Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

estrellita
28. feb 2010

leamax: samozrejme 🙂
jak jsi na tom se stitkou? lecis se?

leamax
28. feb 2010

dakujem estrellita 🙂
no ja som si vynutila zatial len prve vysetrenie, lebo podla mojej byvalej endokrinologicky mam vysledky stale OK...na buduci tyzden idem k novej, takze uvidim.
a gratulujem!!!

vendulak
28. feb 2010

Estrlito já fakt uvidím, nechci to už plánovat 🙂 , prostě to nějak dopadne 🙂. Ale tedy mě kdyby teď stoupla teplota tak se moc neraduju, koukala jsem na jiný grafy a tam mi taky pár dní před ms ještě stoupla, pak prudce klesla a bylo to. No prostě ať to bude jak bude nic s tím neudělám a nezbývá než vyčkat 🙂.

leamax vítej tady mezi námi! 😉 leamax a ty si předtím měla něco se štítnou žlázou? A ty máš podezření že s ní něco není v pořádku proto jdeš k nové endokrinoložce?

estrellita
28. feb 2010

vendul: presne tak, nezbyva nez cekat, myslim, ze mi to jednou rekla len, ze testovanim tehu stejne privolas - jak pravdive 😉

lemax: dekuju 🙂
a ty citis, ze je neco v neporadku?

vanesa18
28. feb 2010

Ahojte baby-snažilky 🙂 .Môžem sa pridať?Tiež sa liečim na štítnu žľazu a od tretieho lekára som počula,že
to môže byť pri mojej snahe o bábo veľký problém... 🙄 ☹
Inak držím všetkým palce...

leamax
28. feb 2010

vendul, ta pedchadzajuca endokrinologicka tvrdila, ze je vsetko OK aj ked som mala napr.TSH 4,64. to som este nebola snazilka, tak som sa tym nezaoberala. kedysi som uzivala isty cas euthyrox kvoli nejakej cyste na stitke. ta zmizla.
hej, mam podozrenie, viac veci tomu nasvedcuje...

vendulak
28. feb 2010

estrelito přivoláš nebo nepřivoláš? 😀 Já mám pocit že jsem ho tedy testováním ještě nikdy nepřivolala 😀

Vaneso to víš že se k nám můžeš přidat! A vítám tě tu! 😉 Jo štítka prý pro otěhu může být problé, ale když už jí léčíš 3 roky tak už by si ji měla mít nějak stabilizovanou, ne?

leo tak to se ani nedivím že chceš endokrinoložko změnit. Ono to TSH 4,64 v podstatě v pohodě je. Norma je až do 5,00, ne? Ale pro otěhu je prý nejlepší mezi 2 a 3.

vendulak
28. feb 2010

Jééé Vaneso promiň! Já si spletla to že si psala, že si to slyšela od třetího doktora se třemi roky léčení! Sem já to ale slepejška! Promiň! 😔 😉 A co ti tedy se štítkou našli? Hyper nebo hypo? Jaké TSH? Ono to může být problém i nemusí být třeba nebo né tak velký záleží jak moc hrozné ty hodnoty jsou... 😉

vanesa18
28. feb 2010

Vendulak,veľmi pekne ďakujem za privítanie.Ĺiečim sa ale tak na striedačku-pol roka užívam lieky -idem na kontrolu,je to ok-tak mi ich vysadí a o ďalšieho pol roka je to zase zlé.A takto stále na striedačku.
Ale začíname riešiť umelé-sme v štádiu čakania na schválenie piisťovne a ideme na to.Už to bude skoro mesiac,
dr sľúbil,že do dvoch mesiacov to určite schvália,tak rátam nekonečné dni... ☹

leamax
28. feb 2010

vendul, ved prave, to som aj ja pocula, ze na otehu je najlepsie TSH okolo 2. aj teraz som mala viac ako 3 a nemali v umysle mi ju ani vysetrit, tak som si to jednoducho vydupala. a mala som aj Tf4 znizene. keby som nemala znamu v tom labaku a nedrzala vysledky v ruke, tak by mi mozno nahovorili, ze je vsetko v norme 😀

vanesa18
28. feb 2010

Vendulak,som hyper...hormónov je zlých viac,dokonca mi povedala,že mi zaniká žlté teliesko-čo znamená-som bez ovulácie.Vraj niečo s hypofýzou,preto tie znížené hormóny.V pohode,vôbec sa nemusíš ospravedlNovať 😉
Ty sa tiež snažíš o bábo?Koľko?Ak si to už písala,prepáč,nečítala so veľmi dozadu,je to veľa strán 🙂

leamax
28. feb 2010

vanesa a vy sa kolko snazite ak sa mozem spytat?

vanesa18
28. feb 2010

Ahoj leamax,jasné že sa môžeš pýtať,kLudne.Snažíme sa viac ako tri roky?mám za sebou liečbu hormónmi,ale zle som to znášala,vysadili mi ich a odvtedy -asi rok so mnou nikto nič nerobí...Až teraz-zlatý dr.Tomáš.

leamax
28. feb 2010

a odkial je ten doktor? to je gnydos? ci nedokrinolog?
dokelu, taka vec, co by si clovek povedal, ze uplne o nicom, ze nema nic spolocne s tehotenstvom a snazenim a co dokaze s nami narobit. stitka moja, dostan uz rozum konecne!!!

