Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

zuzana76
19. nov 2009

ono, asi zajdem za obvodnou, lebo endokrinolog hoci k nemu chodievam takze ziadne doporucenie nepotrebujem, ma idbije, na kontrolu amm ist az v marci a to uz je dost neskoro

zuzana76
19. nov 2009

odbije, sorry

on je taky flegmatik 😒

kingstonka
19. nov 2009

... zuzi..na tvojom mieste by som urcite isla na vysetrenie ked si uz raz bola liecena

shandy
19. nov 2009

zuzana pokial mas priznaky - predlzenie cyklu, padanie vlasov, je mozne, ze nizka davka, nejakych 25 mg by ti pomohla. ale dolezite nie su az tak hodnoty, myslim ze TSH okolo 3 je este ok, ak nemas priznaky, ale ak subjektivne citis, ze nie si ok, tak by si to mala endokrinologovi povedat...neviem, ci obvodna bude mat tendenciu to liecit, kedze si v ramci tabulky 🙂 . prakticki lekari to vacsinou takto neriesia...ako vravim, ak sa necitis ok, lepsie to zacat riesit skor.

zuzana76
19. nov 2009

kingstonka, ja chodim k endokrinologovi, liecena som stale, beriem L-thyroxin 100 mg a este mam ja problem s pristitnymi telieskami , beriem Tachystin, ranoa vecer 6 kvapiek

shandy, ved to, som prakticky v norme, necitim s aunavena, ale proste mam ine priznaky

obvodnu mam super, liecit nebude, ale aspon poradi, mozno poradi zmenu endokrinologa, neviem

zuzana76
19. nov 2009

len enviem ako je to s postovnami, ci preplacaju castejsie odbery krvi, ale ked nie, tak ja by som si to aj zaplatila

zuzana76
19. nov 2009

poistovnami, zase preklep

strouzek
19. nov 2009

zuzan aha no já věřím pro ženskou je i měsíc snažení dlouhej. jinak ty příznaky co píšeš to je jasná štítka, určo si vyžádej odběr krve u doktora a na základě toho tě pošle na štítku. jak píše shandy třeba by fakt stačila malá dávka hormonu a pomohlo by to k tomu mimíšku.

každopádně pokud je dr. moc velkej flegmatik rychle od něj, já jsem těhu jen díky tomu že jsem si léčbu a vůbec vše vyřvala, čekat až se doktoři rozhoupají zvednout prdel a něco dělat čekám ještě pár let navíc. přitom stačilo tak málo, já si vylítala i operaci, čekat na normální čekací dobu tak čekám půlroku no a já si to vyběhala že jsem šla na operaci do měsíce, stejně tak vyšetření na gyndě kde mě taky našli ten možný důvod, bakterii na čípku co zabíjí spermoše, prostě hodně faktorů dokupy ale díky tomu že jsem se nedala odbít jsem otěhulila a je vše v pořádku.

zuzana76
19. nov 2009

kebyze nechcem otehu, tak by som to ani neriesila, ale naozaj chcem, zelam si velmi dieta a mam strach, ze sa to bude len kazit a v tom marci zistim, ze TSH je zrazu 8,0 a ja budem musiet zase cakat, kym sa dostane na nizku hranicu

shandy
19. nov 2009

tak, tak, ja som tiez bola v norme, ale necitila som sa dobre a tiez som zacala brat L-thyroxin 25, pomohlo ale tiez mam pocit, ze potrebujem vyssiu davku....hold u kazdeho su neni tie priznaky rovnake a ani nie je dane, ze pri takej a takej hladine musis mat take a take priznaky, je to individi...ked mas dobru obvodnu tak isto za nou chod, nech s tebou nieco robi...za pokus to stoji a na co zbytocne stracat cas.

zuzana76
19. nov 2009

strouzek, ciatala som o tebe v nejakej inej teme, a mas naozaj pravdu, bud zmenim lekara, alebo si vydupem castejsie kontroly, zajtra zajdem najskor za obvodnou, nech mi ona zoberie krv a na zaklade toho budem jednat

aj obvodna vie zistit hladinu TSH, nie?

