Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jabluncanka
5. dec 2012

@bebinko 25 Euthyroxu je málo...proto se Ti nedaří...na takovou hodnotu alespoň 75...potřebuješ se dostat na hodnotu TSH do 2,5...proto nemůžeš otěhotnět.

matax
5. dec 2012

pozor na tie hodnoty, kazdy labak ich moze mat inak nastavene

sarafortuna
5. dec 2012

dievčatá,
beriem Lthyroxín asi od apríla - vtedy som mala TSH 1,5. Dr. mi ho dala aby sme ešte trochu znížili TSH na cca 1. NO po 3 mesiacoch som mala tsh 1,6 a po dalsích 3 mesiacoch dokonca 1,8 (postupne mi zvyšovala dávku z 25 na 50) vôbec sa to nehýba správnym smerom. Dr. mi nič nevravela, všimla som si to až ked som doma pozrela do papierov.
NEROZUMIEM, malo to isť DOLE a za pol roka sme docielili, že to mám ešte vyššie ako predtým... 😒
stretol sa s tým niekto?

klaarka
5. dec 2012

@ja1985 Ahoj, mně zjistili špatnou funkci štítné žlázy v lednu 2007. Neřekla bych, že by byl nějaký problém s otěhotněním. V těhotenství se mi prášky zdvojnásobily z 75 ug na 150 ug Euthyroxu. A těhotenství bylo bezproblémové. Po skončení kojení se dávka snížila, ale už jen na 100 ug. Stále mě sledují. A dětská dr. si napsala k dceři, že až bude mít určitý věk, že ji pošle na vyšetření. Máme to celá rodina.

alyssa.anna
5. dec 2012

@bebinko AHoj. Já otěhulila s TSH 6.8. Zrovna včera jsem byla po 6 týdnech braní Euthyroxu 75 na kontrolních odběrech tak doufám, že to trochu klesne.

leniiis
5. dec 2012

No nevím asi to je jak u koho, ale co jsem slyšela tak to není hup a je to. Jedna známá po vyperování otěhotnět nemohla a nakonec se teda zadařilo, ale pár let to trvalo. Sama štítnici mám, léčím se s ní už 11 let a když prostě nemám ty hodnoty takový jaký by být měli, tak mi vždy doktorka řekne, že otěhotnění v této fázi nedoporučuje. A že když by hodnoty byli ok a já otěhotněla, že mě stejně budou muset hlídat, takže uplně bezproblémů to fakt není. Jinak děkuji za téma, ráda si přečtu zkušenosti a poznatky ostaních 🙂

leonetka
17. dec 2012

@jabluncanka ahoj, chcela som sa poradit ze ak mam hodnotu TSH 2,9, ft4 v norme, je vhodne uz skusat otehotniet, alebo este pockat, kym TSH nebude cca 2 (co je vraj vhodna hodnota na otehotnenie)? mam znizenu funkciu, autoimunitne ochorenie a od oktobra, kedy som mala 6,2 ju s doktorkou znizujeme. teraz beriem L-thyroxin 5x75mg a 2x50mg v tyzdni.

baru7
17. dec 2012

@leonetka mně dr. řekl, že když bude do 3, máme zkoušet, takže bych šla o toho 🙂

leonetka
17. dec 2012

@baru7 dakujem to znie pozitivne. ja by som najradsej do toho sla, len moja endokrinologicka mi radila este aspon mesiac pockat. 😒 najprv mi to az tak nevadilo, reku, ved mesiac pockam. no ale prave teraz mam plodne dni, ovulka za rohom, asi je to hormonmi ze uz vymyslam 🙂

stanislava2
17. dec 2012

Ahoj leonetka ked maš autoimunitné ochorenie nezakazuju ti lekari otehotniet?

matax
19. dec 2012

vacsina z ochoreni stitnej zlazy je autimunitneho povodu

kami1984
19. dec 2012

ahoj holky, chtela jsem se zeptat,ma 18ti mesicniho syna, od cervna mi byla diagnostikovana B-G choroba, zasazena stitna zlaza, hodnoty desne, ted po thyrosolu upraveno, nyni je vysazen.Dr. me smeruje k operaci,chteli bychom za rok pomalu pokouset druhe dite.. Pokud operace, tak na jare..
mate nekdo zkusenosti s otehotnenim cac do 6mes po operaci??

jabluncanka
21. dec 2012

@leonetka Zkusit to můžeš,každé tělo je jiné...ale na druhou stranu bych se nehroutila,pokud by to hned nešlo... 🙂 😉

veronicka1901
21. dec 2012

Ahoj, ja mam tazku tyreotoxikozu a napriek tomu mam uz doma rok aj jeden mesiac staru princeznicku 🙂

ronika123
25. dec 2012

Ahoj som nová .rada by som si nechala poradiť .prišla som v novembri o bábätko v 8-9tt bola som na kyrete do kedy mám čakať s ďalším pokusom otehotnieť? Ďakujem Veronika

pussinka
25. dec 2012

@kami1984
Ahoj, myslím ze bude záležet na výsledku operace. Někdy se muže stát, ze te pošlou na ozařování. Jsme nemocná takto celá rodina a moje sestra byla po operaci v Motole na ozařování. Potom jí lékaři přesně řekli, jak dlouho nesmí otěhotnět.

kami1984
25. dec 2012

@pussinka to slysim prvne,ani dr. se o nejakem ozarovani nezminila..

