Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

shandy
20. okt 2009
strouzek
20. okt 2009

Majci no jestli se štítka fakt zhoršuje a ty se prostě necítíš sama na 100% v pořádku tak by bylo dobrý to zkonzultovat s doktorem a ne třeba jen s jedním a možná fakt uvažovat o operaci, zvlášť když do budoucna plánuješ mimčo. A nemusí to skončit třeba operací prostě je nutný to řešit včas když tě ještě jakoby nic netlačí, protože až se pro to mimčo rozhodneš věř mi že ti bude připadat dlouhý i týden čekání . to mě právě děsilo nejvíc a vyčítala jsem sobě i doktorům že se na to nepřišlo dřív, že přijít se na to včas mohla jsem si to v klidu vyřešit bez stresu a nemusela jsem potratit. Mě neskutečně děsila představa že bych měla zakázáno třeba na 3 roky snažení s nejistým výsledkem protože žádný dr. ti dopředu neřekne že to za ty 3 roky bude dobrý a že neskončíš stejně na operaci a nebo opět nepotratíš.

Co se týče příznaků, tak nemusí to být třeba ani obecně známé příznaky , můžou to být příznaky ale ty to považuješ za normální, třeba jako že se ví že při štítce je nepravidelný cyklus, já ho měla třeba jak hodinky 27 dnů a mrchu slabší ale brala jsem to jako tak že každá ženská to má jinak. Až po operaci jsem zjistila že mám najednou cyklus o 2 dny delší a mrchu víc silnější. Nebo třeba spánek, všude se mluví o poruchách spánku no já neměla problémy jako s buzením v noci atd. ale prostě celý život jsem spala málo, stačili mi 4 hod. spánku no a až teď jsem si všimla že potřebuju víc hodin, že lépe a déle spím a není to jen tím těhu protože to bylo i před otěhotněním. Pak třeba nálady, často jsem vybuchla kvůli blbosti ale brala jsem to tak já i okolí že to prostě jsem já a moje povaha, no výbušná jsem teď taky ale předtím jsem prostě často nepoznávala sama sebe a nevěděla proč to dělám.

Je to fakt záležitost toho daného člověka pro co se rozhodne, co je pro něho nejlepší jak se cítí atd. co třeba v případě operace ztratí ale i získá. Já jsem asi neztratila nic, maximálně kus nefungující tkáně která mohla do budoucna způsobit problémy a spíš jsem získala. Ale nemysli si taky to nebylo jednoduchý, plno lidí mě odrazovalo, dokonce i vlastní rodina, třeba švagrová vykládala manžovi že už nikdy neotěhotním že znovu stejně potratím, že budu pomalu mrzáček po operaci a přitom koukej 19 tt a hvězda jenom zírá. prostě v tvojí kůži stejně nikdo není a nebude takže je to na tobě ale jestli můžu radit řešit to včas 😉

majcii
20. okt 2009

shandy, strouzek dik za odpovede, shandy, heh, svrbieva ma pokozka, pravdupovediac sa skriabem uz skoro stale, pokozka sucha, napnuta, stekli, svrbi, namazem sa, vsiakne krem, popripade sa pootieram kde tu a hroza des zasa...pekne si to popisala, ako telo niektore veci odsuva a riesi podstatnejsie, tiez by, ale mohlo nabudit rychlejsi metabolizmus🙂. ja riesim momentalne len sec. problem, pokozku, vlasy, uz beriem aj vitaminiky, plus, papam masko na tu anemiu, ale v stvrtok sup na endo a zacnem riesit primarny problem z ktoreho tieto mensie povznikali, napisem potom uznesenie eeel dokoroo 😉

strouzek
20. okt 2009

shandy ty bláho to je mazec takový rozdíly. ovšem nejvíc mě dostala ta hodnota pod 1, no nevím teda kde bych byla já při první kontrole od otěhu asi v mínusových číslech 😀 já měla v květnu krásnou hodnotu TSH 2,2 nebo tak nějak a jakmile jsem otěhu tak mi to okamžitě sletělo na 0,19 takže sešup okamžitej přitom rozmezí času mezi tou kontrolama byl jen pár týdnů.moje tělo okamžitě zareagovalo na těhu a jak říkal dr. bylo dobře že jsem byla uprostřed normy že tam pořád byla ta rezerva na tyhle výkyvy. to samé měla kámoška, ta už měla štítku taky krásně srovnanou ale jak otěhu tak hnedv prvních týdnech to sletělo zase k hyper.

