Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

bmarcelab
27. jan 2011

@misam ahoj,mne doktorka hned na zaciatku liecby povedala ze hyper konci po liecbe operaciou,ked som to povedala inemu lekarovi pozeral na mna o com hovorim.Mne sa tiez kazdy mesiac upravovali vysledky k lepsiemu ale aj napriek tomu mi doktorka napisala papier na operaciu.Vybavila som si Ruzomberok kde su odbornici na to,a ked som tam prisla a robili predoperacne vysetrenia,pytali sa co chcem operovat????A tym to zacalo po tyzdni ma poslali domov stitna bola v norme,problem je to ze hyper sa zvykne vratit.Ja som momentalne pod kontrolou dokt.z Ruzomberku som s nou spokojna,vysledky doteraz boli dobre,kedze som chcela byt tehu dali mi uzivat eutyrox lebo na tyrozol neodporucaju otehotniet,no a ako som pisala teraz mam tie vysledky take na hranici ze ak to pojde dalej hore znovu budem hyper,a kedze som tehu neviem ako sa to lieci.tak drzim moc palce aby si sa operacii vyhla,lebo ako mi povedali stitna je dolezity organ v tele a je lepsie kym ju mas pokial je to mozne.pa

kacicqa
27. jan 2011

Taq dneska som si bola vydiskutovat vysledky HP... vsetko v norme okrem mierne zvyseneho prolaktinu a testosteronu. Hned ma poslala na RTG tureckeho sedla, vsjo oki... takze mam na 4 tyzdne agnucaston, potom znova HP a ak nezaberie nasadi uz klasicke lieky. Stale ma upokojovala, ze to ma 40% zien ale, ze pri vsetkych vysledkoch, ktore mam typuje skor na problem u mm. No nic, pockame si na testy SG. Drzte tapky

leya
27. jan 2011

@kacicqa ak ta to upokoji, mam kamaratku, ktora so zvysenym testosteronom a prolaktinom v pohode otehotnela (snazili sa asi 9 mesiacov).drzim palce, nech sa vam co najskor zadari 🙂

leya
27. jan 2011

@gombicka ja chodim na kontrolny odber na stitku skoro rano a euthyrox si davam az po odbere podla odporucania endokrinologicky....pretoze ak si vezmes rano tabletku a o hodinku ti odoberu krv, vysledky nie su objektivne...hladina T4 musi byt stabilizovana predsa 24 hodin po podani euthyroxu (t.j. az do nasledujucej davky 🙂....ak vsak chodis na odbery poobede, tak to je ina vec a tabletku rano by som urcite vzala 😉

kacicqa
27. jan 2011

@leya asi sa pridam do klubu tvojich kamosiek :o) ked mash taky dobry vplyv;o)

kacicqa
27. jan 2011

@leya @gombicka taq ja teraz s tymi odbermi neviem...mne odporucala endo ist na odber cca 3-4 hodky po euthyroxe ;o)
Vacsinou xodim na 10tu takze rano o siestej si beriem tabletku...

leya
27. jan 2011

@kacicqa srandistka 🙂 hlavne, ze mne sa nedari otehotniet....ked som kamoske vravela, ze ja mam podobny problem a ze ju cakaju mesiace hormonalnej terapie, so smiechom na to spominala, ked mi o par mesiacov povedala, ze cakaju babo.....co sa tyka tych odberov, prva vec je, spytat sa svojho osetrujuceho lekara 😉 existuje totiz tabulka, resp. normy hodnot T4, ake by mali byt v roznom case po podani euthyroxu a kazdy sa moze riadit niecim inym...takze tak 🙂 a vy ste ako dlho snazilkovia?

kacicqa
27. jan 2011

@leya no to stastie sa nemoze len tak vyparit. Zakon zachovania hmoty :o)))) Ked ho nemash ty tak s amusi na niekoho nalepit;o)))) ale ne srandujem, tfuj tfuj aj tebe;o) My aktivne makame 10 mesiacov. Este, ze je to prijemna robota lebo napr. hackovat 10 mesiacov bez vysledku..to by ma drblo;o) Btw. odbery... je dost mozne, ze maju dajaky casovy rozpis limitov...mne celkom vyhovuje ten sposob akym to riesi moja endo... A aj tak myslim, ze vsetky hormony behom dna tak strasne kolisu, ze to je tazke brat do uvahy. Prvy test na TSHacka bol ukazkovy priklad. V ten isty den, rozdiel par hodin, ten isty labak a rozdiel skoro o 1 mIU... ;o)

leya
27. jan 2011

@kacicqa 10 mesiacov, to si v rozmedzi, v ktorom kamosky okolo mna otehotnievaju...takze... 😉
s hormonmi mas pravdu, a hlavne co sa tyka hormonov stitky....to je bordel, ze az 🙂 preto tvrdim....pytajte sa v prvom rade lekara, v druhom rade lekara a v tretom rade lekara 🙂 je mozne, ze ak sa spytate troch roznych, kazdy vam povie nieco ine....ale to je o inom 😝
my sa snazime 3 roky....ale beriem to akoze 3 mesiace, lebo sa zistili ine skutocnosti (nez na co ma 2 a pol roka liecili) a naplanovala som si otehotnenie na marec alebo maj 😉 😀

