Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

verisek91
24. nov 2013

@ivushka14 měla jsem s menses problémy,mívala jsem hodně silnou,dlouhou a nepravidelnou.Brala jsem už od 14cti antikoncepci kvůli tomu,která mi to upravila.Pak jsem antiko vysadila,a menses se mi i po ní dostavovala každej měsíc na den přesně 🙂. No ale jelikož už dva a půl roku mám přítele,tak jsem antiko musela začít brát zas.Ale necítila jsem se ve své kůži,když jsem ji brala ..a vysadila. 🙂 .

jara
24. nov 2013

@hencidlo 9 let???? Fíííha, tak to si nedokážu představit!

verisek91
24. nov 2013

@verisek91 jinak bych ještě dodala,že myslím že právě ta antikoncepce mi udělala bordel ve šž. 🙂

buxus24
24. nov 2013

@hencidlo ahoj moj ženský mi dal duphaston... ten som brala tesne po ovulke a dobrala som ich asi 3 dni pred kramami.... ked som ich mala 1x tak sa mi porobili flaky po rukách...... a teraz 2x ked som ich mala nemala som žiadnu reakciu..aj som sa tešila že sa zadarí-....ale nič... krami došli.... a ty? berieš niečo?

holubing
3. dec 2013

je tady nektera co nemá stitnou zlazu? jake ma postřehy s oteotnenim a kolikatku lerox berete? me zjistili strasne vysoke tsh.

lilila65
3. dec 2013

ahojte, toto aj mna zaujima, kedze tento rok mi zistili, ze asi od malicka som chora na stitnu zlazu, zacala som brat euthyrox50 a moc mi nepomohlo, iba malinko sa mi znizila zlaza na krku a som mala aj ine problemmy, teraz beriem euthyrox50 a 3krat do tyzdna aj euthyrox75 a planujeme mat dalsie babo, doktorka mi povedala, ze nemali by byt ziadne problemy

ivka3901
27. dec 2013

@jjjajjjkaxs no práveže menzes mám stále rozhádzaný ☹ a už strácame nádej mať vlastné deti ☹

sisala
9. jan 2014

ahojte, mate tu niekto problem s kolisanim TSH? mam hypotyreozu a snazim sa otehotniet, liecim sa cca rok, pred dvomi mesiacmi som mala hodnotu TSH 0,4 tak mi znížili dávku, ale len o minimum...po dvoch mesiacoch som prisla na kontrolny odber a TSH vyskocilo na 33,2.

jabluncanka
9. jan 2014

@sisala Co bereš za léky? Nebyla jsi třeba nemocná?? Ona hodnota 0,4 je v podstatě už hyperthyreoza...a pak zase hned hypo...neléčíš se s něčím dalším??

alenapavlinska
9. jan 2014

Ahojte...aj ja sa pridávam k Vám....mám zdravú dcerku-5 rokov,pred ňou som potratila 1x, a po nej 2x v r.2011 a 2013, tak som to začala riešiť- hematológia (OK), gynekologia (OK), genetika (OK), a endokrinologia- autoimunitný zápal, hormóny su OK, len anti TPO nie, užívam L-thyroxin- obdeň 25 a 50.....ja zase nemám problém otehotnieť ale donosiť bábo, stále som potratila okolo 10-12 t.....ďakujem že ste tu..ala

sisala
9. jan 2014

@jabluncanka brala som L-thyroxin 75, cez vikend 100, ked som mala hodnotu 0,4 tak mi to upravili na 75 kazdy den...praveze mi nic nebolo, mala som pred laparoskopiou, davala som si pozor na vsetko, aby som bola zdrava a mohla ju absolvovat. Ani som si nic nevsimla, bola som dost aktivna a vybavovala som si veci pred operaciou...sok prisiel az po laparoskopii, ked som mala strasne stavy, bolo mi na umretie. Iba nahodou som si isla po vysledky na endokrinologiu a hned mi bolo jasne, z coho mi je zle. Spravili dalsi odber, TSH bolo "len" 21 a to som bola po operacii. Teraz mam L-thyroxin 100 kazdy den, ale stale sa mi priserne kruti hlava, 15.1. idem na kontrolny odber..neliecim sa nicim, to by som si netrufla, uz som bola stastna, ze to bude ok a teraz fakt neviem co mam robit

jabluncanka
9. jan 2014

@sisala Někdy to chce čas...léčba štítné žlázy je běh na dlouhou trať...je potřeba najít tus právnou hladinu a ten správný preparát...je jich víc...samozřejmě narkoza je zátěž,tak asi proto tělo reaguje jak reaguje.Vydrž,bude líp!

