Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

blanula
15. feb 2009

škoda že nebydlíš tady u nás mám úplně suprovou doktorku, ta mě udělala podrbné vyšetření krve i na celiakii, aby jsme našly důvod proč nemůžu otěhotnět. Nabrala mi i do zkumavky krev na gyndu, aby to nemusela dělat sestřička na gyndě. Hrozně moc holky vám přeji ať najdete takového lékaře jako mám já, protože to je ta největší podpora když vidíte, že někomu na tom záleží také aby jste otěhotněla. I já jsem byla zoufalá, protože mi bylo přes 30.. První jsem měla ve 27.

dennca
17. feb 2009

Krásné dopolko 🙂
gabko32 - ty seš tak hodná, že bys mě hned vzala na vyšetření.Škoda, že nebydlím kousek od Karviné ☹
Seš moc hodná, děkuji.A taky za rady.Vy ve státním nemůžete mít stop stav a tady u nás v Náchodě
taky ve státní nemocnici si na to hrajou!
Včera jsem se vydala k mojí obvodní dr. a ta mě nasadila Letrox - tak už papkám 🙂
I ona ví o tom, že v Ná jsou takový strašný čekačky na vyšetření ŠŽ,
tak mě doporučila jednu paní dr. v Pardubicích -( KREJČÍ LUCIE - nebyl u ní někdo z vás???)
a ta mě vezme už 4.3.!!!! 🙂 🙂 🙂 - do té doby budu papkat ten Letrox a pak mě dr. řekne co dál
a ohlídá si mě.Jsem tak ráda, že jsem se musela s váma o tu radost podělit.
gabko - a ty seš endokrinolog?(nyní na mateřský?)

dennca
17. feb 2009

blanula - ty seš taky strašně moc moc moc hodná, že bys mě doporučila svou dr.
a co to jsou celiakii??? 😒 To mě nikdo nedělal tohle vyšetření.
A jak dlouho vy jste se snažili o miminko?
A ještě jste měli nějaký jiný problém kromě štítné žlázy?
Měla jsi TSH 16,05 - to je celkem dost (oproti mě).
Tobě jde váha dolů a mě spíš nahoru.Ale to bude asi po těch hormonech,
co do mě můj gynekolog cpal ☹
To seš teda pořádněj hubeňour!
Ty jsi měla první ve 27letech.Ale mě je 30let a 1měsíc a ještě mimi nemáme.
Snad se brzo dočkáme 🙂 a přeju to vám všem, kteří se snažíte o miminko 🙂

ladida.l
17. feb 2009

dennca - tohle jsem na našla na netu o paní doktorce Krejčí, asi bude dobrá
http://www.znamylekar.cz/lekar-17281-mudr-krejc...

gabka32
17. feb 2009

dennca - to je fajn, že už papkáš léky. za chvíli se to spraví a mimi se dočkáš 😉

a zatím nejsem endokrinolog, ale snad brzy budu, až udělám atestaci . kvůli mateřské se to trošku prodlouží, protože potřebuju ještě trochu praxe. ale už 2,5 roku dělám v endokrino amb. 🙂 a u nás teda žádný příkaz "shora" o nepřijímání nepřišel, bereme i mimorajonní pacienty - každý má právo vybrat si lékaře. akorát toho strašně přibývá a čekací doby jsou delší. u nás ale když je nutné tak je člověk vyšetřen hned nebo se snažíme aspon do měsíce když to zrovna není akutně podezření na nádor nebo zvýš.funkce.

a mrkni na http://www.stitnazlaza.estranky.cz/ dříve jsem tam občas koukla, ted jsem nějak pozapomněla, ale přišly mi ty stránkcy docela dobré 😵

dennca
17. feb 2009

ladida - to jsou super stránky 🙂
Asi bude paní dr. fakt dobrá - už se na ní těším.
A tobě blahopřeju k těhu 😵

dennca
17. feb 2009

gabka - děkuju,snad léky zaberou a vyřeší se náš problém.
Je vidět, že se vyznáš a že tady spoustě holčinám umíš dobře poradit!
Bude z tebe výborný endokrinolog 🙂
Jo já vím, že lidí s onemocněním štítné žlázy je nyní opravdu hodně,
chápu i delší čekací doby -ale červen - je fakt extrém 😠
Na ty e-stranky juknu - díky za doporučení.

