Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
4. jan 2010

no pozeram, ze vy ste tu toho zase popisali. potrebujem hodinu, aby som to vsetko precitala. 😀
takze:

estrellita, neviem ci PCO mam alebo nemam. HP bol v poriadku a ultrazvuk vlastne tiez. ziadne zvlastnosti alebo tak. to asi ja som taky pesimista alebo negativista, myslim hned na to najhorsie. 😅 ale pytala som sa v suvislosti s viacerymi pozitivnymi ovu-testami pocas jedneho cyklu. mam ich v albume. jeden pozitivny som uz vymazala.
a prajem ti vela vela trpezlivosti pri cakani na vysledky. viem, aka som ja trpezliva cakatelka... 😀

strouzek, gratulujem k dobrym vysledkom. pisala si, ze mas tsh 0,9 - to je ok? 😕 si teda v hyper nie? 😕 no, ale ked povedal lekar, ze je to dobre, tak ok...

len, velmi ti drzim palce. taketo cakatelky ako ty, by si to uz konecne zasluzili. 😵 😵 😵

a baby s tymi prsiami. viete ako vam zavidim väcsie prsia? ja s mojimi A-ckami... 😀 😀 minule som tak zo srandy povedala muzovi, ze si prajem na narodeniny darcek... 😀 😀 😀 ...tak mi povedal, ze jedine tak implantaciu mozgu... 😀 . no ked jemu stacia, tak stacia aj mne. ale aj tak by som mala rada väcsie, ale to si pockam na tehotenstvo. 😀 ziadne ine zväcseniny neprichadzaju do uvahy... 😀

estrellita
4. jan 2010

jerry: no ta trpelivost je u me spatna 😅 ale budu se snazit 🙂

no ja bych byla i pro mensi, mam jako len B-C, ale nekdy, treba pri rychlejsim behu (na metro, autobus) a pri cviceni, to neni uplne nejlepsi 🙂

jinak strouzek asi myslela, ze ma 0,90, si myslim 🙂 protoze limit je od 0,27 🙂

len
5. jan 2010

Ahoj, mizím, jenom jsem chtěla říct, že test negativní, což mě s mou diagnózou nijak nepřekvapuje 😉 Ale za pokus to stálo, třeba když to budeme zkoušet dalších 50 cyklů, nakonec se to podaří 😀 Aspoň máme kliku, že sex je zdarma a člověk si ho užije 😎

19. jdu na endokrinologii a zkusím na chudinku doktorku dotaz o vlivu chcíplé štítné žlázy na neschopnost správné meiózy a výsledné polyploidity embryí 🤐

strouzek
5. jan 2010

brý ránko holky

jerry ahoj, díky no ale vždyť správné hodnoty TSH jsou od 0,3 do 5 ne? takže mých 0,9 je norma, mě právě dr. řekl že při a po porodu to půjde nahoru co má tak zkušenost takže vlastně zase lepší že jsem trošku na té nižší normě než třeba mít 4 a vyletět po porodu do 6-7. nevím no zatím co řekl v těhu tak se stalo, jak ten pokles na začátku, tak zase prudký vzestup kolem konce 1. trimáče atd. cítím se skvěle, asi bych řekla že jsem méně ospalá oproti třeba období před 2 měsíci kdy jsem měla hodnotu 3 tak nevím jestli je to štítkou ale rozhodně toho doma stíhám víc a dneska jsem v pohodě vstávala v 7 ráno a uklízím což se už dlooooouho nestalo. 😀

strouzek
5. jan 2010

jé díky estrel jj 0,90 jsem bambus 😀

holky buďte rády za menší prsa, ono má každý svoje plus a mínus ale já mám velký kozy snad od 10 let a nebyl to vždycky med. na škole posměšky spolužáků, i v osobním životě mi každej druhej chlap čumí na hrudník místo do očí, bolí z toho záda, musím hned jak vstanu brát podprdu protože bez podprdy mě to bolí, člověk musí přizpůsobovat i oblečení aby to nevypadalo vulgárně a nemůžu si nikdy dovolit jít v tričku bez podprsenky. o tom jak je těžký sehnat pěknou podprsenku ani nebudu mluvit, velký kozy ale malej hrudník takže sehnat podprdu třeba 70-75D je boj.

