Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

estrellita
11. nov 2009

len: a jake byly lazne? ja mam o nich predtsavu, ze tam jsou sami starici 🙂 byl tam i nejaky lazensky štramák? 🙂)
snad, doufam, ze se to bude drzet 🙂 na dlasi testy pujdu prvni tyden v lednu, protoze pak na konci toho tydne jdu k ni na sono. takze to je mesic a pul a pak rikala, ze me bude hlidat zatim po ctvrt roce.

strouzek
11. nov 2009

ahoj len teda zrovna včera jsem na tebe myslela že si tu už dlouho nebyla copak je s tebou.

estrellita
11. nov 2009

len: budu moc drzet palce. a jak vyresili ty diplo a triploidy? tedy jestl ise muzu zeptat?

len
11. nov 2009

Estrel, lázně byly super, starých lidí teda fůra, ale na těch gynekologických procedurách byly i mladý ženský 😉 Doufám, že to nakonec k něčemu bude 🙂
Jinak tam byl jeden takovej slizoun, tak o 20-30 let starší než já a pevně přesvědčen, že každá mladá holka musí padnout do kolen, jen ho uvidí 😝

strouzek
11. nov 2009

já bych do lázní teda jela hned, když jsme jezdili za mamkou do Darkova po tý operaci nohy tak jsem jí normálně záviděla. pěkný pokoj, samé dortíčky kafíčka, lidi mladí i staří no taková ta lázeňská atmosféra pohoda. ale je fakt že být tam sama bez manži asi mluvím jinak

len
11. nov 2009

Manžel za mnou jezdil každej víkend 🙂
Musím říct, že to bylo perfektní, ale zase když si člověk uvědomí, proč tam je - stokrát radši bych byla zdravá, abych tam nemusela 😒

strouzek
11. nov 2009

len to máš pravdu, že být člověk nemocný není fajn ale je třeba to brát že tělíčko si odpočinulo a teď hurá na IVF 😵

shandy
11. nov 2009

ahojte dievcence 😵 😵
strouzek, co blazni?? ja tie tvoje romany na pokracko milujem, je to ako serial 😀 😀
a inak sa hodlaj pekne rychlo uzdravit, nech ta ta choroba uz aj opusti 😉

shandy
11. nov 2009

milmic co sa teba tyka, ak uz mas priznaky hypofunkcie, "detska" davka hormonov by ti mohla pomoct, najma ak sa snazite...hodnoty nahodou nemas?
blanula, tak to prepinanie z totalnej euforie do totalnej depky rovnako poznam. je to fakt psycho a hlavne moj drahy sa boji, ze ked niekde pojdeme a budem tam robit taketo sceny, ze co so mnou... 😔 , hold musime byt asi obaja trpezlivi, kym liecba riadne zaberie. inak ja som asi jedna z par pripadov, kedy sa kratko po zacati liecby stav este zhorsi, ja som hadam az teraz s liecbou spoznala, co je to brutal hypotyreoza, ale mam pocit, ze uz to zas pomaly vylieza hore z toho uplneho dna...uffff

shandy
11. nov 2009

bubulka722 a hodnoty si vies? ako uz pisala strouzek i mierna hypotyreoza moze byt pricinou neplodnosti, cize ani liecba hranicnych hodnot nie je v pripade, ze sa snazite otehu na skodu. skus si najst ineho endokrinologa, lebo tvoj gynekolog ma zrejme pravdu a klobuk dolu z dalsieho lekara, ktory nepodcenuje ulohu stitky pri otehu.
len verim, ze ti liecenie pomohlo a coskoro sa podari aj tebe 🙂
estrellita a ine baby co mate zvysene protilatky, je pravda, ze tie budu zvysene asi stale, pokial to autoimunitne ochorenie bude trvat. ale aby som vas potesila, boli aj pripady spontanneho uzdravenia, ze po hormonalnej liecbe zmizli aj protilatky a to uplne. z mudrej knizky som vycitala, ze pomaha selen 200 mikrogramov denne a zinok 50 mg denne, moze sa to zdat dost vela, tak ak chcete otestovat ak to na vas posobi tak odporucam na zaciatok kombinaciu bioselen+zinok. ja som to brala pocas 3 mesiacov a protilatky mi klesli, potom som to vysadila (ze uvidime co sa stane) a potvory sa zas brutalne zvysili, teraz som to nasadila zasa ale uz vyssie davky a buduci tyzden idem na krv, tak vam tu napisem, ze ci pomohlo a ci tie potvory zas klesli 😉

