Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

marquez
11. júl 2011

@katrin21 ahoj, to je skvely pokrok. Zaujala ma ta biorezonancia. Mozem mi o tom povedat cosi blizsie? Je to vhodne aj pri hypofunkcii? budem vdacna za informacie. Tiez hladam nieco, co by mi pomohlo, okrem liekov.

katrin21
11. júl 2011

kedysi som tu pisala, min. rok o tom... Da sa nou liecit vsetko prakticky, lebo ona naprava meridianove drahy v tele - drahy organov, krvneho systemu , liecia sa nou napr. aj alergie a psoriaza . Treba to skusit.... POmohla Zdenke Prednej - ta je vdaka nej bez alergii..
Myslim, ze aj na hypofunkciu... Predstav si, ze mi tam doktor zistil, ze moj problem nie je SZ, ale tusim hypofýza, proste zlaza v mozgu, ktora riadi vsetky zlazy z vnutornym vylucovanim..... aj pohlavne.....( mala som endometriozu, povedal mi, ze uz vtedy mi nepracovala dobre....) Ze pri nejakej chorobe, ktoru som prekonala sa tam usidlil virus a ona nie je schopna teraz normalne pracovat...Takze on mi liecil frekvenciami tu hypofízu.. cuduj sa svet, pomohlo ! pricom lekari liecili len priznaky - ŠZ, a nie pricinu.... to je to.....

Pozri si stranku bioharmonia.sk tam som chodila.. Maju pobočky - TN, NR, TO.... mozno uz aj inde..... jednoducho ti to napravi cez take elktrody vlnenie na spravnu frekvenciu... Nesmie sa pouzivat miktovlnka.. tu sme vylucili a moze za vsetky alergie napr. u deti ( od mala hriatie stravy tam...)

katrin21
11. júl 2011

jednoducho, ked hypofyza dava zle pokyny stítke, tak ta zle pracuje, ale sama o sebe nie je pricinou problemov...teda u mna nebola....

leya
12. júl 2011

@katrin21 ahoj! zaujalo ma, co pises.....pomohla ti ta terapia aj na endometriozu?

ejbyk
12. júl 2011

...ahojte zienky len vas tu chce všetyk "trpiteľky" štitnej pozdravit. ja som jeden z extra pripadou mojho endokrinologa. myslela som ze nikdy neotehotniem a vedela som/myslela som si, ze v tom bude mat prsty šž...
...nevem sice co presne pomohlo mne ale dnes som klop klop klop som v začiatkoch tehotenstva (este hovorim len po tisku, lebo stale neverim) a to je moja diagnoza kadejaka

znížená funkcia šž...beriem vysoku dávku l-thyroxinu
anémia
oslabená imunita

snazili sme sa 10 mesiacov! uz ma zacinala bolit hlava, ale hovorila som si stale "relax"
nám sa zadarilo ako mi endokrinolog upravil dávku l-thyroxinu na 150mg denne, brala som popri tom aj b.komplex, a kyselinu listovu (bo mi extremne padaju vlasy, a predpísala mi ich vlasova lekarka, vraj to ale tiez zapricinila šž)

tá dávka leiku je hodne vysoká, lekár sa vyjadril ze je malo takých čo užívajú takú dávku...a tým chcem povedať že ak sa s pokazenou šž zadarilo nám, zadarí sa postupne všetkým vám.
vedela som ze je to vsetko hodne o psychike ale dlho som si to nechcela pripustit...a bac, ked som sa uz nejak tak vnútorne zmierila s tým ze to pride ked to bude mat prist a budeme mat este dost casu uzit si rodicovstvo...a tak aj bolo. mala som ist na inekciu ktora by neprospela keby som bola tehu...a tak zo sufla kde skladujem testy (asi nie som sama ktora si ich urobila uz niekolko) som jeden vytiahla ocikala a bac boli tam.
je sa skoro tesit...no tesim sa aspon z toho ze moje telo dokaze otehotniet 🙂

drzim vsetkym zienkam palce a tesim sa z kazdeho vasho uspechu

tunylyk
12. júl 2011

tak dievcence aj ja som zivym prikladom,ze so stitnou zlazou,ktora neposlucha to ide 😉 na prveho synceka som cakala takmer 4roky,druhy sa podaril na prvy sup a teraz si uzivam v brusku dalsi maly zazrak 😉 drzim palceky

katrin21
12. júl 2011

@leya urcite ano, nevratila sa .... ale ja som bola aj na LSK predtym este.. to bolo asi 1,5pred stitkou....

marcela86
21. júl 2011

ahojte zienky ...mne sa to asi podarilo aj so stitnou...dnes sa mi na testiku objavili dve ciarocky🙂)) dufam ze mi to aj pani doktorka potvrdi a bude vsetko ok 🙂 🙂

lavita
21. júl 2011

Ahoj, jsem po TTE, je to rok ale cítím se pořád jako slon, což ovšem moje okolí nějak nemuže pochopit, je to už přece rok:(
beru 150euthyroxu a uvažujeme o miminku, moje kamarádka 2x potratila, ačkoliv po operaci je uplně kompenzovaná a já mám strach že se mi to stane taky...

petula22
21. júl 2011

@lavita Ahoj, pokud jsi pod kontrolou a máš dostatek léku, tak by neměl být problém. Já beru skoro ty samé dávky a to štítnou ještě mám. Spousta holek tu nakonec otěhotněla 😀

lavita
21. júl 2011

no tak to máš docela dost ne? neuvažuješ o radikálním řešení?🙂

gombicka
21. júl 2011

ahojte zienky, ostalo mi asi 29 ovulacnych testov (testovacie pruzky). nekupite niekto?