majcii
20. okt 2009

strouzek, jj, si myslim tiez, ze je na case v mojom pripade. kym som bola mladsia, som to brala, ako to je, ale teraz to nieje nic moc a cim skor sa budem hrabat to riesit, tym lepsie, nechcem predbiehat, ale chcem v buducnosti babo, nechcem nijako vedome nezodpovednostou v liecbe ohrozit bejby a pod....diiik strouzek za radu, este si po nejaku pridem urcite, napisem, ked sa nieco inovo dozviem, vidim, ze je tu plno zodpovednych bab a buducich uspesnych mamiciek 🙂, tak som hned viac klido 😉 peeekny den prajem

shandy
20. okt 2009

strouzek hovoris mi uplne z duse, presne to, ze ked som si predstavila ze ako sa zbytocne uz x mesiacov trapim, ze sa nedari a uz teraz mi je dlho cakat este dalsich par mesiacov, kym ta liecba zaberie. ako pises, mam pocit, ze uz dva tyzdne do mrchy su dlho 😀
a presne ako pises, to s tymi priznakmi, tie vybuchy a prudke zmeny nalad, ja som si myslela, ze uz som zrela na psychologa. hlavne som sama sebe nerozumela, ze preco to tak robim, kedze som bola vzdy skor nekonfliktna osoba, co veci riesi s kludom anglicana a postupne to slo ruka v ruke s ostatnymi ako predlzeny cyklus, ja som vzdy zasa mala tak cca 28 - 29 dni, teraz 31 - 32, dufam, ze po liecbe sa mi to zasa upravi + ta unava a svalova slabost, najradsej by som len spala. inak svrbenie mavam v poslednej dobe, ako sa mi to zhorsilo v okoli stitnej, cize krk a spodna cast tvare...problem je, ze aj ked som tie priznaky na zaciatku citila, nechapala som z coho to je, az potom som zistila tie suvislosti a na co vsetko ma vplyv stitka.
strouzek no ta tvoje svagrova teda to je sila. urcite si urobila dobre, naozaj nevidime ako a co tam pracuje v tej stitnej a ak by to malo byt tak, ze by mi to branilo otehotniet alebo donosit zdrave mimi, tiez by som bola za....
strouzek ja som tiez mrkala, ze co toma byt tie hodnoty... 😕 , normalne som zostala v soku, som zvedava co sa este dozviem 😀
strouzek ty jo a potom co s tou hyper robia, asi nic co? to sa asi len caka, ci sa ti to ustali nie?

janka73
20. okt 2009

shandy, ďakujem krásne za vysvetlenie a ochotu 🙂 Ešte ma čaká USG prsníkov a potom pôjdem so všetkými výsledkami k svojej gynekologičke a uvidím, čo na to povie ona.

majcii, presne viem, ako sa cítiš, ja mám rovnako desne suchú pokožku so šupinkami, otrasné suché, stiepajúce sa a padajúce vlasy, o zmene nálad ani nehovorím, ale proste podľa endokrinilogičky som úplne zdravá, keďže mám SZ v norme. Sledovať vraj nič netreba a vysoké protilátky sú pre ňu nepodstatné. Podľa toho sa aj zariadim, len som dúfala, že ak mám naozaj niečo so štítnou žľazou a niečo "na ňu dostanem", konečne budem mať aspoň pekné vlasy a vláčnu pokožku, žiaľ, problém musím hľadať niekde inde (žeby v genetike? moja mama má krásne vlasy a o bratoch ani nehovorím). ;)