strouzek
19. nov 2009

no já nevím jak na slovensku, ale třeba já si odběr na gyndě na hormony zaplatila sama ale jinak jsem neměla problém s tím že by mi někdo někdy odmítl odběr kvůli pojišťovně. jinak já třeba neměla žádný příznaky apřitom jsem měla štítku ve velkým srabu, to samé kamarádka žádný příznaky ale krev ukázala jinou , každopádně já po svý zkušenosti kdybych byla ministr tak bych nakázala u všech holek povinný odběry na krev. bo já sice otěhulila v poho ale díky tomu že se na to nepřišlo a neměla jsem příznaky jsem o mimi přišla, až pak napadlo jen taknáhodou moji obvodní dr. že to může být štítka, no a že byla a pořádná. podle mě je zjištování štítky až když nejde otěhulit a nebo dokonce o mimi přijde dost pozdě.

strouzek
19. nov 2009

zuzan každej doktor umí zjistit TSH, stejně to posílají všichni dr. v okrese do jedné laborky, a nabrat krev do jehly umí každej dr.či sestra 😉 ono spíš záleží jak se kterej dr. k tomu postaví, co si budeme vykládat doktorů co si chodí do práce odpočinout a max koukat holkám do výstřihu a léčit od dveří je spousta. já třeba za posledních pár let vystřídala asi 4 gyndaře ale prostě k něčemu to bylo, čekám mimi protože zůstávat u toho svýho a čekat na zázrak a věřit tomu že to chce čas a nemyslet na to aj. to by se toho mimča nedočkala možná nikdy. stejně tak když mi dr. řekl proč na mimi spěchám však jsem mladá do 30 let ještě 5 let(bylo mi 25 let a pár měsíců) tak to jsem myslela že ho zažaluju, léčba jak prase, nespěcháme jste mladá úúúúžasný způsob léčby 🙄

zuzana76
19. nov 2009

strouzek, no veru, mnoho lekarov je takych 😖

takze ste ma navnadili a zacnem konat

strouzek
19. nov 2009

určo jednej, ono léčení štítky není léčba chřipky co je na týden jak říká můj endokrinolog, vždy je to min. na pár měsíců ne-li na roky a často do konce života s tím člověk musí žít. takže každej týden o který se začneš léčit dřív je jenom k dobru. někomu stačí 3 měsíce a štítku si krásně srovná ale někdo s tím bojuje 3 roky a furt to není dobrý a nejde otěhulit.

já jsem z toho důvodu šla na operaci štítky, představa že budu mít zákaz snažení na několik let a ani pak není jistý co bude jak se k tomu tělo postaví, že budu chodit v nervech na kontroly jestlimi neroste uzlina v krku aj. ne díky, sice si plno lidí myslí že jsem udělala chybu ale co mě je po nich, těhu jsem, šťastná jsem, cítím se skvěle, a hlavně když jdu na štítku je to raz dva, žádný stresy že je to rakovina prostě lážo plážo oproti tomu co bych prožívala bez operace. 😎

zuzana76
19. nov 2009

strouzek, veru mas pravdu, ze to je beh na dlhe trate - liecba stitnej zlazy a zelam ti, nech je babetko v poriadku, zdrave a aj porod v poriadku

dieta dava cloveku iny rozmer, mna syn urobil velmi stastnou, prestastnou

zuzana76
19. nov 2009

baby a je mozne ze raz som mala hodnoty TSH 61,550 a FT4 13,7 , lekar si tam dal aj 3 otazniky , inak si pamatam,ze vtedy som ho aj navstivila asi po tyzdni,ze sa zle citim a on na to nic, teda sestricka ma k nemu ani nepustila, len ze ci nie som nejaka nervozna 😲 😝 to bolo 3.5. 2006 a 17.7.2006 som mala TSh uz 26, 060 a FT 14,3 , nezda sa vam to cudne?

akurat si tu studujem vysledky

shandy
19. nov 2009

fiiii, 61,55??? ty jo to fakt? no ved to si sa musela dobre zle citit teda. to ako s tebou nic nerobil s takym TSH? ja na tvojom mieste teda zmenim endokrinologa 😠

zuzana76
19. nov 2009

shandy, ja neviem, busilo mi srdce, bolo mi blbo, aj sa pamatam,ze sa ma vtedy pytal tak nejako cudne, ze ako sa citim, asi neveril vysledkom z laboratoria a myslel si,ze je to omyl, ale mal teda urobit kontrolne testy, no asi ho zmenim, zajtra sa chystam za mojou obvodnou doktorkou, ze co mi na to ta povie, som zvedava

milmic
19. nov 2009

Ahojte holky,
tak se hlásím po delší době.
Lékařka mi dala výsledky pro endokrinologa a vypadá to asi takto: TSH 4,610 (norma 0,35-4,0) T4 15,5 (norma 12,0-22,0).
Takto to tam mám napsané. V prosinci jdu na endo. Na sonu nic výrazného nezjistili, všechno v pořádku, mám to volaké drobné jenom, jinak v pořádku.