shandy
11. nov 2009

jo a este podotykam, ze ked som brala ten bioselen+zinok este som nebola liecena L-thyroxinom, cize protilatky mi nemohli klesnut na zaklade toho 🙂

milmic
11. nov 2009

Shandy, lékařka mi říkala, že mám 4,2 nebo 4,6 čehosi, já si ted nemůžu vzpomenout, který číslo mi řekla. 🙂

shandy
11. nov 2009

milmic TSH?

strouzek
11. nov 2009

ahoj shandy romány na pokračováni co? 😀 o depkach holky ani nemluvte, o těch bych mohla fakt napsat knihu a nebo spiš můj manža by napsal román "moje šílená žena" 😀 😀

strouzek
11. nov 2009

milmic no to bude asi TSH, jako je to v normě ale vyšší a některý snažilce může i tohle vadit, nejlepší je prý na otěhu hodnota kolem 2-3 . ja myslim že ti to klesne brzo a určitě se podaří, hlavne když se to pohlídá 😉

shandy
11. nov 2009

strou 😀 😀 😀
tak napis serial na pokracko 😀 😀
mas prvu predplatitelku 😉
jaaaaaaj tak to moj drahy by tie mohol pisat take cosi 😀
milmic a na to ti prisla aka lekarka? uz si bola u endokrinologa? ono sa to neda izolovane posudzovat len z jednej hodnoty, ale pokial to mas naozaj len hranicne, tak sa nic neboj. malicke davky ti pomozu a budes ok, aj tie symptomy by ti mali casom vymiznut.

shandy
11. nov 2009

milmic napr. ja som mala TSH naposledny cosi cez 3 a mala som symptomy, takze dolezita nie je az tak ani ta samotna hodnota TSH ale tvoj subjektivni pocit, ze sa citis dobre a vymiznutie tych priznakov, tie hodnoty su naozaj individualne 🙂
suhlasim so strou, ze to dlho nepotrva a coskoro sa zadari 😉

milmic
11. nov 2009

Lékařka mi říkala, že normální hodnota je 4 a já mám právě těch 4,2 nebo 4,6. Čeho ale nevím.

Přišla mi na to praktická lékařka, protože a ted je to složitější.
Loni před rokem jsem u ní byla, že se mi ztrácí mens. a vypadává mi obočí a řasy. Vypadaly mi právě řasy třebas všechny na dolním víčku. Udělala mi testy a nic. Jen mi na ty řasy nasadila vitaminy A,D,E.

Letos jsem k ní šla znova, že už zase mi začaly vypadávat řasy, obočí zatím drží, že mi je pořád strašná zima, že mám doma třebas 22 stupnů v pokoji, ale mám teplý ponožky dvě trička a ještě plyšovou vestičku. (Krom toho mám pořád suchý ruccce, loupou se mi strašně uši a občas mě bolí svaly. - tohle ale nevím, jestli s tím může souviset). Tak mi znovu udělala krev, všechno v pořádku, až na tu štítku tentokrát.
A s tím, že kdybych neměla tyhle příznaky, tak by to neřešila, že bych to jakoby měla skoro v normě.