Kočky, držím všetkým palčeky, nech ste v poriadku a hlavne tehulkyyyyyyyyyyyyy 🙂

strouzek
20. okt 2009

shandy no přesně, já šílela i z týdne čekání takže vlastně když mi dr. řekl že mám štítku tak mě nezajímalo nic jinýho než za jak dlouho budu moc otěhulit a když mi řekl že zákaz 2-3 roky a pak se uvidí tak jsem se sesypala. vůbec jsem si neuměla v tu chvíli představit že bych najednou měla úplně zapomenout na mimčo, na snažení atd. protože já tím do tý chvíle žila, testíky, sledování ovulky atd. to byl můj život. třeba jsem si uměla představit čekat na otěhu 2 roky ale prostě mít tu naději každý měsíc aspoň že třeba to vyšlo a že hlavně bude pak těhu v pohodě ale to mi prostě při léčbě práškama neuměl nikdo zaručit a představa že teď přepnu knoflík začnu zase brát HA a vrátím se zpět do života jako nesnažilka to si myslím že bych dřív skončila na psychině.

akorát nevím co myslíš tím co se dělá pak s hyper? jako kdybych nešla na operaci tak prostě silné léky a čekání co a jak udělá tělo, spíš mě připravovali na to že tělo spolupracovat nebude protože hyper se léčí špatně, navíc pořád by tam bylo riziko v těhu atd. ale spíš se více mluvilo o tom radiojodu ozářkách že prostě to by snad tomu zánětu pomohlo ale představ si zavřít se na týden do místnosti, nikdo k tobě nesmí, jídlo ti dávají pod dveřma?? horší jak vězení a na moji psychiku po potratu by to bylo jako hřebík do rakve.
jestli ale myslíš s hyper teď v těhu, tak to vlastně už není hyper jako v tom slova smyslu,nejsou protilátky v těle mám jen TSH T4 které vlastně jakoby dodávám uměle. já když mi na začátku těhu to TSH tak kleslo už jsem začla vyšilovat že je to tam kde předtím ale vlastně to bylo akorát na spodní hranici normy, navíc dr. říkal že v těhu je to normálka a že se to zvedne. tak a měl pravdu, nechal mi léky a vše, jen ty vitamíny s jodem říkal že brát jen obden zatím no a za další měsíc mi to fakt stouplo spíš do hyper. prostě lítá mi to ale žádná hrůza, pořád se držím někde okolo normy ať už té vyšší či nižží, nějaký extra omezení není, cítím se dobře, mimi snad je taky v pořádku.
v těhu lítaj hormony vždy, i holka co měla před těhu štítku v pořádku může mít pak v těhu s TSH problémy.

jinak k těm stavům výbuchů no úplně přesně co já, někdy jsem si říkala že jsem snad blázen že sama nevím co a proč to dělám, nikdo mi neuměl pomoct, vlastně se to ani neřešilo protože to všichni brali jako moji osobnost. moje mamka ta má taky špatnou štítku ale má sníženou funkci no a měla hodně často stavy úzkosti, prostě se probudila ráno a měla pořád z něčeho strach a nevěděla proč,řekla to pak doktorovi ze štítky jenže má jiného doktora, a on jí řekl že jí napíše žádanku na psychiatra!!!! jako chápeš to? tak mamka se léčí se štítkou, všichni ví že ta ovlivňuje psychiku hodně a on s ní mluví jako s bláznem!! 😠

takže já už říkám dávno že není problém žít se štítkou,tu má kupa lidí a žije pěkně, ale nejhorší je na štítce najít doktora který je ochotný člověka vyslechnout a chce mu pomoct hned ne že člověku řeknou času dost kam spěcháte atd. mě když řekl doktor že se mi diví proč chci mimčo teď když vlastně do 30 let času dost tak jsem myslela že budu vraždit. ale to není jen případ endokrinologů to je všude, člověk aby si vše vyběhal sám, všichni doktoři jsou pohodlní a nejradši by léčili od dveří aby se nemuseli ničím otravovat. jen gynekologů jsem vystřídala několik, všichni se mnou mluvili způsobem "těhotná jste byla, takže plodná jste, máte to v hlavě" až se nakonec ukázalo že problém proč to nejde nebyla hlava ale blbá bakterie na čípku na kterou stačilo nasadit antibiotika na 5 dnů a do týdne jsem byla těhule.