len to mě mrzí že nic, ale bereš to sportovně s nadhledem jseš v tomto fakt super ženská, já už bych byla dávno v bohnicích. ☹

estrellita
5. jan 2010

len, skoda ☹ ale jak rikas, mate X dalsich pokusu a zdarma a jeste vas to bavi. jsi fakt silna zenska 🙂
jsem zvedava, co ti rekne stitkarka. ale zas vzdyt ty ji mas OK uz dlouha leta, ne?

vendulak
5. jan 2010

Ahojte holky! Koukám, že jste toho napovídali hodně 🙂 .
Len taky mě mrzí, že testík nic, ale jsi obdivuhodná jak to bereš! 😉 Držím palce dál 🙂 .
A pokud jde o prsa tak já mám povětšinou C, ale třeba k Ježíšku sem si musela teď koupit D, oni to taky podle mě někdy číslujou jak se jíim chce 😀 .
Jinak strouži a holky, už jsme přestěhovaní zase zpátky doma v našem bytě 🙂 . U táty to bylo díky mé ségře hrozný peklo, ze kterýho sem se úplně složila a musela dneska navštívit i paní doktorku už. Takže jsme zpátky doma, přičemž sem včera skoro celej večer bulela zase štěstím. Že jsme tu. A holt budu muset najít práci tady. Uvidím.

strouzek
5. jan 2010

ahoj vendul a estrel

vendul fakt? no to je dobře, teda ne že to byl takový teror a ty ses složila ale žejsi zpět, fakt to bude nejlepší než se někde nervovat zvlášť ve vaší situaci, ty potřebueš klídek na uzdravení štítky a tělíčka a pak na otěhulkování 😉

estrellita
5. jan 2010

ahoj strouzi 🙂

vendul, teda to je mazec, tak ti moc drzim palce, at najdes praci co nejdriv.

strouzek
5. jan 2010

vendul a co děláš jako obor??

holky musím vám říct jaký jsem dneska měla šok, byla pauštěná vana a já byla v ložnici a najednou slyším rachot tak tam vletím a kocour spadl do té napuštěné vany s pěnou, mokrej byl jak myš ale chudák z toho šoku ani neutekl seděl v té vodě a vyjeveně koukal jenom hlavu a kousek těla venku tak jsem ho drapla začla sušit no normáně jsem z něho měla šoky jednou se mi blbec utopí

strouzek
5. jan 2010

ježiš já jsem fakt dement, napuštěná vana, fakt těžká těhudemence sorry 😅

estrellita
5. jan 2010

strouzku: tak jeste, ze nebyla uplne plna, ze mel jeste hlavu nad vodou 🙂

strouzek
5. jan 2010

no to jo aspoň se umyl jednou jinak než jazykem 😀

estrellita
5. jan 2010

😀

estrellita
5. jan 2010

mno, tak mi prisly vysledky
TSH se mi od pol. listopadu zvedlo z 0.25 na 4,89 :-/ ona mi totiz z rijna ubrala, protoze jsem mela 0,16, po mesici to bylao 0,25 a ted tohle ☹ ach jo, tak zas dostanu vic. to se nedivim, ze jeste nejsem tehotna :_(

estrellita
5. jan 2010

ale jako dle laborky jsem v limitu, protoze maji limit do 5 😝

vendulak
5. jan 2010

Strouži tak kocourek je dobrej 😀 . Náš doma chodil do vany spát, ale tedy jen do prázdné 😀 . Já dneska budu umejt pejska, ale u nás to bude moje vůle proti jeho 😀 .
Jo Strouži taky si říkám, že já potřebuju teď klid, potřebuje ho i příťa. Jsem fakt moc šťastná že jsme doma. A sem tady tak šťastná, že mám pocit že to prostě všechno zvádneme, že práce bude, že uzdravím dušičku, uzdravím štítku a bude miminko. Že to prostě zvládneme, jako bych byla teď zase malinko na růžovém obláčku 🙂 .
estrellito díky 🙂 , snad jo 🙂 .

