Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

olivs
27. jan 2014

@ellenie no aby to nebola prilis mala davka.. skor to moze robit problem. ale snad ti to doktor dobre nastavil..

olivs
27. jan 2014

ja mam tiez znizenu funkciu stitnej zlazy a beriem euthyrox 25, okrem toho aj celiakiu a som v 1.trimestri.. zacala som brat femibion,kvoli kyseline listovej (ma nejaku latku ktora ulahcuje jej vstrebavanie, to moze byt u mna kvoli celi problem) ale potom mi ina mamicka povedala ze jej doktorka v tehotenstve zakazala doplnky s jodom (femibion ho ma dost)..tak neviem. co ine ste brali vy? vdaka

mimmka30
29. jan 2014

ahojte mam znizenu funkciu stitnej zlazy beriem eutyrox 112 a chcela by som otehotniet..len teraz som asi zle nstavena..musim sa poradit z endokrinologickou a uvidim co mi povie..sice mi krv brala v novem 2013 teraz mi bral obvodny kvoli internemu vysetreniu znova a ta mi pov ze musi sa poradit ze ak by som bola zle nastavena..otehotniet teraz nie je dobre..kym nebude ustalena hladina hormonov..pritom pri malej som to ani nevedela ze ma byt aj to ok..smutna som bo sme uz chceli ist do toho a takto mam zase cakat 2mes min 😢

katka700
29. jan 2014

Ahojte, tiež som mala zníženú funkciu štítnej žľazy, keď som bola tehotná tak som musela každé dva mesiace k endokrinologičke na krv či je to ok. Povedala, že správna hladina je dôležitá hlavne na začiatku potom si bábo vyrába hormóny samo. Femibion som tiež brala.

florin
5. feb 2014

@aleks_30 Ahoj. Mám taký istý problém. Dnes som bola u endokrinologa. Predpísala mi iné lieky, ale thyrozol som brala dosť dlho... Tebe sa niečo podarilo zistiť, pripadne ako si dopadla? Dosť sa bojím...

aleks_30
5. feb 2014

@florin Ahoj. Jooj, uz je to davno co som si veru zistovala informacie. Nic som nezistila, ale podla vlastnej skusenosti mozem povedat, ze po vysadeni thyrozolu, stitka ostala nezmenena. Vysadila som ich vo februari, pred rokom, a zatial som v poriadku. Musim si zaklopat. Na kontroly chodim stale, teraz idem az v maji, cize dufam to budem mat vsetko ok. Ja som thyrozol brala 16 mesiacov.
Neboj, urcite sa ti to nezhorsi, pokial beries nato ine lieky. Ja som chcela propycil alebo tak nejako, ale vtedy mi ich doktor nechcel dat. Uz ani neviem preco.🙂

organicshop
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anicka1358
19. feb 2014

Ahojte ja mam tiiež problem so štitnou žlazou vytvaraju sa mi protilatky beriem zatial euthyroxin 25 mg lebo mi to až teraz zistili s priatelom sa snažime o babo a stale nič ani ovulaciu nemam ani menzes nič:/ kto ma takyto problem ako ja ? ak hej napište mi som už normalne zufala :(

tinuskaaaa
24. feb 2014

Ahojte. Chystám sa na prvé vyšetrenie do Ľubochne, telefonicky som sa už objedenala. Prosím vás nakoľko som počula, že je to ta ako na bežiacom páse a kto nestihne tak smola, viete mi povedať aký je tam postup pri vybavovaní? Kam zájsť skôr, či sa to všetko vybavuje v jednej budove, kedy mi pridelia lekára a tak. Budem vám veľmi vďačná, nakoľko už teras stresujem, lebo budem cestovať verejnou dopravou a neviem či sa mi podarí prísť na čas, kedže tam musím byť už o 6.30 a naše železnice bývajú ako na potvoru nespoľahlivé. 😖