strouzek
20. okt 2009

ježiš teď koukám na ten román co jsem zase vypsala, to je děs, já neumím krátké zprávy 😀 😀

shandy
20. okt 2009

strou 😀 😀 😀
tak co sa tyka dlzky sprav urcite vyhravas, ale ja som asi hned po tebe 😀 😀 😀
stale mam pocit, ze vsetko so vsetkym suvisi a ze ked nieco nenapisem, nebude to komplet 😀 😝
no myslela som, ze ako sa to znizene TSH riesi v tehu, ale objasnila si mi oba pripady, tak uz chapem 😵 a aj to s tym radiojodom je zaujimave. je to peklo, neviem si predstavit, ze by som to musela absolvovat. raz som bola v nemocke na izolacke na infekcnom, ked som mala infekcnu mononukleozu a vtedy som tam bola 3 tyzdne, este ako decko, ale teda to bol riadny zaberak na psychiku....

ano presne ako vravis a najhorsie je, ze tie vybuchy ani nedokazes kontrolovat a ovladat, teda aspon ja 🙄 , potom az s odstupom casu zistis, ze co to bola za reakcia...je to fakt, ze ani endokrinologovia poriadne nevedia, s cim vsetkym SZ suvisi a ake dosledky ma. kopa lekarov vystuduje medinu, zacne pracovat a dalsie vzdelavanie nula bodov, potom to tak vyzera...no a presne taketo veci, ze ta zacne niekto posielat k psychiatrovi ti na nalade uz vobec nepridaju.. 😔

a mne moja gynda co som mala predtym neurobila vobec ziadne vysetrenia s tym, ze ked to bude presne rok, ze nas posle do CAR. Krava...a to ze som mala menzes jeden den, nepravidelny cyklus, tak to vobec neriesila...tento gyndo co ho mam teraz je sice super, ale zas ma toho vela, takze k nemu tiez pridem s tym, ze dobry den, tak mohli by sme teraz urobit take a take vysetrenie 😀 😀 😀 . je to tak ako pises, dnes co si nevybavis a nevybehas nemas 😠

tak ja dufam, ze ta budem coskoro nasledovat 😀 😀 😀

shandy
20. okt 2009

strou a co ti nasli na tom cipku aku bakteriu? 😕
ja idem dnes na stery kvoli tym vsetkym moznym potvoram, tak som zvedava tiez ze ci nieco najdu...tiez som si to vypytala ako vysetrenie 😀 , doktor sa uz rehoce, ked ma vidi, ze s cim zasa pridem 😅

strouzek
20. okt 2009

shandy název nevím nějaký colli cosi. mě to našli jen díky tomu že jsem změnila doktora a ta nová dr. mi řekla že mi udělá rovnou stěry na cytologii a pak nějaké jiné na bakterie a pohlav. nemoci či co. no já vůbec nevěděla co to je, jen mi řekla že u hodně holek bývá tohle problém a že jak to vyléčí hned těhu. no a pak jsem si zavolala na výsledky a sestřička mi řekla že mám ještě ten den přijít pro antibiotika. tak jsem tam šla, vynervovaná co mi to našli, no a řekli mi jen že je to neškodné že jakoby tu bakterii má každý ale já jí mám moc a dělá moc kyselé pH v pochvě a že prostě spermoši umírají. tak jsem brala antibiotika, no a buch dobrala jsem, byl jen jeden jediný sex a z toho jsem teď v 19 tt 😀 😀 to samé mi říkala kámoška že se jí to stalo taky že jí našli něco podobnýho a taky hned pak těhule přitom předtím už vyzkoušela vše možný i nemožný.

shandy
20. okt 2009

😀 😀 😀 tak to je super..aj ja chcem bakteeeeriu 😀 😀 😀
zeby to bola escherichia coli? 😕

