Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

ladida.l
31. dec 2007

delfi, vyrovnanou hladinu léků nemám určitě, neb při každé návštěvě mě ji šoupe jinam 😀
on je asi rozdíl, zda se ten zánět váže k hypo nebo hyperthyreoze...
Ale já čekám, čekám a nic se neděje 😀 a to už uběhlo měsíců panečku 😀

wia
4. jan 2008

Ďakujem všetkým za odpovede, najma Delfi... Ja som osobne s doktorom ešte nebola, bavili sme sa len mailom a poslal mi tie lieky, takže veľa toho neviem, ale hovoril, že s otehotnením nebude problém, tak mu verím teda... Inak ja som unavená ako pes a teraz som začala brať ten Euthyrox a som tuším ešte unavenejšie a ešte ma aj hlava bolí, stalo sa vám to niektorej?

luciferova
6. jan 2008

ahojte. poradte mi prosim vas, chcem sa objednat do Lubochne ale neviem, ku komu....

luciferova
6. jan 2008

resp. otvorila sa mi tato stranka a neviem, kam sa objednat. diky

http://www.nedu.sk/index.php?option=com_contact...

delfi07
8. jan 2008

Ahoj holky,
Wio, uvidíš, dej tomu čas. Mně se taky objevily příznaky hypofunce asi až týden po tom, co jsem začala brát léky (měsíc po tom, co jsem přišla o půlku sž) no a pak to zmizelo. Mám pocit, že tyhle hormony snad zůstávají v těle poměrně dlouho, takže změny chvilku trvají. Zkus počkat aspoň 2-3 týdny.
Ladi, to mě mrzí. Ta sž je pěkná bestie, umí udělat paseku v kdečem. A jinak máš všechno v pořádku? Zkoušelas to už u gynekologa, třeba kvůli té hladině hormonů? loni jsem totiž právě kvůli hyperfunkci neměla ovulaci.

krista
8. jan 2008

Ahojky holky 🙂

Luciferova tak to bohužel vůbec neporadím, ty doktory vůbec neznám, tak držím palce ať si vybereš dobře 🙂

Delfi tak už snažilkujete na ostro? 😵 Doufám, že se dozvím mezi prvníma až to klapne 😵

delfi07
9. jan 2008

Ahoj Kristi,
určitě, to se spolehni 😉
Zatím ještě nejedeme na ostro 😅 , ale další termín už uvažuju, že to zkusím, jenom tak pro štěstí. Mám jít ještě apoň jednou na cvičení k té mojí paní z rehabky, naučí mě poslední tři cviky a to bude tak zhruba po třech měsících.
Na plnou rehabilitaci je prý po třicítce potřeba půl roku cvičení. Takže ten čas byl tomu třeba ještě dala, už se nezblázním. Když se pak nebude nic dít, budu to muset začít zase řešit přes doktora, jestli je všechno v pořádku. Doufám, že z mojí strany už to bude dobré, ovulku snad už mám (orientačně podle podzimních teplot). První co by asi bylo, že bych musela přemluvit mého miláčka, který si testy průběžně rozmýšlí 😀
A vy pokračujete jak?

ladida.l
9. jan 2008

delfi: já myslím, že ovulaci snad mám, pár měsíců jsem se měřila a grafy vypadali dobře. No teď jsem v nové práci, tak nijak netlačím na pilu. Nějak se mi teď nechce lítat po doktorech. Nechám tomu ještě pár měsíců volný průběh a pak asi začnu řešit

krista
10. jan 2008

Delfi no je fajn, že se na to takhle hezky připravuješ 🙂 Věřím že těch pár měsíců už zvládneš než aby si pak nedej bože musela začínat někde od znova nebo lítat po doktorech, moc držím palečky aby to potom hned vyšlo, ať už nemáš žádné problémy 😉

A štítka taky OK, nezlobí? 🙂 Já pořád přemýšlím, že se na tu operaci vybodnu, v těhu mám hodnoty BEZ LÉKŮ naprosto v normě, jsem tedy co se týče štítné žlázy naprosto zdravá 🙂 To mi Dr. říkal už před těhu že to tak nejspíš bude, prý se to asi po porodu zhorší, ale já doufám, že ne a že 😝 uvidíme budu se rozmýšlet potom 🙂

Jinak my pokračujeme dobře 🙂 Doufám, že tam naše princezna ještě vydrží, trápí mě peníze, dlouho trvá vyplácení pojistky a já na to čekám jako na smilování, abych mohla dokoupit poslední věcičky pro malou a zrovna ty nejdůležitější, jako jsou peřinky, povlečení, vajíčko, fusak ... no prostě věci za nějakých 6tis. a to neni všechno, čekám zase na výplatku a půjdu utrácet do Bejbycentra u nás ve městě 😀

wia
12. jan 2008

Luciferka ja do Lubochne chodim uz dlho, bola som tam poslana, takze som sa neobjednavala sama, ale tak ci tak si lekara vybrat nemozes, kazdy ma na starosti inu specializaciu. Najlepsie bude zavolat na nejake neutrale cislo, povedat, ze sa chces objednat a ona ti uz poradi co dalej a ku komu... teda podla mna...

