Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

delfi07
17. okt 2008

to je fajn - no každopádně radiojodu je lepší se raději vyhnout. Prý se to sice dá, ale posunulo by ti to snahu o mimi aspoň o rok. tak přeju hodně štěstí

Holky, mějte se krásně, přeju fajn víkend všem 😉 🙂

delfi07
17. okt 2008

Strouzenko - promiń, chtěla jsem říct jen, že je fajn, že ti dobře dopadly výsledky 😨

strouzek
17. okt 2008

díky delfi trošku mě to uklidnilo že s tím souhlasí i dr., celý týden jsem o tom uvažovala a fakt mi vyšla nejlépe varianta operace. nechci čekat rok jestli se to zlepší a čekat na mimčo, navíc když říkal že pak stačí malý stres nebo něco a zase se štítka rozhodí

petreva
17. okt 2008

Ahoj holky,
strouzek, držím palečky, aby všechno proběhlo rychle a bez potíží. Aby jsi se brzy cítila dobře a mohli jste přivítat bublinku v bříšku 😵

lolka
17. okt 2008

ahoj 😉
strouzek, je dobre, ze ti odporucili tu operaciu, myslim, ze je to lepsi krok ako liecba radiojodom. mne vyoperovali celu SZ a som v pohode, absolvujem len pravidelne kontroly. moj otec sa liecil radiojodom, ale moc mu to nepomohlo, za par mesiacov isiel aj tak na operaciu.

petreva, ked som bola tehu, hned som utekala k dokimu, zobral krv a podla vysledkov mi ani nezvysil davku, povedal, ze netreba. na dalsiu kontrolu ma objednal o 2 mesiace.

tanity
17. okt 2008

Ahojky 🙂

delfi, tak ta mrcha mrchata si neda povedat 😠 hmmm, takze do dalsieho boja? nic nam neostava, len verit a drzat si navzajom silno palce 😉 x

strouzinko, tak to je celkom dobra sprava 😵 😵 😵 hlavne co sa toho uzlika tyka....aj ked, operacia ta caka, ze? ked aj lekar odporucil operovat, myslim, ze si sa rozhodla v ramci moznosti spravne....radsej to odstranit, nasadit hormoniky, a suuuups ho do snazilkovania....caka ta cesta za lepsimi koncami 😉 aj moja svagrina ide teraz na operaciu, teda v zime....tiez sa tak rozhodla po tom, co si pozistovala najrozlicnejsie informacie a ta operacia jej vysla ako najlepsia cesta....strouzek a aj ste sa dohodli s lekarom, kedy mas k nemu prist a ako dlho bude trvat naplanovanie celej operacie? x

lolka, tak ty snad musis nastupit do prace aby sa ti stitna spamatala 😀 asi jej neprospieva pokoj a klud... 😵 ale nie, osobne si myslim, ze je to velmi dobre, lebo mas hned od zaciatku istotu, ze robis maximum preto, aby bolo vsetko ok-nestresujes sa v praci a nenamahas...takze, uz len aby sa podarilo 😉 a lolka, vy sa snazite o babo? dufam, ze sa tym nedotykam nejakej osobnej alebo citlivej temy....x

petrevka ahoj 🙂 ako sa mas? ako babatko?......x

svevi, tak to je super, ze taketo vyyborne vysledky mas 😀 tak len tak dalej...ja sa inak liecim skoro 3 mesiace...takze celkom kratko.....a ty? vlastne ako dlho sa tu uz liecite aj vy, dievcata? x

nanai, ja som tiez na euthyroxe 25, ale vlastne na davke 37,5...lebo beriem 1 a pol tabletky...predpokladam, ze mi to este zvysi na 50tku....ja sa nemozem dockat 3.11...vtedy idem na kontrolu a verim, ze mi uz pani doktorka dovoli.....je to hrozne, ze musime cakat, az nam to dovolia...ze mame taketo "zakazy"...je mi z toho smutno...ved najviac co chceme, by mala byt ta najprirodzenejsia vec na svete...a takto sa trapime....ale, my to zvladneme ze? ☹ x