strouzek
20. okt 2009

shandy tak to vůbec nevím ale už jsem slíbila jedné koníkovce že jak půjdu příští týden na gyndu že se na celý název zeptám. jako ono to bylo určitě vším možným, i tou štítkou že se srovnala ale já myslím že to bylo prostě vším dokupy i když manža říká že jsem si to mimčo vyřvala a vyožrala protože v den kdy jsem otěhu se slavila moje právě narozená neteř, celá rodina happy a neslyšela jsem nic jinýho jak je mimčo kouzelný krásný, můj taťka si do mě rýpnul že švagřina má už 2 děti a já furt nic, tak jsem se na žal ožrala vodkou, seděla jsem v depce na vaně s flaškou v ruce, slzy jak hrách že kašlu na děcka že už na to nemám a šla jsem v hysterii vyhazovat dětské věcičky ze skříně že už je nechci mít doma že je rozdám. no a v ten den jsem otěhotněla večer, sex si vůbec nepamatuju, jen vím že jsem byla totálně ožralá a že mi manža nadával že jsem zralá na psychiatra 😀 no co hlavně že se účinek dostavil ne? 😉

shandy
20. okt 2009

do prdelkovic...som mala rozpisanu celu spravu a som ti to omylom zrusila, blbaaa 😀
si pis, ze je hlavny vysledok 😀 😀
ty jo, to je iny recept na otehu toto 😀 😀 😀 😀
tie stavy co popisujes presne poznam, ja sa vtedy vyhrazam drahemu, ze sa na to mozem vykaslat, ze furt nejake vysetrenia, merania teplot a uz mam toho plne zuby, schovam teplomer, opijem sa az do slz a potom ma to zas prejde, pekne ho zas vytiahnem a poviem si, ze by bola skoda tych kupenych ovu testov a predplateneho clenstva na fertilityfriend 😀 😀
tak sa celkom tesim k tomu gyndovi dnes, si ma rozveselila 😀 , tak uz aj pomaly pojdem, tak pekny vecer a budem informovat, co nove 🙂

strouzek
20. okt 2009

shandy tyhle stavy má asi každá snažilka, já si přišla jak magor, jeden den jsem doma ječela na manžu že mimčo nechci že jsem neplodná ať se rozvede a najde si nějakou superplodnou no a druhý den jsem po cestě z práce koupila bodýčko, v lékárně kupu ovutest a manžu pomalu přivazovala k posteli. 😀 manža byl ze mě už tak hotovej že jednou jel když jsem měla zrovna v ten den vrchol ovulky později z práce a zastavili ho policajti a že kompletní prohlídka auta, dýchnutí do balonku atd. já do toho neustále telefonovala manžovi celá vzteklá že celý měsíc čekám na ten den D a když přijde on si naschvál nepřijde domů, že on o mimčo asi nestojí atd. manža v tom zoufalství řekl těm policajtům že se omlouvá ale že prohlídku prostě udělat nemůžou že jsem doma, mám ovulaci a že jestli okamžitě nedojede domů tak ho zabiju. a policajti mladí chlapy se jen usmály řekli že chápou a pustili ho. 😀 😀 😀 asi to znají z domova 😀

shandy
21. okt 2009

caves strou 🙂
😀 😀 😀 😀 😀 😀
to s tymi policajtami je super, zivo som si to predstavila 😀 😝
ja to iste, chudak nikdy nevie, co bude mat doma ked pride, drahy moj 🙂
my sme raz tak sedeli na pive s kamosom a ja som tiez stale pozerala na hodinky, ze ovu a tak stale som ho nahanala domov a potom uz nevydrzal a povedal tomu kamosovi, ze sorry, ale musim si ist plodit deti 😀 😀
vcera mi gyndo zobral tie stery, akurat sa mu nepaci, ze mam strasne kratku mrchu, posledna bola ze 2 x polden, tak neviem ci to moze byt tou stitkou alebo problem bude inde. endos mi tvrdil, ze by to malo aj cyklus upravit, tak som zvedava... 🙄 🙂

strouzek
21. okt 2009

shandy ahoj, jj to znám, já taky vždycky v den ovulace byla nervozní jak sáňky v létě a honila jsem manžu domů 😀
s tou mrchou no kdoví, ale možná to fakt bude štítka, protože já měla kdysi něco podobnýho, mrcha jen 3 dny , z toho krvácení třeba jen den a zbytek špinění. teď po operaci to byl teda megarozdíl, mrcha silnější, ne o moc ale byla a hlavně delší

shandy
22. okt 2009

ahoj strouzek 🙂
no tak som zvedava ako bude vyzerat ta dalsia mrcha. Az od tohto tyzdna som na plnej davke L-thyroxinu, takze uz kazdy den 25 🙂 . Som zvedava, ze co tie hormony robia s bazalnou teplotou. zacala som ich brat pred poslednou mrchou a veru dobre mi to skakalo, asi z toho ze som brala len 3 dni v tyzdni... 😕 😅

jerrymona
22. okt 2009

ahojte strouzek a shandy. mozem sa pridat?

