenech se odbýt 🙂

jerrymona
19. sep 2010

zdravim vas kocky. 🙂

@carrie84 ahoj. daniel uz ma dva mesiace? 😲 ten cas ale leti.
no to je pravda, ze uz to nemame daleko do porodu. a ja som coraz nervoznejsia. 😅 kedy to zacne a ake to bude...

@estrellita myslela som na teba, ci uz nie si nahodou v porodnici, ked si sa tu uz dlhsie neukazala. a ty si este 2v1. 🙂

@zvizatinka kvoli stitke zavolaj urcite a daj si presunut termin. urcite ti budu znova musiet nastavit davku. a ako pise
@sovicka_ , nenechaj sa odbit. 🙂

sovicka_
19. sep 2010

holky, vy to máte tak kráááásně za pár 😵 😵 😵 že jen závidím.

jerrymona
19. sep 2010

@sovicka_ este nevieme ci nam mozes zavidiet, nevieme ci sa mame tesit na porodne bolesti. 😅
dnes som nad tym tak rozmyslala, strasne rychlo mi to tehotenstvo ubehlo. akosi si neviem predstavit, ze carolinka bude o chvilocku vonku. zajtra uz zacinam 9.mesiac a mam 30 dni oficialne do porodu. 🙂

sovicka_
19. sep 2010

@jerrymona jo jo, utíká to - na jednu stranu ano, připadám si pořád jak v prvním týdnu těhotenství a přitom budu končit 2. měsíc 🙂 na druhou stranu když si uvědomím, že to jsou teprve 3 týdny od prvních // na testu, tak to teda vůbec neutíká 😀 😀 😀

jerrymona
19. sep 2010

@sovicka_ cudne pocitanie ze? 😀 ani ja som si nevedela zvyknut. ked som este nepatrila medzi tehulky a ostatne baby tu stale hovorili o tyzdnoch, myslela som si: ved hovorte v mesiacoch, tyzdne mi tu nic nehovoria. 😀 a teraz uz tyzdne do konca pocitam ja. 😀

zvizatinka
19. sep 2010

@jerrymona @sovicka_ Snad se domluvíme... já nejsem ten typ "od huby" 😅 takže radši sklapnu a tak 😅 ale jde o miminko, tak musím 🙂

@jerrymona - neboj, bolesti zmákneš! Hlavně se neboj! Já si říkala, že to prostě nějak dopadne, že to zvlánu, jinak to ani nepůjde a šlo to 😉

jerrymona
19. sep 2010

@zvizatinka ja tiez nie som hubata 😀 , ale radsej budem niekoho otravovat dvakrat, ak ide o moje babo. 🙂
ja si uvedomujem, ze porod prezit akosi musim, ale aj tak si to vsetko neviem predstavit. a vobec ako budem reagovat. 😅

estrellita
19. sep 2010

@sovicka_ to je dobre 🙂 bat se uz budes porad, ale snad zadny stres 😉 je dobre, ze te kontrokuji, me to vzdy uklidnilo 🙂

@jerrymona nn, ja tu porad jeste strasim 😀 jsem zvedava, kdy to prijde a nevadilo by mi, kdyby to prislo na konci pristiho tydne 🙂 a jak se citis? 🙂

jerrymona
19. sep 2010

@estrellita aj ja som uz zvedava, kedy to pride, hlavne dufam, ze to na mna pride doma. 😅 doma sa aspon citim akosi istejsie.
no tak ty uz v utorok zacinas 39.tt, takze by si teoreticky aj rodit mohla. 😉 ja si este chvilku pockam.
citim sa ako slon, rano ma strasne bolia chodidla a ruky, mam ich opuchnute a trpnu mi. vecer mam bolesti krizov a brusko ma pobolieva akokeby som mala dostat ms...zeby uz coskoro? 😕 😅
neviem si to este stale predstavit, pre mna je to este stale ako sen, caroline drzat v naruci, ale krasny sen. 🙂

estrellita
19. sep 2010

@jerrymona si taky rikam, ze kdyz zacnu tech 39 tt, tak uz by to mohlo projit. no vidis, me brisko jako na MS boleo zatim jen dvakrat, jinak ne 😅 ale s tema nohama to mam stejne! taky si to nedovedu predstavit a jsem na to strasne zvedava 🙂