zuzimao
24. feb 2014

@tinuskaaaa Ahoj, ráno prídeš do hlavnej budovy. Je to hneď pri autobusovej zastávke. A tam si väčšinou vyčkáš dlhý rad pred dverami kde ťa zaregistrujú. Ak budeš meškať myslím, že to veľmi vadiť nebude. Neboj sa. Potom pôjdeš na odber krvi. To už ide rýchlejšie. A odtiaľ ťa už pošlú k lekárovi. Tam zas čakáš v čakárni kým ťa zavolá. A podľa toho s čím ideš ti povie, či si počkáš len na výsledky, alebo ti budú robiť aj sono.
Napr.: ja som ráno prišla na krv. Potom mi doktorka povedala, nech čakám o osmej pri sone a potom zas o jedenástej som si šla k nej po výsledky. Moja doktorka mi dokonca pár krát poslala papier s výsledkami a receptom domov, aby som nemusela pol dňa čakať. Bola som v tedy tehu, tak mi to veru dobre padlo. 🙂 Držím palce nech Ti to tam dobre dopadne.

e_z
4. mar 2014

Ahojte kočky, do našej encyklopédie Wiki Modrý koník pribudli hneď tri články o štítnej žľaze. Určite máte skúsenosti, ktoré by v tejto oblasti mohli pomôcť aj iným maminám, ktoré sa ocitli v rovnakej situácii.Veľakrát stačí aj podpora z vašej strany alebo pomôžu tipy na to, čo pomohlo vám.
Miesto na pridanie skúsenosti je dole pod článkom: https://www.modrykonik.sk/stitna-zlaza-a-tehote...
Zvyšné dva články nájdete v text v časti Súvisiace články.

@13nika13
@anicka1358
@buxus24
@ellenie
@florin
@jabluncanka
@katinka4
@katka700
@kvetka84
@l7067
@leanny
@lucka011
@magg424
@maminka2013
@mimmka30
@muro1401
@natalia_1
@olivs
@pussinka
@sopkova
@taja27
@tmonika

nela82
19. mar 2014

@strouzek nečítala som všetky komentáre...diskusiu..len jeden tvoj príspevok..ak môžem poprosiť,dnes som si nahmatala nejakú divnú uzlinu či čo to je na krku-hrtan-z jednej strany...nemala som to tam a zrazu cítim,že tam niečo je...ani netuším,či to môže byť štítnou žľazou..nikdy som s tým problém nemala...No prečítala som si,že si mala nejaký problém a našťastie to dobre dopadlo...ak sa smiem spýtať,ako si prišla na to,že tam niečo nie je také aké by malo byť???Ráno idem k Dr. no mám stres.. 🤐

emzuzana4
8. apr 2014

@carrie84 ahoj, teraz citam diskusie ohľadom hyper. tak sa len chcem spytat, ci vsetko dobre dopadlo 🙂 lekar mi tiez predpisal propycil, tehotna este nie som. Dakujem za info

carrie84
8. apr 2014

@emzuzana4 ahoj, vsetko ok.... krpec bude mat o chvilu 4roky a veselo si beha po svete 😉

emzuzana4
8. apr 2014

@carrie84 tesim sa 🙂

emzuzana4
8. apr 2014

@stanka18 ahoj, teraz citam infosky ohladom Propycilu.. tak sa len chcem opytat ci vsetko dobre dopadlo. Lekar mi dnes tieto lieky predpisal. Tehotna este nie som . Dakujem 🙂

stanka18
10. apr 2014

ahoj! Nemusis sa bat. Pocas tehotenstva je clovek o nieco viac sledovani castejsimi kontrolami. Ja som s nim potom aj 1 rok dcerku kojila-mala som velmi malu davku. Krpec bude mat o mesiac 3 rocky a je to zdrava, sikovna bambula 🙂

floretine
4. máj 2014

ahojte, mám 19 rokov a od cca 13tich ma liečili Euthyroxom na hypotyreózu a s ňou spojenú strumu, neskôr vysvitlo že hypotyreóza je spôsobená autoimunitným zápalom a teda mám stále protilátky. Moja lekárka mi Euthyrox minulý rok vysadila. Predtým som bývala strašne unavená a bola som dosť pribratá, teraz s tým nemám problém, som štíhla, unavená až tak nebývam, ale mám suchú šupinatú pokožku, potievam sa a odkedy mi vysadila ten euthyrox, tak sa mi stále predlžujú cykly. mávam tak 35-40 dňové, keď som brala, chodil mi menzes tak po 30 dňoch viacmenej presne. Vo februári som bola na sone a pýtala sa ma kolko mám rokov, že keď budem chcieť otehotnieť, bude sa to musieť riešiť. Viete mi o tom povedať viac?