citala som si vase prispevky a vidim, ze ste toho vela prezili. tebe strouzek gratulujem a babatku nech sa dari a nas shandy caka este boj.

dnes mi dosli vysledky z testov na stitnu zlazu a mam znizenu funkciu. nevyznam sa v tom lekarskom zargone, je tu napisane: 18,6 uE TSH/ml. hCT 4,0 pg/ml, Ca 2,52 mmo1/1. Odporucili mi Euthyrox 50.
Vedeli by ste mi to prelozit?
K lekarke idem az na buduci tyzden.

Inak som uz zufala z toho, ze presiel uz 56 DC a este stale mi meska menstruacia. je to normalne? Moze to az tak ovplyvnovat stitka?

toto je moj graf:

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

51DC -
52DC 36,3
53DC 36,3
54DC 36,2
55DC 36,3
56DC 36,3

meriam si teplotu v ustach. inde by bola teplota tak o tri stupne vyssia. mohlo by byt, ze som tehotna? aj ked tomu velmi neverim... 😖 neviem vobec, ci som ovulovala. a snazim sa uz skoro rok.

strouzek, to ma teda soklo, ze si sa tak dlho snazila a nakoniec to bolo kvoli nejakej bakterii. chcela si sama tie stery alebo ti ich lekarka urobila sama? a ako sa vola ta bakteria?

strouzek
23. okt 2009

ahoj jerrymono

díky moc

co je to HCT nevím ale ty ostatní hodnoty ukazují že máš hlavní štítkový hormon TSH fakt zvýšený ale já myslím že se to dá brzo srovnat, já měla v únoru TSH 12 a něco a v květnu už TSH 2 😉 hlavně uvidíš jak zareáguje tvoje tělíčko, já myslím že mi při štítce hodně pomohl i na rychlé srovnání sarapis. to jsou kapsle z mateřří kašičkou , propolisem atd. prý jsou na hormonální výkyvy, díky tomu jsem asi tu štítku srovnala tak rychle až se sám dr. divil. Ta další hodnota Ca je podle mě vápník, mě ho taky každou chvíli zjišťují k tomu i horčík , štítkařky prý mají tendenci se odvápňovat, jaká je správná hodnota to nevím jen mi vždycky předepíšou ty rozpustné tablety (které ovšem nemůžu už po té době ani cítit 😖)
co se týče dlouhého cyklu tak to si piš že je ze štítky, já při hodnotě TSH 12 jsem měla cyklus kolem 35-40. dnů přitom předtím býval jak hodinky 27. dnů. Když jsem tehdy napsala v zoufalství email svému dr. ze štítky čím to je řekl mi že je to štítnou žlázou a ať se nebojím že ať se TSH sníží tak délka cyklu klesne a jak se upraví hormony upraví se i cyklus. no a měl pravdu, když jsem zase TSH srovnala na hodnotu v normě zase byla mrška jak hodinky a otěhotněla jsem 😉 Doktor mi pak na té další kontrole když už jsem byla srovnaná řekl že při snížené funkci ŠŽ prostě tělo pracuje jen na 50% tzn že vše se spomalí, činnost vaječníků,metabolismus atd. takže proto máme dlouhé cykly a přibíráme.

