Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
6. apr 2009

ahoj holky

lululatko já měla neléčenou hyperfunkci s autoimunitním onemocněním a otěhu jsem na 5. cyklus, nijak jsem to na sobě nepociťovala, šílené hodnoty hormonů ukázala až krev. bohužel jsem o mimi přišla (zamklý potrat v 8 tt) a dle vyjádření cca 4 doktorů k tomu z 90% došlo právě kvůli štítky.

rintintyna
6. apr 2009

strouži čáááááu, jak jsi na tom s vyrovnáním toho jednoho hormonu???

mukky
6. apr 2009

Dievcata ale ked uz sa potom uzivaju pravidelne lieky tak hadam uz potrat by nemal hrozit nie???Normalne mam obavy.....

strouzek
7. apr 2009

mukky jj když je štítka správně léčená tak by nemělo nic hrozit

len
7. apr 2009

Mukky, hrozit bude se stejnou pravděpodobností, jako bys měla ŠŽ naprosto zdravou (čili kdybys ji měla neléčenou, riziko by bylo podstatně vyšší). Já mám substituci dostatečnou, přesto jsem potrat zažila - ale nemělo to se ŠŽ nic společnýho.

mukky
8. apr 2009

dievcata verim ze sa nam nic take nikdy nestane....

barce
9. apr 2009

ahoj holky,
mam na vas dotaz jestli nahodou nemate zkusenost ci nevite jestli ma nejaky vliv hormonalni stimulace pred IVF na stitnou zlazu. dovolat se totiz me doktorce je jaksi nad me sily 😒 . mam takovy zvlastni stavy, pocit otoku na krku, tak me napadlo, jestli to na to nemelo vliv a nepotrebuju zvysit davky, ted beru 75 euthyroxu. jsem sice uz po IVF, ale ty hormony co jsem brala na stimulaci se asi v tele drzi docela dlouho co 😢 .
diky

krpatucka
9. apr 2009

Ahoj barce urcite to ma nejaky vplyv. Mne doktorka zakazala otehu aj moznu stimulaciu 😖

len
9. apr 2009

Barce, záleží na tom, jakou máš poruchu a jestli ji máš stabilizovanou. Já neměla vůbec žádný problém, normálně jsem IVF podstoupila a s hormonama ŠŽ to nehnulo 🙂 Beru 135 Letroxu, čili pomalu dvojnásobný dávky co ty. Samozřejmě zhoršit se ti to mohlo, ale asi to s IVF nebude mít souvislost... Každopádně jestli máš problém, jdi za dr. a o IVF se určitě zmiň 🙂

jmisa
9. apr 2009

Podstoupila jsem IVF 2x a hormony štítky mám stále bez pohybu. Až do poloviny šestého měsíce jsem brala 50 letroxu za den, teď mi to dr. preventivně zvýšila o jednu pilulu (50) týdně.
Souhlasím s Len - pokud je porucha stabilizovaná, je vše OK.

barce
10. apr 2009

diky vsem za odpoved. stitnou mne zacli lecit az kdyz se mne nedarilo otehotnet,nasli protilatky, takze prasky jim tak 2roky. doktorka mne na kontrole vzdy rekne at prijdu hned pokud bych otehotnela, takze stabilizovana bych mela byt a pokud by na to melo mit nejaky vyraznejsi vliv IVF, tak by me snad v pronatalu taky upozornili... no snad se to srovna. 1.IVF jsem absolvovala uplne v pohode, ale ted to 2. mne prijde jeden problem za druhym ☹

lululiatko
14. apr 2009

ahojte,

strouzek: ja mam presne tu istu diagnozu. liecim sa, ale zatial sa nam stale nedari. ake lieky ti nasadili, ak to nie je tajomstvo? 😉 drzim palceky, aby sa nam vsetkym coskoro splnil sen.