blanula
18. feb 2009

Ahojky holky, tak jsem dneska byla na kontrole u endokrinologa mě snad picne 😢 opět kilo dole, já za chvíli budu nakupovat v dětském , nestačí že mě jsou boty 36 velké , a oblečení 34 velké, já budu dědit oblečení po mé 5leté dceři. Na výsledky krve si mám zavolat zítra, tak doufám, že alespoň to bude v pořádku. Pořád se cítím hrozně unavená a hrozně moc mi padají vlasy. Neznáte holky nějaký přípravek na padání. Já už jem vyzkoušela různé vodičky, ale nic. Já budu k tomu ještě i plešatá, to jsou vyhlídky do budoucna ☹ ☹ ☹

len
18. feb 2009

Blanula, asi tě zklamu, ale mně kožařka předepisovala všemožný zázraky, ale dokud jsem neměla srovnanou ŠŽ, tak prostě padání nepřestalo 😔 Trpěla jsem neskutečně, tehdy osmnáctiletá holka s vlasama do pasu, strašný! Váha mi teda šla na druhou stranu - vzorně podle diagnózy stoupala a stoupala a opět stoupat přestala, až když byla ŠŽ dostatečně srovnaná. Ale na své původní váze nejsem ani po deseti letech, i když je pravda, že vlasy do pasu už zase mám 🙂

strouzek
18. feb 2009

blanulo myslím si to samé co Len, dokud nebude srovnaná štítka nepomůže ti na vlasy žádný zázračný přípravek ☹

jinak blanule s tím hubnutím sakra , já mám opačný problém zase špekatím 🙄 od operace 8 kilo nahoře ale je fakt že jsem byla doma méně pohybu atd. snad to dám brzo dolů
jinak nevíte jak je to s TSH a otěhu? u dr. jsem byla minulý týden, všechny hodnoty prej ukázkový, kromě TSH to bylo vysoký, myslíte že je to velký problém při snažení o mimi??

ruzovka
18. feb 2009

Ahoj děvčata, dlouho jsem nenakoukla, ale musím se s váma podělit o svoje rozpolcené pocity 😒 , právě jsem přijelka z kontroly u endokrinologa. Jak už jsem psala, zjistil mi gynekolog zvýšené TSH přes 9 a že je to důvod toho, že zatím nemůžu otěhotnět. Dneska jsem konečně uhlanla svého endokrinologa a celý vyplašená mu vyprávěla, jaké výsledky mi v lednu vyšly. Tvrdí mi, že je to prý nějaké divné, že v říjnu jsem měla TSH 0,9 a že se museli v laboratoři splést.odebral mi krev a mám si za 14 dní zavolat co dál Co myslíte, je to možné? Taky mi řekl, že i kdyby ty výsledky byly dobře, tak že to ještě není důvod k tomu, abych neotěhotněla, že to se děje až při zhoršení v řádu desítek jednotek, jsem z toho dost zmatená 😢.

ruzovka
18. feb 2009

teda, já píšu jak prase 🙂 to je z toho rozrušení, omluvte mě 🙂

ladida.l
18. feb 2009

růžovko, divné to trochu je. Nedělali Ti třeba vyšetření ve dvou různých laboratořích - pokud používají jinou soupravu a můžou se hodnoty dost lišit - samozřejmě mají v různých laboratořích i různé refrenční hodnoty.

blanula
18. feb 2009

I doktorka je z toho nešťastná, že při této diagnoze se přibírá a já hubnu ☹ , tak poslední TSH v říjnu 08 jsem měla 3,22 to jsem zvědavá co mi řekne zítra.
ruzovko výsledky krve až za 14 dní to je divný já je mám vždy druhý den.

len
19. feb 2009

Nooo, on si člověk nevybere 😒 Nevím, jestli je horší nekontrolovatelně přibírat nebo hubnout, obojí je na houby, když to člověk nemá ve svých rukou 😒 Já zase když jsem dr. řekla, že nemůžu otěhotnět, tak říká - nojo, s vaší diagnózou bych čekala hooodně dlouhé anovulační cykly. Hahaha, cykly má třítýdenní a anovulák jsem za posledních 45 cyklů nezažila jediný.

dennca
19. feb 2009

ahojky holky.

ruzovko - mě taky můj gynekolog dělal krev.testy v září, TSH v pořádku
a teď mě vyšlo, že mám TSH 5,8.A taky mě dr. tvrdí, že to může být problém,
proč nemůžu otěhotnět!Tak nevím ☹
Jakto, že budeš mít výsledky až za 14dní?Já je měla do druhého dne.

blanulo - tak co u dr.?jaké máš výsledky?

