Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
14. dec 2009

no strouzek, tak to na rozdiel od teba, mne uz naozaj tikaju biologicke hodiny. 😀

tiez som na tom podobne ako vy. aj moja mama hovorila, teraz nechces a potom sa nebude dat. nastastie mi to nehovori teraz. mozno by som aj predtym mohla mat take problemy a teraz by som bola tehotna ako strouzek. 😕 mozno. 😖

ked si pomyslim na moju sestru, ze caka tretie a ani jedno nebolo planovane, tak som niekedy smutna a nazurena zaroven.
a manzelova sestra otehotnela 2 mesiace pred svadbou. vysadila anti, asi pol roka predtym mala cystu, tak si myslela, ze po svadbe, niekedy...a bum, hned.
super, este aj teraz vidim v telke par tehotnych nemeckych hviezd. 😠 ☹ to clovek aby sa zasil v izbe, nechodil von, necital noviny a nepozeral televizor. 😠

strouzek
14. dec 2009

jerry já si při každé světlé chvilce říkala že budu silná a budu nad věcí a nebudu se hroutit z každé těhule protože je to pro všechny a i já se jednou dočkám a co myslíš? každou novou těhuli jsem ořvala, bylo i období kdy jsem nervovala z toho že mi nějaká kámoška oznámila že plánuje vysadit HA protože jsem se bála že zase přijde z čárkama do měsíce po vysazení a já furt nic a budu za exota neschopného.

jinak s tím umět si těhu vážit a jak to prožívat to je zase věc jiná, to zase musím říct že i když jsem si vyčítala že jsem nezačla o mimi uvažovat dřív když jsem na to zázemí měla manža chtěl mimčo už dávno tak zase teď to vidím jinak. myslím že otěhotnět ve 23 letech tak si těhu tak neužívám,ráda bych byla ale duševně bych byla asi o dost jinde než teď. prostě tehdy jsem brala mimčo jako panenku, jo je to krásný, chci to ale řešila jsem prostě blbosti jako postavu, vlasy atd. teď jsem sice hnusná tlustá ale šťastná a i tak si říkám s odstupem času že kdybych otěhotněla nějak v tý době a potratila a řešila štítku tak bych prostě nebyla já ani manža se s tím vyrovnat ( i tak to bylo sakra těžký) ale tehdy bych to prostě nezvládla vůbec. to samé si myslím o manžovi i kdyby se nám to nestalo a měli mimi hned a bez problémů tak prostě si myslím že manža je takovej ten tatínek dobrej ale bere to letem světem, teď na něm vidím jak hrozně mimčo prožívá, jak si toho víc vážíme po tom všem, sám manža mi říkal že prostě když se baví s kámošema co mají děti a měli je v pohodě tak je jinde v názorech protože prostě už máme něco za sebou co nás změnilo.

třeba příklad za všechny, myslíte si že otěhu před 3 lety tak by můj manža řekl na školení že za svůj největší úspěch a štěstí považuje že se nám povedla Nelinka? určitě ne

takže holky fakt si to nevyčítejte, mimi bude později, ale bude a hlavně budeme supermaminy co neřeší blbosti a fakt si těhu i pak mimča užívaj a nějaká pokakaná plína je nerozhodí protože my budeme milovat i tu plínu 😀

strouzek
14. dec 2009

emulinko ahoj no my tu máme spíš hormony rozházené, jestli máš vše v normě jen to TSH hraniční (zajímalo by mě kolik máš hodnotu) tak to asi nebude dle mě ten problém proč mimi nejde. jinak termín turecké sedlo to vůbec neznám 😅 co to znamená??

jerrymona
14. dec 2009

len, ty ma vzdy tak uzemnis. 😀 ale nie, radsej nedavat ziadne falosne nadeje a potom byt smutna.

jerrymona
14. dec 2009

emulienka, mozno mas este nejaky iny problem? aj mna by zaujimalo, co je to turecke sedlo. 😕

strouzek
14. dec 2009

jerry já vím taky to znám, většina kámošek které tvrdili že děti nikdy tak nechtěně těhu do měsíce jen se stačilo otřít o trenky, já vdaná, s manžou jsme si mimi moc přáli a nic tak jsem to hrozně blbě nesla a ještě hůř ty případy kdy šla holka na potrat dobrovolně a ještě se tím netajila a nebo že nějaká mamina se špatně stará o děti. to jsem nemohla rozdýchat a nemůžu doteď, když vidím ty případy kdy najdou mimčo v igelitce tak bych byla za zavedení trestu smrti 😠

simasla
14. dec 2009

jerry tak to já radši ty falešné naděje 🙂 alespoň chvilku se nenervuju :D takže teď bych si vsugerovala, že se třeba povedlo, usmívala bych se na svět a až by přišla mrcha, tak bych si zatesknila, a řekla si, že příště už to musí vyjít.. Pro mě bylo nejhorší, když bylo to období bez mrchy i bez těhu a já si jen říkala, co je se mnou. Před tím mi ta pravideelnost vůbec nevadila.