kacicqa
27. jan 2011

@leya dobre dobre, ked som este v limite :o) Vidim, ze mash manazersky pristup, pekne plany, to sa nemoze nepodarit. Ja to beriem tak, ze stitka je prva vec co mi zistili, ze je zle... Traja lekari sa u mna zhodli v jedinej veci... Ze som specificky pripad, atypicky pripad a treti sice ozran, ale najlepsie to vystihol, ze som ufon;o))))))

gombicka
27. jan 2011

@leya oooh, ...nie ze by som teraz bola z toho jelen, lebo aj to co hovoris dava zmysel, hoc aj to, co vraveli ine dievcata, ktore vraveli opak. No zhodou okolnosti som bola na krv vcera a urobila som to zle! Sice na lacno rano som sla na odber, no predtym som si dala tabletku. Takze vsetko zbytocne...Tiez som to predtym tak robila, len som si nebola ista, ci je to spravne....

jerrymona
27. jan 2011

@gombicka ahoj. ak ides na odber krvi kvoli stitke, tak kludne mozes aj jest. moj endokrinolog povedal, ze to na vysledky nema ziadny vplyv, ked sa predtym najes. tabletku radsej v ten den vynechaj, alebo zober neskor. 😉

sssiska
27. jan 2011

@marikac tak ja som mala po MA TSH 5.43 a v januari 4.2 dostala som tiez lieky 25 L-Thyroxin, o 2 mesiace kontrola, v pripade tehu skor. Doteraz som sa na SZ neliecila ...takze som zvedava na reakcie...zajtra rano prva tabletka :(

sssiska
27. jan 2011

Este som sa chcela spytat ci sa smie brat Femibion 800 a 25 L-Thyroxin??? Chcela som sa opytat lekarky no zabudla som....mate s tym nejaku skusenost? Dakujem

jerrymona
27. jan 2011

@sssiska ja som brala euthyrox 25 a femibion 800. to bolo v poriadku. 🙂

mandm
28. jan 2011

@sssiska ani ma nenapadlo, ze by to mohlo mat na seba nejaky vplyv. Ja beriem l-thyroxin 100 aj femibion 800. Ved femibion su len vitaminy, ci.. 😕

miriam25
28. jan 2011

@bmarcelab no v labaku nemam nikoho znameho, takze tam sa vysledkov nedockam. dnes mam volat doktorovi, ci uz ma tie vysledky, tak som zvedava, co mi povie sestricka. ak ich nemaju, musim cakat dalsie dva tyzdne, kedze od pondelka maju 2 tyzdne dovolenku.. no co uz.
inak to je akoze co, ze laboratorna chyba 😲 😠 to ked som si precitala, az mi zle zostalo... no ale aspon, ze si na to prisla a dovolala si sa pravdy, lebo casto si ani nepriznaju chybu...

miriam25
28. jan 2011

ahojte, tak som sa prave vratila od dokyho, takze podla krvi mam len potvrdenu citujem doktora: abnormalne narmernu funkciu stitnej, hodnoty su:
TSH 14,0
FT4 >38,1
dal mi dake inderal tabletky, mam brat 2x denne polovicku a ca. o 2-3 tyzdne mam prist zasa na krv. mala niektora z vas podobne hodnoty?

marina38
28. jan 2011

Ahoj, mam tiez problemy so stitnou zlazou, hypotyreozu. Zistili mi to po prvom dietati. Od vtedy chodim pravidelne kazdy pol rok na vysetrenie. Vzdy, ked som otehotnela [ este dva krat], tak som nabehla do Medifery a podla vysledkov mi upravili davky euthyroxu. Moja stitna zlaza ma chronicky zapal. Nie je plne funkcna. Tato diagnoza. teda forma, ktoru mam ja nema vplyv na otehotnenie. Absolutne ziadny problem som nemala.

miriam25
28. jan 2011

juj, pozeram, ze uz ani pisat neviem. tie hodnoty su inak 😒
TSH 14,0
FT4 > 38,1

@marina38 no tak to mas stastie,ze to nema absolutne ziadny vplyv na otehotnenie. dufam, ze to bude aj moj pripad 😉 zatial tsh 0,00 takze to tak lahko nepojde, kym sa to neupravi... 😒

miriam25
28. jan 2011

to co ten kon robi??? ved som toho napisala ovela viac a tie hodnoty som opravila 😠 tsh 0,00 ft3 14,0

sssiska
28. jan 2011

@mandm Femibion obsahuje aj jod...tak preto sa pytam🙂

misam
28. jan 2011

@miriam25 Ahoj, moje hodnoty byly na začátku ještě vyšší než tvoje. T3 - 29,6 a T4 - 45 (hyper jak vyšitá 😒 ). Po půl roce léčby jsem na hodnotách T4 - 6,33 a TSH 0,02. Při první kontrole mi doktorka řekla, že to vidí tak na rok léčby.