a1211
19. feb 2009

Ahoj holky taky mám št.žlázu minulý týden mi vyšli výsledky TSH 18,70, což je o hodně víc než vy, a ihned jsem se protlačila na endokrin.a tam mě dr.uklidnila že až o hodně vyšší hodnoty brání otěhotnění a že do 4 měsíců se hodnoty srovnají

strouzek
19. feb 2009

ahoj holky tak já mám po operaci vše v normě jen to TSH kolem 12 a tak jsem včera psala doktorovi mejla o tom co mám čekat při snažení o mimčo s takovou hodnotou , dneska mi odepsal toto:

jelikož jste měla vyšší TSH ,tak jsme navýšili dávku, což má za cíl jeho pokles. Samo TSH o sobě není rizikové pro plod, jde o to ,aby těhotná měla dostatečný přísun hormonů štítné žlázy /což u Vás je zajištěno Euthyroxem v dost velké dávce a pokud bude třeba ještě ji zvýšíme/, takže pokud otěhotníte byla jste poučena, že má kontrola nastat ihned a dle výsledků pak upravíme dávkování.
Druhá věc je, že při vyšším TSH, je menší možnost otěhotnění, takže pokud jste měla 12, je ta šance menší,ale právě proto jsme Vám tu dávku navýšili /aby se to upravilo/ a pak jste otěhotněla snáze. I kdybyste otěhotněla, plodu poškození nyní nehrozí protože berete právě Euthyrox, který zajistí správný vývoj, dávku doladíme a je to.
Nyní se nedá dělat nic jiného než užívat léky, přijít na kontrolu a čekat na úpravu TSH. Více udělat nemůžema, dávku upravíme dle příštích výsledků, navíc dávka nelze zvyšovat moc prodce, abyste nebyla předávkovabná ,což by také nebylo dobře, jste mladá máte dost času.
Pacientek jako jste Vy máme stovky, vždy se to nakonec podaří, takže nebojte, zvládneme

tak nevím teda ale pěkně jsem to dneska ořvala, myslela jsem si že už otěhunic nebráni a teď se dovím že zase čekání kolik měsíců jestli se TSH sníží.ach jo už na to nemám nervy ☹ zvláště ne jak mi všichni tvdí jak jsem mladá a času dost. jasně rok snažení v háji a těhu nikde akorát za sebou potrat a operaci a nové těhu kdoví kdy

len
19. feb 2009

Strouzek, ale tohle vážně neurychlíš... Mně trvalo tak půl roku než dávku vyladili +- a další rok a půl než jsem se dostala do těch vzorných mezí. Sice jsem měla "jenom" zhoršenou funkci, ale ono to ve výsledku vyjde nastejno, jestli ŠŽ vůbec nemáš nebo ji máš a nefunguje ti. Za podstatné považuju to, že plod není ohrožen potratem, ani jeho správný vývoj, to je dle mého důležitější než to, jestli otěhotníš teď nebo za půl roku (v mém případě za několik let, že? 😀 ).
Prostě to ber tak, že děláš maximum, víc dělat nejde a tělo se s tím potřebuje samo nějak srovnat 😉
A dr. má pravdu, že nasadit najednou koňskou dávku není dobré, musí se to zavádět postupně...

blanula
19. feb 2009

ahoj holky
denca jdu volat až po 12 hodině
a1211 tak to TSH jsi měla dost vysoké
strouzek to je mi líto, ale pokud máš takového doktora s tímto přístupem tak to určitě brzy otěhotníš, moc ti to přeju čekání je to nejhorší, člověku už to pak leze na palici a kolik je ti roků, že ti všichni říkají že jsi mladá?

strouzek
19. feb 2009

no jo já vím, ale tak nějak jsem doufala že teď už bude vše v pořádu a můžeme se snažit a věřit že to třeba za pár cyklů vyjde. jenže tohle mi fakt podrazilo kolena, snažit se můžu ale asi zbytečně než se vyladí hladina a ta bude kdoví kdy. fakt jsem totálně psychicky i fyzicky na dně. nejhorší že se snažím na mimčo nemyslet ale není snad den aby se někdo nezeptal co my a dítě, bude mi 26 let ale s manžou jsme 7 let spolu a tak všichni kolem řeší proč nemáme děti. stačilo mi včera, nastoupila jsem do práce po 2 měs. nemocenské a místo aby se mě někdo zeptal jak se mám a co zdraví nelenilo se pár jedinců vč. šéfa zeptat na těhu, prej jakto že jsem šla na operaci kvůli mimča a pak jsem se válela 2 měs doma a nestihla jsem otěhu?? je mi už zle ze všeho, nejhorší že nemám ani jistotu že se pak potrat nebude opakovat, protože nikdo není schopný říct že potrat byl skutečně ze štítky a z toho mám největší strach že budu zase čekat další rok, pak otěhu a zase potratím apořád dokola.

