Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

alicag
25. júl 2008

😀 😀 😀 jasneeeeeeeeee.Zo mna bude asi pomaličky narkomanka 😀 😀 jem tolko tabletiek a kys.listovu
éčko sem tam čili a ešte pijem alchemilku,žensky čaj a pijem alveo to obsahuje nejake biliny 😀 😀 😀 😀 no čo bi sme nespravili pre vytužene babo?a hneva ma napriklad v našom okoli viacej kočiek je tehotnych a fajčia jednu od druhej a chodia po baroch sila nevedia si to važit. ☹ ale ved nech si každy robi ako uzna no nie?

alicag
25. júl 2008

Vivien blahoželam 🙂 viem od kočiek,čo su tehulky,že prsia bolia.a oddychuj 🙂

krista
25. júl 2008

Petrev děkuji ti za takový lichotky 😵 🙂
Já mám práci taky ráda, měla jsem ale rizikový těhu tak jsem nedělala nic co bylo víc náročnýho, ale ve 38tt jsem třeba už spárovala koupelnu 😀 i při slabých bolestech 😅 Člověk se prostě potřebuje odreagovat a ta práce je na to asi nejlepší 🙂 Tak od vlastní rodiny by mě to nepopřání bolelo dvojnásob ☹ Ale jak říkám budete mít miminko - vlastní rodinu, tam si budete tu lásku předávat vzájemně a bude vám dobře 😵

Viv to je úžasný!!! 😵 Moc ti gratuluju, řekla bych že se ti protáhl cyklus, hlavně že tam ty // jsou 😵 Kdy se chystáš k doktorovi? 🙂

vivien22
25. júl 2008

alicag - ďakujem, budem sa snažiť oddychovať. 🙂

alicag
25. júl 2008

Vivien chod preistotu ešte na kontrolu zo štitnou.

vivien22
25. júl 2008

krista - ďakujem, k Dr. chcem ísť o týždeň lebo teraz nerobí, má dovolenku.

alica - určite pôjdem, nechcem niečo zanedbať.

krista
25. júl 2008

Vivien za ten týden to bude akorát, nevím jak dlouho můžeš být těhu, ale myslím si, že by mohl vidět už i srdíčko, takže to bude pro tebe nejlepší! 😵

alicag
25. júl 2008

Tak sa držkaj a hlavne sa nestresuj hlavne v praci a dobru chut pri obediku 🙂

alicag
25. júl 2008

babulky v ktorom tyždni je vidiet aj srdiečko?

vivien22
25. júl 2008

krista - neviem ako to ešte ten týždeň vydržím ale o to viac sa budem na to tešiť. len nech je všetko OK.

alica - ďakujem 🙂

krista
25. júl 2008

Alicag bývá to tak od 6tt 🙂 Tobě samozřejmě držím také palečky ať jsi brzo těhulinka i Len 🙂
A kdy jdeš na tu 3 IVF? Budu na tebe myslet!!! 😉

krista
25. júl 2008

Viv rozumím ti, mě prvně objednala Dr. za 14 dní a já myslela že se do tý doby zbláznim jak jsem se nemohla dočkat! Ale o to víc pak budeš dojatá až malýho/malou na UTZ uvidíš 😵

alicag
25. júl 2008

Kristi ja začinam vauguste akurat na dovolenke stimulujem tak som zvedava a hned pojdem na pn.aspon budem mat klud. už to vidim ako všetci v septembri kašlu a kychaju chcem sa tomu trošku vyhnut ak sa bude dat abi som nejaku hnusobu odniekoho nedostala.Ja som sem pisala ešte pred 2 rokmi a poznam tvoj pribeh a hrozne som ti držala palce .a už je z teba mamina 😉 🙂 🙂

delfi07
25. júl 2008

Ahojky!!!!
Petrevko no toto! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 hlavně ať je to ono - no to je bomba! zase jsem jednou za čas přijdu a taková krásná věc 😵 😵
zdravím všechny

alicag
25. júl 2008

Ahoj Delfi ako sa maš?

