Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

diapozitiv01
28. jan 2010

AHojte,
strouzek, ja som isla pre istotu rodit do Bratislavy (tam som chodila aj na kontroly), tiez to mam 50km, ale tam je centrum pre tehotne diabeticky, tak ze radsej tam.
Diabetes bez komplikacii akehokolvek typu nie je indikaciou na cisarsky rez.
Ja som tiez do poslednej chvile cakala ze prirodzene a prd, ale nam sa nerozbiehal porod a uz vyse 24 hodin bola odtecena plodova voda.
Za 4 tyzdne co som stravila na rizikovke a sestonedeli ale aj tak rodili dokopy asi 4 diabeticky a vsetky 4 cisarskym. Jedna musela , mala indikovane od ocnej, mala uz velke komplikacie aj skrz preeklampsiu a uz rodila v 30t. My 3 prvorodicky, vsetky nepostupujuci porod a odtecenu plodovu vodu...

strouzek
28. jan 2010

ahoj dia, no to mi říkala doktorka že jestli bych měla cukrajdu tak furt v normě jak doteď není to žádná indikace k tomu jít na císaře, vyvolávačku atd. trošku mě uklidnilo že kontrolovala tu placentu a ještě cosi že toprej kdyby dělala cukrajda hodně problém už by se to podle utz poznalo a zatím vše krásně v pořádku čípek drží tak říkala že si myslí že budu mít dobrou i tu krev a výsledky na dia. mě by ani tak císař nevadil, jako jasně přirozenej je lepší ale když by to nešlo jinak tak co bych nadělala na císaře chodí i necukrovkářky ale chci rodit u nás , tady bych měla na sále švagrovou protože dělá vrchní na sálech takže pro ten pocit, navíc by za náma mohla chodit rodina at.d takže dokud to půjde budu se naší porodnice držet zuby nehty.

pavlisa
28. jan 2010

Strouzku: ber to tak, že už jdeš do finále, že ta princezna stojí za to všechno a my ti budeme hoodně držet pěsti, ať to zmákneš co nejlíp..Bude manžel u porodu? Jestli to bude císař tak to asi ani nemůže, ne? Já vím prd, ještě jsem se nedostala ani k pozitivnímu těhu testu..

Estrel: maliník piju od začátku cyklu do ovu, je fakt, že ze začátku, když mám MS, tak chlemtám jen kontryhel, protože mi to pomáhá na bolesti a ten maliník potom piju každý večer tak zhruba od 4DC - 18DC. Za zkoušku to fakt stojí, já jsem před tím měla hlen takový vodový, ten egg vůbec. I když jak vidíš, stejně mi to není moc platné, ale můžu si na svém seznamu "co ještě udělat pro těhotenství" odškrtnout položku "hleník" 😀

strouzek
28. jan 2010

pavli máš pravdu pro malou vše ale víš jak těšila jsem se na ten obyč porod jak vyleze budeme oba dojatí unavení ale šťastní jak pak budeme spolu ty 2 hodiny na sále prostě takové to pěkné na co se těší každej. no a teď kdybych šla do cizí porodky na císaře tak manža by se mnou nešel, já budu spát a i kdyby mi dali jen lokální umrtvení tak stejně mimčo odnesou a nezájem, uviděla bych malou až druhý den, byla bych na jipce neměla bych jí u sebe takže takové na prd no. ale tak snad to dopadne dobře jen mi to říkala jakože abych měla čas se na to trošku psychicky připravit na tu možnost, naštěstí dle utz jak kontrolovala tu placentu a vše s čím bych mohla mít jako cukrovkářka problém bylo v pořádku tak říkala že to asi není špatný ta moje cukrajda že by se to poznalo trošku i z utz.

pavlisa
28. jan 2010

Jo, v tom rozdílu porodu tě úplně chápu. Tak jen doufat, že to v pohodě ustojíš s tím cukrem.
A když říkala Dr. že to není špatný, tak to je dobrá zpráva, ne? a jak si psala - drž se zuby nehty 🙂 já mít na sále švagrovou, tak se jim odtamtud nehnu.

Mě se teď v květnu žení brácha a moje bud. švagrová je skvělá, tak se strašně těším na tu svatbu a trochu mi to dává zapomenout na snažení, protože jdu za družičku, tak sháním šaty.
Pořád si říkám, no co neotěhotníš do té doby, aspoň budeš moc na svatbě popíjet 😉

vendulak
28. jan 2010

Ahojte holky! Koukám že už se tu trochu povídá 🙂 .
Strouži držím ti fakt palce, ať to s malou hezky zvládáte a i pak bych ti moc přála ten klasickej porod 😀 😉 .