sisala
9. jan 2014

@jabluncanka dakujem za povzbudenie 🙂 uz musim naozaj len cakat a dufat, vzdy ked si myslim, ze uz snad to tehotenstvo pride, tak sa nieco prihodi...

afra
16. jan 2014

Ahojte, vcera mi bral doktor krv na hormony stitnej zlazy, lebo mam pocit, ze mam v krku hrcu, zle sa mi prehlta a aj dycha. Aj mi ju prehmatal a ze je zvacsena. Dnes som si volala pre vysledky a ze hormony su OK. Baby mate niektora skusenost, ze su vysledky ok a mam ju zvacsenu na dotyk? zostala som z toho v soku a to co som si precitala na nete mi teda moc na dobrej nalade nepridalo :(

tmonika
17. jan 2014

@sisala ahoj ja som mala tsh 45 myslela som, ze ...sa mi asi nieco stane, lebo to co som prezila uz nechcem nikdy vic, po case sombola znova na krv znizilo sa mi na 5 a teraz po 3 mesiacoch mam znova 10 beriem od po do st 50 a vykend 75 teraz mi dala od po do pia 75 a vykend 50 dufam ze uz idem k lepsiemu...

sisala
17. jan 2014

@tmonika boze to si nechcem ani predstavit, ako ti muselo byt...najhorsie, ze clovek to moze cakat hocikedy, nemam ani sajnu, na zaklade coho mohol byt taky vyrazny vykyv. Teraz mam TSH "len" 10, aj tak mam riadne zavrate a tlak v hlave..normalne sa desim toho co ma caka, ak otehotniem. Ty sa snazis otehotniet alebo mas dieta? a ako dlho sa liecis?

magg424
17. jan 2014

@sisala
@tmonika ahojte baby, ja v oktobri 2012 TSH 137,5, nasadena liečba, zákaz otehotnieť, v januári 2013 TSH 3,75, apríl 2013 pozitívny tehotenský test 🙂 december 2013 babatko na svete, cele tehotentsvo TSH pod 2, užívam 125 mg

jabluncanka
17. jan 2014

@tmonika Na takovou hodnotu je to strašně nízké dávkování...poptej se endokrinologa proč tak málo,ev.ho vyměň...

sisala
17. jan 2014

@magg424 uf ako sa da zniest taka vysoka hodnota? je to super, ked clovek ma nadej, ze sa to raz podari, dik 🙂

tmonika
18. jan 2014

@jabluncanka myslis , ze je to malo?? ja som nad tým tak neuvazovala, vzdy si poviem ved je doktor musi vediet ale naozaj ona mi to pokazila, znizila mi davku lebo si myslela ze je vysoka predtým som uzivala tu 25ku a isla som na 50 trosku sa to rozkyvalo znizila davku a vybehlo mi za chvilu na tých 45 aj som sekulovala ist inde...

tmonika
18. jan 2014

@magg424 to je hrozneee, nechcem si to ani predstavit ako ti bolo, a to z nicoho nic i takto vyskocilo? ako si sa citila?

jabluncanka
18. jan 2014

@tmonika Vím,že je to individuální,ale já dostala 50ug Euthyroxu při výšce 6,58...proto si myslím,že je to málo...pro start bych to viděla tak na minimálně 75ug a 100ug,aby se tělo nastartovalo správným směrem...

magg424
18. jan 2014

@tmonika cítila som sa dlhodobo zle , nejedla som a pribrala , nevladala som chodit, dostavala som akoby krce do nohy stale, myslela som si ze mam upchate cievy, potom mi zobrali krv a budm, dovtedy som nebola liečenia na stitnu zlazu, takze ten stav bol dlhodobo zlý a vtedy uz asi pomaly vybuchoval ... našťastie som natrafila na perfektne endokrinologicku, ktorá ma zobrala bez čakania na volny termin , pravdepodobne vzhľadom na tie hodnoty.... povedala mi ze som v hodine dvanastej, ze mi mohol cely lymfa systém odísť a samozrejme aj oblicky a nadoblicky .... po troch tt užívania liekov som nechápala co sa somnou deje, schudla som 8 kg len tak, a nebola som taka opuchnuta a cítila som sa dobre, po troch mesiacoch sme dostali povolenie otehotnela a po dalších troch som naozaj otehotnela....