krista
25. júl 2008

Alicag jj tvoje jméno si pamatuju, mrzí mě že z tebe už taky neni "aspoň" ta těhulka, ale pevně věřím že se povede, hlavně že jsi v pohodě, to moc obdivuju!!! A na tu PN rozhodně jdi, nestojí to, něco chytit, tak věřím že na dovolený se příjemně naladíte a pak to půjde jedna báseň 😵

Delfi ahojky, co u tebe? Něco nového? 😉

alicag
25. júl 2008

Tak ahojte praca volaaaaa 🙂

krista
25. júl 2008

Alicag pa pa a hezký víkend všem, mě si zase vyžádala malá 🙂

petreva
25. júl 2008

VIV 😵 😵 tak tojsi měla podobný "šok" jako já...nečekaly jsme to ani v nejmenším, viď. Moc moc blahopřeju ke dvou nejkrásnějším čárkám na světě 😵 . To jsme otěhotněly nějak podobně, asi. My jdeme až 4. 8. na kontrolu, ale uteče to, uvidíš...

Alicag, tak do třetice a bude hotovo 😵 držím palce, aby to vyšlo!!!

Kristi, taky mě to vždycky zraní. I když si předem říkám, jakou mám rodinu a ať nic nečekám...představ si, že včera jak jsem to řekla mamce, poprosila jsem jí ať to nikomu neříká. Je to na začátku a stát se může c okoli. Taky jsem jí pověděla, že to nechceme troubit do světa, ale užít si své tajemství. Dneska se dovídám, že už to vyzvonila jedné známé 😢 nevím, jestli je to tak sobecké přácí nebo tak malicherné, že to nemůže dodržet. Normálně jsem z toho brečela. Přišlo mi, že mě o něco okradla, něco mi vzala... 😢 😢 😢 asi jsem praštěná...

krista
25. júl 2008

Petreva praštěná teda nejsi a máma to měla respektovat 😠 U nás bylo totéž se svatbou (i když to nechci srovnávat), měli jsme takovou "tajnější" a taky jsme prosili rodinu aby to nikomu neříkala, ale taky jsme se to dozvídali ze všech koutů a já nestačila zírat, co se týče miminka, tam jsme rovnou nic nezakazovali, protože jsme to řekli i známým (když jsem byla na tom riziku, stejně by se to doneslo od cizích) ale věřím že bych jinak dopadla jako ty, prostě slepičí prdelky všichni 😖 Až (jestli) budu podruhé těhotná tak to chci oznámit až daleko dýl, co se týče mě - tak já to vydržím, spíš manžel aby to taky vydržel, nerada bych aby mě pak někdo litoval kdyby se při nejhorším fakt něco stalo ... tak mě mrzí, že tě takhle máma připravila o tu radost to všem oznamovat ☹ Do mě vjede vždycky takový rozčílení když se něco takovýho stane, to už člověk zpátky nevezme tohleto ☹

alicag
25. júl 2008

Ahojte dufam,že budeme mat zajtra teplučko a slniečko všetkym pekny vikendik 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kachnin
26. júl 2008

Ahoj Alicag a všichni ostatní. Jak vidíš, můj profil se DOST výrazně změnila a to k lepšímu. Nakonec došlo k nečekanému, první měsíc po nasazení Euthyroxu jsem otěhotněla a my se vyhnuli CARu jen tak tak 🙂 Doma zásoba hormonů a čekalo se na MS, ta nepřicházela a já byla nervózní, né proto, že bych věděla čím to může být - to mě vůbec nenapadlo 😉 ale proto, že byla naplánovaná dovolená, aby v zaměstnání nikdo netušil kde a co budu dělat. Trvalo mi týden než mi konečně docvaklo, čím to zpoždění může být a udělala si test. Inu, i práce ve zdravotnictví není zárukou logického uvažování 😀 Do 12 týdne jsme na to uvalili informační embargo, pak následovali atestace a najednou je tu 19 tt. Přeji vám všem, aby v brzké době zažít také tento pocit překvapení a nekonečného štěstí. Pohodový víkend.