micikatka
22. júl 2011

ahojte baby. ja bysom sa chcela spytat ci sa stretla nejaka baba s tym ze by jej pri začiatku tehotenstva znizili davku euthyroxu?

naduska
24. júl 2011

caute kocky,,chcem sa opytat >ked ste otehotneli ,ako vam vyskocili hodnoty <do hyper,alebo hypo <<?

estrellita
24. júl 2011

@naduska pred tehu jsem se lecila ny hypo vyskocilo mi to do hypo

naduska
25. júl 2011

@estrellita z hypo do hypo ??? a koko si mala pre tehu a a ako si oteho kolko???

estrellita
25. júl 2011

@naduska tak ja jsem byla pred tehu hlidana, takze jsem hypo nemela, ale lecila jsem se na ni, mam autoimun. zanet stitne zlazy, takze pokud bych nebrala leky, byla bych v hypo. Kdyz mi to objevili, mela jsem TSH 100 a taky hodne vysoke protilatky, otehotnela jsem az se svolenim dr, kdyz bylo TSH 2. V den, kdy jsem nasla // jsme byli s dr domluvene, ze jdu okamzite na krev - a stihlo uz TSH vyskocit na 6,5, takze mi hned navysovala leky.

naduska
25. júl 2011

@estrellita aha ,,tak islo to do Hypo.....
je tu niekto komu to skocilo do Hyper???
teraz mam TSH 1 .....

estrellita
25. júl 2011

@naduska to je hezky TSH a ty jsi ted tehu?

helisek84
25. júl 2011

@lavita ahojky. jsem taky po TTE rok a skoro čtyři měsíce, když mrkneš ke mně do albíka a na článek, tak budeš vědět víc.
beru 150 a 100 obden a podle dr. by neměl být problém otěhu. ale my se ještě nesnažíme, takže neřeším.
nicméně pokud bereš léky jak máš, tak no stres a hlavně věř odborníkům, ne tomu, co jedna baba povídala...

naduska
26. júl 2011

@estrellita nie este nie 😀 ale idem na KET v srpnu . 😉

estrellita
26. júl 2011

@naduska tak zadne strachy, oni si te ohlidaji 🙂 a drzim palce.

janik777
27. júl 2011

ahojte
chcem sa spýtať...v júny som mala po odbere krvi TSH 8,5.mám za sebou už 2x MA , dr. mi predpísala L-thyrox každý deň na lačno 50. za kolko sa mi hodnota TSH asi môže upraviť? je možné že v sptembri by to mohlo byť ok?t.j. po cca niečo viac ako 2 mesiacoch užívania tabletiek???potrebujem sa dostať na hodnotu 2 aby som mohla ísť na ďalšie IVF.

tinara23
27. júl 2011

@janik777 ahoj, ťažko povedať za koľko sa ti upraví TSH. U každého je to individuálne. Napr. moje TSH 5,3 (v novembri) brala som euthyrox 25, v marci to kleslo na TSH 0,27 znížila mi dávku. Už som myslela, že to bude ok a šup v máji TSH 7,3 zase mi predpísala euthyrox 50 a v júly som mala konečne hodnotu 3,06. Nie úplne ideálnu, ale aspoň som sa posunula konečne na IUI. Takže od novembra som sa dopracovala až v júly. Ale tebe sa to môže podariť oveľa skôr, bohužiaľ štítka je beh na dlhé trate 😠

ejbyk
27. júl 2011

@micikatka mne ju praveze zvysili! vraj je to potrebne bo dietatko cucka ziviny. ale zobrali mi najskor krv a podla toho urcili,

sara45
27. júl 2011

Ahojte chcela by som sa spytat som v 13tt tehotenstva a vo výsledkoch mi prišla hodnota TSH6,36 je to nejake riziko pre mimi? som v tom uplny laik nikdy som nemala problem so štítnou .Dakujem za odpoved

estrellita
28. júl 2011

@sara45 a doktor ti k tomu nic nerekl? referencni hodnota TSH by mela byt do 3, nektere laborky udavaji hodnotu do 5, ale to uz povazuji endokrinologove za zvysene (obvodaci to neresi), jestlize mas pres 6, melo by se to resit. Ale k tomu ti mel dr preci neco rict??? zavolej si na endokrinologii nekde v miste bydliste a porad se s nimi,

sara45
28. júl 2011

@estrellita gynekolog ma poslal na endokrinologiu a priložil aj výsledky .ale objednali ma až na 19,8 skor nemali volne a aj to si budem musiet zaplatit že ma vzali inak by som cakala do oktobra a to si nemozem dovolit . Len mne sa to zda aj tak dost dlho kedze stitna vplyva aj na mimi

miminkacik
28. júl 2011

Ahojte, ako to že až teraz som objavila túto tému? 🙂 Mám 21, od mojich 12tich mám diagnostikovanú autoimúnnu tyreotitídu plus hypotyreózu. Beriem Euthyrox 75. Začiatkom budúceho roka by sme sa chceli začať snažiť o bábätko. Je tu niekto s takouto diagnózou? Ako sa vám darilo/nedarilo? Začala som vás čítať, ale je tu toho strašne moc, tak radšej píšem 🙂 Niekde v TV alebo v rádiu som počula rozhovor s endokrinológom, ktorý vravel, že matky s poruchami funkcie štítnej žlazy mávajú dieťatká s nižším IQ!! Počul o tom niekto?? Dúfam, že len strašil ☹

sara45
28. júl 2011

@miminkacik ja som to tiež čítala kedže mi prišli zlé výsledky na štítnu ale už presne neviem kde ci v mama a ja je teraz o tej stitnej ale aj na internete je toho vela ,ale je tam toho dost aj nejake vyvojove chyby a tak ,drma objednal az na 19,8 dufam že drobec bude v poriadku