pekny vikend vsetkym x x x

tanity
17. okt 2008

...a ja jaaaj, som sa rozpisala 😉 🙂

petreva
17. okt 2008

TANITY, taky zdravím, zcela určitě to všechny zvládnete. Cesta za miminkem je někdy složitá až se člověk diví...ale určitě miminka čekají 😵
Nám je celkem dobře. Ty čtyři týdny od kontroly ke kontrole jsou ale moc dlouhý. Teď zrovna řešíme, jestli jít na amniocentézu nebo ne 😔 ale asi pořkáme do 20t na velký utz a uvidíme. Mrňous se tam téda ale rostahuje a "nutí" mě ke koupi triček a kalhot 🙂
LOLKA, tak to jsme to asi měly stejně, to jsi mě uklidnila, děkuju!
Mějte se všechny co nejlépe to půjde! A moc držím palece, aby byli miminka blíž a blíž 😵

strouzek
17. okt 2008

ahojky

já se na tu operaci bojím sice ale i těším vím že dělám něco pro sebe a pro mimíška. právě že jsem se ptala dr. co je nejlepší říkal že mě nechce přemlouvat ale často se stává že ani přeléčení nepomáhá a stejně pacient skončí na operaci a když já chci mimčo co nejdřív a nebojím se operace tak prý mě jí může jen doporučit. jsem ráda že se aspoň pohne. na kontrolu jdu v listopadu, to už se budeme domlouvat na nějakém termínu, dr. mě řekl že zkusí zjistit kdy by byl možný nejbližší termín. snad to bude co nejdřív

zabza9
18. okt 2008

Ahojky 🙂
Tak jak to tady čtu, začínám mít docela strach z návštěvy endokrinologie...ty hodnoty mám hodně špatné... 😔

binki
18. okt 2008

ahojky, zdravím po delší době. tak mám za sebou dvoje krevní testy a návštěvu endokrinologie, zatím nepřišli na to, proč už půl roku nemám ms, snad se něco dozvím z výsledků a hlavně jdu k jiné gyndařce, nejsem vůbec ok, jsem jak natlakovaný papiňák, naštěstí mudra na endo pochopila, že to není můj normální stav, ach jo

strouzek: kdybys chtěla něco vědět, máma byla letos na operaci a pak i na jodu, klidně písni do IP

tanity
19. okt 2008

Ahjky dievcata,

petrevka zdravim 🙂 Pises, ze prave riesite, ci ist na amnio alebo nie.....mozem sa spytat preco? kamaratka tiez prave teraz riesili ci ist alebo nie a rohodli sa neist....a veruze, zachvilinku tu mate velky uzv 🙂 tak nech sa len drobcek "roztahuje" 😀 a nech je vsetko v poriadku, velmi zelam x x x

strouzek, najskorsi skory termin vam prajem 🙂 x x x

zabzi, a preco by si mala strach? dufam, ze to nie je nicim, co som tu popisala, to by ma mrzelo ☹ lebo tie hodnoty su velmi relativne....pozri, my sme mali hodnoty relativne nizke a aj tak sme prisli o 3 babatka....a poznam 1 zenu, ktora mala tie hodnoty dost zle (TSH nie v jednotkach ale stovkach a protilatky vyse 10000....a liecba zabrala velmi dobre.....tak sa netrap, vazne, tym si nepolepsis 😔 ...hlavku hore a uvidis, daju ti tabletky a bude ti ovela lepsie, aj hodnoty sa zlepsia... 😉 😉 😉 a mozem sa spytat, ake tie hodnoty mas? mozno si spominala, ale ja uz nepamatam 😖 )....drz sa zabzi x x x

binki, tak ti prajem, aby ti co najskor prisli na koren problemu a aby si zasa bola sama sebou 😵 😵 😵

krasnu nedelu dievcata, t.

zabza9
19. okt 2008

Ahoj Tanitka 🙂
mám TPO 4455, TSH 7.56 a T4 6.7. No uvidím, co mi řekne Dr. odbornice, Dr. v Caru jen naznačil, že jsou dost špatný a že s největší pravděpodobností to už zapříčinilo MA před 5. lety a to, že od tédoby nemůžu otěhotnět. Mám to v kombinaci ještě s tou ureou. Už jsme v polovině s braním těch ATB, hurá 😀 😀
Teď už jen aby bylo 31.10. a dostala jsem léky na štítovku a mohla se začít zase snažit

tanity
19. okt 2008

zabzi tak veeeeeeeeeela stastia s liecbou a nech uz aj tie ATB zaberu a mozete sa pustit do snazilkovania 😉 30teho je tu coby dup 😉