alicag
26. júl 2008

🙂 Ahoj Kachnin velmi ti blahoželam k tehulkovaniu 🙂 no vidiš prišlo to samo proste priroda to zariadila.super zachvilku budeš mamina ja teraz pomaličky sa pripravujem na ten moj3 pokus už dnes som si ratala dni kedy presne začinam mam zmiešane pocity z toho všetkeho aspon že ideme na dovolenku a potom šup na pn asi budem doma vo večšom klude.Je to perfektne.že po1 mesiaci ti to všetko vyšlo som rada.Aj ja som stabilizovana.mam za sebou geneticke testy boli o.k. a teraz bit len v klude a tešit sa a uvidi sa čo a ako 🙂 držkaj sa moja opatruj sa,odychuj a napiš ako sa citiš ake boli začiatky tehotenstva a tak papa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a drž mi potom palce. 😵 😵 😵

alicag
26. júl 2008

A Kachnin začala sa nam pomaličky hubarska sezona chodite na hribky?Mi sme dnes boli aj zajtra sa chistame aspon človek odychne v lese.Len nech už neprši aj sme trošku zmokli ale nevadiiiii našli sme par kozakov a dubakov a radovali sme sa ako male deti 🙂 ako malo stači človeku k štastiu 😉 🙂 🙂 .......

bmarcelab
26. júl 2008

caute baby,mate niekto skusenosti s liekom CARBIMAZOL je na zvýšenu funkciu hormonov štítnej žlazy,vraj sa pocas užívania tohto lieku nesmie otehotniet,ale na nete pisu ze ho mozu uzivat aj tehotne zeny.
V piatok som dostala vysledky z endokrinologie kde mi predpisali tento liek a povedali ze 2 roky nesmiem otehotniet,takato sprava ma dost zaskocila,kedze sa snazime o babo a mam 31rokov,ak mate nejake skusenosti poradte.

krista
27. júl 2008

Kachnin velká gratulace!!! 😵 😵 😵

Bmarcelab já jsem brala Carbimazol asi 5 let než jsem otěhotněla, tak nevím zda ti bude moje odpověď platná, každopádně jsem během jeho užívání otěhotněla a hned jak jsem našla // tak jsem si šla k Dr. pro jiné léky, jmenovali se Propycil - brala jsem je chvíli a pak se zjistilo, že tělo se mi v těhotenství samo srovnalo, takže jsem byla bez léků 🙂 Radši se na to doktora poptej, nevím proč dali ty dva roky, že se nesmí otěhotnět 😕 Možná se tí myslí než se stabilizuješ, což může být, ale dle mého názoru dřív 😉

alicag
27. júl 2008

Hura tak dnes mame konečne pekne počko 🙂

alicag
29. júl 2008

Ahoj vivien ako sa maš?

delfi07
29. júl 2008

Ahoj holky,
Aligag, Kristi a jak se máte vy? u nás teď nic moc nového, zhruba tak za dva týdny budou mít v CAru výsledky z krve a pak se teprve máme objednat a řeknou nám, co dál. Tak trochu si to umím domyslet 😉
Petrevko, normálka 😀 . Naši zase úspěšně vykecali, když jsem si konečně sehnala pořádnou práci a když jsme ulovili byt (taky mě tím tehdy pěkně naštvali), ale co s nima... Naštěstí vždycky se najde aspoň někdo, kdo se s tím dá ještě překvapit - ale je fakt, když se s tím tak nadřeš, tak by to měl někdo ocenit 🙂 Co jinak nového, už máte něco z ultrazvuku? A jak se jinak máš?
Pozdravuju všechny a užijte si to léto, co konečně dorazilo 🙂 😀

petreva
29. júl 2008

Delfi, ahoj!!!
Na ultrazvuk jdeme v pondělí, jé jak já mám obavy...aby bylo srdíčko, aby rostl, aby byl tam kde má......ale teď už je to jen na mrňouskovi. Jen se mi začala hodně točit hlava. Je to nepříjemný. I když třeba sedím na židla a Péťa zavolá, otočím se a snad bych upadla...snažím se hodně pít v tomhle teple, ale nelepší se to. Snad to nic není.
Jo a taky normálně jsem snad už přibrala, břicho mám nafouklý...