simasla
14. dec 2009

jinak turecké sedlo se dá vygooglit 😀 :

turecké sedlo

turecké sedlo sella turcica – kostěná jamka na spodině lebeční obsahující hypofýzu. Zvětšení t. s. může upozornit na nádor hypofýzy. Jde o klasický příznak užívaný při klasickém rentgenovém vyšetření, při kterém je kost na rozdíl od hypofýzy dobře viditelná

jerrymona
14. dec 2009

strouzek, ty pises take romany. 😀 ale len pis, dobre sa to cita. 😉

ja to vidim na svojej sestre. caka uz tretie dieta, ale podla mna by mala s tymi dvomi robit viac. niekedy je extremne pretazena kvoli veciam, kdezto ja to musim stihat s 21 detmi v skupine od 1,5 do 6 rokov. nemam ich sice 24 hodin, ale mam tam par certov a segra ma dve podla mna pohodove deti. len by sa im mala viac venovat. nehovorim, ze je zla matka ale na niektore veci som alergicka. a velmi vela jej pomaha moja mama. myslim, ze by prave jej dobre padlo dlhsie cakat.

jerrymona
14. dec 2009

strouzek, mala som taku bezcitnu spoluziacku. s partnerom po sebe hadzali taniere, on agresivny, az z neho isiel strach, ked sa po tebe pozrel, ona absolutne chladna a bezcitna. otehotnela a dala si "to" v tretom mesiaci vziat. ze "to" este nic nie je. bezcitne mi opisovala ako to robia. mne sa vtedy zastavovala rec, to som sa este nesnazila a teraz by som jej zato asi vyskriabala oci. 😠 nikomu to sice neprajem, ale myslim, ze takymto bezcitnym zenam by dobre padlo, keby cakali par rokov. 😠

len
14. dec 2009

Jerry, nedávám ti naděje takové ani onaké, jen radím schovat teploměr a když tu za týden ještě MS nebude, zkusit testnout 😉

jerrymona
14. dec 2009

len, to ja by som uz bez teplomeru nevydrzala. 😀 to je ako ukazat dietatu cukrik a nedat mu ho.
najprv som si myslela, ze s meranim dlho nevydrzim, ale je to ako droga. hlavne teraz po ovulke. 😉

len
14. dec 2009

No právě a po ovulce vymýšlíš blbosti - neber to ve zlým, já to sama znám, proto po ovu už prostě neměřím, vyšilovala jsem nad každým poklesem a vkládala zbytečné naděje do každého vzestupu 😉

jerrymona
14. dec 2009

neboj neberiem 😉 , ale ja sa uz tesim aj iba z ovulacie. mozno by to aj tak nebolo dobre, keby som otehotnela, kvoli stitke.
ale pozerala som si uz tolko grafov s ovulaciou a so stupanim a s klesanim a co ja viem co este, ze ma to velmi zaujima, ako to vyzera u mna. samozrejme, ze by som si priala, aby teplota ostala hore, ale urcite odsledujem aspon par cyklov. 🙂
mozno ma to potom tiez prestane bavit a nebudem merat po ovulke, ktora dufam, ze stale bude. 😅

strouzek
14. dec 2009

holky já nevím ale mě nikdy optimismus nepomáhal, já vždycky když jsem byla trošku optimistická tak jsem dostala mrchu a když jsem nevěřila ničemu tak jsem byla v tom 😀

jinak díky za turecké sedlo hned jsem chytřejší 😵

jerry no bohužel na tohle spravedlnost fakt neplatí, právě že takové typy co chodí na potraty, nestarají se o děti atd. mají štěstí a my co je chceme tak moc tak simusíme vše vyžrat až do dna ☹

len já bych chtěla mít tvoji povahu, já jsem si slibovala že nebudu testit, měřit, bláznit pozorovat se atd. no a co myslíš?nikdy jsem to nevydržela 😀 jenom skončila mrcha už jsem žhavila teploty, nakupovala ovutesty, jenom skončila ovule tak jsem počítala hodiny kdy budu moct testovat, nakupovala na netu balíky plné těhutestů, v republice není značka testu kteoru bych nevyzkoušela, každý měsíc jsem stála s testem u okna a vytahovala očima čárky atd. nesnášela jsem se za to, styděla jsem se sama před sebou ale hold bylo to silnější než já 😅 takže jsem tomu dala ve své bláznivosti průběh a výslednou sbírku testů do guinessovky mám v albu 😀

strouzek
14. dec 2009

jerry a co máš proti stoupajícím a klesajícím teplotám?? 😀 hele já měla teď horskou dráhu kolem 25 dc