strouzek
19. okt 2008

holky koukám kolik nás tu s problémama se štítkou a kolik holek díky ní nejspíš přišlo o mimíška. ☹ nechápu proč to dr. nehlídají a taky proč se o tom nikde nemluví. denně poslouchám v telce jak mám jíst jogurty kvůli "bifidogenní mikrofloře" ale o problémech se štítkou se člověk nedoví nikde. já do teď ani nevěděla že nějakou mám. NIkdy by mě nenapadlo že potratím kvůli věci v krku 😠

každpoádně jdu na operaci, vychází to jako nejlepší možná varianta. při přeléčování práškama by léčba trvala dlouho a snaženíčko bych musela odložit neboť dokud nebude štítka v normální hodnotě tak hrozí stále riziko potratu či poškození plodu, navíc je tam riziko i pro mě. další varianta je radioléčba a s tou nesouhlasím absolutně, neboť nechci ležet týden ozářená v izolaci v nemocnici kde mě budou denně objíždět dozimetrem jestli "nesvítím" a pak bych nesměla rok a více otěhu. Takže operace je nejlepší možná varianta člověk jde sice pod kudlu ale když tu mrchu budu mít pryč může začít snažení hned a sníží se tím i riziko pro mě a mimčo.
Binki tvoje mamča byla na operaci i jodu?? to jí brali jen část nebo celou?? často totiž když vemou jen část té štítky se pak musí na ten radiojod ale jsou i případy že se po operaci jde i na ten radiojod ale jsou velmi málo, většinou je to v případech kdy výsledky z histologie dopadnou špatně. Psala i setkala jsem se z mnoha lidma kteří mají po operaci a jsou více než spokojeni. po operaci prý už o štítce ani neví a mají klid. viz moje teta ta jí má pryč už roky, vlastně ani jizvu nemá, moje máti její sestra se to dověděla až teď že někdy ve 25 byla na operaci, prý to proběhlo tak v pohodě že se to v rodině vůbec neřešilo. Mě dr. v pátek do telefonu řekl že mi tu operaci doporučuje ale že mě nechce do ničeho nutit, no ani nemusel už jsem byla rozhodnutá. sám říkal že radiojod by byl v mém případě kdy chci brzo mimíška špatná volba a že po operaci budu mít klídeček a na kontrolu budu chodit 1x ročně a můžu začít mimíškovat hnedka. kdybych brala léky či ten radiojod tak tam chodím častěji zvlášť v těhu

zabza9
19. okt 2008

Stroužku držím palce. Máš pravdu, hlavně by doktoři měli dělat ty testy podrobnější, mě je třeba dělali po MA, když jsem během půl roku přibrala 30kg, ale jen ty jednoduchý, jestli máš hormony šž. Což bylo ok. Letos v květnu mi je dělali na gyndě taky, taky v pořádku, ale v CARu udělali ty podrobný a ejhle, po pěti letech se našla příčina.
Pa a držím nám všem palce 🙂

strouzek
19. okt 2008

zabzi mě kdyby na to nepřišla obvodní dr. tak to nevím až kdoví do kdy. štve mě ten přístup doktorů po potratu, všichni ti řeknou stává se to a nazdar. nikdo nechce dělat testy, každý řekne že se to řeší až po 3. potratu, což mě přijde jako neskutečná blbost. to má žena ztrácet čas a hlavně ztratit svoje dítě několikrát a prožít tu bolest a vše kolem několikrát než dr. se rozhoupe něco dělat??? pak se třeba zjistí že důvodem potratu byla maličkost která se dala vyřešit lékama ale že my kvůli toho ztratíme svoje děti to je jim fuk. ☹ Já se ale odbít nenechám budu řešit tu štítku a taky v listopadu jdu na gyndu a budu trvat na nějakých testech třeba si je i zaplatím ale chci to řešit, nebudu čekat na další problém.

zabza9
19. okt 2008

Strouži mluvíš mi z duše. Já tenkrát neměla koníka, netušila, že se to stává tolika holkám dnes a denně, nechala jsem se odbít...ani jsem nevěděla, co miminko může ovlivnit. No, je pravda, že až do teď, co jsem byla v CARu a řakli mi ty souvislosti, jsem si myslela, že tenkrát dr zanedbala moje bolesti břicha, páč po MA mi zjistili zánět dělohy. Ale ten byl z toho, že mimi umřelo v 8tt a přišli mi na to až po 12tt...