jinak tu bakterii mi udělala doktorka sama od sebe ale je fakt že jsem k ní šla s tím že chci kompletní vyšetření že si ho klidně zaplatím sama. tak mi vzala krev na HP a toxo (tu jsem si zaplatila) ale ty stěry platila pojišťovna, bralo se to takovým chlupatým štětečkem, jiným než normální stěry na gyndě. sama dr. mi řekla že mi to bere proto že má spoustu pacientek co k ní přešli od jiných dr. kvůli neplodnosti a pak se zjistilo že důvodem je nějaká bakterie a jakmile se to přeléčilo tak otěhu. já jí tehdy nevěřila ale měla pravdu, týden po antibiotikách jsem při ovulce po roce snažení otěhotněla 😉

strouzek
23. okt 2009

jo jinak k tomu grafu, podle mě těhule nejsi,máš nízké teploty ale ty jsou prý taky při snížené ŠŽ normální nebo spíš já je měla taky 😉 při TSH 12 jsem měla teplotky takové nízké jako ty a divné grafíky,měla jsem později ovulaci než jsem byla zvyklá a po ní mi nikdy teploty nestoupli o moc, max na 36,7. až se štítka srovnala začla jsem mít grafy pěkné jako předtím, ovulaci kolem teploty 36,3 a po ovulaci to stouplo na 36,9 - 37 a při těhu až na 37,3 😉

lusinkaj
23. okt 2009

ahojte,prisla som vas pozdravit...ja este stale beriem euthyrox 100 nadalej,kontrola 18.11 a sa neviem uz dockat,dufam ze mi povie ze su ok vysledky....
baby co si myslite,uz to bude ok...budem moct na ivf?

strouzek
23. okt 2009

ahoj lusinkaj tu netrpělivost ti věřím já jdu na štítku 4.11 a taky se nemůžu dočkat 😀 ovšem jaké budou výsledky no já nevím nejde to říct ,Fakt záleží jak se k tomu postaví tvoje tělo a jak bude rychle reagovat, mě euthyrox vždycky zabral pěkně a rychle tak snad i tobě a budete moci jít brzíčko na ivf. 😉

shandy
23. okt 2009

ahojteee 🙂 🙂
jerrymona ako uz pisala strouzek, to TSH mas zvysene, takze bude treba trosku pockat kym liecba zaberie. Mne sa tiez zacal predlzovat cyklus na 32 dni, predtym 28, takze pri tvojich hodnotach TSH je to normalne ze mas take dlhe cykly. Merias si uz dlhsie? Lebo toto co mas teraz je typicky anovulacny graf, takze tehotna si isto neni. ale neboj euthyrox co beries by ti mal postupne cykly skratit a mala by si mat aj riadnu ovulku, len to chce trosku trpezlivosti. hej, to je pravda, co pises strozek, ze sa zvykne vraviet, ze mame "lenive" vajecniky. inak aj kamoska bola teraz na tych steroch a jej nasli mykoplazmy. no s tou mojou imunitou by som sa tiez nedivila, keby mi tam nieco nasli.. 🙄
ahoj lusinkaj, no treba verit a treba aj trpezlivost, niekomu to trva dlhsie a niekomu sa tie hodnoty rychlejsie upravia 😵
inak mam novu nemecku knizku o hashimotovej tyreoiditide, tak som zvedava, co nove sa dozviem. ak bude nieco zaujimave tak to sem hodim...

lusinkaj
23. okt 2009

strouzek,dakujem pekne...tak naposledy ked som brala 75 mg tak povedla dr.ze mi zislo dole ale este nie tak ako by malo byt na ivf tak dala mi 100 tak dufam,ze ta 100ka s nou zatocila a bude ok... 😀

strouzek
23. okt 2009

lusinkaj no víš já mám zkušenost spíš s tím že ani doktor ti nemůže jisto jistě říct že zvýšení euthyroxu jisto jistě zabere. může tušit ale opravdu záleží na tvém organizmu. mě třeba dr. řekl že mi bude navyšovat euthyrox každé 3 měs. ale že to vidí že skončím někde na dávce 150-175 jednotek a upozorňoval mě na to že než najdou tu optimální dávku na kterou si moje tělo zvykne může to být až rok, no a spletl se, moje tělo krásně zareagovalo už na hodnotu 125 jednotek takže vlastně jsem byla srovnaná za 3 měs., zato u mojí tety která byla taky na operaci štítky hledali a vyrovnávali krev s dávkováním o hodně déle a ta se fakt vyšplhala až na hodnotu 200 jednotek a přitom začínala na 100 jednotkách, takže u ní to trvalo 3/4 roku až rok.