miriam25
29. jan 2011

@misam no teraz neviem, ci sa mam tesit alebo skor smutit 😒 inak musim povedat, ze som vcera vecer vzala prvu tabletku a hned som asi po hodine citila, ze mi srdce pokojnejsie bije a ruky sa mi tak netrasu 😕 co som bola dost prekvapena, kedze mi doky povedal, ze sa to upokoji tak po 5-7 dnoch. ale naozaj mi bolo uz vecer lepsie. a dnes rano som vzala dalsiu, sice citim, ze mi srdce este rychlo bije, no ked som vysla asi po 10 schodoch, nebolo to take dive bitie ako napr. vcera rano. tak snad som na dobrej ceste a ta liecba bude nielen uspesna ale aj pomerne rychla 😉

miriam25
29. jan 2011

@misam inak mozem sa este spytat, co si brala ake lieky od zaciatku? a teraz este nieco beries?

bmarcelab
29. jan 2011

@miriam25 ahoj ja som mala hodnoty nazaciatku 38,54 a TSH som mala 0,005.Tiez mi povedali ze je to dost zvysena cinnost stitnej,ale ja som tam zacala chodit v auguste a dokonca roka bola moja stitna v poriadku dokonca som presla do znizenej kedy mozes otehotniet.Aj ti povedal ze nesmies otehotniet?Ja som zacinala na 6tabletkach Tyrozolu a 3tabletky Pyridoxin alebo take nieco.Chudnes alebo priberas?Mala by si chudnut,neskor trosku priberies.Ja som pribrala 5kg.Drzim ti moc palce aby to dobre dopadlo.Ja ked som tam chodila tak mi doktorka povedala ze mala pacientky ktore kaslali na to ze beru lieky na ktore sa neodporuca byt tehu a maju zdrave deticky,ale ja som to neskusala.Drz sa pa Ak sa mozem opytat odkial si?

bmarcelab
29. jan 2011

@sssiska ahoj,ja som tiez tehu a beriem eutyrox 25 a Femibion 800,a este Utrogestan 3x2 denne na udrziavanie tehu.

miriam25
29. jan 2011

@bmarcelab no ja budem zrejme musiet zmenit lekara, pretoze on mi sice vysvetlil co sa deje a ako teraz asi funguje/nefunguje mooja stitna, no na moje otazky ako keby nechcel odpovedat, resp. ich ignoroval. takze som sa ani nedozvedela, ako je to s otehotnenim a pod... nemam najmensej potuchy. vzhladom k tomu, ze mi v pondelok bral kv a dal robit dva rozne rozbory a mal vcera len jeden v rukach, mi dal len dake lieky na upokojenie srdca, tlaku a trasenia ruk. povedal, ze by som sa po nich mala citit lepsie a je to naozaj pravda. no a on je od pondelka 2 tyzdne na dovolenke, takze ked sa vrati, mam prist na dalsi odber krvi a na dalsie posedenie, ze co bude dalej. tak sama neviem, co si mam mysliet. inak ja som z nitry, no pred 4 rokmi som sa odstahovala do rakuska za mm.

bmarcelab
29. jan 2011

@miriam25 tak to ani nebyvame daleko no teraz uz ano,ja som z Topolcian.a ty chodis lekarovi v rakusku?Mozno tam maju taku liecbu ako ti navrhol,ale ja som nebrala nic na upokojenie srdca aj ked busenie som mala,tym ze mi dal Tyrozol na stitnu ukludnilo sa aj srdce,takze neviem,a zaujimave je aj to ze 2tyzdne ta necha len na tych tabletkach,ale vsak on tomu rozumie.drzim palce.pa

miriam25
29. jan 2011

@bmarcelab ano, ja chodim k lekarovi tu v rakusku, na slovensku som uz z poistovne odhlasena a mam len rakusku karticku, takze na sk by to bolo dost tazke. no neviem, ale moja svokra hovorila, ze ten lekar nie je nic moc, ze aby som sla k inemu. no a on mi dal rezept na thiamazol (zrejme to iste ako tvoj tyrozol), ze ak mi tieto nezaberu do tyzdna, mam si vyzdvihnut z lekarne este tieto. tak ja naozaj neviem, co si mam mysliet. totiz vcera tu bola suseda, ktora ma tiez tieto problemy a ona hovorila, ze tieto lieky, co mi dal nie su na liecenie stitnej, ze su to len upokojovacie lieky hlavne na upokojenie srdca. 😒 blbe, ze sa v tom nevyznam. len v pondelok tento tyzden som sa dozvedela, ze stitna nie je ok, vcera prve krvne testy potvrdili tuto diagnozu, preto som sa aj tu pytala a hladala baby, ktore sa na stitnu liecia, ze mi povedia viac...