36,5 ...37.....36,6......36,9....36,5.....36,9.....36,4....36,9....... atd..výsledek je nelinka v bříšku 😀

jerrymona
14. dec 2009

strouzek, tebe sa to teda pekne striedalo. 😀 ale vysledok stoji za to. 😉 aj ja chceeeeeeeeeeeeeem 😀

len
14. dec 2009

Strouzek, možná, kdybyses těch cyklů snažila více, u padesátého byses třeba taky zklidnila 😉 😀

jerrymona
14. dec 2009

len, ty sa stale meras do ovulky alebo sa meras sporadicky?

len
14. dec 2009

Jerry, jak kdy... Ale třeba teď chci až do ovu, protože sama nevím, jak budu po tom IVF fungovat. Po minulém měla ovu zpoždění 3 týdny, tak jsem byla ráda, že to vím a aspoň jsem nevyšilovala s testama... Teď jsem naopak měřila po "ovulaci," vlastně po odsátí vajíček, protože jak nedošlo k transferu, vůbec jsem netušila, co bude dál. Těhotná jsem stopro být nemohla (bez vajíčka 😀 ), ale netušila jsem, kdy dojde MS. Dokonce jsem ze zvědavosti testla, protože do mě píchli i těhuhormon, tak jsem byla zvědavá, jak dlouho se v těle drží - no, dlouho 😝 Jestli vám někdy někomu bodnou Pregnyl, tak nemá cenu testovat dřív jak za 14 dní 😒
No a teď uvidíme, zkusím si u doktora vyprosit Clostil nebo podobný svinstvo, to už je asi tak jediná moje naděje, protože další IVF už je prý zbytečný, tak aspoň zkusit tělo dokopat, aby dozrálo víc vajíček než jen jedno. Můj supervtipnej doktor navrhnul, že třeba mám na jeden cyklus šanci 0,1 % a s Clostilem bychom to mohli vytáhnout i na 0,2 % 😀

simasla
14. dec 2009

ty jo len to jsou ale pidi procenta? já jsem zvědavá, když tenhle měsíc zjistím že třeba neovuluji, jak to bude řešit dál... říkal něco o sledování vaječníků ultrazvukem.. tak ve skrytu dušee doufám, že ovula bude... když nebude a pak to potvrdí i lékař, tak do mě nejspíš taky nacpe nějaké hormony :(

len
14. dec 2009

To už jsou promile 😀 Ale pořád lepší než čistá nula, no ne? 😉 Stejně si ty čísla cucaj z prstu...

strouzek
14. dec 2009

len za 50. cyklů už bych měřit nemusela páč bych byla v Bohnicích a nebo v kriminálu, já říkala jestli okamžitě nedostanu nějaký dítko do kočárku tak si nějaký ukradnu 😀

len
14. dec 2009

Tak to jsem vlastně děsně v pohodě, co? 😎

simasla
14. dec 2009

no to je fakt.. pořád lepší než nula... víš tak trošku jseem vydýchávala ten Járův spermiogram - on plemenný býk dle jeho slov a stejně se nám nedaří. Tak přesto, že jsem byla ráda, že to tak dobře dopadlo, tak na mě jeden večer padl takový smutek z toho, že to je teda všechno na mně..

simasla
14. dec 2009

no a zrovna jsem chtěla napsat, že jsi neuvěřitelně v poho.. jakpak to děláš? co dopuješ.. chci to taky 😀

len
14. dec 2009

Jó, Simas, v létě jsem byla dva měsíce na regulérních antidepresivech 😒 A teď mám okamžiky, kdy si říkám, že jsou na světě horší věci, a okamžiky, kdy bych se nejradši zahrabala pod zem. Před čtrnácti dněma jsem byla zcela zdravá ženská a teď jsem zralá na dárkyni vajíček, to si nepomůžeš 😖

jerrymona
14. dec 2009

len, tak u teba je to komplikovane. a co sa vola ze dalsi IVF je uz zbytocne? to ze to neklapne ani pri umelom oplodneni? 😕 nerozumiem
a tie percenta - to si mohol nechat sam pre seba. 😒

sima, no dufajme ze ovu bude. ja som tiez uz neverila a u mna prisla necakane a neskor. ak by nebola, tak by ti asi robili folikulometriu.
ja som to tiez chcela a ovu prebehla den na to, co som bola u lekarky. 😎

len
14. dec 2009

Jerry, prostě nejsem schopná vyprodukovat kloudný vejce, všecko se to pak blbě dělí, což bohužel IVF neobejde 😒 Takže mám při IVF dejme tomu stejnou šanci jako při přirozeným snažení za půl roku (mizernou 😀 ), což při finančních nákladech na IVF a tom, jak to huntuje tělo...

jerrymona
14. dec 2009

len a brala by si vajicko od darkyne?