strouzek
5. jan 2010

estrel no v limitu to je ale na otěhu je to dost, já otěhulila až fakt když jsem to dostala na hodnotu 2 a to samé kámoška ta to musela stáhnout na 3, do tý doby ani prd. jestli ti přidá no asi přidá ale podle mě by ti měla přenastavit dávkování, jakože třeba brát 100 jednotek a 2x v týdnu 125 nebo tak nějak protože to vypadá že současné dávkování je pro tebe málo a to předtím bylo moc. mojí máti to dělalo taky a tak jí dr. nastavil nějak speciální dávkování ale než na to optimální přišli tak to dost trvalo jinak máti lítala s hyper do hypo

shandy
5. jan 2010

ahojte kocky, ja sa znovu hlasim po dovolenke 🙂
tak v prvom rade vam chcem zazelat vsetko dobre v novom roku - snazilkami, co najskor // na testiku, tehulkam uspesne tehulkovanie a vsetkym nam hlavne vela zdravia, kedze ho potrebujeme, stastia a lasky. Jo a trpezlivosti pre nasich najblizsich, lebo obcas musia teda znasat nase hormonalne vykyvy 😀 😀
teda kym som vsetko precitala co ste popisali, mi trvalo hodne cas 😀
co nove? pozeram, ze strozek uci kocura plavat. inak gratulujem strouzi k dobrym vysledkom na endo a pozeram, ze aj s tym dia sa nejako pasujes 😉
estrell je mi luto, ze ti to TSH zas vystupilo. no ono v zaciatkoch tej choroby je mozne, ze to lieta z hyper do hypo, takze asi to chce len cas a naozaj len pomale zvysovanie davok.
mame tu nejaku novu tehulu? 😉

sakura77
5. jan 2010

baby,vy sa tu tak vyznate,ma vplyv na otehotnenie aj ked ma muz problemy so stitnou zlazou?teda ked ju nema uz vobec?diky za odpoved ak niekto viete 😉

strouzek
5. jan 2010

ahoj shandy i tobě do novýho roku jen to nej a hlavně // na testíčku

s těma hormonama máš pravdu, je to boj, já jsem buď hysterická snažilka,náladová štítkařka nebo psycho těhule ale manža nemá klid nikdy 😀 chci vidět šestinedělí to bude ranec 😀

shandy
5. jan 2010

inak este som nasla toto nove, co sa tyka hladin TSH v tehotenstve - toto su normalne hladiny pre tie baby, ktore nemaju autoimunne protilatky (teda tie co nemaju autoimunitne ochorenie).
jjjjjeeeeeej ahoj sakur, ako sa mas? 🙂 sakur, ked berie dostatocnu davku umeleho hormonu a ma hladiny hormonov stitnej ok, nemal by byt ziadny problem...ale vsetky tie hormony su vzajomne previazane, takze naozaj aj mala odchylka moze urobit maly bordel... 🙂

shandy
5. jan 2010

no a tu su tie hodnoty:
First Trimester: 0.24 - 2.99
Second Trimester: .46-2.95
Third Trimester: .43 - 2.78

shandy
5. jan 2010
strouzek
5. jan 2010

sakur já bych řekla že to vliv nemá i když kdoví ale jestli je po operaci a je stabilizovanej tak by určo neměl být problém v tomto.

strouzek
5. jan 2010

co to je za číslo .43?? to je jako 4,3 nebo 0,43??

estrellita
5. jan 2010

strouzku, no ja mela na zacatku 7X100 a pak, kdyz jsem mela vysledek 0,16, tak mi to snizila na 6 krat 100. Takze si myslim, ze bych treba dostala 75 na ten jeden den. no uvidime, jestli bych mela stejnou strategii, jako doktorka 😀

strouzek
5. jan 2010

jinak ty hodnoty no aji by to sedělo bych řekla pár dnů po otěhu jsem měla 0.19 ale dr. říkal že to stoupne no stouplo
v 2. trimáči jsem byla na hodnotě 3 myslím
a teď ve 3. trimáči jsem na 0,90

strouzek
5. jan 2010

no uvidíš estrel, mojí máti myslím sedlo 2x týdně nižší + 5x týdně vyšší jen nevím kolik bere těch jednotek.

sakura77
5. jan 2010

babule diky vam,shandy ahoooj ,ako?stale snazilkujete?