luciferova
12. jan 2008

wia. dakujem ti velmi pekne. 🙂

delfi07
16. jan 2008

Ahoj Kristi,
však uvidíš, jak se ti to pak vyvrbí 😉 Jsem moc ráda, že je u tebe zatím všechno v pořádku a budu držet palce, aby se ti nic nezhoršilo ani potom. Přiznám se ti, že kdybych měla děti a tu sž už neměla zvětšenou,
tak bych se do té operace taky hned nehnala 😒 , no ale právě v těhle případech se to doporučuje (ještě kromě těch, kdy už je to hodně špatné) a určitě to mělo smysl 🙂 Stejně se ale každou chvilku zjišťuje něco nového.
No prostě moc držím palce a ať ti brzy vyjdou ty penízky.
Užívej si nakupování a měj se nádherně 😎

wia
10. feb 2008

Ahojte dievčatá, no ako pokračujete? Niečo nové? Ja idem zajtra na endokrinológiu, som zvedavá, či mám teiž protilátky už aspoň trochu nižšie... že ako to vyzerá so šancou na otehotnenie...

wia
15. feb 2008

uf, tak endokrinolog mi povedal, ze protilatky sa mi neznizia nikdy a casom mi uplne znicia stitnu zlazu a ze on nevidi dovod na to, aby sme s otehotnenim cakali... tak teda asi cakat nebudeme a dame tomu volny priebeh... a vobec, bavi sa tu so mnou niekto? 😲

lul
15. feb 2008

wia - bavi, bavi... tak prijemne snazilkovanie. ja idem na endo o 2 tyzdne

jjohanka
15. feb 2008

Ahoj holky, přidám se k vám. Celou diskuzi jsem ale nepročítala ☹
Mám diagnostikovanou Hashimotovu tyreoiditidu, užívám Letrox 100ug, nyní 12.rokem. Hladiny v krvi se mi už vcelku drží, ale protilátky mám v hodnotách kolem 1000 ( přesnou mez nezmám, ale rozhodně do 100 ). Můj endokrinolog říká, že v tom problém nevidí, že je to u autoimunitního zánětu klasika...
Rozhodli jsme se s manžou pro mimi, tak jen doufám, že má pravdu 😅

michamicha
4. mar 2008

Ahoj, hledala jsem tu správnou diskuzi a vidím, že jsem jí asi našla. Já beru už pár let Letrox, začala jsem asi v 18-ti letech s 50, pak přešla na 100 a teď už druhým rokem beru 150. Miminko bych strašně chtěla, ale mám problém s ovulací, tak mi gynekolog předepsal Divinu (je to sice hormonální lék pro ženský v přechodu, ale úspěšně to pomáhá i na "moje" problémy. O miminku jsme s mým nastávajícím mluvili od začátku co jsme spolu. On už jedno dítě má, 6-ti letého kluka. V lednu jsme začali plánovat svatbu na červen a jak jsme tak mluvili průběžně o tom mimču, tak jsem se těšila, že po svatbě se začnem snažit. Na Endo i Gyne mi to moji doktoři doporučují už od mých 25-ti let, že čím dřív, tím líp. Ale dneska jsem totálně zklamaná. Přítel před pár dny žertem prohodil, že dítě chce začít plánovat až když bude rok ve funkci (v práci) - to bude až v prosinci 2008. Má strach, že mu to v práci nevyjde a bez práce s těhotnou manželkou, to bude ještě horší. Jenže dneska jsem se ho na to ptala, jestli to myslel vážně a on mi řekl, že ANO a opakoval stejné důvody, které se mi zdají naprosto zcestné. Já se strašně bojím, že s mým otěhotněním pak bude problém a hlavně, že když mu to v současné práci nevyjde, tak pak budu muset čekat další dobu jestli mu to vyjde v nové práci. Přijde mi to od něj dost sobecký a dokonce mě napadla i myšlenka, jestli to něco neznamená, jestli to dítě vůbec chce. Kdyby ho nechtěl, tak bych s ním asi dál nemohla zůstat. Strašně toužím po vlastním dítěti.Jsem z toho co mi řekl strašně moc zklamaná. Potřebovala jsem to někomu říct, tak se omlouvám, jestli vás tím obtěžuju.