vanesa18
28. feb 2010

Presne,taká štítna žľaza a koľko problémov narobí.A pritom som nemala ani tušenia ,že s ňou mám problémy.
Raz som odpadla v robote(asi pred 5 rokmi) a vtedy mi ju zistili.Ten dr čo mi teraz pomáha je doktor-gyndoš
z ISCARU v MT-dali sme sa na umelé.Tam mi zobrali krv-zhrozil sa nad výsledkami a na sone mi povedal,že mám polycistické vaječníky,čo som doteraz netušila a ešte mám priechodný len jeden vajcovod.Povedal,že sme prišli v poslednej chvíli-na hrane.Leamax,tiež sa snažíe o bábo?

leamax
28. feb 2010

vanesa a to ako zistil, ze mas priechodny len jeden vajcovod? ved to sa inak ako laparkou zistit neda. ci...?
to akoze si odpadla kvoli stitke? ved ja odpadavam ako hnila hruska pri kazdej prilezitosti 😀
ano, snazime sa aj my.

estrellita
28. feb 2010

leama: mne lekarka rikala, ze do 5 je to norma pro " normalni" lidi, ale ne pro zenu, ktera se snazti o dite, tam by melo byt 2-3 jak rikaly holky. tak drzim palce, aby dalsi lekarka byla lepsi 🙂

leamax
28. feb 2010

dakujem estrel, snad tato uz bude so mnou nieco robit 🙂 a ked nie, tak pojdem zase niekde inde 😉 😀 ved nech ma poznaju vsade, nie 😀 😀 😀

estrellita
28. feb 2010

jasne 😀

vanesa18
28. feb 2010

Leamax,jasné,bola som pred rokom na laparke,on mi zistil len polycistické vaječníky,ja som len sumarizovala čo všetko mi je v chorobách dopriate 😀 😔
Ale verím,že to teraz víde,teda chcem veriť.Ale pri mojom šťastí...no nevirm neviem.A Leamax,prosím ťa,
nevieš či musím podstúpiť aj genetické testy?To musí každý?Bože,len nech mi nepovie,že mám ďalšie mesiace čakať zas na výsledky z genetiky,zatiaľ nič takého nehovoril.Ja už ráatm minúty-už bude mesiac od chválenia a ešte hádam mesiac a idem papať a pichať hormóny.

leamax
28. feb 2010

vanes, neboj, este stale tu mas jeden priechodny vajickovod a funkcne vyjecniky. jasne, ze to uz vyjde!verime tomu!!!
s tymi genetickymi testami ti neviem povedat. ako myslis pred tym umelým? ved keby potrebovali/chceli aj geneticke testy robit, tak uz ti ich urobia podla mna.
a na povzbudenie - poznam zenu, ktora porodila svoje prve dieta a po dvoch rokoch jej museli vziat jeden vajecnik a z druheho jej ostala iba 1/4. vraj uz nikdy nebude mat deti. a ona si potom jednoducho porodila este 2. takze 😉

vendulak
28. feb 2010

Vaneso já mám též PCO 😉 . Zjistili mi ho hned při první návštěvě CAR. A pak hned dělali i hormonální profil, kde se mi přišlo na štítku. A snažíme se už dva roky 😒 . Šíleně to utíká ☹. Momentálně mám za sebou 1. IUI a netrpělivě čekám na kýžený výsledek 😀.
Jinak je super že si našla doktora se kterým sis padla do noty a kterému důvěřuješ! To je myslím základ úspěchu 🙂. A jinak nevím jak je to na Slovensku ale u nás genetické testy před IVF nutné nejsou. Spíš co vím tak se doktorům ani moc nechce tam lidi posílat. Asi že je to hodně zdlouhavé a co vím tak holky si je většinou musí sami vydupávat po neúspěšném IVF nebo po potratu nebo tak 😒.
Leomax a kdy se chystáš k nové endokrinoložce? Moc držím palce ať je hodná a pomůže ti! 😉

leamax
28. feb 2010

vendul, dakujem. buduci pondelok idem k tej endokrinologicke. potom vam dam isto vediet co a ako 😉

leamax
28. feb 2010

a drzim paste, nech je hned toto IUI uspesne!!!

vendulak
28. feb 2010

leamax O.K. držím na pondělek moc palce!!! 😉 A děkuju 🙂 😉 .

leamax
28. feb 2010

vendul, dakujem. uz nech je ten pondelok, zoziera ma zvedavost 😉 no nejako ten tyzden este vydrzim 😉

vendulak
28. feb 2010

leo zvědavost je hrozná co? 😀 Já jsem taky teď strašně zvědavá na výsledky na endo a samo na výsledek IUI 😀. A sem teď jak malá a nedokážu skoro myslet na nic jinýho, jako dítě před Vánoci 😀.

leamax
28. feb 2010

no presne. ja som tak kazdy mesiac po vyuzitej ovulke zvedava ako dopadne cyklus 😀 preco nemozme hned na druhy den vediet, ci sme tehotne alebo nie? to by bolo jednoduche, ze 😉 😀

pavlisa
1. mar 2010

hezké pondělí devčata,
tak kdepak všechna jste? Že by v práci a dokonce i pracujete??
vendul, jak ty?? 😉 dnes 10DPO..
strouži, jestli jsi v porodnici, doufám, že máš sebou notebook, abys mohla informovat 😀

watson
1. mar 2010

ahojky, beru euthyrox 75 denně už rok. Snažíme o mimi, endokrinolog mi řekl po posl. kontrole, že díky lékům mám již hladinu hormonů normální, tudíž není problem otěhotnět. Jen tam musím potom hned naklusat, aby mi zvedli dávku.