Pavli tak já asi na tvou radu příští cyklus ten maliník taky zkusím 🙂 , mám tady bylinkové směsy, doporučeny a některý i předány od Stroužinky 🙂 tak kouknu jestli v nich už maliník není a kdyžtak si ho přidám k nim, protože ho tu už taky nějakou dobu mám a ještě jsem ho ani neotevřela 🙂 .

pavlisa
28. jan 2010

já jsem se dočetla, že je maliník i na nachlazení, tak jupíí, zbavím se rýmy a ještě budu mít kvalitní hleník 🙂

strouzek
28. jan 2010

pavli koukni na bobshop.cz tak je plno směsí nebo je tam myslím i tinktura z maliníku . já z tama pila čaj plodnosti a asi pomohl a pak jsem ho poslala vendulce tak snad pomůže i jí 😉

vendulak
28. jan 2010

Pavli 😀 . Ale já zase myslím někde četla že by se neměl na začátku těhu, že proto se má pít jen do té ovulace. Tak asi bacha podle toho v jaké části cyklu zrovna jsi 😉 .

vendulak
28. jan 2010

Strouži já už se na ten čajík těším jako malá až ho budu pít 😀 , chci od začátku cyklu, ale tedy nevím nevím kdy se ho dočkám 😒

vendulak
28. jan 2010

No nic holky, já se s vámi rozloučím, jdu se ještě trošku dozcivilizovat a pak musím jet do toho CARu. Ale povím vám že z toho mám zase pěkný bobky ☹ . Ještě jsem od rána nic nesnědla a ani čaj nevypila 😒 .
Tak mi držte palce! A zatím ahoj 😉 .

pavlisa
28. jan 2010

mhm, čaj plodnosti, mrknu na to, díky 🙂

Ja Vendul piju ten maliník jen do ovu, jako kontryhel, jenomže já mám ovu až 20DC a to skoro pravidelně. Někdy i 21DC.
Držím moc pěsti na ten CAR, uvidíš, povzbudí tě to! 😉

strouzek
28. jan 2010

no určo je fakt potřeba některý věci pít jen v určitých fázích cyklu. třeba kontryhel se může jen do ovulace a pak by se neměl, ne kvůli případnému těhu ale že může rozhodit cyklus jak jsem slyšela. to mi rozhodně nedělalo problém, mě to nechutnalo vůbec tak jsem byla ráda že jsem vždycky přežila jeho pití těch 14 dnů 😀

strouzek
28. jan 2010

taky držím pěsti do caru, uvidíš že odpoledne přijdeš v dobrý náladě a plná optimismu 😉

pavlisa
28. jan 2010

Mě ten kontryhel chutná, ale možná to bude tím, že ho mám fakt přímo z hor a strání a poctivě doma nasušený 🙂 a hlavně, jak mi zabral na ty bolesti u MS, paráda, dřív jsem zvracela když jsem to dostala, strašný křeče a teď parádička.

No nic, jdu do pelíšku, zabalím se s hafinou do peřin a zkusím se vypotit.
Mějte se hezky 🙂

diapozitiv01
28. jan 2010

strouzek,
urcite na ultrazvuku to poznaju, ak su nedobre glykemie babuso je vacsie ako byva priemer.

ja som napriklad mala cisarsky v celkovej anestezii lebo spinalku mi nedokazla dokyna pichnut, ma tam 20 minut trapila a pre mna to bol asi najhorsi zazitok.
Zobudzat som sa zacala ked ma niesli na izbu to uz bol muzik pri mne, na sekciu do saly nemoze ist. musi cakat vonku.
ale Maximka videl ako prvy, dokonca ked isiel odo mna tak bol na JISke a zdrzal sa tam asi pol hodinku, sa nemohol vynadivat akeho stuplika som mala v brusku,, 😀
rodila som vecer o 6:30 a na dalsi den o 11:00 som uz videla Maximka, ale on bol cely cas na JISke

estrellita
28. jan 2010

pavli: dekuju 🙂 necham tomu jeste dva cykly, a pak bych pripadne zacala pit, ale ja jsem hned po vysazeni zacala pit kontryhel ale v kazdem cyklu jsem ve stejne dny spinila (ne v ovu, ale 5 az 6 dni pred), tak jsem kontryhel vysadila a uvidime, ted to spieni bylo mensi, tak jsem zvedava, jestli i dalsi cyklus (jestli nejaky bude, doufam, ze ne 😅 ) a taky me dalsi cyklus ceka folikulometrie, HP, aby videl hormony a lsiznici atd. 🙂

laala
28. jan 2010

prosím, byl by tu někdo, kdo má vyoperovanou štítnou žlázu? Byla jsem na operaci před 14ti dny, kvůli plánovanému těhotenství, týden jsem doma. V pondělí jsem začala s masáží jizvy. Dělám tlakovou masáž, odštipuju jizvu od krku, tedy - snažím se.