strouzek
19. feb 2009

po revizi mě prostě drželo na nohách vědomí že se znovu podaří znova, že to můžeme zkoušet a těšit se že třeba každým cyklem začínáme novou možnost že se zadaří ale tohle mě prostě zlomilo, nejdřív otěhu šlo a dopadlo to špatně a teď bude zase problém otěhu. 😢

len a ty máš hypo nebo hyperfunkci?? a s jakýma hodnotama máš problém?? já jsem předtím měla všecko špatné tf4 , anti tsh, Tsh a všecko a teď hodnoty všeho ukázkové jen to TSH najednou hrozně vysoké ☹ předtím bylo skoro nula a teď velké číslo, navíc jsem hrozně po operaci přibrala 😢

blanula
19. feb 2009

strožku to stejný jsme zažili když jsme chtěli druhý, byla jsem zoufalá, švagrová ta otěhotněla vždy první měsíc a já jsem jen po večerech brečela, už i to snažení mě nebavilo, hledala jsem pomoc kde jsem mohla, psala jsem doktorům na internetu co mám dělat, připadla jsem si jak histerická ženská, manžela jsem posílala na spermiogram, taky jsem na to myslela kudy jsem chodila. Zrovna teď jsem četla diskusi jak se vyrovnat s phlavím dítěte, úplně jsem se rozčílila, takovou blbost může napsat, jen ten kdo si otěhotní kdy se mu zachce.

len
19. feb 2009

Strouzek, ale vždyť nižší šance neznamená žádná šance 😉

Já mám hypofunkci, teď už jsem vzorně v normě, ale na začátku mi to lítalo neskutečně. Teď beru denně Letrox 135.

dennca
19. feb 2009

blanula - tak jaké máš výsledky?
strouzek - nebuď smutná!, uvidíš, že se ti brzo hodnoty sníží.
Je nás víc takových.A opravdu nejsi zas tak stará.Mě je 30 a taky
se snažíme o první mimi.A tak doufám, že se mě taky brzo
hodnoty sníží a mimi se povede 🙂
Já beru Letrox 50 a jen po-pá - taky to někdo máte tak?
Souhlasím s vámi - moje kámošky otěhotněly hned a já furt nic,
je to nespravedlivý ☹
Musíme věřit, že se brzy // objeví a pak budem všechny nejšťastnější 🙂

blanula
19. feb 2009

tak holky u paní mudr. vše v pořádku 😉 kontrola až za půl roků, mám se objednat na kožní ohledně padání vlasů. Tam se mi moc nechce protože tu máme opravdu děsnou paní doktorku, ta vás léčí, že se na vás ani nepodívá 😠 Když jsem tam byla naposledy, protože mě štípnul komár pod zadkem a a mě to začalo dost hnisat tak jsem tam šla, ani nevstala od stolu aby se na to podívala. Manžel když se na to díval tak si musel dřepnout. Takže jít k ní je jako kdybych byla doma. 😒

len
19. feb 2009

Dennca, já beru Po-Pá 150 a o víkendu 100.
Jinak na světě není spravedlnost, nikdy nebyla, nebude a není jediný důvod, proč by být měla, tudíž to neřeším, zbytečně se trápit 😉 Jsou na tom lidi tisíckrát hůř než my...

Blanula a nemůžeš změnit kožařku? Moje je báječná, vlastně je to ona, kdo mi mou poruchu ŠŽ odhalil. Možná to bude ze setrvačnosti ještě chvíli trvat, než to tělu dojde, a pak se to srovná samo. Jinak mně doporučovali selen a zinek, v přírodní podobě třeba v dýňových semínkách, nebo taky hořčík ze sušených meruněk...

strouzek
19. feb 2009

díky holky dneska se ožeru a bude mi snad fajn. fakt už je toho na mě moc, snad se to TSH srovná

můžu se ještě zeptat mám brát na to jod nebo ne? nemůže to být zvýšené tím že jsem teď skoro žádný jod nebrala??

len
19. feb 2009

Strouzek, ten jód bych brala pouze po poradě s lékařem. Každopádně u tebe asi nemá na co působit, když už ŠŽ nemáš 😉 Já jím naprosto všecko, snažím se vyváženě, jód je i v obyč soli, v mořských rybách...
A s tím ožíráním to nepřeháněj, rána pak bývají o to horší 😀
I když připouštím, léčím se po vytržení zubu a panáček whisky uleví neskutečně 😀 Skoro si přeju tenhle cyklus neotěhotnět, protože množství Ibalginu a whisky (pochopitelně ne dohromady), co jsem požila, by embryu rozhodně dobře neudělalo 😖

strouzek
19. feb 2009

no jod prej můžu, prej můžu všecko po operaci to co jsem měla předtím zakázaný ale jen mě napadlo jestli bych teď zase neměla jodu o to víc přidat jakože jestli by to tomu TSH nepomohlo.