strouzek
19. okt 2008

ty jo no a jak se to projevovalo?? já právě taky měla potrat v 7 tt ale zjistilo se to až v na konci 11 tt a to tak že jsem začala šíleně krvácet a mít hrozný bolesti. dr. mě řekl že to bylo tím že mimčo bylo v těle mrtvé moc dlouho ☹ ale po revizi už problémy nemám, dneska jsem dostala první porevizní mrchu tak slavím 😵 každopádně když jsem šla po revizi ke svému gyndaři na kontrolu tak mě odbyl že není třeba jí dělat, takže mě ani neprohlídnul a nic. z toho důvodu jsem se tento týden objednala chci ať mě prostě prohlídne a basta, hlavně si chci vynutit ty testy. už se nehodlám řídit doktorama ale tím co já chci a co cítím. Každopádně díky bohu za koníka i mě moc pomohl zvlášť první dny po revizi, člověk zjistí že není sám na světě komu se to stalo.

zabza9
19. okt 2008

No mě přestaly bolet prsa, jinak mi od začátku nic nebylo, žádný nevolnosti, chutě, nic. No a jak mě začal bolet podbřišek, byla jsem u dr a ona jen, že my mladý holky si myslíme, že je těhu nějaká nemoc a že jsme citlivky a tak. Napsala mi PN a to bylo všechno. No ale mě to bolelo dál, tak jsem tam chodila, ona pořád nic, pak jsem šla sama do nemocnice na utz, protože se mi to zdálo divný. Jinak jsem nekrvácela, nic...no a na tom utz dr přes břicho jen zamručela, pak vzala vnitřní, začala sestře diktovat, že je mimi bez akce a bla bla bla, já začala brečet a ona jen ať jdu naproti se objednat na vyčištění, že podle mý reakce soudí, že jsem pochopila, co se stalo. Taky mi nikdo nic neřekl, dokonce ani po revizi, aby kryli tu krávu, co to zanedbala. Po revizi mě ex dovedl domů a musel do práce, mě bylo blbě a dostala horečku a začala jsem krvácet, tak jsem jela busem na pohotovost a tam mi dr řekl co beru za atb a já že nijaký a on jakto, když mám zánět dělohy...to mě dorazilo 😢
Ale dost smutku, teď už se něco zjistilo, gratuluju Ti k mrše a musíme věřit, že po vyřešení tý zatrolený štítky (a u mě toho hnusu ureoplazmy) konečně otěhotníme a dotáhneme to až do vřískajícího uzlíčku v náručí!! 😵

strouzek
20. okt 2008

zabi no koukám že jsme měli obě "štěstí" na doktora ☹ já měla něco podobnýho , v 7 tt utz na gyndě a vše okej , pak prej že mámpřijít až za 5 týdnů a už pro průkajdu. takže já žila v tom že je vše okej, začala jsem se těšit, nakupovat atd. nevolnosti i všecky ostatní příznaky jsem měla ukázkové. no a pak jednou večer na konci 11 tt jsem šla na záchod a růžová krev, byl pátek večer tak jsem skočila pohotovost ať mi dají něco na to krvácení a že jdu dom. Přišel dr. asi po hodině čekání udělal utz vnější pak vnitřní furt nic neříkal pak se zeptal jaký byl nález na poslední kontrole, jsem řekla že v tom 7 tt vše i srdíčko v pořádku, a on že je plod mrtvý už několik týdnů a mám přijít v pondělí, papuče + 60 kč a jdu na revizi.začala jsem brečet a doktor nechutný co řvu že se to stává často a vůbec neměla jsem se na dítě tak vázat!!!!!!!!!!!!!!!!!! debil 😠 poslal mě domů, jenomže já začala krvácet čímdál víc už ne jen růžová krev ale kusy sliznice jela jsem zpět už tam byl druhý doktor okamžitě mě přijali do nemocnice a chtěli poslat na sál jenže nesehnali anesteziologa takže jsem do rána čekala v šílených bolestech a s hrozným krvácením do rána. Jak mě řekl dr. byla jsem na kontrole v tom 7 tt a dle nálezu mimčo si to ani ne do 5 dnů rozmyslelo, tzn. že skoro měsíc jsem žila v klidu že je vše super a mimčo roste. jestli budu znovu těhu tak se asi zblázním strachem v tom prvním trimestru ☹