Používám na masáž měsíčkovou mast, ve které je sádlo. Dále mám doma Contractubex, ten používám na noc, a Dermatix gel, ten jsem zatím nepoužila.

Neporadila byste některá, zda můžu ty masti kombinovat? Zda můžu například Dermatix používat na tu měsíčkovou mast? A dále, také vás tak moc táhla jizva? Já když stojím vzpřímeně, tak mě to táhne na krku, při polykání - naprázdno, s pitím i s jídlem. Jizvu mám na jedné straně takovou žlutou, jinak je jizva docela hezká.

vendulak
28. jan 2010

Ahojte holky. Tak sem zpět. Jinak tedy žádnej optimismus nikde 😒 . Spíš je mi ještě víc do breku 😢 . Ale to nebude jen CARem spíš že mi předtím volal můj táta, ale to je jedno to sem nepatří.
Jinak v CAR sem koukala jak mě vzali hned přesně jak sem byla objednaná i když čekárna byla úplně plná. Doktor si přečetl zprávu z endokrinologie něco z ní oťukal k sobě do počítače, vrátil mi jí. Ptal se kolikátej den sem cyklu, tak sem říkala že 32, ptal se kdy mi ms chodí, nebo jestli vůbec sama přijde, tak sem mu říkala že asi nepřijde že minulý cyklus sem si musela vzít Proveru a předminulý jsem byla na vyvolávačce Agolutinu, ale jinak dřív že sem měla cykly když sem tam chodili tak 35 - 39 dní. Tak pak udělal ultrazvuk vaječníků, koukal a říkal že na každým je zase několik malých folíků (klasika při PCO), ale že nic nenasvědčuje tomu že by se něco mělo stát. Tak že píchneme Agolutin. Napsal mi Agolutiń že si ho tam mám vyzvednout vedle v lékárně a přijít s ním za sestřičkama aby mi ho píchli a pak mi napsal Clostil 3. - 7.DC jednu tabletu a když to začnu brát tak ten 3.DC si tam mám zavolat a objednat se na 12.-13.DC na ultrazvuk a podle toho že by jsme viděli co dál.

vendulak
28. jan 2010

Ale celkově sem z toho měla pocit že se dál děje skoro stejný prd a doktor mi navíc za celou tu dobu řekl sotva 5 slov 😒 a tvářil se jak kakabus 😒 .

shandy
28. jan 2010

ahojte koceny 😵 😵
pavlis a od kedy pijes ten kontryhel proti krcom? 🙂 rychlo sa uzdrav 🙂
vendy, hm, tak to je skoda, ze takto sa doktor tvaril 🙄 , no mozno mal len blby den, snad ked tam prides na ten ultrazvuk, tak to bude lepsie...a ty mas potvrdene PCO, ci ako? beries aj nieco na to?
estrell to spinenie povedz gyndovi, asi tam budu zblaznene hormony, ale to uvidi aj ked ti bude robit HP. ale je dobre sa s nim dohodnut, nech ti zoberie krv aj v den toho spinenia, ked sa s nim dohodnes, aby ste vedeli pricinu...

vendulak
28. jan 2010

Shandy no doktor u kterýho sem byla minule tak říkal, že příště mám přijít na konci cyklu což bylo jakože teď a že další cyklus by jsme nejspíš dali Clostilbegyt na tu ovulku a Metamorfin na to PCO a udělali inseminaci. Tenhle se o inseminaci, ani o PCO ani o Matamorfinu nezmínil. Takže já nevím ☹ .