motorolka
6. máj 2014

@anicka1358 ahoj mam presne ten isty problem. .ako dlho sa snazite, co ste uz riesili?

anicka1358
7. máj 2014

Tak snazime sa stale neaky pol roka ale ziaden vyznam to nema povedali sme si ze to nechame na nahode respektive na stasti🙂 najprv si treba vyriesit pravidelny cyklus aby si mala vacsinou sa upravuje antikou ale teraz mi baby odporucili kvapky Gynex mamm ich objednane musim vyskusat,zevraj upravia cyklus uplne dobre 🙂

matax
10. máj 2014

@tinuskaaaa co viem ja, tak odbery robili do 8.30, ja chodim tak na 7.15_7.30 a v pohode

zagyi_izabela
2. jún 2014

Ahojte,mne po porode vyskocila hyperteroza,uzivala som propicyl,lebo som kojila,chceli sme druhe babo,ale museli mi to dat do poriadku,teraz v januari uz boli vysledky ok,zacali sme snazilkovat,a teraz mam zase zle tsh 0,019,mali ste to tak niekto?bojim sa ze ked nahodou otehotniem a mam zle vysledky,dr gyn mi povedal,ze tak nie je dobre

evadek
2. jún 2014

@holubing co to je vysoke tsh?..a s akym vysokym tsh sa ti podarilo otehotniet..ja mam 8...:(..dakujem za odpoved...

evadek
2. jún 2014

@sisala to kolisanie je i moj problem:(

brunetkam
2. jún 2014

Ja mam ths 6 a stále sa kolíše. Začala som užívať inofolic tak uvidíme. Užívate ho niektorá? Ak ano pomohol vám? Ďakujem

sisala
4. jún 2014

@evadek neboj sa, ja som otehotnela s TSH 8, 69, teraz som v piatom mesiaci, po tom vsetkom som uz prestavala dufat a stalo sa 🙂 v decembri som mala hodnotu TSH cez 33 a vo februari som otehotnela..momentalne beriem euthyrox 150 cez tyzden a cez vikend 125..myslim, ze to kolisanie moze sposobovat to, ze telo dostava nizku davku hormonu a tiez pozor na vitaminove doplnky s jodom, ako spomina vyssie @olivs ..ja beriem len kyselinu listovu a magnezium a pestra strava...tech sa ti dari 🙂

evadek
4. jún 2014

@sisala velmi si ma potesila🙂 ...t4 mam dobru....ale tsh mi nevedia napasovat.....Otehotnela si prirodzene?

f3rari
4. jún 2014

Ahojte,aj sa liecim na stitnu zlazu uz 6-ty rok..Cez tyzden beriem 50mg a cez vikend 75mg..a otehotnela som,buduci tyzden zacinam 5 mesiac 🙂 Len treba poctivo tu liecbu brat a vsetko sa da 🙂 Ja som to aj trosku zanedbavala,sa priznam no odkedy som otehotnela si nedovolim ani nahodou a nemienim ani potom pretoze sa citim lepsie 🙂

sisala
4. jún 2014

@evadek ano, prirodzene 🙂 pred rokom som mala dve kola na Clostilbegyte a nic...aj ked asi pomohla aj laparoskopia a modlitby 🙂

evadek
4. jún 2014

@sisala
@f3rari ďakujem baby..ste ma strasne potešili...a menzes ste mali pravidelny?..Ja mam pravdielny len kratky cyklus 24-25 dni..nestihne mi narast sliznica....
Na laparoskopii som bola v marci...Lieky beriem poctivo...raz mesacne mozno vynecham...jednu tabletku...( kvoli menzesu )....Mam bolesti a vtedy si dam skor tabletku proti bolesti a nedodrzim pol hodin. rozmedzie