strouzek
23. okt 2009

ahoj shandy no teda takže další holka co jí něco našli ve stěrech? no tady se to dokazuje, doktoři na to prdí a přitom to fakt může být hodně častý důvod proč to nejde, to je fakt v háji, v dnešní době aby člověk pomalu vystudoval medicínu než chce otěhu,aby se mohl léčit sám nebo aspoň si sám pohlídal svoje tělo a nemoci, protože jak to tak vidím tak doktoři mají furt času dost a můj dr. kdybych u něho zůstala tak by mi byl schopný ještě 2 roky tvrdit že jsem plodná když jsem už těhu byla a že to mám v hlavě 🙄

shandy
23. okt 2009

caves strou 😀
no si predstav, chuda...ale ona na to prisla tak, ze po tuleni krvacala, tak ju vyslal partner, ze ved to nie je normalne a vidis ho 🙄
ano to mas pravdu. mne sa moj brat vcera rehotal, ze som si kupila o tom dalsiu knizku, tak mu vravim, ze a odkial ako sa mam o tej chorobe dozvediet viac, ked ani gyndo o tom nema ani paru, ze aky to ma vplyv na plodnost, endokrinolog sice aj mna, ale zas nema cas tam so mnou vysedavat a hodinu mu rozpravat detaily...uvidim co mi tato kniha da, ale budem rada za kazdu novu infosku, aj keby mala byt v celej knihe len jedina. nemienim sa vzdat co najskorsieho otehotnenia, tak bojujem ako drak 😀 😀 😀
ano to aj ta moja koza gynda sa tvarila, akoze ved vsetko v pohode. aj ked som mala mrchu jeden den, absolutne neriesila...chodi k nej aj kamoska a ta je tehula, mala termin v novembri, ale nejako sa jej podarilo spadnut, tak jej potom v nemocnici robili vysetrenie, ci je vsetko ok a zistili, ze sice ano, ale ze sa trosku otvara, co by este nebolo nic, ale hlavne jej zistili, ze ma dvojrohu maternicu (od narodenia) a pytali sa jej, ze kto jej robil utrazvuk, lebo ze to muselo byt vidiet uz davno... ta nasa slavna lekarka ani netusi... nastastie ten pad jej v podstate pomohol, sice lezi na infuzkach, ale aspon je pod obornym dohladom, kedze porod asi bude viac kontrolovany tym padom...a to uz ma druhe dieta a ked bola tehu s prvym, tiez chodila ku nej... 😔
tak som rada, ze teraz chodim k tomuto 🙂
hej a najlepsie je vysvetlenie, ze sa na to netreba tak sustredit a nemysliet na to....hej, nebudes mysliet na to 2 roky a budes cakat potom zistis, ze si mala v sebe nejaku hnusnu bakteriu, ktoru stacilo len preliecit antibiotikami a mohla si byt tehu dnes...tak to ani omylom 😀 😀 😀

jerrymona
24. okt 2009

ahojte strouzek a shandy. ja som si myslela, ze mam znizenu funkciu. a mam zvysenu. teraz mam uz 58DC a som zufala. nepoznam nikoho ani som nikde necitala, zeby mal niekto taky dlhy cyklus. toto bolo moje prve meranie. predtym som bola u ineho lekara, ten sa mi snazil pomoct duphstonom.
dufam, ze v stredu ma lekarka zoberie. musi.
ja som si uz namyslala, ze som tehotna. test bol negativny.

strouzek, ten sarapis su teda nejake doplnkove tabletky na upravenie cyklu? a nemoze sa to ovplyvnovat s tym euthoryxom?

spytam sa aj na tie bakterie a tiez mi je jedno, kolko zaplatim ale chcem tiez kompletne vysetrenie. najhoria je nevedomost. ak by som aspon vedela, co mi je, lahsie by som to (asi) znasala ako ked to neviem. tiez mi kazdy hovori, nemysli na to, az mi to lezie na nervy.

no pre kazdy pripad vam dam vediet, ako som dopadla a vdaka za vase vysvetlenia a podpory.

inak shandy, ako dlho sa pokusas ty? a mas aj iny problem ako zvysenu funkciu stit.zlazy, ze sa ti nedari otehotniet?