Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
28. nov 2009

ahoj holky

jsem zpět od tchýně, byli jsme se kouknout na kočárek co dorazil v týdnu, holky já se od něho nemohla odtrhnout 😵

jinak s tím milováním podle chuti, no nevím zkloubit moji chuť a manžovu chuť do plodných dnů tak nejsem těhu asi nikdy. 😀 každopádně musím na obranu říct že třeba mě pozitivní ovutest rozdřáždil vždy, stačilo vidět // dálnice, v hlavě mít představu mimča a už jsem stahovala kalhotky 😀 😀 😀

co se týče peněz za ovutesty no to víš prašule to byli pořádný ale nelituju a nikdy nebudu, stejně tak prachů za ty kvanta těhutestů. mě to bavilo, k něčemu to bylo a hlavně mi to pomáhalo se ze všeho nezbláznit. 😉

kingstonka
28. nov 2009

ahojte... pekny vikend vsetkym

jerrymona
28. nov 2009

ahojte vsetky...

tak, toto je moj graf dnes rano. cakala som, ze teplota ostane na tom istom mieste ako vcera a ta svina klesla nizsie. takze, zase nic z toho.

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

takze, simasla, myslim, ze nie si jedena ktora nema ovulaciu. 😖

a co sa tyka toho milovania. ak mi to bolo vcera bolo "odporucane" 😀 , nechcelo sa mi. bola som vecer tak unavena, ale nastastie ma moj muz "prehovoril".

ale je to hrozne, ked vieme, ze musime. 😖 najlepsie je, ked na to mame obaja chut. 😀

simasla
28. nov 2009

Ahoj všechny krásnou sobotu 🙂.
jerrymona: třeba to ještě nic neznamená a zítra půjdou teploty hodně nahoru, měříš orálně a nebo vaginálně? Mě totiž doktor řekl, že mám začít měřit vaginálně, že stačí třeba abych před probuzením spala s otevřenou pusou a můžu naměřit zásadně méně. Já už jen čekám na mrchu, ale včera jsem zase oproti tobě měla choutky já... a on si klidně usne... Nepřemlouvala jsem a šla radši spát, vzbudil se, když jsem šla ze sprchy a prý jestli se něco nestalo, že jsem taková nakvašená :D. Tak jsem mu dala pusu na dobrou noc a usnula. Nicméně, když jsem si myslela že mám ovulku, tak mi to nepřišlo zas tak strašné... měla jsem chuť i proto, že jsem si před tím říkala, to by bylo krásné, kdybychom zplodili miminko... kdybychom se právě teď přičinili o to, že ve mně bude růst nový život... pak jsem byla taková rozněžnělá a při předehře přišla i ta chuť... 🙂

jerrymona
28. nov 2009

som zvedava, aka teplota bude zajtra. meriam vaginalne. nie je to najprijemnejsie a musim dat hlavu pod paplon aby som pocula kedy pipne teplomer. 😀

predosly cyklus som merala oralne a teploty boli nizsie. a skakalo to ako krivka tepu na monitore. v posve je to akesi presnejsie.

to vcera ti verim. aj ja som nastvana, ked mam chut alebo "musime" a moj muz sedi dlho pri pocitaci. a nereaguje ani na moje zvadzacie pokusy. je tazke potom vysvetlovat, ze teraz mam plodne dni. potom uz je aj po chuti.
boze, ti muzi su niekedy taki nechapavi. 🙄

simasla
28. nov 2009

no já budu od příštího cyklu měřit také vaginálně, ale byla jsem poučena, že nemám čekat na pípnutí - ale měřit prostě pořád stejnou dobu - ono to sice zapípá ale měří dál, takže měřím 5 minut v puse, tak to nechám tak i tam dole - nastavuji 2 budíky na telefonu - a když zazvoní ten druhý tak vím, že je to 5 minut a zjišťuji teplotu

jerrymona
28. nov 2009

😕 to som teda este nepocula. ja som si myslela, ze ked je teplomer hotovy, zapipa a ja viem aku mam teplotu. asi si zmeram na prvy krat teplotu tak ako si meriam stale (so zapipanim) a hned na to tak ako ty. 5minut. to som teda zvedava, ci je to rozdiel.
nevypne sa digitalny teplomer po zapipani? a mas to od lekara?