masinka
4. mar 2008

baby, pri zmene davky alebo nasadeni Euthyroxu to trva 2 mesiace kym hypofyza zareaguje a ocakavane zmeny sa prejavia (samozrejme ak vam zrazu nasadia prislis vysoku davku, tak to pocitite hned - triaska, busenie srdca, potenie a tak) ale take klasicke upravy o 25 - 100 jednotiek aby presla unava, prestali padat vlasy, presiel neustaly pocit zimy, upravila sa mrcha, to chce proste cas

alicag
5. mar 2008

ahojte kočky 🙂 konečne po 2 rokoch brania eutiroalexu mi povedala lekarka,že štit.žlaza je stabilizovana.ale hrozne ma hneva to,že mi strašne padaju vlasy. aj vy mate s tym problemy?no a teraz chcem ist na ivf a bojim sa abi mi nezačla štitna znova štrajkovat .ked tie naše hormony všetko ovplyvnuju. pozdravujem všetky 😅

alicag
5. mar 2008

ahojky michamicha, 🙂 nemaš to jednoduche ale mislim,že čakat asi neni velmi spravne a dokedy budeš to odkladat?ved čas beži ako voda. 😉 držim ti palčeky

michamicha
5. mar 2008

ahoj alicag, děkuju za povzbuzení. Švagrové se má v sobotu narodit chlapeček, tak snad to vyjde, byl by ve stejný den jako můj taťka, tak snad se ten můj tvrdohlavý budoucí manžel umoudří 😅

alicag
6. mar 2008

🙂 ahojky michamicha 🙂 no vidiš vo vašej rodine vystrája tehu vlna a zachvilu v nej budeš aj ty, 😉 mislim,že manžela to chití tiež.teraz sa nedaleko nas otvorilo nove centrum tak sa už psychicky chistam najprv musim ist na kontrolu s hormon
mi do lubochne.nevieš načo je doležity prolaktin? papa a pekny dník





:

alicag
6. mar 2008

halo mimamicha žiješ?tak dneska som sa rozhodla,že pojdem do iscaru maju pobočku tu nedaleko v ružomberku budem tam chodit na odbery a ultrazvuky a potom na konci stimulky pojdem do blavy na odber a ked bude všetko snad o.k. aj na transfer ak pánbožko dožiči.len teraz ma čakaju kontroly a schvalenie poistovne to zas bude ten isty kolotoč ☹ čo robkáš? 🙂 🙂 🙂

michamicha
6. mar 2008

ahojky, já jsem poslední dobou strašně unavená a bez nálady. Pořád mi leží v hlavě ten úterní rozhovor o miminku. Stále přemýšlím o důvodech, který ho k takovýmu nápadu vedly. Protože o mimču už fakt mluvíme skoro 2 roky od začátku co jsme spolu. A v práci je to taky naprd. Měnim teď místo v rámci firmy a furt nevim co se mnou bude. Zítra jdu na výběrový řízení, tak snad to vyjde. Měla bych víc klidu a taky víc peněz.

O tom prolaktinu jsem našla tohle http://prolaktin.meditorial.cz/novinky?id=107

alicag
6. mar 2008

máš to tažke.unavena a bez nalady si kvoli tomu,že sa stale trapiš. 🙂 neboj rozhovor s tvojim nastavajucim dopadne o.k.a aj ten pohovor v novej robote.len si ver a nezabudni vykročit tou spravnou nohou.takže sa zajtra daj pekne do richtigu 😉 budem na teba misliet .a hlavne nerob nemisli na všetko čo ti može drahy povedat ešte si vypestuješ vysoky tlak.diky moc za tu stranku 🙂 🙂 🙂 a drž sa 😉

michamicha
6. mar 2008

děkuju za povzbuzení 😉 jdu si lehnout, abych se na zítřek pořádně vyspala, hezký večer

alicag
6. mar 2008

tak sladké sníčky a držím zajtra palce. 🙂 🙂

michamicha
7. mar 2008

Ahojky, tak výběrko bylo v pohodě. Byl to jen takový lehký pohovor (s personalistkou jsem už pár akcí absolvovala). Výsledky budu znát příští týden, jestli postoupim do dalšího kola. A co se mimča týče, tak včera se narodil švagrové synáček Honzík, má 50cm a necelá 4 kila. Už se moc těším až k nim pojedeme na velikonoce a pochovám si ho 🙂 No a dneska jsem si do skoromanžela trochu rýpla a z něj nakonec vypadlo, že miminko by byl pěkný vánoční dárek jak pro něj, tak i pro naše rodiče. Takže to úplně nezavrhnul 🙂 Hned se mi tím o 100% zlepšila nálada.
Přeju hezký víkend.

alicag
7. mar 2008

no vidíš michamicha a je to tu 😀 uvidíš a začnete pomaly pracovat na malom uzličku ja sa potom tiež pridam asi tak maj,jun?ale tešim sa.dufam,že tu robotu dostaneš.bolo vas tam vela? takže si teta skorej o 1 den. gratulujem 🙂 🙂

michamicha
7. mar 2008

jj, teta 🙂