Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

len
26. máj 2009

No vidíš, já si pořídila kotě dva dny před první injekci na IVF 😉 (kterážto byla včera, naplno to propukne v červnu)

strouzek
26. máj 2009

Koukám že si taky začla kočičí terapii. My máme taky to kotě kvůli tomu abychom zapomněli na starosti a podařilo se mimčo 😀 budu držet pěsti aby vám to ivf vyšlo 😵

len
26. máj 2009

Já mám kotě, protože nám pochcípaly myši, fakt 😀 Jsem potřebovala nějakýho živýho tvora, manžel konečně kývnul a koťata se narodila v ten správný okamžik, navíc taková, jaká se mi vždycky strašně líbila... Shoda okolností, ale je to fajn 🙂 Jinak s tím IVF doufám, doufám moc, protože jinak aspoň roční pauza kvůli změně práce... ŠŽ mám vyladěnou, podmínky ideální, tak teď už to snad konečně musí klapnout 😔

mabe
26. máj 2009

Strouzku, tak to musi mit z tebe gyndari radost. 😀 Ale je lepsi se ptat a vedet. 😉 Me tedka na jedne diskuzi strasi s tou mou hemoskou. Ze kdyz mam neco z genetiky najity, tak i kdyz mam krev uplne ok, tak by si rekli o pichani injekci. Asi se ty diskuze musi brat s rezervou. Jinak bych litala po vsech moznych vysetreni. Tento mesic uz nechame volny prubeh, tak snad.

Len, takze tedka v cervnu te ceka IVF. A jak ti zjistily tu toxo...? Kdo ti to delal?

len
26. máj 2009

Mabe, po tom potratu mi nabírali v CARu protilátky na všecko možný, pozitivní vyšla akorát ta toxo. Tak možná ti ji taky kontrolovali a když to bylo OK, ani o tom nevíš...

mabe
26. máj 2009

je to mozny. ale prave premyslim, kdo by me to delal. Nebo si to mam nechat udelat jeste od obvodacky? 😒

len
26. máj 2009

No, nějaký náběry ti dělali? Jestli jo, tak bych tam cinkla, jestli tam byla i ta toxo. Jestli ne, tak určo obvoďačka nebo gynekolog by to udělat měli. Ale jinak prý když už to bylo prodělané a protilátky klesnou, tak už nic nehrozí. Na rozdíl od chlamýdií, které se mohou znovu objevit a je třeba je léčit, samy nevymizí, takže je to horší.

mabe
26. máj 2009

zeptam se obvodacky a gyndarky. Na gyndu jdu 3.7., tak uvidime. Jinak uz volny prubeh. Snad uz se tentokrat zadari. Do tretice vseho dobreho. 🙂

a1211
26. máj 2009

elle já mám tsh 4,83 a beru Euthyrox 75, před 3 měsícema jsem měla hodnotu 16!což bylo hrozné a za ty dva měsíce se mi to srazilo, takže čekám na další kontrolu, jestli mi to ještě kleslo, taky mám autoimunní z., otěhotnět mi nejde, kvůli št.žláze asi údajně nemám menstruaci jen s Agolutinem,takže mám prý čekat než se to rozhýbe

len
26. máj 2009

Jasně, budu držet palce! 🙂

mabe
26. máj 2009

leni, ja ti taky budu drzet. Stitnice jsme stabilizovali, tak hura do toho. 🙂

linka
26. máj 2009

ahojte,nechce sa mi čítať toľko strán,tak sa chcem opýtať,aké príznaky ste mali pri zlej funkcii štítnej žľazy,moja obvodná dr. má podozrenie,lebo mám rýchle búšenie srdca a aj tep je splašený,idem na krv v piatok na hormony,tak mám blbý pocit ☹

mabe
26. máj 2009

Ahoj linko, ja jsem nemela zadny priznaky. Mela jsem spineni mimo MS v cyklu, tak me dr. vzala krev a zjistila, ze me ty hormony nejak haprujou. Rikala, ze to muze byt ze stresu, ale radsi me posle na endo, a uz to bylo.

linka
26. máj 2009

ahoj mabe,čo presne zistili na endo?

len
26. máj 2009

Linko, to, co popisuješ, by mohl být příznak zvýšené funkce... může to ale znamenat i něco jiného a naopak při ne moc katastrofálním zhoršení to může být zcela bez příznaků. Takže ten odběr je určitě krok správným směrem 🙂

linka
26. máj 2009

len,možno aj tam bude ten zádrhel,prečo sa nedarí 😕 a väčšinou ju liečia liekmi?