estrellita
28. jan 2010

shandy: ja uz jsem mu to rekla, v den spineni mi udelal hormonalni profil, ktery ukazal, ze vsechny hormony jsou v normalu, LH je lehounce pod stanovenou normu. ale dle BT mam ovu kazdy cyklus, i ten, kdy mi bral krev. no takze jsme se domluvili tak, ze dalsi cyklus bude uplne celej pozorovat UTZ a brat krev, aby si to mohl vsechno srovnat 🙂

simasla
28. jan 2010

Ahoj holky - já už chci na mateřskou.. abych trošku odfoukla.. poslední dny jsou strašně pracovně hektické :( Zas ale nemám čas myslet na hovadiny :D
laala - stroužinka má vyoperovanou štítku, až se tu objeví, určitě ti poví, co dělala s jizvou, říkala, že jí má krásnou
vendulko - no nezoufej - i clostil je určitě krok kupředu.. takže hlavu vzhůru... určitě se podaří přirozeně 🙂 když podpoříte folíky

vendulak
28. jan 2010

Simi no nevím já už Clostil měla 2x 😒 . Ale tedy nebyla jsem ultrazvukem sledovaná tak nevím. Uvidíme no. Ale zrovna moc optimismu mi to nedodalo. Spíš mi ho to sebralo ☹ .

len
28. jan 2010

Vendul, ze svýho pohledu můžu říct, že když už má někdo tu smůlu a nemůže otěhotnět, tak je vlastně štěstí, když k tomu má nějakou jasně definovanou příčinu, která se dá léčit. A PCO se určitě léčit dá velice úspěšně 🙂 Kdyby nezabraly tyhle dávky Clostilu, ještě se pořád dá dost navyšovat a kdyby ani to ne, slabá stimulace přímo FSH to jistí, takhle otěhotněla nejedna bez IVF 🙂

Co se týče IUI - pokud nemáte výrazně zhoršený spermio nebo protilátky proti spermiím, tak jeho úspěšnost je stejná jako u přirozenýho snažení, základem je prostě mít ovulaci. A Metformin - co jsem tak slyšela, někde je dost módní ho plošně předepisovat všem PCOčkařkám, ale ve skutečnosti jen malé % z nich ho opravdu potřebuje. Takže bych si z toho nedělala hlavu, nejhlavnější je, že máš ten Clostil 😉

Simas, vidíš, já už zase zoufale strašně moc chci pracovat, abych to plození mohla vypustit z hlavy 😀

len
28. jan 2010

Jo a k bylinkám...
Co já si pamatuju, když jsem ještě věřila kontryhelu, tak se psalo i přímo bylinkářce, co to prodávala, no a odpověď zněla - pít pořád, v každé fázi cyklu to má svůj význam. Před ovulací by měl rovnat cyklus, po ovulaci napomáhat lepšímu růstu a prokrvení sliznice a při MS tlumit bolesti. ALE, pít v kuse max. 6 týdnů, pak už si na to tělo začne zvykat, takže udělat 14 dní pauzu a pak teprve zase začít. Při zjištění těhotenství přestat, ale rozhodně to není nic dramatického, pokud se pije v těch prvních týdnech, než se těhotenství zjistí 🙂
Já ho takhle pila dlouhodobě a neudělalo to se mnou vůbec nic, pak jsem přešla na tu mojžíšovskou směs (tam kontryhel není), pila asi rok a zase nic 😀

vendulak
28. jan 2010

len díky! 😉 Docela jsi mě potěšila, že to vidím zase trochu optimističtějš 🙂 . No ono já se asi bojím aby ta jedna tabletka nebyla málo 😀 , od svého gyndra jsem měla 2 tablety. No ale uvidíme 🙂 .

Jo a kontryhel sem taky slyšela že by se měl pít celý cyklus, ale pak po určité době dělat pauzu. To jen ten maliník sem právě četla že ten by se neměl po ovulaci.

Jinak já bych taky strašně moc chtěla pracovat, abych na to tak nemyslela, takže v tomhle Simi taky tu práci normálně závidím 🙂. Vždycky je mi líto když vidím příťu ztrhanýho a unavenýho a já sem přitom akorát tak znuděná, hned bych to s ním měnila! Aby on si konečně pořádně odpočinul a já bych si pracování normálně teď i užívala 😀 .

len
28. jan 2010

Tak uvidíš, hlavní je, že teď tě u toho budou sledovat 🙂

Maliník je prý na lepší hlen, ale já změnu nikdy nezaznamenala, mnou vůbec ty byliny procházej nějak, aniž by mě jakkoli ovlivnily 😀

vendulak
29. jan 2010

Dobré ráno holky!

Jo len tak s tím účinkem bylinek jsme na tom stejně 😉 .