petreva
20. okt 2008

Holky, jen tak zběně jsem vás prolítla...taky mě jedna Dr. šokovala svým přístupem a přesto, že mi každý říká, ať na ni zapomenu,nejde to, že....i tak máte v hlavě jasno a jdete hezky vstříc svým miminkům. Každý krůček se počítá a každý vás přiblíží až konečně uvidíte // 😵
TANITY, my jsme se rozhodovali proto,že mám v rodině - sestřenice i bratranec jsou postižení, Vojta mentálně + vrozená vada srdce a sestř. tělesně. Testy i NT vyšli v pořádku, ale tu zátěž jsme nechtěli podcenit. Pořád zvažujeme, ale pořád vyhrává to, že nepůjdu. Moje sestra i sestřenice od druhého strejdy mají zdravé děti a testy byli dobré...proto mi připadá zbytečné podstoupit byť tak malé riziko. Každá zdravá má bohužel "šanci", že se narodí miminko s nějakou vadou 3% , takže mi pořád vychází prostě nejít. Celý život se mi téměř vše ser.. pod nohama, ale věřím,že budeme mít konečně štěstí a budeme se moc oba radovat ze zdravého miminka 😵

tanity
20. okt 2008

ahojte dievcata,

petrevko, tak to ti verim, to s tym ze se ser.. pod nohama....tiez mam ten pocit.....ze ked sa "dari", tak sa dari.....ach jaj, snad sme si uz svojim trapenim presli a budeme mat uz len stastie...tak stastnu volbu petrevka a ja verim, ze bude vsetko v poriadku, ked aj tie testy aj NT vysli ok...ved snad by sa nieco ukazalo, keby bolo zle...fakt verim, ze tie testy by uz nieco ukazali, ak by nebolo v poriadku. Tak uz len si vychutnavat ten nadherny pocit v brusku....a uz aj babatko citis? 😵

strouzenko, zabzi, tiez mam taky ten pocit, ze je to hnusne a krute nechat zenu sa trapit 3x, az potom ma narok na testy....chce sa mi neskutocne kricat.....poviem vam, tiez som mala taku skusenost. Prisli sme o adamka v 22tt a bol to MA 😢 😢 😢 citila som, ze nieco nie je ok, lebo nekopkal 😢 uz spinkal, malinky moj anjelik.....ach jaj......a lekar mi povedal, ze pri prvom sa to stava!!! (hmm, mohol sa aspon zamysliet, ze ci sa to stava aj tak casto v druhom trimestri, ked dovtedy bolo vsetko vsetulinko ukazkove.....). Povedali, ze to bola smola (nedali sme adamka pitvat) a ze nabuduce to vyjde. Nevyslo. A po druhej strate jednoducho lekar konstatoval, ze mame velku smolu a ze ked pockame pol roka, garantuje, ze to vyjde. Presvedcila som ho na genetiku, hematologiu, interne, urobil mi ja kmplet gynek a vsetko ok......mne na stitnu dosla az moja hematologicka, ktora ma tam poslala po tretej strate...a viete si predstavit sok mojho zivota, ked mi endokrinologicka povedala, ze mam vyrazne autoimunitne ochorenie ☹ a ze to moze za nase straty....preco su lekari taki obmedzeni!? cest vynimkam samozrejme! ved ja sama som vedela, co kde mam ist po stratach a sama som sa pytala na testy...oni ze len smola a nabuduce to vyjde... 😠 😠 😠 s tou stitnou som bola na internom, kde mi robili aj ekg a vysetrovali srdce a podobne a tam mi len stlacila krk, ze "test na stitnu" a "ze prehltnite"..ked som prehltla, povedala "ze ok" a ja som sa s tym upokojila 😖 nemala som...ale uz som si odpustila, nie som predsa lekar a ...... ach jaj, skoda reci.
Dievcata, uz len verit, ze nam to vsetko tentokrat vyjde-strouzinke uspesna operacia, zabzi krasne preliecenie sa a rychle nabalancovanie tela a hormonov, petrevke a inym tehulkam pohodove tehu a snazilkam skore objavenie vytuzenych dvoch ciarok 😵 😵 😵

strouzek, a ty aj nieco citis v krku? vies, ci ti nieco akokeby vadilo? lebo ja nejak tak z casu na cas pocitujem, aj ked uz sa to zlepsilo....dakujem 😵

lanugo
20. okt 2008

Ahojte babenky,začala som minulý týždeň brať Pardodel-pred tým som mala jemný bledo biely výkok z prs, teraz po týždni mám ten výtok hustý až žltlastý-máte s tým niekto skúsenosti?

