Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

zuzik1983
20. feb 2012

@kacnov mne tiez zistili nedavno zvysenu funkciu stitnej zlazy a mam presne rovnake pocity, nedavno som potratila a bojim sa ze neotehotniem znovu a ked aj sa podari, tak to nedopadne tak ako ma., priberania. to ma teda rozculuje riadne, odkedy mi doktor nasadit thyrozol, tak tyzdenne priberam kilo a to nejem po 19h a cvicim kazdy druhy den , niekedy aj kazdy a priberam.uz som z toho nestastna a neviem co mam so sebou robit.

kacnov
21. feb 2012

@zuzik1983 nééé já doufala že se po léčbě na ŠŽ hubne a nééé přibírá :( tak to je je teda v háji to jí ani nechci léčit to budu mít za chvíli snad 200 kilo :(

aleks_30
21. feb 2012

@kacnov Ahoj. Ja mam tiez zvysenu funkciu, berem Thyrozol - uz 4.mesiac a zatial som nepostrehla ze by som priprala. Mam 2 tbd denne. Mozno to na kazdeho vplyva inak, ako aj priznaky. Nemas urcite vsetky co su uvedene pri zvysenej stitke. Tak este neboj, mozno nebudes priberat.

zuzik1983
21. feb 2012

@kacnov ja som chudla dovtedy, nez mi ju zistili, ako mi dali lieky, tak som zacala priberat.ja si tiez stale hovorim, ze vysadim liky a bude.ale tak necham to tak a uvidim.
ja beriem denne 3 tabletky, ale neboj, moznoze ty priberat nebudes
u mna je to mozno aj tym, ze ja som vela chudla za kratucky cas, a teraz jojo efekt , telo nabera kila naspat. mozno sa to zastavi na mojej stabilnej vahe co som mala predtym a uz priberat nebudem

kacnov
21. feb 2012

@zuzik1983 to bych brala ale obrácený jojo efekt! já mám 111 kilo a to jsem 3,5 roku po porodu kde jsem vážila 135kg a uplně před těhotenstvím jsem měla 87 na to bych se chtěla dostat a nééé zase přibrat :( a vidím že ty máš 2 děti-ještě chcete další? 🙂 nebo jen léčíš štítku?

kacnov
21. feb 2012

@aleks_30 to nevím mám dlouhý cyklus jsem unavená vlasy mi padají ale možná i z PCO co mám tééž. já se toho bojím proto že mám PCO a to mám z nadváhy tak chci zhubnout a nééé ještě více přibrat :(

aleks_30
21. feb 2012

@zuzik1983 Ahoj zuzik, ja som kdesi citala, ze tie lieky treba uzivat poctivo 😒 . Ako mas predpisane. Ja uz by som sa ich najradsej tiez zbavila, bo ja sa stavim, ze tehulka nebudem dokym ich nevysadim, ale nebudem este riskovat 😖 . Ale z mojho pocitu co mam teraz, myslim, ze ich budem este dlho uzivat. Neregistrujem, ze by nejako brutalne zabrali. Za mesiac mam kontrolu, uz sa neviem dockat. Ale abych mala to blbe TSH v poriadku, to by sa musel stat zazrak 😒 .

zuzik1983
21. feb 2012

@kacnov no ja mam len jedno dieta, to druhe som potratila nedavno ☹ tak chcem este jedno, mozno aj dve 😉
ja mam teraz 64 kg, chcela by som tak 8 kg dat dole, co uz sa mi v decembri aj podarilo, ale nasledne ako som zacala brat tie lieky som tieto kila uz pribrala 😠 mozno sa telo chce len dostat na moju stabilnu vahu, co som mala pred porodom 66kg a prestanem s priberanim
a co je to pco?