simasla
28. nov 2009

nevypne - má nějaký časový limit a ano to mám od lékaře - ten mi tedy říkal 3-5 minut - a já měřím 5 minut - důležité je, že takto měříš pořád - to znamená, že to je objektivní - pořád stejnou dobu ho máš v sobě

jerrymona
28. nov 2009

aha, ja som si myslela, ze zapipanie staci. ked teplomer po par sekundach nameral 36,8 a za este trochu kratsiu dobu 36,4, myslela som si ze je taky citlivy a nemusi sa merat dalej. tak ja to skusim tiez.

len
28. nov 2009

Jerry, potvrzuji, že měřím i po zapípání 🙂 On se teda sám vypne, ale rozhodně ne po pípání (pípá mi tak po 10 sekundách), ale třeba až za 8 minut... A často je to opravdu tak, že při pípání je třeba 36,6 a za další dvě minuty to ještě poskočí na 36,8.

jerrymona
28. nov 2009

no teda, mam sa co ucit. baby, vy ste tie najlepsie gynekologicky na svete. 🤐
nie vazne. stale sa tu dozviem nieco nove, co mi pomoze, takze aj ja to tak vyskusam. ale az buduci cyklus. graf by bol z toho iba popleteny.

jerrymona
28. nov 2009

ja uz utekam fenovat vlasy. ideme s drahym do kina. majte sa a krasny vecer. do zajtra. 😉

simasla
30. nov 2009

Ahojte 🙂
Jak dlouho myslíte, že budu muset ještě na mrchu čekat? Teploty klesají, jak se píchnutý Agolutin uvolňuje a já už bych jí chtěla. Chci začít konečně nový cyklus, abych věděla, jestli to byl jen výkyv, nebo je opravdu problém. A také proto, že jsme se domluvili s miláčkem, že až to dostanu, tak půjde na to vyšetření. Jako aby byla dodržena min. 2-3 denní absence 😀

panda1
30. nov 2009

Ahojte babenky....ja tiez by som velmi chcela otehotniet a konecne mi prisli na to preco nemozem zatial....som objednaan do Lubocjne idem tam prvy krat tak mi drzte palceky ..ale priznaky ze mam problemy so stitnou mam katastrofalne..

elmesdemayo
30. nov 2009

Ahoj holky, mám dotaz...

je možné, že jste u sebe zaznamenali po zahájení léčby na štítku ( euthyrox) i zvýšenou chuť na sex? Že ten lék jakoby upravuje i tyhle hormony?

shandy
30. nov 2009

ahojte babulky 😵 😵
strouzi ja tiez nelutujem ziadne prachy, co boli a budu vynalozene na mimi, kolkokrat si kupit aj ine blbosti a toto ked ma posluzit ucelu 🙂 🙂
jerry neboj, tie hormony ti upravia aj cyklus a bude aj ovulka, len tomu treba dat trosku cas.
panda1 a ako dlho sa snazite? drzim palce v Lubochni..
eldes moze byt 🙂 , hormony SZ samozrejme ovplyvnuju aj ostatne hormony v tele, takze ano je to mozne a mozem potvrdit aj z moje vlastnej skusenosti. dokonca mam aj ovela dlhsie a ovela viac plodneho hlienu...teraz to ze mam ovulku akosi viac "citim"...tak si to pekne uzi 😉