moschino1986
19. jan 2014

@katinka4 hmmm no neberiem ziadne lieky a ani som zatial neotehotnela...to som ja kuriatko2710

sopkova
19. jan 2014

ahojte, mám takú skúsenosť so štítnou žľazou: v rodine má problémy napr. babka, keďže sa jej scvrkla štítna žľaza..kým jej však na to prišli, mala stavy odpadávania, bývalo jej zle, rôzne výkyvy, problémy s tlakom, búšenie srdca, atď...nasadili jej euthyrox, avšak tieto stavy jej už ostali...so sestrou sme chodili tiež po endokrinológoch, všetky výsledky vždy v norme...cykly nepravidelné, bolestivé, a iné problémy...doktorov sme menili, výsledok stále rovnaký...podľa tabuliek sme boli v norme...situácia sa zmenila až teraz, keď som otehotnela, zmenila som gynekológa po negatívnej skúsenosti s predošlým, spravil mi testy. Na druhý deň mi volal, že mám zlé hodnoty TSH - nízku činnosť štítnej žľazy, avšak že ma neposiela k endo, pretože oni majú svoje tabuľky a teda nezistili by mi nič!!! Ten konkrétny gynekológ má "vlastné" tabuľky potvrdené štúdiami atď., ktoré sú pre tehotné ženy...keď mi toto povedal, ostala som v šoku...tak mi teda nasadil euthyrox, s kontrolou o 2 mesiace....výsledky boli stále zlé, tak mi zvýšil dávku...uvidíme, čo na ďalšej kontrole...Vraj ak sa nekontroluje hodnota TSH, je dvojnásobne väčšie riziko potratu...čudujem sa, prečo majú endokrinológovia takýto prístup a berú tento hormón "náhodne" kedy príde pacient a nie opakovane...čudujem sa aj tým gynekológom, ktorí tieto hodnoty netestujú podľa "tehotenských" tabuliek a že ich ani nesledujú, aj keď pacientka oznámi, že majú v rodine podobné problémy...nie som odborník, ak by však lekári na to nekašľali a viac študovali, možno by bolo viac narodených detí...moje bábo sa má zatiaľ fajn, všetky ostatné výsledky sú ok...

katinka4
19. jan 2014

@sopkova mas dobrého gynekologa , rozhodne má pravdu , ja som tiez ako dieta chodila k endokr. vysledky vzdy v norme, dnes tomu uz tak nieje a opät chodim k endokr. , mam problem otehotniet a prisla nato moja gynekologicka. beriem euthyrox 50.

sopkova
19. jan 2014

@katinka4 som s ním veľmi spokojná, má super odborný prístup, aj sestrička je milá, tá je k dispozícii aj na riešenie bazálnych teplôt, grafov, proste na pomoc 🙂 na začiatku tehu som brala aj utrogestan, pretože dr. má aj graf pre hodnoty progesterónu..ten mi nasadila aj predošlá dr. ale v oveľa nižších dávkach, nie ako pre tehotnú...som rada, že som od nej odišla, lebo by to zrejme nedopadlo dobre...skvelého odborníka je tak ťažké nájsť a to je veľká škoda... 😒

lucka011
19. jan 2014

@sopkova Ako ktorý endokrinológ a ako ktorý gynekológ. Problémy so štítnou žľazou môžeš začaž mať až keď ostaneš tehotná. Mne zníženú funkciu št.žľazy tiež zistili až keď som ostala tehotná s prvou dcérkou. A to nikto v rodine nemá a ani nemal.. A neriešil to teda gynekológ vôbec. Hneď mi dal žiadanku k endokrinologičke a tá mi už nasadila lieky a pravidelne kontrolovala krv. No a chodím tam až doteraz s tým, že v druhom tehotenstve ma tiež kontrolovala a zvýšila dávku...

ellenie
19. jan 2014

ahojte babenky, beriem euthyrox 25 mg, kazdy druhy den. Uz pol roka sa snazime o druhe babo, a nedari sa, myslite, ze to moze byt aj z tych liekov? Myslela som si, ze ked beriem tak malu davku, tak nebude problem...

lucka011
19. jan 2014

@ellenie Môže aj nemusí. Ja som otehotnela s prvou dcérkou a až potom som sa dozvedela, že mám zníž. funkciu. Tak mi dali lieky a to som brala 50ku. Po pôrode 75. Pri druhej som otehotnela pri 75ke na prvý krát. Možno treba len dať prekontrolovať krv a trošku zvýšiť dávku..