Příští týden jdu na sono a musím se objednat na endo,tam prý to ale trvá.

strouzek
11. nov 2009

shandy no já jsem měla v květnu hodnotu 2 ale stejně jsem se cítila totálně v háji, unavená, vydepkovaná ale to nebylo štítkou to byla únava ze snažení. ale určo souhlasím s tím že každýmu sedí něco jinýho, někdo otěhulí i při hodnotě 5 a cítí se skvěle a někdo je i při hodnotě 3 na tom psychicky i fyzicky špatně

shandy
11. nov 2009

milmic, to mas sypmtomy hypotyreozy ako vysite, skoda, ze ta lekarka nepocuvala uz pred rokom 🙄 😔 , signalom uz malo byt to, ze sa ti straca menses, no a tie ostatne priznaky ani nehovorim...urcite sa objednaj co najskor k endokrinologovi, sono bude nevyhnutene a aj vysetrenie protilatok proti SZ.
ch jo tito lekari 🙄 , a tie vitaminy? no mala ta hned poslat na endo...nie som lekar, ale tie priznaky su total jasne...ano nezistila nic pretoze oni robia zvycajne len zakladne vysetrenia hormonov SZ bez protilatok a v skorych stadiach choroby sa to na hodnotach hormonov vobec nemusi prejavit a pritom ti uz moze nejaky zapalovy proces v stitnej prebiehat...no drzim palce, ked sa zacnes liecit, casom to bude lepsie...no a sucha koza to je samozrejme tiez jeden z priznakov, bolest svalov rovnako...

shandy
11. nov 2009

tak tak strou, presne ako pises, chce to dobreho endokrinologa a obojstrannu komunikaciu, aby sa nastavilo spravne davkovanie 🙂

strouzek
11. nov 2009

teda o vypadávání řas jsem nikdy neslyšela to spíš ty vlasy ale jinak jak píše shandy příznaky jako vyšitý. možná se na to loni nepřišlo kvůli toho že ti udělali jen odběr TSH, to je právě ten problém že když už se doktoři odhodlají zvednou zadek a něco vyšetřit tak tam hodí jen základní odběr a nazdar, přitom můžeš mít TSH pěkné ale ostatní štítkové hormony mimo normu.

jo holky teď jsem si vzpoměla jak jsem se v pondělí pobavila. doktorka mi napsala na tu moji virozu antibiotika no a v lékárně když mi je paní dávala tak prej ať si dám pozor že snižují účinnost antikoncepce 😀 😀 ty jo já v 6 měs., pupek pod kabátem, nesexíme celý těhu páč se bojíme , ehm no doufám že neotěhotním 😀 😀 😀 😀

milmic
11. nov 2009

No moje lékařka ženská mi tehdy řekla, že to může být HA, páč já jsem měla mens třebas dva dny a to ještě s bídou, ale říkala, že HA to někdy dělá (na druhou stranu jsem ju ale v tej době brala už několik let)

Potom druhá věc teda je, že loni na podzim jsem měla boreliozu a brala jsem dlouho antibiotika. A protože jsem tu borelku měla od července, ale ještě jsem neměla příznaky a ani v krvi, tak se to neřešilo, no do konce září se mi to rozjelo tak, že jsem byla ráda, že dejchám vůbec.
Takže asi to bylo blbá souhra náhod, že už tenkrát mi asi začínala štítka, ale zároven tam figurovala ta borelka a že problémy jsem neměla malý.
Třebas taková únava a nesoustředěnost mi začala na borelce a mám pocit, že jsem celý minulý rok prospala. 😕

Já totiž celkově v tý krvi nic nemám. 🙄 Borelku mi tam nenašla ani v červenci, ani v září, když už jsem byla total mimo, a diagnostikovali to podle příznaků. A ted tu štítku taky v krvi moc nemám, ale mám příznaky no. 🙄

strouzek
11. nov 2009

z HA jo? to je blbost, jak píšeš jestli jí bereš už roky tak je divný že by se najedou tak tělo zbláznilo a začla mu vadit HA. je fakt že při HA je mrcha slabší než bez ní ale že by až tak?? já měla taky při HA slabou a krátkou mrchu ale ta se nezměnila ani při snažení o mimčo,tak jsem si říkala že prostě mám štěstí a pravý opak mojí mamky která měla celý život mrchou dlouho a extrasilnou. pak jsem otěhulila,pak potratila a buch nakonec se přišlo že tak šťastná žena s krátkou mrchou nejsem, že je to příznak hyper jenomže když jsem tohle měla celý život (tedy od puberty kdy jsem začla menstruovat) tak kdo to mohl srovnávat že? po operaci jsem měla zase dlouhou silnou a při srovnání takovej průměr, 3-4 dny a krvácení tak normální. každopádně s tou boreliozou to může mít souvislost, akorát je divný že to nenašli ani v krvi