strouzek
15. apr 2009

lululiatko no já měla předtím tu hyperfunkci s autoimunitním onemocněním ale šla jsem na operaci na totální odstranění štítky, vlastně jsem žádné léky nebrala, otěhu jsem, zjistili štítku a než stihli nasadit léčbu potratila jsem a měla jsem na výběr buď léčbu a čekat rok dva na povolení otěhu a nebo operace, tak jsem šla na operaci a teď nevím jakou funkci mám, asi už to autoimunitní nemám protože mi při odběrech nedělají testy na tohle, spíš si myslím že se mi to stočilo po operaci na hypofunkci protože mi hrozně vyskočilo TSH. teď beru po tý operaci euthyrox 125 a asi od května budu brát 150

lululiatko
15. apr 2009

strouzek, to ti az rok al. dva davali akoze zakaz otehotniet? ja sa v tom uz nevyznam. vsade citam, ze pocas liecby hyperfunkcnej stitky by sa nemalo otehu. a ani jeden z mojich lekarov, ci uz endokrino, gynekolog ani vseobecna, mi priamo snazenie nezakazali ani ma na nic neupozornili a pritom som sa ich to priamo pytala.. ale asi to necham tak, budeme skusat dalej a ked to pride, tak to pride...
este ani neviem, ci mi spravne zabera liecba, mam ist onedlho na kontrolu... drzte palce..

strouzek
16. apr 2009

lulu ne zákaz mi teď nedal, právě že já měly hyperfunkci a hlavně tu autoimunitní nemoc a to mě zakázal otěhu, no vlastně můžu říct že když mi štítku v těhu zjistili pořád říkali pohoda bude se to sledovat, jen omezit jod ale léky nedali, no a pak došlo k potratu a najednou se všichni mohli zbláznit jak mě musí léčit. řeknu to tak, byla jsem na kontrole např. 1. září a pohoda, omezit jod, léky nedáme, 21. září jsem potratila a 30. září jsem šla na další kontrolu kde už mi udělali poprvé utz krku a viděli uzlinu, celou zvětšenou štítku a hned mi bylo řečeno že se to musí okamžitě řešit a dostanu zákaz otěhu na rok dva no prostě na dobu než se to nějak zlepší po lékách a když půjdu na radiojod tak budu mít určitě zákaz otěhu min. rok a půl.

Takže toho jsem se zalekla a hned jsem si zařídila operaci. řeknu to tak v červenci na začátku těhu mi štítku zjistili, pak jsem byla asi na 2-3 kontrolách, pak jsem potratila, další kontrola a zjištěn uzlík, týden jsem čekala na výsledek punkce jestli to není zhoubné a pak jsem měla 14 dnů na to abych se rozhodla jakou léčbu chci nasadit. rozhodla jsem se pro operaci, hned jsem si sama našla chirurga který mi dal termín za 3 týdny a začátkem prosince jsem už měla štítku venku. takže rychlovka. teď po té operaci je asi režim jiný než u holek z hypo nebo hyperfunkcí které mají celou štítku, tam se to musí asi nejdřív vyléčit ale u mě je to asi jiné, vlastně mi endokrinolog i gynekolog řekli že můžu jít domů z nemocnice a skoro hned se můžu začít snažit protože už vlastně nemám ty jedovaté hormony v sobě ale že co tak mají zkušenost je možné že si stejně na těhu počkám neboť tělo si musí zvyknout po operaci na jiný režim navím mi musí doladit dávkování euthyroxu.

lululiatko
16. apr 2009

ahoj strouzek, my sa tu pekne striedame, ty rano, ja poobede 😀
jasne, ty mas teraz uz uplne inu diagnozu. poznam to. v rodine mame podobne pripady. teraz musis byt uz asi cely zivot na liekoch, ci nie? drzim palce, aby ti liecba zabrala tak ako ma.
mne je dost smutno, velmi na to vsetko myslim a to ma nici. ach jo. zatim pa

strouzek
17. apr 2009

lulu to teda jo 😀 máme to tu na směny 😉 ano teď musím do smrti brát 1 prášek denně takže to jde,už jsem si zvykla vstanu a vemu prášek 😉 snad léčba zabere, na kontrolu jdu v květnu, štve mě že se chodí na kontroly tak málo je jednou za 3 měs., samé čekání, když mi na kontrole řekne že hormony se moc nezlepšili zase mi zvýší dávky a zase 3 měs. čekání. Dobře to znám lulu, mě někdy přijde že se z toho čekání zblázním. ☹