díky

petreva
20. okt 2008

Ahoj holky,
TAnity, slza mi kape nad tvým příběhem... 😢 je pravda, že co si neohlídáme, to nemáme...určitě jsou výjimky, abych jim nekřivdila, ale já jsem se s ochotou Dr. moc nesetkala...
Je moc dobře, že zž víte o potížích se štítnicí a hlavě, že se s tím "něco" dělá. Teď to bude otázka času 😵 a pak hupky dupky miminka do bříška 😵

zabza9
20. okt 2008

Stroužku taky hustý...fakt to nechápu, mě dr, kterou jsem si našla po tý krávě řekla, že až teď se na lékařských fakultách vyučuje předmět jednání s pacienty 😠
Tanitka nevím jak u nás, ale ani nechci pomyslet, jestli se ztráta v 22tt považuje za normální!!! V tom prvním trimestru to ještě dokážu trochu pochopit, ale takhle pozdě...fakt hrůza, takový dr by snad ani neměli ordinovat, bo "léčit" se to nazývat nedá! Chápu, že pro ně je to rutina a kdyby měli prožívat každou holku, která tohle zažije, museli by se zcvoknout...ale to po nich nikdo nechce, jen trochu účasti, nebo aspoň nebrat nás jako kusy na pásu 😔
Tak snad už máme holky od těch nepříjemnejch dr pokoj a snad bude líp 😉
Petreva asi bych se zachovala jako Ty a na amnio nešla, když jsou všechny dosavadní výsledky v pořádku...

tanity
20. okt 2008

petrevka, ty neplakaj, teraz nemozes 😉 😉 😉 musis sa len usmievat a byt v pohode...ja uz nebudem pisat take, kde slzy kapou 😉
zabzi, no je fakt par lekarov, kde klobuk dole...moja hematologicka je taka, proste uzasna. Nic nezanedba, radsej prekontroluje, vsetko predebatuje, povzbudi,...dokonca tak ako sa so mnou 3x tesila, tak bolo vidiet, ze ma slzy na pokraji, ked som tam prisla s placom, ze sme znova prisli o nase babatko...a ona patrala so mnou, kde sa co mohlo stat.....ja sama som dost puntickar a nesnazim sa nechat nic na nahodu, tak mi takyto pristup ovela viac sedi, nez len take naverimboha tipos-bingo diagnostikovanie....ale to by mali vyucovat aj ako pristupovat k pacientom...ale ako vravim, cest vynimkam....dobru noc dievcata x x x

lanugo, ja ti neporadim, ale mas nieco s prolaktinom? pocula som, ze ak je zvyseny prolaktin, tak su take vytoky z prs....inak, neviem o tom vela 😖 kazdopadne, vela stastia 😉

zabza9
20. okt 2008

Tanitka přesně tak, myslím, že toho žena nechce tolik, jen lidské zacházení 🙂
Dobrou noc 😉

binki
20. okt 2008

strouzek: měla rakovinu (po mnoha letech hypofunkce se jí udělaly uzlíky a ty se pak zvětšovaly...), doktoři jí řekli na dotaz, proč jí ty uzlíky neodstranily dřív, že kdyby měli řezat každého s uzlíky, že by prý bylo pořezaných 😔

lanugo: jo, to mám taky, ale teďka čekám na výsledky testů pro další postup..., určitě to jsou prostaglandiny...

delfi07
21. okt 2008

Ahoj,
Tanitko, moc díky - jdem se do toho zase zakousnout a ty palce si určitě budem držet navzájem! 😉
Petrevko, pokud ti vycházejí dobře ty testy, taky bych se taky asi rozhodla stejně. Sice znám dvě holky, které na tom byly a v poho, ale stejně, jakési riziko tam je (myslím, že 2%). Hodně štěstí, ať to všechno dobře dopadne
Strouzek, tos teda měla štěstí na doktory, to snad ani není možné, kdo všechno může ordinovat. Teď už to bude určitě lepší (a člověk je taky časem oprsklejší a má lepší přehled).
Holky, mějte se všechny co nejlíp, až jde všechno k lepšímu jak to dnešní počasí