zuzik1983
21. feb 2012

@aleks_30 no ja uzivam poctivo kazde rano.tiez idem za mesiac na kontrolu a uvidime, ako sa moj stav zmeni.ja chcem na babatku zacat pracovat az na konci leta, tak hadam sa dovtedy podari stabilizovat trosku tu stitnu zlazu.no ja sa praveze citi dobre, tak ktovie, ake su vysledky

kacnov
21. feb 2012

@zuzik1983 jéé tak to promííííň to jsem nevěděla :(((( PCO je syndrom polycystických vaječníků že se mi netvoří dozrátá vajíčka :( . a ty máš jaký druh štítky? ani nevím jaký mám já když mám cyklus tak 50 dnů přibírám nehubnu...

kacnov
21. feb 2012

holky dá se se štítkou marodit nebo normálně chodíte do práce??

zuzik1983
21. feb 2012

@kacnov to nevadi uz som sa s tym nejako zmierila, ze tak to malo byt.. tak to mas asi dost velky problem, co? tak ja som mla vzdy cyklus pravidelny, teraz po potrate mam zatial menstruaciu prvy krat, tak uvidim, aky budem mat cyklus teraz.ja mam zvysenu funkciu stitnej zlazy

zuzik1983
21. feb 2012

@kacnov a tej marodke ti neporadim, ale ak mas dobru doktorku, mozno by ta doma nechala nejaky cas, keby si potrebovala

aleks_30
21. feb 2012

@zuzik1983 Nooo do leta by sa ti to mohlo dat do poriadku, tam aj v tom letaciku je cosi spominane, ze liecba tabletkami je tak 6-12 mesiacov (sa mi zda), cize do leta by si mohla byt ok. Ja dufam tiez budem 😀 a pak budeme chodit spolu kocikovat 😉 . Sak sme skoro susedy 😀 . Ty DCA ja TN 🙂.
Ja sa tiez citim fajn, ze niesom taka nervna ako som byvala 🙂, ale tak bojim sa toho, ze sa mi to TSH nezmeni, ma porazi potom. Dalsie mesiace na tabletkach. Ale trpezlivost ruze prinasa , nie? Musim nato myslet 🙂.

aleks_30
21. feb 2012

@kacnov No mne marodku ani nespominala moja doktrorka. Normlane chodim do prace, ale co viem, pre uspesnejsiu liecbu by trebalo mat pokoj, klud, ze ziadny stres ... a toho mam v praci sem tam dost ☹ . Ale citala som clanky , ze dievcata ostali radsej doma, mali stresove zamestnanie. Len neviem kolko taka marodka moze trvat. 😒

zuzik1983
21. feb 2012

@aleks_30 no ozaj, skoro susedy, mohlo by sa nam tak zadarit 😉
bola by som rada, keby sa mi to dovtedy spravilo, ja uz sa citim dobre, ziadne take priznaky ako som mavala.ale zas mam nove priznaky , ale to asi z tych tabletiek a to priberanie a naladovost, teraz ma vsetko dokaze hned vytocit a rozosmutnit 😒
a asi na to len netreba mysliet, a bude dobre. hadam budemem mat v marci obe lepsie vysledky 😉

kacnov
21. feb 2012

@zuzik1983 počkej tak jak tomu rozumím ty máš zvýšenou a já tedy sníženou protože přibýrám a nehubnu..

aleks_30
21. feb 2012

@zuzik1983 No aj ja duuuufam, to je moje jedine zelanie, na blizku buducnost 🙂. A chodis do dubnice k endokrinologicke?
Mne ti byva akurat hrozne zle od zaludka v poslednej dobe. Musim sa spytat doktorky ci to moze mat suvislost s tabletkami ... mozno mi da ine. S tymito som sa uz skamaratila 🙂. Tak uvidim.
Inak sranda, ako na kazdeho inak tie tabletky zaberaju. Ja som bola hrozny nervos, podrazdenec ... ted sa mi zda, ze som sa nejako ukludnila, ale mozno to bude aj tym, ze moj zivot sa dostal do normalnych kolaji, mozno to tabletkami ani neni 🙂.
Budem nam strasne drzat palceky.