elmesdemayo
30. nov 2009

shandy_to je mazec 😀 Já právě jsem posledních několik měsíců jakoby bez chuti a od té doby, co jsem začala brát ty prášky, tak se opravdu cítím líp ve všech směrech. Lepší nálada a tak celkově 🙂 A největší radost z toho má přítel 😉

len
30. nov 2009

Elmes, taky je možný, že prostě štítka ovlivňuje celej metabolismus, takže když má člověk hypofci, má celkově míň energie a šetří ji na potřebnější věci, než je potěšení ze sexu 😉 Pokud je hormonů dostatek, tělo funguje, jak má, no a najednou je nálada i na "zbytečnosti" 😀

elmesdemayo
30. nov 2009

len_jestli to takhle půjde dál, tak je začnu brát po lopatách..ještě by se mi mohla srovnat váha..někdo říká, že bych měla hubnout a někdo, že tloustnout, protože se v těle zadržuje voda. Osobně hlasuju pro možnost a)

Chtěla bych to k Ježíšku.

len
30. nov 2009

Taky hlasuju pro možnost a) 😉

strouzek
30. nov 2009

ahoj holky 😵 copak se tu dneska řeší? chuť na sex?? jak už jsem psala chuť byla největší když jsem našla // na ovutestu, to pak šlo samo 😀 😀 euthyrox u mě teda v tomto směru žádný pokrok nezaznamenal. teď už na sexuální maratony jen vzpomínám,jak říká manža máme vymazleno na 10 let dopředu a teď žijeme v celibátu 😅 v 1. trimu jsem se bála sexíku já a od 2. trimu se bojí manža. stačilo ho vzít 1x na utz a jak viděl mimčo s nožičkama prstíkama tak od tý doby NO SEX. nebo spíš byl ale sex bych tomu určo neříkala, manža vypadal jak nebožátko, holky daly byste mu korunu, normálně na něm šlo vidět že to dělá jen kvůli tomu aby se neřeklo a že to chce mít za sebou,snad co 5 sekund se ptal jak mi je, jestli mě to nebolí, jestli malá nekope, po sexu hned kontroloval jestli nekrvácím atd. párkrát jsme to zkusili a pak manža prostě řekl že to nervově nezvládá že se o malou bojí, že celý sex se soustředí jen na to aby se něco nestalo a že je to spíš za trest než pro radost. 🙄 takže u nás tohle slovo je teď Tabu 😝 😀

strouzek
30. nov 2009

elmes s tou váhou, už jsem to tu psala, já po srovnání hormonů ani nehubla ani netloustla, vlastně od měsíce kdy mi řekl dr. že se TSH srovnalo jsem na stejný váze a to i teď v těhu, břicho roste ale váha na stejném čísle.

len
30. nov 2009

Hm, u nás asi začne být brzo tabu slovo těhotenství 😒

strouzek
30. nov 2009

len nezačne uvidíš, třeba to IVF teď už vyjde 😉

len
30. nov 2009

No, to asi ne, dneska jsem se dozvěděla, že je to taková mizérie, že mi ani nedoporučili transfer, aby ušetřili jeden pokus... Takže mám v sobě sice stovky miliónů spermií (chlap se stará 😀 ), ale všecky vejce někde v odpadu laboratoře 😝

jerrymona
30. nov 2009

ahojte, vsetky, ktore ste tu pritomne.

toto je moj graf:

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

teplota mi zase sla dole. a ja som v kutiku srdca dufala...