strouzek
20. nov 2009

zuzan to je divný aby bylo TSH tolik, i když možný je vše ale to si snad nemohla ani vstát z postele ne? já měla hodnotu 12 a cítila jsem se šíleně, únava, cyklus 40 dnů a neskutečné depky že jsem mlátila hlavou o stěnu takže takovou hodnotu si neumím představit u sebe teda vůbec 😝 nemůže to být třeba posunutá desetinná čárka nebo něco??

milmic ahojky ty výsledky z krve nejsou špatný, já myslím že bude stačit měsíc dva a stáhne se to pěkně, jseš jen o trošku víc než je norma 😉

len
20. nov 2009

Já začínala někde přes stovku, takže možný je všecko... A žila jsem, dokonce úspěšně studovala vejšku 😀 Akorát mi padaly vlasy a přibírala jsem.

strouzek
20. nov 2009

ahoj len ty jo fakt? já si to neumím představit já se cítila neskutečně mizerně při tak "malé" hodnotě oproti tobě takže klobouk dolů 😉

len
20. nov 2009

Ono je to opravdu strašně individuální, každý reagujeme jinak 😉 Mně tam poslala kožařka "pro jistotu" a ještě endokrinoložka v den odběru říká, že to zkontroluje, ale dle ní tam stejně nic závažnýho nenajde... No a pak valila oči 😀

estrellita
20. nov 2009

strouzku, neni to divne, ja mela TSH nad 100 (pro laborator uz dale nemeritelna hodnoty) 😉 ted mam 0,27 a snad to bude OK
len: j ajsem s tim udelala statnice, byla jsem neskutecne nervozni, unavena, ale myslela jsem, ze to je vsechno z te skoly ...

zuzana76
20. nov 2009

ahojte baby, no teda

len to fakt? vyse 100? ja si pamatam,ze aj lekar vtedy na mna cumel, ja som zase pracovala, normalne existovala, on si tam dal aj 3 otazniky k tomu cislu, o 2 mesiace neskor som uz mala " len " 26 TSH, takze asi to bolo fakt take vysoke vtedy

ja som tiez mala depresie a busilo mi srdce

shandy
20. nov 2009

ahojte kocky,
zuzana no vyzera to, ze si fakt mala take hodnoty, ked este potom neskor si mala dost vysoke TSH. Asi tomu fakt neveril, ale tak ci tak ako pises, mal ti urobit kontrolny odber.
milmic, to mas len miernu hypo, coskoro budes ok 😉
len teda aj ty mas moj obdiv, ako vravim, ja by som cely den spala uz pri hodnote 3, takze pri hodnote 100 by som asi upadla do komy 😔 😕
a zuzana to busenie srdca nie je dobre, ono to TSH nie je len nejaka hodnota, ale to, ze nemas dostatok hormonu ti ovplyvnuje psychiku, srdce a krvny obeh, reprodukcne organy, metabolizmus, tvoj lekar ma k tomu fakt benevolentny pristup...

zuzana76
20. nov 2009

ahandy mas pravdu, dnes som chcela zajst za dokinou, ale otec nemoze postrazit maleho, tak az buduci tyzden v utorok a k mojmu endokrinologovi je uplne zbytocne ist, musim sa s nou poradit,ze co dalej, ved to nie je normalne, uz som na neho pocula velmi vela staznosti a ja mam okrem hypotyreozy este aj hypoparatyreozu ☹

shandy
20. nov 2009

fiii, zuzana tak to by si mala chodit fakt odbornikovi...no nic, uz ked si tolko vydrzala, tak vydrzis chvilu, ale naozaj, treba ho zmenit, aj ked to je fakt tazke v dnesnej dobe najst dobreho endokrinologa, vsade je vela ludi, dlhe cakacie lehoty a potom maju tendenciu to riesit ako na beziacom pase. Drzim ti palce 🙂
Len aj tebe drzim silno palce, ty ides na IVF teraz?

kingstonka
20. nov 2009

ahojte.... zdravim....u nas dnes traky spavi den.... citam, ze dlhe cakacie doby u endokryn su asi vsade ☹ ja som sa bola objednat pred 2 tyzdnami (na prve vysetrenie ) a sestrcika ze -objednavame na maj 2010 ...som myslela ze zartuje, ale nakoniec ked som jej povedala o potrate tak ma dala skor ... 😒