len
26. máj 2009

No, počkej si na výsledky. Jde o to, o jakou konkrétní poruchu by se případně jednalo, nakolik vážné by to bylo, no a od toho by se pak odvíjela případná léčba 😉

linka
26. máj 2009

no to asi budem musieť,nič iné mi neostáva,ťažko teraz radiť,kým nie sú výsledky 😉

elle75
27. máj 2009

a1211 ja mam menzes v poho, chodi mi ako hodinky 😀 tym som si ista kazdy mesiac 😝 , moja endokrinologicka mi len opakuje ze vsetko mam ok a nieje z tejto strany ziadna prekazka,len dufam ze mi zas nezdvihne davku, lebo uz teraz som taka unavena ,aj vy ste take slabe,ze si musim poobede pospat 😠

a1211
27. máj 2009

elle, já právě unavená vůbec nejsem na to jaké šílené hodnoty jsem měla, ale moc jsem přibrala, a i když mi dr.slíbila, že to půjde dolů po lécích tak nic:(a těhu stejně taky pořád není, asi mám víc potíží než jen št.žl., dělali mi minulý týden hormonální profil tak si jdu zítra na výsledky, jsem zvědavá protože si nemyslím, že nemenstruuju jen kvůli štítce

elle75
27. máj 2009

menzes ovplyvnuje aj prolaktin, ja som zase hodne stihla, ale to som bola vzdy 178cm 57kg. a pri liekoch mam rych metabo , ziem toho omnoho viac ako pred tym a ani dk naviac, co som aj rada. Len ta unava a ospalost to je strasne, niekedy som tak slaba ze mi je az do placu, ale niekto pri hypo pribera a iny extremne chudne co je moj pripad, a tie protilatky mas ako na tom

a1211
27. máj 2009

protilátky jsem měla 169, což je hodně, ale řekla mi že nemá cenu to už ani sledovat, že to je jedno kolik jich mám, že na těhu to vůbec vliv nemá, takže už mi to ani neměří tak asi to není tak důležité

elle75
27. máj 2009

aha, to som nevedela 😕 , somsi myslela ze ak si telo vytvara protil proti st zl , co potom voci plodu

a1211
27. máj 2009

taky jsem se to myslela, ptala jsem se jí, a ona mi řekla, že na těhu je nejdůležitější upravit TSH, a takové ty T4,T3 nebo jak to tam je, a protilátky nám prý jen ukazují, že tam je zánět, tro je vše, ví že chci otěhotnět, a říkala že ted už není důvod proč by to nešlo, takže jí věřím a ty jsi měla kolik?

elle75
27. máj 2009

ja mam T3T4 ok, mam latentnu subklinicku formu, kt mi zistili nahodne pri predoperacnom vysetr., vtedy som mala tsh okolo 5,2

a1211
27. máj 2009

tak to není přece moc, ne? Ideál je prý pod 5, já měla skoro 17🙂

elle75
27. máj 2009

ano, preto je to latentna forma mierna, dufam ze sa mi to nezhorsi, len aj teraz s tymi davkami je to stale nad 3, co je fyziol hodnota ale aj tak, nemas suchu pokosku alb probl s vlasami mne padaju strasne

a1211
27. máj 2009

dr.říkala že jen tak se to zase zvednou nemůže neboj, taky jsem se bála. mám suchou pokožku, hodně, loupu se a vše mě jakoby pořád svědí, i když mažu oleem vše. Vlasy mi taky padají, ale až poslední dobu dříve vůbec

felicia1
27. máj 2009

ahojte

dnes som volala o vysledky co mi bral uz endokrinolog a uz mam TSH 25 😢 😢 😢 pred mesiacom ci kedy som mala 15,dnes tolko,hned na zajtra rano na 9:00 som objednana na sono a pod.bola som sokovana z toho ake cislo mi zapotila,no ale uz to neveriem tak tragocky,no viem,ze liecba uz nebude asi len par mesiacov ked to stuplo zas

strouzek
27. máj 2009

ahoj holky

no já měla nejdřív silnou hyperfunkci a pak silnou hypo ale necítila jse na sobě totálně nic takže nevím no ale dr. mi říkal že když je ten třes a bušení srdce že je to hyperfunkce,což by odpovídalo taky jsem to měla ale nakonec zjistili že štítkou to nebylo, mě buší srdce vždy i teď kdy štítku nemám 😀 mám prostě strach z doktora a mám na to i papír že mám syndrom bílého pláště 😀

felicio TSH 25? tak to je fakt šílěně moc ☹ a nějaké prášky už na to bereš??