lululiatko
20. apr 2009

ahoj strouzek, hlasim sa na poobedke 😉
asi sme jedny z tych, ktore si na vytuzene babo musia trpezlivo pockat nejaky cas.. ja som sa vcera z toho vsetkeho rozplakala pred muzom.. nikdy som si nemyslela, ze ma to tak vezme.. a po dnesku, ked mi prisli zase na nejaku hnusnu pliagu, ktoru budem musiet liecit...
ja som dnes bola aj na kontrolnom odbere na endokrinologii, tak som zvedava, ako dopadnu vysledky, ale podla mojich vysledkov z merania BT to este asi nie je ono..
pa, pekny tyzden prajem

strouzek
21. apr 2009

lulu ahojky hlásím se opět ráno 😀 neboj dobře to znám, já mám dny kdy v poho a dny kdy se z ničeho nic rozbrečím, mám depku a řvu manžovi na rameni. jako popravdě jsem se kdysi smála těm vynervovaným snažilkám a teď jsem to samé a mnohem horší. nikdy bych neřekla že mě touha po mimču tak dostane a stane se ze mě uzlík nervů ☹ já jdu na endokrinologii za 3 týdny tak jsem zvědavá na výsledek, snad je to TSH lepší, nečekám však zázrak že by se to konečně srovnalo do normy, ale snad aspoň malý zlepšení bude, neboť mi konečně po zhruba půlroce přišla normálně mrška včas

kkristinka
27. apr 2009

AHojte, mne sa to nechce cele citat, ale chcem prispiet svojou skusenostou a pripadne pomoct niektorym snazilkam 😉 Liecim sa dlhodobo na chronicky zapal stitnej zlazy + raz hyper- druhykrat hypo- a potom zasa naspat tyreozu... Snazili sme sa pol roka otehotniet a vobec nic... akurat som si uvedomila, ze mam strasne slabu az mizivu ovulaciu... Isla som tda za endokrinologickou a povedala jej, ze sa snazime o babo, ze ci nemoze byt za neuspechom stitna zlaza... tak mi spravila vysledky krvi... bolo to tak na hranici ... za normalnych okolnosti by mi davku nezvysovala ale povedala, ze mozu byt (ale nemusia) pri tejto hladine vajecniky "lenive" ... zvysila mi davku z 1,5 tabl (1tbl = 25mg) na 2 tbl (= 50 mg) Euthyrox. No a myslim si, ze to nie je nahoda, ze sa podarilo hned po prvom mesiaci uzivania zvysenej davky... a cakame 🙂) Nebojte sa lekark spytat... len to som chcela 😵 Zelam Vam vsetkym vela zdravicka a pohodlicka 😎 😀

strouzek
28. apr 2009

kristinko gratuluju k těhu, akorát jsem nějak nepochopila tu radu. pokud všechny chodíme na pravidelné kontroly tak nám bere krev, tedy aspoň mě jí berou co 3 měs. a podle toho upravují dávku euthyroxu. myslím že dr. mi určitě neučuje dávku podle stavu ovulace ale podle stavu TSH ,tak aspoň to chápu já. každopádně gratuluju

dennca
28. apr 2009

Krásné ráno všem,
nedávno jsem se radovala,jak jsem brzy otěhotněla po nasazení Letroxu
a nyní mám po MA ☹ ☹ ☹
a jsem z toho psychicky na dně.
dr. mě na poslední kontrole povolila snažení a ihned se zadařilo
(asi po 14dnech od 1.prášku)a to asi nebylo dobře.
V 9tt jsem o miminko přišla.
Tak teď jsem zvědavá jaké budu mít hodnoty TSH
a co mě teď čeká ☹
Naposledy jsem v únoru měla 5,8 TSH a brala jsem Letrox 50/1tbl denně.
Máte s tím někdo podobnou zkušenost?

strouzek
28. apr 2009

ahoj dennco už jsme se dlouho neviděli co? 😀 no jestli si měla předtím TSH takové tak to bylo celkem v normě,teď to bude asi zvednuté, teda já měla po revizi hodnoty jednou tak velké ale to mi řekl dr. že je to stres a prostě ty změny v těle,je fakt že jsem byla totálně na dně a málem jsem lezla po čtyřech takže na to TSH okamžitě zareagovalo.