strouzek, aj ja mam ovu-testy raz pozitivne, raz negativne, dnes sa mi zda zase pozitivny. odfotila som ho uz je v mojom albume (s dnesnym datumom). krcok mam nizko a hlien ziadny. kto sa ma v tom vyznat. 😝
uz par dni ma dost boli podbrusko a vajecniky. zeby mrcha??? tak skoro? 😕

mila len. pevne verim, ze ti to nabuduci pokus vyjde. 😉

elmes - myslim, ze je to pravda s tym euthyroxom. aj ja mam casto chut. 😀 vcera dokonca dvakrat po sebe. a keby som vecer nezabudla to, co som mala urobit do roboty, tak by som mala chut este raz. hrozne. 😀 horsia ako chlap. no ten moj sa tesil. 😵
a ja zase dufam, ze sa v mojom pripade pribera a nie chudne. aj ked som sa asi pred troma tyzdnami vazila a na vahe bolo nieco cez 52 kil a teraz mam 50,9. 😨
niekto ma problem schudnut a ja sa napchavam sladkostami a nic sa nedeje. preco to nemoze byt zlata stredna cesta?! 😝

simasla - dufam, ze sa nam cykly skratia obidvom a budeme normalne ovulovat. verim ti, ze si napäta, kedy pride ms, ja som mala predosly cyklus 65 dni. a den pred terminom u lekarky dorazila ta potvora. 😝 ako naschval.
inak mi lekarka hovorila, ze su aj zeny, ktore maju ms raz za styri mesiace, normalne ovuluju a mozu otehotniet. tak potom preco nie my? 😉

shandy - mala si aj ty problemy s ovulaciou a dlhymi cyklami? upravilo sa ti to pri brani euthyroxu?

strouzek
30. nov 2009

ahoj jerry no teplota šla dost dolů tak bych to na těhu neviděla i když je fakt že grafům prd rozumím.
ty ovutestíky kde máš ten dnešní?? dneska je přece 30.11 ne? no každopádně mi ten poslední z toho 26.11. přijde že slábne že nejsilnější byl kolem toho 23.11.
jinak ale nechceš ty ovutesty používat jen papírky?? mě se to podle papírků sledovalo lépe jakože mi přišlo že ty kazety zkreslují a nešla ani tak dobře porovnávat síla čárky

jerrymona
30. nov 2009

strouzek, uz tu fotku mam v albume. co ty na to?

skusim sa pozriet v lekarni na tie papierikove testy. alebo v drogerii.

inak, mne sa zdaju tie ciarky aj 20. a 21. silne. 22.novembra je to akesi divne slabe a potom 23.je zase silne. nerozumiem tomu. musia sa mi objavit obe ciarky silne a vtedy je test pozitivny? lebo v prvych dvoch dnoch su tie vysledne ciarky velmi dobre viditelne (tak ako kontrolne) ale tenke. je to potom negativ alebo pozitiv? 😖

shandy
30. nov 2009

elmes, no mne o tom ani nehovor a teraz ako mame ten zakaz snazenia, no bolo to peklo sa udrzat 😀 😀 😀
a ten hlien, no prepacte, ze budem trochu nechutna, ale normalne to zo mna viselo 😀 😀
strouzek, ja byt chlapom a po tom co sa vam stalo sa na to pozeram asi rovnako ako tvoj manza 🙂
len to je mi luto 😔 😔 , verim, ze aj ty sa raz dockas a ze sa to podari napriek tym vsetkym problemom prirodzene...
jerry ja som ovulkovala normalne (aj ked teraz mam pocit, ze som si nie ze bolo vsetko v poriadku, lebo az teraz som citila ten rozdiel po ovulke) ale trosku sa mi predlzili cykly tak na 31 - 32 dni ale obcas zasa 26 alebo 24 no uplne zblnute. minuly cyklus som mala 28 dni, tak som sa tesila, som zvedava ako dalsi, vyzera to tak na 30, no tesim sa z kazdeho dna 😀

shandy
30. nov 2009

jerry robili ti hormonalny profil? lebo pri nasich problemoch so stitkou je casty syndrom PCO, kedy sa telo tvari, ze ovulka nastane, folik aj rastie, ale nepreskne a stane sa z neho cysta, ktora sa vacsinou vstrebe. Viem, ze niektore baby mali vtedy anovulaky a striedavo pozitivne a negativne ovu testy...u mna mal gyndo tiez na to podozrenie...