@ronika123 rika se 3mesice,my oteh.po necelem mesici.. ale byla jsem zdravotne i psychicky ok..

zikveta
28. dec 2012

ahojky, právě mi zjistili Leydenskou mutaci pro faktor V heterozygot + léčím se se štítnou žlázou - thyreopatie, mám po únavovém syndromu, prodělala jsem mononukleózu a manžel má roztroušenou sklerózu, máme po 2 potratech a chceme mimi, máte někdo podobnou zkušenost nebo dobrou radu?

matax
29. dec 2012

@zikveta hematolog ti moze pomoct (podla mna)

olienka12
31. dec 2012

@zikveta tiez som po dvoch MA tento rok na hematologii mi tiez zistili mutaciu neviem teraz presne co... a liecim sa na stitku beriem lthyroxin pri dalsom tehu budem pichat fraxiparin od prvych dni

ronika123
2. jan 2013

@kami1984 ahoj to vážne po mesiaci? neviem či mám čakať alebo nie dr. povedal že minimálne pol roka. užívam kyselinu listovú a ajvitamín C a začala som piť alchmilku.neviem čo mám robiť lebo mám aj strach žesa to zopakuje.

kami1984
2. jan 2013

@ronika123 presneji po 19ti dnech,zjistila jsem to,ale az v 8tt🙂)proste jsme se nechranili,neresili. Pred revizi jsme se snazili pres 1,5roku

nevestickaaaa
4. jan 2013

Ahojte dievčatá, potrebovala by som poradiť. Nebola u mňa diagnostikovaná žiadna porucha štítnej žľazy, budúci týždeň však chcem ísť na vyšetrenie, lebo mám viaceré príznaky a chcem vedieť na čom som.
Chcela som sa však opýtať na jednu vec. Normálne fungujem a nič mi nie je, nie je u mňa ani podozrenie na poruchu štítnej žľazy, v júli som potratila v 24tt, kedy sa u mňa rozbehol predčasný pôrod a mimi zomrelo hneď po pôrode, teraz sa snažíme 4 mesiace otehotnieť, prvý mesiac mi mrcha meškala, test ukázal //, ale po 2 týždňoch prišla mrcha a ak som bola tehu, tak to odišlo. Druhý mesiac mrcha prišla na deň presne, tretí mesiac mrcha zase meškala, tehu test ukázal //, utekala som rýchlo k dokimu, ale hcg klesalo a nakoniec zase po 2 týždňoch prišla mrcha a všetko bolo preč.
Pripisovala som to tomu, že telo možno ešte nie je úplne OK po pôrode, ale teraz to bolo už 5 mesiacov od pôrodu a bojím sa, či by som naozaj nemohla mať poruchu štítnej žľazy. Vôbec s touto chorobou nemám skúsenosti, preto sa obraciam na vás, možno sa vám bude zdať môj príspevok smiešny, ale naozaj neviem čo všetko ovplyvňuje štítna žľaza...

leniiis
4. jan 2013

@nevestickaaaa Určitě si k doktorovi zajdi, protože pokud máš štítnou žlázu a otěhotníš musíš být víc hlídaná a pokud nemáš určitý prášky tak miminko donosit nemusíš, problémy se štítnicí mám, takže vím o čem mluvím. A jedná známá potratila 2x než jí přišli na to, že ji má špatnou a pak až se začlo něco dít tak už v pohodě. Taky záleží individuálně na lidech a jak na tom jsou. Každej s tím muže mít jiný problémy.

kamila.k.
4. jan 2013

@nevestickaaaa fuha...mne sa zdá, že tvoje otázky by si zaslúžili trochu odbornejšie odpovede, ako su neoverené názory anonymných účastníkov fóra. Môžem Ti k tomu poradiť iba jednu vec - dobrého endokrinológa (kontakt ti dám do IP) .

pekný deň 🙂

nevestickaaaa
4. jan 2013

@leniiis @kamila.k. ďakujem kočky za snahu, určite pôjdem k lekárovi, len mi to teraz napadlo, či by to nemohlo byť tým a ja som taká, že potrebujem odpoveď hneď a nie čakať na nejaké vyšetrenie 😀 😀
K endokrinológovi ma musí poslať moja obvodná lekárka alebo môžem ísť aj sama so žiadosťou o vyšetrenie?

gabka32
4. jan 2013

@nevestickaaaa nevím jak u vás na Slovensku, u nás je třeba doporučení od praktika. ideálně pokud praktik udělá základní odběry případně i ultrazvuk 😉

kamila.k.
4. jan 2013

@nevestickaaaa skus zavolat do tej ordinacie...nech Ti poradi sestricka. Ale podla mna nepotrebujes nic od obvodnej.

nevestickaaaa
4. jan 2013

@kamila.k. ďakujem moc za pomoc aj za kontakt, určite mu zavolám, ale rozhodla som sa, že v pondelok aj tak idem k mojej lekárke, takže keď mi napíše papier, nebude to na škodu 🙂

sarafortuna
5. jan 2013

@nevestickaaaa a hematologiu máš v poriadku? SZ môže byť len jedna z mála príčin... obehaj si radšej všetko - gyn, prak., endoš aj hematologiu