tromboska
11. nov 2009

Ahojte baby 😉

Ahoooj Strouzek 😉 😉 😉 , ako sa mas? Vsetko v poriadku?
Nelinka rastie?

pavlisa
11. nov 2009

ahoj holky,
můžu k vám na chvíli?
Ani tak nepotřebuju nějakou radu, jen trochu poplácat po rameni, že to bude dobrý 🙂

Od ledna se snažíme o mimčo a zatím nic, všimla jsem si, až jsem si v květnu začala měrit baz. teplotu, že ji mám trochu vyšší oproti jiným grafíkům, ale říkala jsem si, každý je prostě jiný..
No a teď mi Dr. zjistila v Caru štítnou žlázu. Moje hodnoty TSH 2,8, antiTPO 51 a na endokr. mi potom rozborem zjistili ještě něco s ft4, ale hodnoty si nepamatuju.
Jen jsem nafasovala na půl roku Letrox 50, mám brát 5x týdně 1tbl.

Nemám žádné příznaky, možná trochu zimomřivost, ale jinak jsem na sobě nikdy nic nepozorovala.
Uklidníte mě, že to bude v pohodě? 😉

shandy
11. nov 2009

milmic no teda neviem, neviem...napr. ja mam autoimunitnu poruchu SZ a z mojich vlastnych skusenosti ja som mala pozitivne snad vsetky mozne protilatky co existuju, co este neznamena, ze som tie choroby prekonala. to mi raz povedal jeden mudry lekar. ked sa ockovalo proti tuberkuloze, najprv sa robil tuberkulinovy test a zistovali protilatky, tak ja som ich mala enormne vela, co odovodnili tak, ze to svedci o prekonanej chorobe (povedzte mi, kde som ja mohla prekonat tuberkulozu tak, ze by si to nikto nevsimol??), tak mi dali lieky na tuberkulozu. Bolo to svinstvo na n-tu a mala som to brat 2 roky. Po mesiaci lieby mi vsak z nich bolo tak zle, ze som sa na to vybodla a mame som jednoducho oznamila, ze to nebudem brat...potom mi zas raz robili v nemocnici test na ANA, zasa pozitivne, priznaky nejakeho ochorenia ako reauma a pod. ziadne...no a teda nakoniec mam este aj tie protilatky proti stitnej zlaze 😀 , aby toho nebolo malo. ale ja som presvedcena o tom, ze vsetko sposobilo to ochorenie SZ, lebo take problemy co by sa s tym dali spojit som mala uz aj v detstve...aj tu unavu a skrateny menzes by som skor pripisovala v tvojom pripade stitke ako ostatnym veciam.
ahoj pavlisa, neboj to bude dobre 🙂 🙂
neboj, je to fakt v pohodicke, co nevidiet to mas v poriadku a pride aj mimi a mozno aj prirodzene 😉 , tie hodnoty co uvadzas nie su vobec tragicke a niektori by ich ani neliecili, ale kedze sa snazis o mimi, liecba je na mieste 😉

pavlisa
11. nov 2009

shandy: děkuju, tak snad do jara by to mohlo zabrat, přeci jen, už nejsem "nejmladší"
budu každopádně informovat, jestli úplnou náhodou najdu v příštích měsících //
🙂

shandy
11. nov 2009

drz sa, budeme radi 😵 😵

estrellita
11. nov 2009

pavlis: ty protilatky nejsou fakt velke, tak neboj, to ti srovnaji velice rychle 🙂

ahoj mil 🙂

strouzku s tou lekarnou jsi me pobavila 😀