mabe
28. apr 2009

Ahojte holky, ja beru Letrox 50 denne - uz 4.mesic. Po 3 mesicich jsem byla na kontrole a pani dr. rikala, ze je vse ok a ze se muzem snazit. Jeste cekam na nejaky vysledky krve a v cervnu chci tomu nechat volny prubeh. Snad to bude ok (jsem po 2MA).

dennco, je me to lito. Clovek si rekne, ze by uz a ... 😒 Drz se. 😖

Strouzku a co ty? Uz te znam z teto a jinych diskuzi, jak to vypada?

strouzek
28. apr 2009

ahoj mabe no zatím nijak, štítka co dělá nevím na KO jdu v půlce května tak doufám že je to trošku lepší, zatím beru euthyrox 125. snažení to se snažíme někdy až moc 😀 ale k prdu zatím, jediný pokrok že se konečně trošku srovnal cyklus, po revizi a hlavně po operaci jsem měla cyklus až 37 dnů a teď se zase dostal na 28-29 dnů což bylo i před těhu.

dennca
28. apr 2009

strouzku ahoooooj 😀
No to TSH 5,8 říkali, že je mírně zvýšené a chtěli ho snížit.
Že prej když chce ženská otěhotnět, tak je optimální mít TSH okolo 2.
No to jsem zvědavá, jaké hodnoty budu mít teď po revizi 😒

mabe - taky jsi měla MA?dokonce 2?a šž ti zjistili až teď po potratech
nebo už předtím?a jaké jsi měla hodnoty????
Tak to přeju pěkné snaženíčko a ať brzo objevíš // 🙂

strouzek
28. apr 2009

denco já měla v době otěhu TSH 0,03 😀 takže skoro žádný a po operaci zase 12. nejdřív málopotom moc je to v řiti já se snad nikdy nedostanu na normu 🙄

mabe
28. apr 2009

Dennco, presne tak. Mela jsem dva MA a na endo me poslala az nova dr. po druhe revizi. Prvni dr. rekla, ze se to stava. Tak snad mam vsechno vysetrene a uz se zadari.

Strouzi, drzim palecky. 😉

lululiatko
28. apr 2009

ahojte,
kristinka, gratulujem a velmi drzim palce, nech po 9 mesiacoch drzis v naruci zdrave babatko.

ahoj strouzek, tak ked mne zistili problem so stitkou, mala som TSH 0,03 (ak si dobre pamatam).. bola som pred par dnami na kontrolnom odbere po 3. mesiacoch, o tyzden budem vediet, ako mi zabrali tie lieky.. 😒 myslite na mna.

vsetkym nam prajem, nech uz tie hormony pochopia, ze anarchia je zla vec 😉 a nech sa dostanu do normalu...

felicia1
29. apr 2009

Ahojte baby,dnes mi lekar povedal ze mi nepracuje sitna zlaza,mam to dost zle a diagnoza sa vola nie co na h neviem to porecitat v papieroch,pred tyzdnom som bola u lekara ze nemam ovulaciu a trpim bolestami v podbrusku,zobral mi krv na hormonalny a aj stitnu zlazu,lebo po porode som sice schudla ale mam viac ako ked som otehotnela,dnes prisli teda vysledky a ja som bola z nich hotova,co najskor mam ist k endokrinologicke tak sa tusim vola a ma mi nasadit liecbu,no mam je povedat ze by sme chceli babo druhe,no doki mi povedal ze teraz aj tak neotehotiem,lebo ovulka neni u mna a ked aj nastane po liekoch mi da endo....mame si davat pozor lebo pre babo je to velke riziko,ze po liekoch schudnem a aj ja mam inak sa zacat stravovat a potom mozem zacat snazilkovat ja stitna zlaza zacne pracovat,ja o tejto chorobe nic neviem,mam len 23 rokov,uz som si aj poplakala ale to mi nepomoze,chcela by som vediet kolko trva tyznov,mesiacov kym zacne fungovat a mozme sa hned potom snazit?lebo som precitala par diskusii ale tam pisu zeny ze jedna 2 roky sa liecila,a som dost mimo z toho a este by som cchela vediet ze ked zacnem bral lieky a neskor by sme aj otehotneli ze ci nemoze byt babatko ohrozene

neviem ci mi budete vediet zodpovedat ale ak ano ,dakujem pekne