zuzik1983
21. feb 2012

@kacnov tak ja neviem, podla priznakov. ale podla mna ak este neuzivas ziadne lieky a priberas, tak to moze byt znizena funkcia, lebo ja som bez liekov dost brutalne chudla

silvuskaa
21. feb 2012

ahojte, baby znizena alebo zvysena funkcia SZ sa da zistit z krvi alebo zo sona?
Ja som bola u endokrinologicky na krv a kedze mi nevolali vsetko je v norme ale na UTZ som objednana zaciatkom marca. Snazime sa o babo a obavam sa ci sme nemali radsej pockat a zacat sa snazit az po sone.

zuzik1983
21. feb 2012

@aleks_30 no chodim do dubnice k doktorovi.
no veru, ja som kedysi bola total kludas, teraz skor opak, som naladova. ale ked mam dobru naladu, som jak medik 🙂
a mne sa praveze zivot cely pokazil, vsetko v poslednej dobe je zle, co sa nam deje doma.mozno je to ozaj aj tym a zle to na mna vplyva a preto som taka
potom si napiseme vysledky, ako sme na tom 😉

kacnov
21. feb 2012

@zuzik1983 jéé to bych potřebovala a néé toto :(

zuzik1983
21. feb 2012

@silvuskaa tak drzim palce, nech je to ok 🙂

zuzik1983
21. feb 2012

@kacnov ved doktor ti povie, ako si na tom 🙂

aleks_30
21. feb 2012

@zuzik1983 Mne sa pokazila, ked som mala stresov viac ako bolo treba. Trvalo to dlho a citala som, ze ked to neni dedicne, tak to moze zena schytat zo stresu, tak to tomu pripisujem aj ja. Ted sa musim snazit byt ako tak v klude, nech to nezhorsim, aj ked neviem ci to je z toho 🙂.
Jasne, dame si vedet vysledky. Som zvedava na to nase TSH, to tusim obe mame 0.01, ze?

silvuskaa
21. feb 2012

kocky neviete mi odpovedat na moju otazku o kusok vyssie 🙂

aleks_30
21. feb 2012

@kacnov Ahoj. Presne ako zuzik pise. Cisto teoreticky, ked mas znizenu funkciu - priberas, ja mam zvysenu - mala by som chudnut, ale tento jediny priznak som nemala. Samozrejme potom po nasadeni tabletiek by som mala priberat.
Mam hrozne vela znamych co zrazu strasne vela pribrali a bola im zistena znizena funkcia. :/ Ale tiez je to individualne. Ani to neodkladaj, a cimskor chod na krv, nech vies nacom si a mozes sa pripadne zacat liecit.

aleks_30
21. feb 2012

@silvuskaa Ahoj. Ja som sa citila zle, tak som sla k svojej doktorke a ta mi z krvi zistila, ze mam zle hodnoty. Pak som sla k endokrinologicke a ta mi spravila sono a nasadila lieky.
Myslim si, ze ked mas dobre hodnoty z krvi, ze ti nevolali, tak aj sono by si mala mat ok. Ale ja by som na tvojom mieste, radsej endokrinologicke zavolala. Nech ti na 100% povie, ze mas stitku v poriadku. Neviem isto ci mozes mat dobre hodnoty a napr. na sone ti zistia , ze ju mas zvacsenu, to sa isto v krvicke objavi.
Drzim palceky.

adetka
21. feb 2012

@silvuskaa urcite by sa porucha SZ objavila v krvi... ale kludne si pockaj na sono... 😉

silvuskaa
21. feb 2012

@aleks_30 moc ti dakujem za odpoved. Ja som sa k endok.dopracovala tym ze mi nadmerne padaju vlasy a som stale unavena 😒 ale pri malom sa unave ani necudujem 😉