katie_25
20. sep 2010

@zvizatinka určitě se domluv na dřívější prohlídku 😉
@estrellita @jerrymona holky, vám se to ale blížíí 😵 😵 😵 😵

a všem novým těhulkám velká gratulace
🙂 🙂

zvizatinka
21. sep 2010

holky moje, začínám nějak víc krvácet a bolí bříško ☹ připravuju se, že miminko asi nebude ☹ 😔 a jako na potvoru je můj gyndr. každé úterý v nemocnici a operuje... uvidím, jak to bude pokračovat, kdyžtak musím jet do nemocnice ☹ myslete na mě 🤐

jerrymona
21. sep 2010

@zvizatinka 😲 no to dufam, ze nie, ale urcite chod do nemocnice. ja som brala do troch mesiacov duphaston, aby som nespinila. beries nieco aj ty?
velmi ti drzim palceky a myslim na teba. drz sa. 🤐

sovicka_
21. sep 2010

tak nevím, proč se to poslalo dvakrát... jednou opravuji 🙂

sovicka_
21. sep 2010

já taky beru, Utrogestan v koňských dávkách, sice je to kvůli IVF, ale problémy se špiněním mám už roky, takže i kdyby to bylo přirozeně, určitě bych něco brát ch těla....

zvizatinka
23. sep 2010

Holky, tak jsem v úterý samovolně potratila ☹ Ale byla jsem na to připravená a neberu tak s hrůzou 😅 protože už doma jedno dítko mám 😵 snad se zadaří později. Jinak jsem taky brala Utrogestan, k tomu Ascorutin a Magnézko... 😉 ale prostě to nemělo být. Já jsem i radši, pak už jsem si říkala, ať je to už za mnou... každý den jsem se nervovala, jestli budu špinit nebo nebudu 😔 Hlavně vy, ať jste v pořádku 😵 😵 😵

estrellita
23. sep 2010

@zvizatinka to me moc mrzi ☹
asi to ted neni nejvhodnejsi, ale byt tebou, tak priste si vydupu kontrolu u endokrino okamzite po zjisteni //. Drzim palce, abys nasla dve carky co nejdrive a aby bylo tehotenstvi v poradu a pohodove az do konce 🙂

zvizatinka
23. sep 2010

@estrellita - myslíš, že to bylo tím? ☹ Nevím, měla jsem problémy fakt od začátku.. to s Anetkou neznám 😅 ale to jsem se taky ještě neléčila. Ale určitě dám na Tvou radu 😉 😵

estrellita
23. sep 2010

@zvizatinka to nevim, a ani dr, ti tohle ted nerekne, mohlo to byt radou jinych veci, vubec ne stitkou, ale je dobre si tohle ohlidat uz od zacatku, jistota je jistota.
moc preju, at je brzy dobre 🙂

jerrymona
23. sep 2010

@zvizatinka prave som to citala...je mi to velmi luto... ☹ mozno nieco nebolo v poriadku... dufam, ze na buduce to vyjde a coskoro. 😵
ako hovori estrellita, vydup si fakt tu kontrolu stitky. je vela faktorov, kvoli ktorym mohol nastat potrat, ale stitka moze byt jednym z nich.

zvizatinka
23. sep 2010

@estrellita - díky 😵 budu dupat! 🙂 Mám doma svou milovanou Anetku, tak to neberu tak tragicky, jako bych to asi brala u prvního miminka 🙂 Aspoň se můžu jít trochu opít 🙂 zlehka... hned jak budu fit, tak vyrážím 😀 a o Vánocích začneme znovu - snad 😵

zvizatinka
23. sep 2010

@jerrymona - děkuju 😵 třeba se to dozvím z té histolky.....? 😕

estrellita
23. sep 2010

@zvizatinka 🙂 to je dobre 🙂

estrellita
23. sep 2010

@jerrymona nazdarek 🙂 jak se citis? ja jako vzducholod a moc doufam v dnesni uplnek 😀 ale nic nenasvedcuje porodu 🙄

zvizatinka
23. sep 2010

No nic, ženy moje... musím jít udělat něco rychlého k obědu 🙂 , než se mi vrátí manžel s malou z očkování.. dnes jdou poprvé beze mě, tak jsem zvědavá, jak to zmáknou 😵

jerrymona
23. sep 2010

@zvizatinka neviem ci sa to da dokazat, ze to bolo zo stitky, ale aj ja som zvedava, co ti povedia ako pricinu.